RTU aicina izzināt inovāciju atbalsta un attīstības procesus

2018. gada 11. janvārī – Eksperti no deviņām pasaules valstīm starptautiskā konferencē Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) iepazīstinās ar dažādiem modeļiem inovāciju atbalstam un attīstībai. Konference notiks 23. janvārī, plkst. 9.30 RTU Dizaina centrā, Ķīpsalas ielā 6.

Starptautiskās konferences «HOW TO: engage in innovations» mērķis ir gūt starptautisku pieredzi par zinātniskās pētniecības rezultātu komercializāciju, sadarbību ar industriju un jaunuzņēmumu atbalsta nozīmi un to ietekmi uz valsts ekonomisko izaugsmi, nodrošinot labvēlīgu vidi inovāciju ilgtspējīgai attīstībai. Konferenci rīko RTU Dizaina fabrika sadarbībā ar «Climate KIC» un Izglītības un zinātnes ministriju, pulcējot ekspertus no Austrālijas, Vācijas, Īrijas, Igaunijas, Nīderlandes, Beļģijas, Izraēlas, Zviedrijas un Latvijas, sniedzot iespēju iepazīt viņu pārstāvēto organizāciju darbības modeļus un uzklausīt praktiskus ieteikumus Latvijas zinātnes un inovāciju vides attīstīšanai.

«RTU darbība pēdējo gadu laikā vērsta uz jauna tehnoloģiju pārneses un valorizācijas modeļa izveidi augstākajā izglītībā un zinātnē. Tikai patentu pārdošana, kas ir «lineārā inovāciju modeļu» pamatā, un uz kuru tradicionāli liktas cerības Latvijas zinātnē, nenodrošina ilgtspējīgus ienākumus universitātēm. Tāpēc strādājam pie inovācijas ekosistēmas veidošanas, kuras pamatā ir ilgtermiņa atbalsta mehānismi radošu cilvēkresursu attīstībā, jaunu produktu izstrādē un augsti tehnoloģisku uzņēmumu radīšanā,» norāda RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna.

Par universitātēm kā inovāciju virzītājiem starptautiskajā konferencē stāstīs viens no starptautiskā universitāšu un industrijas sadarbības tīkla, organizācijas «University Industry Inovation Network» (UIIN) dibinātājiem profesors Thorsten Kliewe. Ar savu pieredzi konferencē dalīsies arī Tallinas Tehnoloģiju universitātes Start-up Hub vadītāja Katre Purga, Zviedrijas Karaliskā tehnoloģiju institūta tehnoloģiju pārneses vadītājs Donnie SC Lygonis, riska kapitāla fonda SOSV biznesa akceleratora «RebelBio» programmas direktors Rodrigo Mallo Leiva un vairāki citi ar dažādiem inovāciju aspektiem saistīti eksperti.

Dalība konferencē ir bez maksas, iepriekš lūgums reģistrēties, aizpildot pieteikuma anketu šeit: http://ej.uz/howto2018.

Pasākuma programma pieejama šeit.

«Climate KIC» ir viena no zināšanu un inovāciju kopienām, kuras apvieno Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūts. RTU ir klimata zināšanu un inovāciju kopienas biedrs un īsteno vairākus nozīmīgus «Climate-KIC» projektus.  

Ārējās komunikācijas nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  vannu restaurācija