Vidusskolēni vēl tikai piecas dienas var pieteikties stipendijai mācībām ārvalstīs


foto;epadomi.lv
Daļējā stipendija mācībām Itālijā, Dānijā un Spānijā 2018./2019. mācību gadā pieejama ikvienam vidusskolēnam, piesakoties bezpeļņas organizācijas ""AFS Latvija" Starpkultūru programmas" izsludinātajā stipendiju konkursā vēl tikai līdz 15.janvārim.

Pieteikties var, aizpildot pieteikuma anketu „AFS Latvija” mājas lapā www.afs.lv.
 
Stipendija sniedz iespēju doties apmaiņas gadā uz citu valsti, mācīties vietējā valsts skolā un dzīvot viesģimenē. Kā uzsver „AFS Latvija” atbalsta koordinatore Vineta Līduma, stipendija ir paredzēta motivētiem un mērķtiecīgiem jauniešiem, lai piepildītu sapni par mācībām ārzemēs. Mācības ārzemēs vidusskolēniem veido plašāku redzesloku uz pasaulē notiekošo. Apmaiņas gada laikā jaunieši iemācās dzīvot patstāvīgi, kļūst tolerantāki pret dažādām kultūrām, apgūst jaunu valodu, iegūst starpkultūru pieredzi un labus draugus no visas pasaules.
 
Daļējās stipendijas apjoms ir 2 000 eiro, savukārt kopējās programmas izmaksas ir vidēji 5 800 līdz 6 500 eiro, atkarībā no izvēlētās programmas valsts. Stipendija sedz daļu no šādiem izdevumiem: dzīvošanu rūpīgi izmeklētā viesģimenē, sagatavošanās materiālus dalībai programmā, sagatavošanos pirms aizbraukšanas, orientācijas nometnes viesvalstī, AFS darbinieku un brīvprātīgo atbalstu viesvalstī, sekundāro medicīnas apdrošināšanu, starptautiskos ceļa izdevumus, ceļa izdevumus no mājas līdz skolai un atpakaļ, ceļa izdevumus, lai apmeklētu obligātos AFS pasākumus viesvalstī un mācību grāmatas obligātajiem mācību priekšmetiem skolā.
 
Stipendijai pieteikties var ikviens vidusskolēns vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Kandidātiem jāaizpilda pieteikuma anketa www.afs.lv mājas lapā. Pēc tam jāaizpilda apmaiņas dalībnieka pieteikuma forma, kas tiek izsūtīta katram dalībniekam pēc pieteikuma anketas aizpildīšanas mājas lapā.
 
Konkurss notiek trīs kārtās. Pirmajā kārtā kandidātiem izvērtēšanai jāiesniedz pieteikumi, otrajā kārtā kandidāti tiks aicināti uz individuālām pārrunām ar „AFS Latvija” vadību. Uzaicinājums uz tikšanos tiks nosūtīts katram dalībniekam individuāli līdz šī gada 2.februārim. Trešajā kārtā tiks veikta labāko kandidātu izvērtēšanu un rezultātu noteikšana. Rezultāti par stipendiju piešķiršanu pretendentiem tiks paziņoti ne vēlāk kā šī gada 16.februārī.
 
Plašāka informācija par stipendiju konkursu pieejama „AFS Latvija” mājas lapā.
 
„AFS Latvija” ir bezpeļņas brīvprātīgo organizācija, kas nodrošina starpkultūru mācīšanās iespējas vidusskolēniem vairāk nekā 50 valstīs. Tā pārstāv starptautisko asociāciju „AFS Intercultural Programs”. Organizācija darbību Latvijā uzsāka 1990.gadā. 25 gadu laikā ar organizācijas palīdzību mācību apmaiņas programmās uz ārvalstīm devušies vairāk nekā 670 vidusskolēnu, savukārt Latvijā no citām valstīm uzņemti ap 890 jauniešu. AFS vispasaules tīklā ir vairāk nekā 60 partnervalstu.

„AFS Latvija” Starpkultūru programma
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  vannu restaurācija