RTU studenti prezentēs tehnoloģijas un biznesa idejas izstādē Riga Comm 2017

2017. gada 7. novembrī – Li-Fi tehnoloģija, kas datus pārraida 100 reizes ātrāk par Wi-Fi, ar aplikāciju regulējams modulārs apgaismes objekts, no kompozītmateriāliem būvējams radiovadāms lidmodelis – idejas, ko biznesa tehnoloģiju un inovāciju izstādē Riga Comm 2017 prezentēs RTU pārstāvji.

Ar biznesa idejām Riga Comm 2017 dalīsies divi RTU biznesa pirmsinkubatora IdeaLab 2017./2018. gada sezonas dalībnieki. «Ražojam modulāras koka kubu lampas. Kubi ir savstarpēji stiprināmi ar magnētiem. Apgaismojuma intensitāte un krāsa regulējama ar aplikāciju mobilajā telefonā,» skaidro idejas līdzautors Ralfs Rogaļevs. Komanda, kurā darbojas gan RTU studenti, gan skolu jaunieši, IdeaLab turpina attīstīt skolēnu mācību uzņēmumā tapušu ideju.

Savukārt Vladislavs Saiko ir līdzautors IdeaLab biznesa idejai par radiovadāmo lidmodeļu izstrādi no kompozītmateriāliem. Viņš norāda, ka šobrīd tirgū pieejami vai nu lēti un zemas kvalitatātes masu ražojumi vai specifiski izstrādāti autordarbi, kuru ražošana lielā apjomā uzņēmumiem nav interesanta. Ideja paredz iespēju pēc pasūtītāja vēlmēm sakomplektēt lidmodeli, izmantojot no plastmasas, stikla šķiedras vai stikla šķiedras ar karbona stiprinājumiem izgatavotas detaļas. Radiovadāmie lidmodeļi būtu plaši izmantojami – gan amatieriem, gan startam sacensībās.

Riga Comm 2017 RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta pārstāvji demonstrēs Li-Fi tehnoloģiju darbībā. RTU Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta zinātniskais asistents Aleksandrs Bubovičs informē, ka Li-Fi tehnoloģija ir datu pārraide, izmantojot ultravioletā vai infrasarkanā spektra gaismu. Risinājums ļauj paātrināt datu pārraides ātrumu 100 reizes, salīdzinot ar šobrīd lietojamo Wi-Fi.

Tehnoloģijas un biznesa idejas būs apskatāmas BlueOrange inovāciju stendā. Stendu finansē un nodrošina BlueOrange, dodot iespēju vienkopu iepazīties ar vairākām inovatīvām un radošām idejām.

Izstāde Riga Comm 2017 notiks 9. un 10. novembrī Ķīpsalā. Līdztekus jau otro reizi notiks Baltijā vienīgā Lietu interneta konference, Horizon 2020 kontaktbirža un ALSO University semināri. Pirmoreiz notiks Executive Forum, Mākslīgā intelekta konference, Blockchain, Pure//Baltics.Launch un Smart HR konferences. Plašāka informācija par izstādi – mājaslapā. (http://rigacomm.com/lv/).

Plašāka informācija par RTU biznesa pirmsinkubatoru IdeaLab – mājaslapā. (http://idealab.rtu.lv)

RTU Sabiedrisko attiecību departaments
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  Innsbruck Airport Transfers  vannu restaurācija