RTU jauktais koris «Vivere» aicina uz muzikālām neprātībām piecās daļās

2017. gada 9. oktobrī – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) jauktais koris «Vivere» sestdien, 4. novembrī, plkst. 19 aicina uz krāšņu un aizraujošu desmit gadu jubilejas koncertuzvedumu «1:0 Viveres labā» jeb muzikālām neprātībām piecās daļās. Pasākums notiks RTU Lielajā aulā, Kaļķu ielā 1.

Ilggadēja «Viveres» dziedātāja un pasākuma režisore Marita Deksne koncertuzvedumu «1:0 Viveres labā» raksturo kā aizraujošu un košu – gluži kā tas desmitgadniekam pienākas. Koncertā skanēs korim mīļas, radošajā darbībā nozīmīgas un arī tautā zināmas dziesmas un skaņdarbi. Būs dzirdama Imanta Ziedoņa «Mūžu mūžos būs dziesma» un «Mazā bilžu rāmītī» komponista Ērika Ešenvalda pārlikumā korim, lietuviešu komponista Vitauta Miškina (Vytautas Miškinis) skaņdarbs «Rotāšana», Pētera Plakida simfonijas «Nolemtība» daļa «Zeme» šogad mūžībā aizgājušā komponista piemiņai, kā arī džezīgais pasaules hīts «Fever».

M. Deksne teic: «Iesākumā bijām tikai neliela grupiņa entuziastu, kuri brīvajā laikā vēlējās kopā padziedāt savam priekam. Kora sastāvs laika gaitā ievērojami audzis – gan skaita ziņā, gan varēšanā –, taču tajā joprojām dzied arī dalībnieki kopš kora pirmsākumiem. Pašlaik spējam sagatavot ne tikai krāšņas koncertprogrammas, bet arī piedalīties augsta līmeņa starptautiskos konkursos, lai ikreiz mājās pārvestu godalgas».

Muzikālās neprātības papildinās instrumentālisti Māris Treijs un Viesturs Samts, kā arī solistes Ieva Akuratere un Zane Gudrā.

Jauktais koris «Vivere» dibināts 2007. gadā, un tas vienkopus pulcē dzīvespriecīgus, radošus RTU studentus, absolventus un citus kormūzikas entuziastus. RTU jaukto kori «Vivere» pretim radošiem izaicinājumiem ved tās mākslinieciskais vadītājs, kā arī dziesmu svētku virsdiriģents Gints Ceplenieks kopā ar diriģenti Sintiju Šmiti. Kora repertuārs ir ļoti dažāds – no kormūzikas klasikas līdz jaundarbiem, no garīgas mūzikas līdz tautasdziesmām, džezam un populārajai mūzikai. Koris aktīvi iesaistās pašmāju kultūras notikumos un labdarības projektos. Koris saņēmis dažādus apbalvojumus, tai skaitā šogad ticis pie augstākās pakāpes Latvijas koru skatē un augstākās raudzes zelta diploma «Nāciju Grand Prix Rīga 2017» pieaugušo koru konkurencē.

Ieejas biļetes iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā RTU Kultūras centrā, Kaļķu ielā 1, 216. kabinetā, kā arī pie kora dziedātājiem. Cena – 5 eiro.

Koncertuzveduma atbalstītāji: RTU, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, ātrserviss senioriem «SASAP», «Fazenda bazārs».

RTU Ārējās komunikācijas nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana