Latvijas Universitāte un SIA "ZAAO" parakstīs sadarbības līgumu vides izglītībā un pētniecībā

Pirmdien, 22. maijā plkst. 10.00 Pārgaujas novada pašvaldības un SIA "ZAAO" rīkotajā dabas un tehnoloģiju parka "URDA" izveides prezentācijas pasākumā, kas notiks reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā "Daibe", Latvijas Universitātes (LU) prorektors eksakto, dzīvības un medicīnas zinātņu jomā Valdis Segliņš un SIA "ZAAO" valdes priekšsēdētājs Aivars Sirmais noslēgs sadarbības līgumu vides izglītībā, pētniecībā un kultūrvēsturiskās vides un pašvaldību teritoriju attīstībā.

Līgums tiks noslēgts par LU un SIA “ZAAO” sadarbību kopīgu semināru, konferenču, vispārizglītojošu pasākumu organizēšanā, savstarpēju konsultāciju sniegšanā, uzņēmējdarbības, izglītības, zinātnes un pētniecības attīstību, mūžizglītības veicināšanu un popularizēšanu, jauniešu motivēšanu studijām Latvijas Universitātē, pētniecisko darbu izstrādē un laboratoriju aprīkojuma izmantošanā, kopīgu Eiropas Savienības finansētu projektu pieteikumu sagatavošanā.

Latvijas Universitātes prorektors eksakto, dzīvības un medicīnas zinātņu jomā Valdis Segliņš uzsver, ka “SIA “ZAAO” ir 1998. gadā 28 Ziemeļvidzemes pašvaldību dibināts atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums, kas sniedz visai daudzveidīgu vides pakalpojumu klāstu. Uzņēmumam attīstoties, aizvien plašāka ir kļuvusi tā darbība sabiedrības izglītošanā. Latvijas Universitāte ir netieši atbalstījusi daudzas SIA “ZAAO” aktivitātes kopš paša uzņēmuma veidošanās aizsākumiem un pašlaik aktīvi līdzdarbojas pētniecības darbos, kas vērsti uz jaunā dabas un tehnoloģiju parka "URDA" izveidi. Šajā posmā SIA “ZAAO”, kas pārstāv Vidzemes 28 pašvaldības, un Latvijas Universitāte vienosies par partnerību ilgtermiņa sadarbībai ne tikai vides izglītībā un pētniecībā, bet daudz plašākā interešu spektrā, kas aptver arī kultūrvēsturisko vidi un pašvaldību teritoriju attīstību, kas ļaus kopīgi paveikt ne vienu vien simtu paliekošu darbu, sagaidot mūsu valsts un arī Latvijas Universitātes simtgadi.”

Minētā pasākuma ietvaros 22. maijā Latvijas Universitātes un Latvijas Lauksaimniecības universitātes pasniedzēju un studentu vadībā noritēs trīs eksperimentālās laboratorijas skolēniem: ģeoloģija, augsne, purvi un kūdra. Tematiskajās laboratorijās skolēni iepazīsies ar dabu veidojošajiem procesiem, kā arī piedalīsies praktisku dabas pētniecības eksperimentu veikšanā. Ģeoloģijas laboratorijā skolēni apskatīs zemes garozas uzbūvi un tās veidošanos, kā arī praktiski mācīsies noteikt dažādus zemes iežus.

Savukārt augsnes laboratorijā norisināsies dažādu augsni veidojošu un ietekmējošu procesu demonstrācija, prezentācijas un eksperimenti augšņu veidu noteikšanai un augsnes skābuma pakāpes mērīšanai. Purvu un kūdras laboratorijā skolēniem būs iespēja piedalīties kūdras izpētes urbuma veikšanā, kā arī iegūtā parauga analizēšanā un pētīšanā. Eksperimentālajās laboratorijās piedalīsies skolēni no Vidzemes tuvākās apkaimes skolām – Cēsu Valsts ģimnāzijas, Valmieras Valsts ģimnāzijas, Limbažu novada ģimnāzijas un Valmieras sākumskolas.

Latvijas Universitāte
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana