Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


Baltijas jūras reģiona valstu zinātnieki spriedīs un vienosies par kopīgas Inovāciju partnerības platformas izstrādi

Ar Latvijas Republikas Valsts prezidentes (1999.-2007.) Vairas Vīķes-Freibergas uzstāšanos par galvenajiem izaicinājumiem un kopīgajām problēmām Baltijas jūras valstu reģionā, kā arī ar vairāku citu prominenču apsveikumiem pirmdien, 24. februārī plkst. 11.00 LU Zinātnes namā Rīgā, Jelgavas ielā 3 tiks atklāta plaša starptautiska konference "Inovācija – 21. gadsimta spēks".

Dzimtās valodas dienā sveiks konkursa "Izstāsti man savu sapni" uzvarētājus

Šodien, 21. februārī, plkst. 10:00, Rīgas Latviešu biedrības namā Latviešu valodas aģentūra organizē Dzimtās valodas dienas pasākumu, kurā sveiks skolēnu radošo darbu konkursa "Izstāsti man savu sapni" uzvarētājus.

VI Jāzepa Vītola bērnu un jauniešu koru un vokālo ansambļu konkurss "Lai skan!"

29. februārī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā /JVLMA/ norisināsies nu jau sestais Jāzepa Vītola bērnu un jauniešu koru un vokālo ansambļu konkurss "Lai skan!" Šogad tas veltīts Mūzikas akadēmijas simtgadei un tās dibinātājam, pirmajam rektoram – profesoram Jāzepam Vītolam. Komponista godināšanai katrs koris un ansamblis dziedās vismaz vienu Jāzepa Vītola skaņdarbu a cappella (bez pavadījuma).

JŪRMALĀ ATKLĀJ MĀCĪBU CENTRU MAGNUM

Jūrmalā, Viestura ielā 6 (Bulduru Dārzkopības vidusskolas telpās) darbu uzsākusi profesionālās izglītības iestāde – mācību centrs MAGNUM un tā praktisko nodarbību klase. Šī izglītības iestāde pamatā specializēsies elektrotehniķu apmācībā, kā arī pasniegs elektriķu specializētos kursus automātikā un vadības sistēmās. Apmācības tiks īstenotas kā pieaugušo izglītība.

Aprunājies ar karjeras konsultantu izstādē "Skola 2020"!

Ja esi apjucis plašajos profesiju džungļos, tevi māc šaubas par tālāko izglītības ceļu un nezini, ko izvēlēties, – izmanto iespēju un no 28. februāra līdz 1. martam izstādē "Skola 2020" Ķīpsalā konsultējies ar karjeras konsultantu!

Piedalies RTA studentu rīkotajā A.I. MEETUP pasākumā!

Student, uzņēmēj, zinātniek, pētniek! Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studenti aicina Tevi apmeklēt RTA un Latgales vēsturē pirmoreiz rīkoto A.I. MEETUP (neformālā tikšanās saistībā ar mākslīgo intelektu) pasākumu.

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā viesosies Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Ijabs

24. februārī plkst. 15.30 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA), Atbrīvošanas alejā 115, Inženieru fakultātē (k-4), 105. auditorijā viesosies Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Ijabs. Uz tikšanos aicināti RTA studenti, mācībspēki, darbinieki un citi interesenti.

Eksperti: Tradicionālo mediju noriets Latvijā iezīmē skaudru situāciju

Tradicionālo mediju noriets vērojams visā pasaulē, tomēr situācija Latvijā ir īpaši skaudra. Mediju iespējas ir sarukušas un tas atstāj negatīvu ietekmi uz daudziem būtiskiem demokrātijas procesiem, tostarp vēlēšanām, secināts ekspertu diskusijā "Vai 4. varai pieder vara?", kas šodien, 18. februārī, norisinājās Biznesa augstskolā Turība. Tāpat eksperti norādīja, ka TV kā medijam uzticas 58% iedzīvotāju, bet neuzticas – 33%, radio uzticas 58%, bet ziņu portāliem – 39%.

Upesleju pamatskola kļūs par vispārizglītojošo sākumskolu un reorganizācijā saredz jaunas iespējas!

Šā gada 22. janvārī Stopiņu novada domes sēdē tika lemts veikt Upesleju pamatskolas tipa un veida maiņu no speciālās pamatskolas uz vispārizglītojošo sākumskolu no 1. līdz 6. klasei. Sākumskola turpinās realizēt pirmsskolas izglītības programmas un pamatizglītības programmas un jau šajā 2020./2021. mācību gadā tiks uzņemti skolēni no 1. līdz 3. klasei.

Skolas direktore: Izglītības politika nedrīkst būt pretrunā cilvēka pamatvērtībām

Lai gan aizvadītā gada izskaņā pēc publiskajā telpā izskanējušās kritikas politiķi solīja privātskolām skolēnu minimālā skaita kritērijus nepiemērot, pagājušajā nedēļā, tiekoties ar privātskolu direktoriem, ministrijas vadība šādu solījumu vairs nepieminēja. Tikpat neskaidrs palika arī jautājums, vai skolas tiks mērītas pēc kvantitatīvajiem vai kvalitatīvajiem rādītājiem, un kādi būs kritēriji, norāda privātās vidusskolas "Patnis" direktore Agnese Pūtele. Viņa pauž gandarījumu, ka Izglītības un zinātnes ministrija beidzot aicinājusi uz sarunu arī "privātos" un cer, ka viss vēl nav izlemts un dialogs ir iespējams.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli