Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


RTU Ķīpsalā veidos lietu interneta tīklu pētniecības un studiju vajadzībām

2020. gada 29. maijā – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte (ETF) no uzņēmuma «0G Baltics», ekskluzīva «Sigfox» partnera Latvijā, saņēmusi vērtīgu dāvinājumu – lietu interneta tīkla bāzes staciju. Tā tiks izmantota lietu interneta apraides tīkla izveidei Ķīpsalā, kuru RTU izmantos pētniecības un studiju procesā.

RTU aicina sportistus pieteikties studijām īpašajās budžeta vietās

2020. gada 27. maijā – Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) sportistiem sniedz iespēju līdz 25. jūnijam pieteikties studijām RTU, izmantojot īpašās budžeta vietas. 2020./2021. studiju gadā konkursa kārtībā šim nolūkam atvēlētas 15 budžeta vietas sportistiem, kuri uzrādījuši augstus sasniegumus konkrētā sporta veidā, kā arī guvuši labas sekmes mācībās vai studijās.

Meklē Latvijas iedvesmojošāko personību

Skolēni no visas Latvijas aicināti piedalīties projekta "Panākumu Universitāte" rīkotajā aptaujā un iesūtīt savu versiju par to, kura personība Latvijā, viņuprāt, ir visiedvesmojošākā un kāpēc? Skolēnu ieteikumi tiks gaidīti līdz 1. jūnijam. Personības, kuras skolēni savos ieteikumos būs minējuši visbiežāk, tiks uzrunātas un aicinātas iesaistīties projektā, lai dalītos savās zināšanās un pieredzē.

"Programmā "Sporto visa klase" jaunajā mācību gadā tiek gaidīti jauni dalībnieki

"Programmā "Sporto visa klase" jaunajā mācību gadā tiek gaidīti jauni dalībnieki, neatkarīgi no Covid-19 radītās situācijas," paziņo projekta idejas autors Žoržs Tikmers. "Cītīgi strādājam pie programmas papildinājumiem, piemēram, tiek domāts par speciālu apmācību kursu "Peldi droši!" un dziļās muskulatūras vingrinājumiem stājas nostiprināšanai."

Šonedēļ turpinās digitālajai transformācijai veltītu pasākumu kopums #DomāDigitāli

Šonedēļ turpinās digitālajai transformācijai veltīto pasākumu kopums #DomāDigitāli, kas ir nebijusi iespēja uzņēmējiem un profesionāļiem īsā laikā apgūt vērtīgas zināšanas par biznesa digitalizāciju. Pēc pasākumiem ikviens interesents var pieteikties individuālajām mentoringa sesijām, lai saņemtu augstas raudzes profesionāļu padomus par dažādiem ar biznesa attīstību un digitalizāciju saistītiem jautājumiem.

Izsludināta ceturtā atlases kārta pēcdoktorantūras pētniecības atbalstam

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) izsludinājusi atklātu 4. kārtu pieteikumu atlasei pēcdoktorantūras pētniecības atbalsta saņemšanai. Latvijā reģistrētas zinātniskās institūcijas un komersanti, kas nodarbina jaunos zinātniekus, pētniecības pieteikumus var iesniegt līdz 2020. gada 20. jūlijam.

Jauniešus un jaunatnes darbiniekus no visas Latvijas acina pieteikties pasākumam ''[Pa]Lēciens jaunatnes jomā!''

Pirmais šāda veida pasākums norisināsies jau no 2. līdz 5.jūnijam tiešsaistē, un tajā aicināti pieteikties jaunatnes jomas pārstāvji no visas Latvijas, lai kopā meklētu praktiskus risinājumus, radītu rīkus un metodes, ar mērķi uzlabot un dažādot darbu ar jauniešiem. Pasākumu organizē Latvijas Jaunatnes padome (LJP) un sadarbības partneri BoostEvent, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA).

Valsts prezidenta Egila Levita uzruna starptautiskajā konferencē "Intelektuālais īpašums – vīzija bez ilūzijām"

Dāmas un kungi!
Šodien man ir tas gods atklāt Patentu valdes konferenci "Intelektuālais īpašums – vīzija bez ilūzijām", kas tiek organizēta par godu rūpnieciskā īpašuma tiesību aizsardzības simtgadei Latvijā. Starptautiskajā konferencē tiks aplūkotas tēmas, kas atspoguļo intelektuālā īpašuma saikni ar ekonomikas, inovāciju, kā arī izglītības nozīmi. Sarunu un diskusiju mērķis ir izpētīt pašreizējās un jaunākās tendences intelektuālā īpašuma jomā no nozares profesionāļu, ekonomikas ekspertu un no visu interesentu viedokļa.

RTU tiešsaistē iepazīstinās ar studiju iespējām uzņēmējdarbības un vadības jomā

2020. gada 20. maijā – Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) piektdien, 22. maijā, plkst. 16.00, sāk tiešsaistes sarunu sēriju «Sarunas ar maģistriem», iepazīstinot ar maģistrantūras studiju programmām uzņēmējdarbībā un vadīšanā un to, kā studijas ietekmē karjeras izaugsmi.

"Par priekšlikumiem specializēto audžuģimeņu un ārpusģimenes aprūpes atbalsta centru darbības uzlabošanai"

Š.g. 19.05 Ministru kabineta sēdē apstiprināts informatīvais ziņojums "Par priekšlikumiem specializēto audžuģimeņu un ārpusģimenes aprūpes atbalsta centru darbības uzlabošanai". Tajā ietverti priekšlikumi par nepieciešamajiem pasākumiem, lai veicinātu specializēto audžuģimeņu attīstību un uzlabotu atbalsta centru sniegto pakalpojumu kvalitāti. Pamats tam ir bērnu interešu ievērošana, kā arī audžuģimeņu, aizbildņu, adoptētāju un viesģimeņu vajadzības.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums