Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


Pētniecības un stipendiju projekti noslēdzas ar pārsniegtiem rezultatīvajiem rādītājiem

Šodien, 17. oktobrī, Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumenta (NFI) pētījumu un stipendiju programmas noslēguma konferencē Latvijas un ārvalstu eksperti diskutē par programmas rezultātiem, to ilgtspēju un ietekmi. Konferenci organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM).

RTU Goda absolventa titulu iegūst Dzintars Naglis

2017. gada 16. oktobrī – 2017. gada 14. oktobrī par «RTU Goda absolventu 2016» kļuvis SIA «NAGLIS & ERR» valdes priekšsēdētājs un Mašīnbūves kompetences centra vadītājs Dzintars Naglis. Viņš devis ievērojamu ieguldījumu Rīgas Tehniskās universitātes Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (RTU MTAF) CNC apstrādes centra laboratorijas attīstībā.

Plakātu konkursā par vardarbību internetā saņemti gandrīz 500 skolēnu darbi

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) rīkotajā plakātu konkursā par vardarbību internetā saņemts 481 darbs. Tas ir lielākais konkursa darbu skaits, kādu VBTAI saņēmusi kādā no rīkotajiem konkursiem – iepriekšējais rekords bija gandrīz 400 iesūtītie darbi zīmējumu konkursā par drošību internetā.

RTA dizaina studiju programmu absolventes gūst nominācijas konkursā "LDS balva dizainā 2016"

Noslēdzies konkurss "Latvijas Dizaineru savienības balva dizainā 2017", kurā ietverts arī profesionālās izglītības mācību iestāžu augstākās un vidējās profesionālās izglītības līmeņa konkurss "Skolu balva dizainā 2017".
Konkursa darbi tika vērtēti trīs funkcionālo risinājumu jomās – lietu, vietu un saziņas dizainā, kā arī 3 profesionālās kvalifikācijas un profesionālās izglītības sagatavotības līmeņos – Profesionālais konkurss, Augstskolu konkurss un Skolu konkurss. Iepazīties ar konkursa darbiem un to autoriem, kā katru gadu, varēja ikgadējā dizaina nozares izstādē "Dizaina Sala 2017" no 6. līdz 8. oktobrim Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības BT1 izstāžu zālē Ķīpsalā.

Vecrīgā atklāts jauniešu mediju centrs "Young Media House/Start-up"

Vakar Vecrīgā tika atklāts Jauniešu mediju centrs "Young Media House" (YMH) – vieta, kur jauniešiem tikties un izglītoties mediju jomā. Vieta, kur lekcijās un semināros satikt mediju jomas profesionāļus un iedvesmoties. Vieta, kas pulcē nākotnes aktīvākos un radošākos mediju prātus.

Globālais Izglītības industrijas samits

Globālo Izglītības industrijas samitu GEIS2017 "Schools at the Crossroads of Innovation in Cities and Regions" 24.-26. septembrī organizēja OECD sadarbībā ar EK un Luksemburgas izglītības ministriju. Globālais Izglītības industrijas samits ir augsta līmeņa diskusiju forums, kurā piedalās izglītības procesā iesaistītās un ieinteresētās puses – augsta līmeņa nozares politikas veidotāji, izglītības zinātnes speciālisti, pedagogi, uzņēmēji, pašvaldību pārstāvji – spriežot par konceptuāliem izglītības politikas jautājumiem, problēmām un risinājumiem.

RTA notiks pasākums "Eksperimenti un vācu valoda zinātnē"

19. oktobrī plkst.13.00 – 15.30 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Fizikālo procesu un lāzertehnoloģiju pētnieciskajā centrā notiks pasākums "Eksperimenti un vācu valoda zinātnē".

Rēzeknē notiks hakatons jeb tehnoloģiju maratons "Startup Slalom IT Rezekne"

Oktobra izskaņā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā notiks Startup Slalom pasākums "Startup Slalom IT Rezekne". Šī būs vienreizēja iespēja Latgales un ne tikai reģiona jauniešiem un uzņēmējiem iesaistīties hakatonā, kur varēs satikt domubiedrus un izveidot stipras komandas, lai attīstītu savas biznesa idejas līdz strādājoša prototipa līmenim. Šis pasākums ir domāts dažādu sfēru pārstāvjiem – studentiem, programmētājiem, web dizaineriem, mārketinga un projektu vadītājiem, startup entuziastiem un biznesa orientētiem cilvēkiem, kuri grib izmēģināt savus spēkus un lietderīgi pavadīt brīvdienas.

labākie etwinning skolu sadarbības projekti – rīgā, ventspilī un olainē

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros šī gada 7. oktobrī Rīgā, Spīķeru koncertzālē, rīkoja Nacionālo eTwinning konferenci, kurā apbalvoja konkursa "Nacionālā eTwinning balva 2017" uzvarētājus. Nacionālo eTwinning balvu 2017 nacionālo projektu kategorijā ieguva Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas projekts "Tukšu salmu kulšana", kas īstenots sadarbībā ar Olaines 1.vidusskolu. Nacionālo eTwinning balvu 2017 starptautisko projektu kategorijā ieguva Privātās vidusskolas "Klasika" projekts "ICT WORLD 2017". Skatītāju balvu ieguva Siguldas pilsētas vidusskolas projekts "Youth through camera".

Latvijas jaunie profesionāļi dodas uz lielāko meistarības konkursu WorldSkills

Šodien Latvijas nacionālā komanda Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) pavadībā dodas uz pasaulē lielāko profesionālās izglītības un prasmju izcilības konkursu WorldSkills 2017. Konkurss norisināsies Abū Dabī, Apvienotajos Arābu Emirātos, no 14. līdz 19. oktobrim, un tajā četru dienu garumā astoņi jaunieši no Latvijas prezentēs savas prasmes 58 valstu konkurencē.

Aktuālās ziņas