Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


RTU norisināsies 8. starptautiskā nedēļa

2019. gada 23. maijā – No 27. līdz 31. maijam Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) norisināsies 8. starptautiskā nedēļa, pulcējot 30 pārstāvjus no 13 valstu 24 augstskolām. Piecas dienas augstskolu starptautiskās sadarbības jomu pārstāvji pārrunās labo praksi un izaicinājumus internacionalizācijā un starpkultūru komunikācijā.

Sākusies pieteikšanās studijām jaunajā nākotnes IT līderu bakalaura studiju programmā

2019. gada 23. maijā – Ir sākusies pieteikumu pieņemšana studijām jaunajā Baltijas IT līderu (BITL) bakalaura programmā «Datorzinātne un organizāciju tehnoloģijas», ko kopīgi izveidojušas Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Latvijas Universitāte (LU) sadarbībā ar Ņujorkas štata Bufalo universitāti (University at Buffalo, State University of New York). Programmu koordinēs RTU Rīgas Biznesa skola (RBS).

Ēdināšanas iepirkumos skolām aicina atbalstīt Latvijas ražotājus

Zemkopības ministrija un Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija (LPUF) aicina pašvaldības iepirkumos novada skolām, bērnudārziem, slimnīcām un pansionātiem izvēlēties kvalitatīvu vietējo pārtiku no Latvijas ražotājiem. Atbalstīt vietējos ražotājus iespējams, ēdināšanas iepirkumos izmantojot Zaļo iepirkumu, kas dod priekšrocības Latvijas uzņēmumiem, kuri ieguvuši Zaļo vai Bordo karotīti un ražo paaugstinātas kvalitātes produktus bez ĢMO.

Studēt gribētājiem iespēja bez maksas apgūt farmaceita asistenta profesiju

Vidusskolas absolventiem un visiem studēt gribētājiem neatkarīgi no vecuma tiek piedāvāta iespēja bez maksas apgūt farmaceita asistenta profesiju! Studijas notiek Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sarkanā Krusta medicīnas koledžā, un to ilgums ir 2,5 gadi. Budžeta vietas studijām nodrošina aptieku tīkls Apotheka.

Aicina pieteikties konkursam "Eiropas Atzinības zīme valodu apguvē"

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) izsludina konkursu "Eiropas Atzinības zīme valodu apguvē", lai apzinātu, novērtētu un popularizētu oriģinālus un efektīvus valodu mācīšanas veidus. Konkursam līdz 26. jūlijam var pieteikties ikviens, kurš īsteno valodu apguves aktivitātes vai projektus, tai skaitā privātpersonas, skolas, neformālās izglītības īstenotāji un biedrības.

Fizikas gada noslēgumā ar Latvijas skolēniem tiksies pasaulslavens Eiropas Kodolpētniecības centra zinātnieks

Notikumiem bagātais Fizikas gads noslēgsies ar vērienīgu pasākumu, kurā skolēniem un viņu vecākiem būs vienreizēja iespēja satikt ievērojamo, starptautiski godalgoto britu zinātnieku, Eiropas Kodolpētniecības centra (CERN) fiziķi, profesoru Džonu Elisu (John Ellis), kurš piedalījies par «dievišķo daļiņu» dēvētā Higsa bozona atklāšanā. Pasākumā Latvijas Universitātes Dabas mājā gaidīts ikviens interesents, kurš vēlas vairāk uzzināt par eksakto zinātņu sniegtajām karjeras iespējām, vietu nākotnes pasaulē, kā arī satikt potenciālos darba devējus – labākos Latvijas augsto tehnoloģiju uzņēmumus un institūtus.

Piesakies jaunajai nākotnes IT līderu bakalaura studiju programmai

Sākas pieteikumu iesniegšana pamatstudijām jaunajā Baltijas IT līderu (BITL) bakalaura programmā "Datorzinātne un organizāciju tehnoloģijas", ko kopīgi izveidojusi Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Latvijas Universitāte (LU), sadarbībā ar Ņujorkas štata Bufalo universitāti (University at Buffalo, State University of New York ). Programmu koordinēs RTU Rīgas Biznesa skola.

Labākajiem vidusskolu absolventiem piešķirs Simtgades stipendijas

Sagaidot Latvijas simtgadi, tika atklāts vērienīgs stipendiju projekts Latvijas vidusskolu absolventiem. 2018. gadā Simtgades stipendiju 500 eiro apmērā saņēma 347 spožākie vidējo mācību iestāžu absolventi. Arī šogad saskaņā ar stipendijas nolikumu izglītības iestādēm ir iespēja izvirzīt vienu 2018./2019. mācību gada absolventu Latvijas Simtgades stipendijas saņemšanai. Ikviens skolas izvirzītais skolēns saņems vienreizēju stipendiju 500 eiro apmērā.

Augstskolas atklātā vēstulē aicina Saeimu un Ministru kabinetu saglabāt juriskonsulta profesiju

Juriskonsulta profesija tiek apdraudēta bez tiesiska pamatojuma, likumdevējs nav deleģējis tiesības likvidēt šo profesiju, taču tas netraucē Izglītības un zinātnes ministrijai turpināt iesākto likvidēšanas procesu, neraugoties uz tās nepieciešamību darba tirgū. Lai pārtrauktu šīs profesijas likvidēšanas procesu un ļautu augstākās izglītības iestādēm turpināt jauno speciālistu sagatavošanu, Biznesa augstskola Turība, Rīgas Stradiņa universitāte, Daugavpils Universitāte, Ekonomikas un kultūras augstskola, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, kā arī Baltijas Starptautiskā akadēmija kopīgi iesniegušas atklātu vēstuli Saeimas Juridiskajai komisijai un Ministru kabinetam.

Direktora vietniece: Skolotājs ir pēdējais bastions

Bērni vislabāk apgūst jaunas lietas, ja metodes tiek dažādotas, stāsta Rūjienas vidusskolas direktora vietniece mācību darbā Nelda Jaunzeme. Viņa norāda, ka skolotāji mūsdienās nereti ir kā pēdējais bastions, kam jāspēj tikt galā ar daudzām lietām – ikdienā vispirms jārisina skolēnu emocionālie un savstarpējo attiecību jautājumi, pat sociālās problēmas, lai varētu nonākt līdz zināšanu apguvei. Tomēr šie izaicinājumi vienlaikus ir arī profesijas priekšrocības, jo skolotāja darbā nav divu vienādu dienu - no vilšanās par kādu neizdošanos līdz gandarījumam par paveikto laiks dažkārt mērāms ne stundās, bet minūtēs.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli