Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


Valsts prezidenta Ziemassvētku kartītes dizaina konkursā uzvar Preiļu Mūzikas un mākslas skolas audzēknes darbs

Valsts prezidenta kancelejas rīkotajā Valsts prezidenta Ziemassvētku kartītes dizaina konkursā par uzvarētāju atzīts Preiļu Mūzikas un mākslas skolas audzēknes Viktorijas Jakovļevas darbs "Ziemassvētki Latvijā". Zīmējums tiks izmantots Valsts prezidenta 2018. gada Ziemassvētku kartītes dizainā.

Par 2 miljoniem vairāk rudzu maizes kukulīši, bezmaksas rupjmaizes programma skolās...

Par 2 miljoniem vairāk rudzu maizes kukulīši, bezmaksas rupjmaizes programma skolās, rudzu audzēšanas programma Latvijas laukos - biedrību un ražotāju iniciatīvas rudzu maizes saglabāšanai nākamajām paaudzēm

Lai stiprinātu rudzu maizes ēšanas tradīcijas Latvijā, pēc AS "Hanzas Maiznīcas" iniciatīvas ražotāji, sabiedriskās organizācijas un Zemkopības ministrija iepazīstināja ar plānotajiem pasākumiem rudzu maizes tradīciju saglabāšanā, kā arī sabiedriskās organizācijas un ražotāji parakstīja kopīgu sadarbības memorandu, kuram aicinātas pievienoties arī citas organizācijas un ražotāji. Šis ir pozitīvs piemērs, kad nozare sēžas pie viena galda, lai kopīgiem spēkiem meklētu risinājumus rudzu maizes ēšanas tradīciju saglabāšanai.

RTA notika pasākums "Burgers ar zinātnieku"

8. novembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) telpās savdabīga rosība noritēja visas dienas garumā, jo Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) rīkoja informatīvu pasākumu "Burgers ar zinātnieku".

Valsts prezidents apbalvo Latvijas simtgades Valsts prezidenta uzrunu konkursa uzvarētājus

Ceturtdien, 8. novembrī, Valsts prezidents Raimonds Vējonis Rīgas pilī apbalvoja skolēnu radošo darbu konkursa "Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas simtajā dzimšanas dienā" laureātus. Par trīs labāko darbu autoriem šogad atzīti Anna Sibilla Pumpure no Bauskas pilsētas pamatskolas, Dārta Alksnīte no Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas un Žanis Jarinovskis no Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas. Konkursa uzvarētāji saņēma ielūgumus uz Latvijas simtgadei veltīto svētku koncertu Latvijas Nacionālajā teātrī 18. novembrī, kura programmā tiks iekļauti arī fragmenti no Annas, Dārtas un Žaņa runām.

Izsludināts 2019. gada Erasmus+ projektu pieteikumu konkurss

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) informē, ka Eiropas Komisija (EK) izsludinājusi 2019. gada projektu pieteikumu konkursu Eiropas Savienības (ES) Erasmus+ programmā izglītības un mācību jomā. Sagaidāms, ka 2019. gadā kopējais Erasmus+ programmā pieejamais finansējums salīdzinājumā ar 2018. gadu pieaugs par 300 miljoniem eiro jeb 10 %.

RTA viesojas Jēkabpils Agrobiznesa koledžas pārstāvji

31. oktobrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) viesojās Jēkabpils Agrobiznesa koledžas pārstāvji. Tikšanās laikā ar RTA Inženieru fakultātes dekāni Ēriku Teirumnieku tika apspriesta līdzšinējā sadarbība, kā arī izkristalizējās jauni sadarbības aspekti.

Norvik Banka izsniegusi pirmos mācību kredītus airBaltic Pilotu akadēmijas studentiem

Sadarbībā ar airBaltic Norvik Banka ir izsniegusi pirmos kredītus mācību maksas segšanai airBaltic Pilotu akadēmijas studentiem, kuri uzsākuši mācības, lai kļūtu par aviokompānijas pilotiem. Ņemot vērā, ka mācību maksa Integrētajam aviokompānijas transporta pilotu kursam Latvijā studentam izmaksā 69 tūkstošus eiro, Norvik Bankai ir izdevies piedāvāt studentiem labākos un izdevīgākos kreditēšanas nosacījumus. Pirmos mācību kredītus studiju veiksmīgai uzsākšanai ir saņēmuši jau septiņi studenti.

RTU zinātnieki rada tehnoloģiju superēdiena – tropu aļģes – audzēšanai vēsajā klimatā

2018. gada 6. novembrī – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieki izstrādā tehnoloģiju vērtīgās tropu mikroaļģes spirulīnas audzēšanai Latvijā un gatavi paši to pārvērst biznesā. Biznesa ideja prezentēta pasaulē vadošajā videi draudzīgo biznesa ideju konkursā «ClimateLaunchpad 2018» Skotijā.

Aicina pieteikties 2019. gada Nordplus programmas projektu konkursā

Izglītības iestādēm un organizācijām, kas darbojas izglītības jomā, līdz 2019. gada 1. februārim ir iespēja pieteikties projektu īstenošanai Nordplus Jauniešu, Pieaugušo, Augstākās izglītības, Horizontālajā un Ziemeļvalstu valodu programmā. Šoreiz interesentus īpaši aicina iesniegt projektus, kas vērsti uz informācijas un komunikācijas risinājumu ieviešanu un izmantošanu izglītībā.

RTA atklāta Goda auditorija Dr. habil. philol. Antonam Breidakam 

3. novembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) tika atklāta Goda auditorija, kura veltīta profesoram Dr. habil. philol. Antonam Breidakam.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  koka durvis  Аренда автобусов в Мюнхене  vannu restaurācija