Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


Inita Juhņēviča: Tālmācība Latvijā ir saturiski un tehniski labi attīstīta

Tālmācība kā mācību forma ir jānošķir no mācīšanās attālināti, tomēr abos gadījumos ļoti svarīga loma ir modernajām tehnoloģijām, skolēna prasmēm pašam apgūt mācību saturu un motivācijai sasniegt noteiktus mācību rezultātus, norāda Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītāja Inita Juhņēviča. Viņa piebilst, ka izglītība tālmācības formā liek skolēnam pašam uzņemties lielāku atbildību un būt daudz motivētākam, nekā apmeklējot klātienes izglītības programmu. Noteikti nepieciešama lielāka paškontrole un izpratne, ka ir apzinīgi jāmācās.

RTU izaicina novatorus cīnīties par Eiropas inovatīvākā pārtikas nozares jaunuzņēmuma statusu

2020. gada 26. martā – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrika aicina biznesa uzsācējus, zinātniekus un novatorus pieteikt idejas vienam no Eiropas lielākajiem ideju/jaunuzņēmumu konkursiem «Innovation Prize», lai radītu pievienoto vērtību pārtikas un lauksaimniecības nozarēm un cīnītos par naudas balvu līdz pat 30 000 eiro.

Samazinājies audzēkņu skaits profesionālajā izglītībā

2019./2020. mācību gadā profesionālo izglītību apgūst 26,8 tūkstoši audzēkņu, kas ir par 1,4 % mazāk nekā pirms gada. Par 4,6 % samazinājies arī uzņemto audzēkņu skaits, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati1.

Uzņemto audzēkņu skaits samazinājies par 541 izglītojamo

Eiropas Solidaritātes korpusa 2. projektu konkursa īstenošanai Latvijā pieejams vairāk nekā pusmiljons eiro

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra izsludina programmas "Eiropas Solidaritātes korpuss" otro 2020. gada projektu konkursu. Šim konkursam, kura mērķis ir veicināt solidaritāti un uzlabot jauniešu kompetences, risinot vietējai sabiedrībai aktuālus izaicinājumus, ir pieejams Eiropas Savienības finansējums vairāk nekā pusmiljons eiro apmērā.

Apgūsti lāzertehnoloģijas un mediju satura veidošanu tālmācībā!

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Mūžizglītības centrā (RTA MIC) ir noslēgusies tālmācības programmu "Lāzertehnoloģiju izmantošana inovatīviem risinājumiem tekstila un ādas izstrādājumos" un "Mediju studijas un komunikācija" īstenošanas pirmā kārta, kurā jaunas teorētiskās zināšanas un profesionālās prasmes apguva pieci kursu dalībnieki.

Zinātnieki un inženieri rada automatizēta plaušu ventilatora prototipu cīņai ar Covid-19

2020. gada 23. martā – Zinātnieku un inženieru komanda Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrikā rada prototipu automatizētam plaušu ventilatoram, kura ražošana būtu pietiekami vienkārša un lietošana ērta, lai spētu operatīvi palīdzēt pacientiem ar Covid-19 izraisītiem elpošanas traucējumiem. Jau veidojas sadarbība ar vairākiem uzņēmumiem, lai sāktu ventilatora ražošanu.

Pedagogs: Ārkārtas situācija kā izglītības nozares restarts

Valstī izsludinātās ārkārtas situācijas dēļ no šodienas visi skolēni mācās tālmācībā. Lai gan daudzām ģimenēm tas ir jaunums un paies laiks, kamēr bērni un vecāki pielāgosies situācijai, tālmācība Latvijā tiek īstenota jau vairāk nekā desmit gadus. Tomēr tā joprojām ir mācību forma, kas līdz galam nav izprasta, norāda ekonomists, Rīgas Tālmācības vidusskolas pedagogs Edgars Čerkovskis. Viņš piebilst, ka tālmācība prasa lielāku pašmotivāciju un pašdisciplīnu, bet vienlaikus sniedz rezultātus, kas neatpaliek no klātienes procesa.

Jau trešo gadu tiks prezentēts Turības Biznesa indekss

24. martā plkst. 12.00 tiešsaistē tiks prezentēts Turības Biznesa indekss - pētījums, kas atspoguļo dažādu nozaru, lielumu, reģionu, vietējā un ārvalstu kapitāla uzņēmumu vadītāju un uzņēmēju viedokli par uzņēmējdarbības vidi Latvijā un dažādiem to ietekmējošiem faktoriem. Prezentācijas ietvaros notiks arī ekspertu diskusija "Bizness virza zinātni vai zinātne – biznesu?". Ikviens interesents aicināts vērot prezentāciju un diskusiju tiešsaistē augstskolas Facebook lapā.

LIKTA "Digitālās nedēļas 2020" ietvaros izglītos par digitālajām tehnoloģijām attālinātam darbam

Aicina uzņēmējus uz tiešsaistes pasākumiem par praktiskiem risinājumiem

Kā digitālās tehnoloģijas var palīdzēt, strādājot vai mācoties attālināti? Atbildi uz šo sabiedrībā un biznesa vidē šobrīd aktuālo jautājumu varēs rast ikviens interesents, noskatoties tiešraižu sēriju, kas no 23. marta līdz 27. martam norisināsies "Digitālās nedēļas 2020" ietvaros. Tās organizē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) kopā ar VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs", "Microsoft Latvia", Kultūras informācijas sistēmu centru un citiem partneriem.

5 padomi pedagogiem, lai skolēnu mācības attālināti noritētu veiksmīgi

5 padomi pedagogiem, lai skolēnu mācības attālināti noritētu veiksmīgi
Izglītības uzņēmuma "Lielvārds" Kompetences centra vadītājs, Izglītības tehnoloģiju asociācijas valdes loceklis Andris Gribusts

Jau no 23.marta skolēni uzsāks mācības attālināti. Pedagogiem šajā laikā ir jāspēj ātri pielāgoties, pārstrukturizēt mācību procesu no klātienes uz tiešsaistes mācībām, tai pat laikā mēģinot nezaudēt zināšanu apguves kvalitāti. Protams, tas ir izaicinājums, tomēr ikvienam ir izvēle – paskatīties uz jauno lietu kārtību kā uz problēmu vai iespēju. Un nav šaubu – mūsdienu tehnoloģiskās iespējas ir auglīga vide, lai realizētu veiksmīgu attālinātās mācīšanās procesu.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi