Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


Žurnāla "Jurista Vārds" studentu konkursa uzvarētāju vidū – RTA absolvente Olīvija Tuvi

"Kad ierados uz apbalvošanas pasākumu, vēl nezināju par konkursa rezultātiem. Atskanot mana darba nosaukumam kā 1. vietas ieguvējam, biju ļoti pārsteigta, jo negaidīju šādu rezultātu. Atmiņā no apbalvošanas pasākuma joprojām palicis apmulsums un izbrīns," atceras jauniete.

Turībā notiek starptautiskas mācības mediācijā

No 9. līdz 13. decembrim Biznesa augstskolā Turība notiek plašas starptautiskas mācības mediācijas jomā, kurās piedalās 46 pasniedzēji no astoņām augstskolām, pārstāvot trīs valstis: Ukrainu, Gruziju un Azerbaidžānu. Mācību ietvaros pasniedzēji apgūst, kā izveidot maģistra studiju programmu mediācijā un kā vadīt lekcijas un seminārus par šo tēmu.

Vidusskolēnus no visas Latvijas aicina pieteikties neformālai konferencei "Rosinātava"

No 10. decembra vidusskolēni no visas Latvijas aicināti pieteikties neformālai un radošai konferencei -"Rosinātava", kuras ietvaros sabiedrībā pazīstamas personības dalīsies savos pieredzes stāstos, rosinot jauniešus noticēt sev un nākotnei Latvijā. Dalība pasākumā ir bezmaksas, tomēr vietu skaits ir ierobežots. Konference notiks 2020. gada 5. februārī kultūras centrā "Siguldas devons" (Siguldā). Šī gada pasākuma tēma ir "TAVA nereālā realitāte".

Farmācijas un ķīmijas nozare – viens no eksporta flagmaņiem Latvijā

2018. gads Latvijas farmācijas un ķīmijas nozarē ir nesis gan lielāku kontroles pastiprināšanos saistībā ar zāļu verifikācijas sistēmas ieviešanu, gan vēl lielāku koncentrēšanos uz eksporta tirgiem. Stabilu izaugsmes tempu saglabājuši lielākie Latvijas zāļu ražotāji, un 2018. gadā nozares līderpozīcijas vēl aizvien ieņem AS "Grindeks", AS "Olainfarm" un SIA "PharmIdea". Būtisku pienesumu kopējā nozares apgrozījuma kāpināšanā nesuši arī SIA "Silvanols", AS "Rīgas farmaceitiskā fabrika", SIA "AD Smart" u.c. Atbilstoši kopējām nozares tendencēm uzņēmumi turpina ieguldīt līdzekļus pētniecībā un ražošanas modernizēšanā. Kā viens no lielākajiem izaicinājumiem vēl aizvien saglabājas darbaspēka trūkums.

Katrs trešais Latvijas jaunietis mēdz lasīt vecāku sarakstes internetā

Teju trešdaļa Latvijas jauniešu atzīst, ka caurskata savu vecāku viedtālruņus, savukārt tikai 9% ir informēti, ka vecāki pārskata viņu tiešsaistes sarakstes, atklāj Samsung Skola nākotnei aptauja*. Ikviens savā viedtālrunī mēdz glabāt privātu informāciju, tāpēc rodas jautājums, kādos gadījumos un vai vispār ir pieņemami caurskatīt ģimenes locekļu viedtālruņus.

RTU – viena no pasaules 100 zaļākajām universitātēm

2019. gada 5. decembrī – Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ierindojusies starp 100 zaļākajām pasaules augstskolām, zaļās politikas un ilgtspējas reitingā «GreenMetric» ieņemot 93.-95. vietu – kopvērtējumā iegūts vienāds punktu skaits ar divām Spānijas augstskolām. Tas ir ievērojams kāpums salīdzinot ar 2018. gadu, kad RTU reitingā bija novērtēta kā 128. zaļākā pasaules universitāte, turklāt RTU nemainīgi ir vienīgā Latvijas augstskola, kas reitingā novērtēta tik augstu. «GreenMetric» reitingā pasaules augstskolas sarindotas pēc to apņemšanās mazināt kaitīgo ietekmi uz vidi.

Prof. Mārcis Leja: saslimšanu ar vēzi provocē laba dzīves kvalitāte

Septembra sākumā Briselē uz pirmo sanāksmi pulcējās Eiropas Vēža misijas padome, kurā Latviju pārstāv Latvijas Universitātes (LU) profesors un LU Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūta direktors Mārcis Leja. Padome izveidota ar mērķi ieviest un izmantot zinātnes atklājumus praksē, kā arī skaidrot tos plašākai sabiedrībai. Vairāk par vēža izpēti, jaunām tehnoloģijām un situāciju Latvijā stāsta profesors Mārcis Leja.

Sveicam RTA galveno grāmatvedi Irēnu Beinaroviču-Litvinovu!

29. novembrī Rīgā notika žurnāla "Bilance" gada konference un balvas pasniegšana konkursā "Gada grāmatvedis 2019". Pasākumā piedalījās Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) rektore, profesore Iveta Mietule un RTA galvenā grāmatvede Irēna Beinaroviča-Litvinova. Šī gada rudenī kolēģi I. Beinaroviču-Litvinovu izvirzīja žurnāla "Bilance" konkursam, un tieši Irēna uzvarēja konkursā, iegūstot nomināciju "Gada grāmatvedis 2019".

Skolas direktore: Politikas veidotājiem jālūkojas tālāk par skaitļiem

Mēģinājumi salikt visas Latvijas skolas skaitļu rāmjos ir šaura domāšana. Skaitļi skolēnu daudzumā vai attālumā līdz skolai ne vienmēr ir izšķiroši. Centieni visu salikt Excel tabulās diemžēl liecina par tuvredzību politikas plānošanā, stāsta Salas vidusskolas direktore Sanita Madalāne. Viņa vada skolu, kurā šobrīd mācās aptuveni 270 audzēkņi, un uzsver – ja skola ir vajadzīga šiem bērniem, tas ir pietiekams iemesls, lai turpinātu darboties, augt un attīstīties. Par savu skolu viņa saka – turēšu, cik varēšu. Mūsu bērni ir talantīgi un stipri, un viņi ir pelnījuši iespēju.

Latvijā 2020. gadā programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" projektu īstenošanai pieejami vairāk nekā 2,8 miljoni eiro

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) informē, ka dažādām institūcijām, kuras vēlas īstenot starptautiskus jaunatnes jomas projektus, 2020. gadā pieejami vairāk nekā 2,8 miljoni eiro (2 848 831,00 eiro). 14. janvārī no plkst. 10:30 līdz 16:00 viesnīcā "Bellevue Park Hotel Riga" (Slokas ielā 1, Rīgā) notiks JSPA organizēts informatīvs seminārs projektu iesniedzēju atbalstam, kurā tiks informēts, kā sagatavot kvalitatīvu projektu pieteikumu un saņemt Eiropas finansējumu projektu īstenošanai.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli