Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


Visvairāk izvēlas studēt uzņēmējdarbību

Vasara ir jauno studentu uzņemšanas laiks, un pašā tā "karstumā" jau varam izdarīt pirmos secinājumus par studētgribētāju interesi – kādas jomas ir aktuālas un, kāda ir kopējā tendence studiju izvēlē. Biznesa augstskolas Turība apkopotā informācija liecina – vislielākā topošo studentu interese, līdzīgi kā iepriekšējos gados, ir par uzņēmējdarbības jomu.

Pirmsskolas direktore: Bērna vēlmi mācīties ietekmē vide

Strauji tuvojas 1. septembris, kad sāksies jaunais mācību gads, taču ne visi bērni ar prieku gaida mācību sākumu. Lai radītu bērnā interesi par mācībām un vēlmi apgūt ko jaunu jau no pašas mazotnes, liela nozīme ir videi, kurā bērns atrodas. Īpaši būtiski tas agrīnā vecumā, proti, pirmklasnieka posmā, kad nepieciešama iespēja gan mācīties, gan pavadīt laiku rotaļās, gan būt svaigā gaisā, nodarboties ar sportiskām aktivitātēm, gan pabūt klusumā ar kādu grāmatu vai spēli, stāsta pirmsskolas direktore Inguna Vārtiņa.

Otrdien, 24. jūlijā, Latvijā "Erasmus+: Jaunatne darbībā" programmas ietvaros sagaidīsim 100. Eiropas brīvprātīgo

Gaidot Latvijas simtgadi, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina uz svinīgu simtā Eiropas brīvprātīgā sagaidīšanu lidostā "Rīga", kas notiks otrdien, 24. jūlijā, plkst. 10:55 – uzreiz pēc lidmašīnas Kijeva – Rīga nosēšanās lidostas teritorijā, pie C izejas.

RTU maģistra studiju programmas augstu novērtētas «Eduniversal Best Masters Ranking 2018»

2018. gada 16. jūlijā – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) un RTU Rīgas Biznesa skolas (RBS) maģistra studiju programmas jau piekto reizi ir ieguvušas izcilu novērtējumu prestižajā starptautiskajā maģistra studiju programmu reitingā «Eduniversal Best Masters Ranking 2018».

Rīgas Tehniskās universitātes studentu viesnīcā ievieš inovācijas

Lattelecom Rīgas maratona skrējēju enerģijas apjoms, kas rezultējies trīs tūkstošos eiro, tiks ieguldīts Rīgas Tehniskās universitātes studentu viesnīcā, izvietojot apkures vadības risinājumus. RTU iespēju ieviest kādu no Lattelecom gudrajiem risinājumiem ieguva ar interneta balsojuma palīdzību, savukārt ieguldījuma summu veidoja visu maratona dalībnieku noskrieto kilometru kopskaits.

Izglītības eksperte: bērniem trūkst intereses par skolu

Runājot par dažādu valstu izglītības pieredzēm, Skandināvijas valstis visbiežāk tiek minētas kā pozitīvais piemērs. Piemēram, Norvēģijā izglītība ir bezmaksas, bērni līdz sešu vecumam apmeklē valsts vai privātos bērnudārzus un no sešiem gadiem dodas uz skolu. Pamatskolu bērni beidz pēc desmit gadiem. Jaunieši vecumā no 16 līdz 19 gadiem iet vidusskolā. Visiem tiek sniegtas profesionālās prasmes, un jaunieši tiek sagatavoti, lai varētu iestāties universitātēs. Visiem ārvalstu bērniem ir tiesības iegūt izglītību. Izklausās pēc ideālas sistēmas, taču paši norvēģi atzīst – pirms 20 gadiem īstenotā izglītības reforma, kas paredzēja skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma, radījusi nopietnas sekas, īpaši zēniem.

Nākotnē būs pieprasīti mākslīgā intelekta pētnieki

Pasaulē vadošais IT pētījumu un konsultāciju uzņēmums Gartner prognozē - 2020. gadā mākslīgā intelekta risinājumu izveide būs viena no piecām prioritātēm globālā mērogā, kur tiks ieguldītas apjomīgas investīcijas. Daudzveidīgi mākslīgā intelekta risinājumi, sākot no mašīnmācības līdz dziļajai apmācībai, izmantojot mākslīgos neironu tīklus, būs pieprasīti dažādās nozarēs.

Darba devēji topošajiem studentiem iesaka studēt RTU

2018. gada 5. jūlijā – Jau septīto gadu Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ir ieguvusi darba devēju ieteiktākās augstskolas titulu aptaujā, ko veido Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) sadarbībā ar karjeras un izglītības portālu prakse.lv. Tā ir nepārprotama norāde, ka darba tirgū ir vajadzīgi inženieri un augsto tehnoloģiju speciālisti un ka tos vislabāk profesionālajai dzīvei sagatavo RTU.

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju absolvējuši 247 jaunie speciālisti

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) aizvadīts skaistais izlaidumu laiks. Trijās RTA fakultātēs diplomus saņēma 247 jaunie speciālisti.

Jauniešu interese par sezonas darbu vasarā - milzīga

Tikai jūnijā tiešsaistes darba meklēšanas portālā "Workis" reģistrējušies vairāk nekā 10 tūkstoši jaunu lietotāju Baltijas valstīs. Projekts "Vasaras darbu banka" darbojas Latvijā jau otro gadu, piedāvājot atrast darbu vasaras sezonā 18 līdz 29 gadus veciem iedzīvotājiem.

Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana