Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


Aicina pieteikties nominācijai "Rīgas gada sporta skolotājs"

Lai popularizētu sporta skolotāju prestižu un atpazīstamību sabiedrībā, kā arī godinātu labākos Skolotājus, Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu organizē konkursu "Rīgas gada sporta skolotājs".

Sadarbības līgums starp Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju un AS "Latvijas Finieris"

16. janvārī tika noslēgts jauns un daudzsološs sadarbības līgums starp Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju (JVLMA) un AS "Latvijas Finieris". Tā mērķis ir atbalstīt studentu profesionālās pilnveides procesu un radošo darbību atbilstoši izglītības jomas specifikai atskaņotājmākslas, dejas, pedagoģijas un pētniecības virzienos. Tā ir iespēja jaunajiem talantiem iegūt finansiālu atbalstu dažādu aktivitāšu īstenošanai – dalībai starptautiskos konkursos, semināros, meistarklasēs, pētniecības un citos projektos.

RTU strauji kāpj, iekļūstot jaunās ekonomikas valstu labāko universitāšu TOP 200

2019. gada 16. janvārī – Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ievērojami pakāpusies vienas no pasaules prestižākajām reitingu aģentūrām «Times Higher Education (THE)» veidotajā jaunās ekonomikas valstu universitāšu reitingā «THE Emerging Economies University Rankigs 2019», ieņemot 196. vietu un kļūstot par augstāk novērtēto no reitingā iekļautajām Latvijas augstskolām. Iepriekšējā izvērtējumā RTU ierindojās 251.-300. vietā. RTU ir vienīgā no Baltijas valstu universitātēm, kuras novērtējums ir paaugstinājies. Pārējās augstskolas ir piedzīvojušas kritumu vai palikušas iepriekšējās pozīcijās.

SalesLabs Rudens sezonas ’18 apskats

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā aizvadīta jau otrā SalesLabs sezona, kurā studenti apgūst mācību priekšmetus praktiski strādājot ar vietējo uzņēmumu reāliem uzdevumiem. Interreg Latvijas-Lietuvas pārrobežu programmas projekta SalesLabs (Nr.LLI-184) ietvaros ir pārveidoti 10 studiju kursi un mācības pakārtotas studentu praktiskajām zināšanām. Projekts tiek īstenots kopā ar pertneriem no Ziemeļlietuvas koledžas un tiek organizētas arī kopīgas aktivitātes.

Eksperts: Tiesāšanās kā spēle

Ir dažādi veidi, kā apgūt jaunas lietas – lasot atbilstošu literatūru, klausoties ekspertu stāstījumā, vai vērojot no malas, bet viena no vērtīgākajām un iedarbīgākajām metodēm ir praktiska mācīšanās, kad apgūstamā viela tiek apgūta interaktīvi, piemēram, izspēles veidā. Biznesa augstskolas Turība Juridiskās fakultātes docētājs Edgars Oļševskis stāsta, kā šādi iespējams apgūt tiesību zinātnes, un to, cik nozīmīgas šādas izspēles ir topošajiem juristiem, kas spēj sniegt tiem papildus kompetenci un ticību saviem spēkiem, veidojot ievērojamu pieredzi nākotnes profesijā.

RTU aicina jaunuzņēmumus pieteikties akcelerācijas programmai, kas palīdz ātrāk nonākt līdz industrijas partneriem

2019. gada 10. janvārī – Ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrikas īstenotās zaļo tehnoloģiju akcelerācijas programmas «Climate-KIC Accelerator Latvia» palīdzību strauju attīstību sācis jaunuzņēmums «InLable», tā radītais neviltojama preču marķējuma risinājums piesaistījis Vācijas mašīnbūves industrijas uzņēmumu interesi. Līdz 27. janvārim jaunuzņēmumi aicināti pieteikties nākamajam akcelerācijas programmas uzsaukumam.

Latvijai programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" projektu īstenošanai 2019. gadā pieejami teju 2,4 miljoni eiro

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) informē, ka dažādām institūcijām, kuras vēlas īstenot starptautiskus jaunatnes jomas projektus, 2019. gadā pieejami gandrīz 2,4 miljoni eiro (2 358 697 eiro). 17. janvārī no plkst. 10.30 līdz 16.00 viesnīcā "Bellevue Park Hotel Riga" (Slokas ielā 1, Rīgā) notiks JSPA organizēts informatīvs seminārs projektu iesniedzēju atbalstam, kurā tiks informēts par programmu "Eiropas Solidaritātes korpuss" un "Erasmus+: Jaunatne darbībā" jaunumiem.

Noslēdzies konkurss "Labākā CSDD satiksmes drošības skola 2018"

2018. gadā 185 izglītības iestādes veiksmīgi piedalījās CSDD satiksmes drošības projektos. Apsveicam Ādažu vidusskolu ar izcīnīto titulu - Labākā CSDD satiksmes drošības skola. Otro vietu ir ieguvusi Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskola un godpilno trešo vietu iegūst Baložu vidusskola.

Vidusskolēnus aicina uzdrošināties un piedalīties "Biznesa naktī"

Radoši, talantīgi un idejām bagāti jaunieši ir liela vērtība, kas veidos mūsu valsts nākotni un nesīs Latvijas vārdu pasaulē. "Biznesa nakts" vidusskolēniem, kurā aicināti piedalīties uzņēmīgākie un drosmīgākie, ir biznesa ideju konkurss, kura ietvaros dalībnieku komandas 24 stundu laikā rada biznesa plānu kādai idejai. Piedaloties konkursā, skolēniem ir iespēja ne tikai gūt vērtīgu pieredzi un saņemt ieteikumus no pieredzējušiem uzņēmējiem, bet arī pretendēt uz vērtīgām un noderīgām balvām. Galvenā balva uzvarētāju komandai ir 500 EUR prēmija no Swedbank, kas noderēs idejas realizēšanai.

RTU prorektors: Jaunajai valdībai jāīsteno augstākās izglītības reforma

2019. gada 10. janvārī – Jaunajai valdībai būtu jāīsteno augstākās izglītības reforma, savukārt valdības deklarācijā augstākā izglītība un zinātne jāpasludina par prioritāti, tā apliecinot savu ieinteresētību gudras un konkurētspējīgas nācijas veidošanā un Latvijas tautsaimniecības attīstībā, uzskata Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) attīstības prorektors Artūrs Zeps.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  vannu restaurācija