Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


Astoņi jaunie profesionāļi pārstāvēs Latviju WorldSkills 2017 konkursā

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) atlases konkursos noskaidrojusi meistarīgākos jauniešus astoņos prasmju konkursos, kas dosies pārstāvēt Latviju līdz šim vērienīgākajā pasaules jauno profesionāļu meistarības konkursā WorldSkills 2017, kas norisināsies Abū Dabī, Apvienotajos Arābu Emirātos, no 14. līdz 19. oktobrim.

RTU starptautiskajā vasaras skolā studenti iepazīsies ar unikāliem biomedicīnas inženierijas un nanotehnoloģiju...

RTU starptautiskajā vasaras skolā studenti iepazīsies ar unikāliem biomedicīnas inženierijas un nanotehnoloģiju pētījumiem

2017. gada 16. augustā – Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) no 20. līdz 31. augustam pirmo reizi notiks biomedicīnas inženierijas starptautiskā vasaras skola «Nonlinear Life». Tajā 17 RTU un partneraugstskolu studenti papildinās zināšanas biomedicīnas inženierijas, nanotehnoloģiju un nelineārās dinamikas jomā. Lekcijas lasīs un seminārus vadīs augsta līmeņa mācībspēki no Itālijas, Vācijas un Latvijas. Vasaras skolas atklāšana notiks 21. augustā plkst. 15.30 «Swedbank» centrālajā ēkā, Balasta dambī 15, 25. stāvā, Rīgā.

Aicina pieteikties Baltic Bonus programmas atbalstam

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) uzsāk iesniegumu pieņemšanu Baltic Bonus programmā, lai atbalstītu Latvijas zinātnieku un uzņēmēju sadarbību pētniecības un inovācijas projektos ar partneriem no Baltijas valstīm un Baltijas jūras reģiona Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm.

Programmu "Skolas piens" un "Augļi skolai" līdzšinējās darbības rezultāti

Zemkopības ministrijas (ZM) īstenotās Eiropas Komisijas programmas "Skolas piens" un "Augļi skolai" vairāku gadu laikā iemantojušas lielu popularitāti skolēnu vidū. Programma "Skolas piens" tiek īstenota kopš 2004./2005. mācību gada, bet programma "Augļi skolai" – kopš 2010./2011. mācību gada.

LPS un Izglītības un zinātnes ministrijas ikgadējās sarunās vairāk jautājumu nekā atbilžu

1. augustā Mārupē notika LPS un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) ikgadējās sarunas, kuras vadīja LPS priekšsēdis Andris Jaunsleinis un IZM ministrs Kārlis Šadurskis.

RTU izsludina pieteikumu priekšatlasi pēcdoktorantūras pētniecības atbalstam

2017. gada 9. augustā – Lai veicinātu izcilas pētniecības attīstību un jauno zinātnieku karjeras izaugsmi, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) izsludina atklātu pētniecības pieteikumu iesniegumu priekšatlasi pēcdoktorantūras pētniecības atbalsta saņemšanai. Latvijas un ārvalstu jaunie zinātnieki, kuri doktora grādu ir ieguvuši pēdējo piecu gadu laikā, pieteikumus RTU var iesniegt no 2017. gada 10. augusta līdz 29. septembrim.

Latvijas skolēns izcīna bronzas medaļu Pasaules informātikas olimpiādē

Ar svinīgo apbalvošanu Irānas galvaspilsētā Teherānā noslēdzās 29. Vispasaules informātikas olimpiāde. Piedaloties 308 programmētājiem no 83 valstīm, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas absolvents Ingus Jānis Pretkalniņš izcīnīja vienu no bronzas medaļām.

"Nikodema Rancāna goda bolva 2017" – konkurss izcyluokajim Latgolys regiona pedagogim

Aizpiļdeitys dasacejumu anketys ir gaideitys da 12. septembram (ilga.suplinska@rta.lv):

RTU notiks koka amatniecības vasaras skola

2017. gada 7. augustā– No 14. līdz 25. augustam notiks Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) starptautiskā koka amatniecības vasaras skola «Woodcraft and Art Summer School», kurā 27 studenti no 12 valstīm apgūs koka apstrādes un dizaina teorētiskās un praktiskās iemaņas. Vasaras skolu organizē RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūts (DTI) sadarbībā ar RTU Starptautiskās sadarbības departamentu, un tā norisināsies DTI telpās Rīgā un Vienkoču parkā Līgatnē.

Vidusskolēniem iespēja pieteikties apmaiņas mācību programmām ārvalstīs

Brazīlija, Francija, Japāna, ASV, Itālija – pasaules valstis, kurās vidusskolēniem ir iespēja mācīties bezpeļņas brīvprātīgo organizācijas ""AFS Latvija" Starpkultūru programmas" ietvaros. Šajās valstīs semestra programmu mācības sāksies jau 2018.gada janvārī un februārī, līdz ar to aktīvākā pieteikšanās norisinās tieši augustā un septembrī. Ikviens vidusskolēns ir aicināts nepalaist garām un izmantot "AFS Latvija" sniegto iespēju mācīties kādā no šīm pasaules valstīm.

Aktuālās ziņas

apdrošināšana  smslån  tenti