Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


Kā sagatavot bērna pirmo telefonu, lai tas būtu drošs?

Līdz ar skolas gaitu uzsākšanu bērni nonāk vidē, kur pašiem jāspēj spriest un pieņemt lēmumus gan ikdienā, gan negaidītās situācijās. Viedtālrunis var būt labs palīgs, tikai tas pareizi jāsagatavo un jāiepazīstina bērnu ar tā iespējām. Samsung apkopojis ieteikumus, kas palīdzēs justies drošāk gan bērnam, gan viņa vecākiem.

Skolas direktore: Mūzika palīdz iemācīties pārvarēt grūtības

Lai gan mūsdienās aktīvi tiek uzsvērta eksakto zināšanu apguve, akadēmisko panākumu sasniegšanai un patstāvīgai personības attīstībai ir būtiski nodrošināt skolēnus ar kvalitatīvu izglītību, kas ietver daudzpusīgu mākslas un mūzikas mācību programmu. Mūzikas apguve attīsta bērnu emocionālo, radošo un intelektuālo pusi, kas ir vienlīdz būtiska, norāda mūzikas skolas "Patnis" direktore Ilze Ērkšķe.

Informatīvs pasākums vidusskolēniem par iespēju iegūt starptautisku izglītību

Ja tavs sapnis ir studēt labā ārzemju universitātē, iegūt starptautisku izglītību angļu valodā, ja vēlies padziļināti apgūt priekšmetus angļu valodā un veicināt savu intelektuālo attīstību, tad nāc studēt Londonas Universitātes "Starptautiskās sagatavošanas programmu augstskolai" ( University of London International Foundation Programme – turpmāk IFP programma) Rīgas Biznesa skolā.

Latgales vidusskolēni pirmoreiz pilnveidos medijpratību vasaras nometnē

No 21. līdz 22. augustam Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notiks medijpratības vasaras nometne Latgales vidusskolēniem un skolotājiem "Eksperts medijpratībā jeb jaunietis jaunietim par medijpratību". Nometne tiek organizēta sadarbībā ar Kultūras ministriju.

Izsludināts līdzfinansējuma granta projektu konkurss attīstības sadarbības un globālās izglītības projektiem

Ārlietu ministrija izsludina līdzfinansējuma granta projektu konkursu "Atbalsts Eiropas Komisijas un citu starptautiskās palīdzības finansētāju finansētiem attīstības sadarbības un attīstības (globālās) izglītības projektiem Latvijas Republikas noteiktajās saņēmējvalstīs un Latvijas Republikā".

Studenti izstrādās tehnoloģiskos risinājumus uzņēmumiem

2019. gada 13. augustā – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrika aicina uzņēmumus iesaistīties inovācijas platformā «Demola Latvia» un saņemt studentu izstrādātus perspektīvus un inovatīvus risinājumus biznesa izaicinājumiem. Nepilnu divu gadu laikā studenti izstrādājuši risinājumus 39 uzņēmumu problēmām.

Asistents būs pieejams arī augstākās izglītības apguvei studējošajiem ar invaliditāti

Š.g. 13. augustā Ministru kabinets apstiprinājis grozījumus noteikumos "Kārtība, kādā piešķir un finansē asistenta pakalpojumu pašvaldībā", kas paredz nodrošināt asistenta pakalpojumu augstskolās un koledžās studējošajiem ar invaliditāti ar 2019. gada 1. septembri.

Valsts prezidents: sabiedrībā jāstiprina latviešu valodas un literatūras skolotāju profesijas prestižs

12. augustā Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociācijas valdi, lai pārrunātu latviešu valodas pozīcijas topošajā "Skola2030" mācību saturā un iespēju stiprināt latviešu valodu valstiskā līmenī.

Vidusskolēnus aicina iepazīt studijas Atvērto durvju dienā

Straujiem soļiem tuvojas jaunais studiju gads un lielā daļā augstskolu uzņemšana jau noslēgusies, taču tiem, kuri vēl nav paspējuši pieņemt gala lēmumu un izvēlēties piemērotāko studiju programmu, nav pamata satraukumam, jo Biznesa augstskolā Turība uzņemšana vēl turpinās. Ikviens studēt gribētājs tiek aicināts iepazīt augstskolas vidi un piedāvātās studiju programmas Atvērto durvju dienas pasākumā 10. augustā plkst. 12.00. Augstākās izglītības piedāvājums ir ārkārtīgi plašs un pieejams ikvienam studēt gribētājam, tāpēc ir būtiski neapjukt un izdarīt pareizo izvēli, kas ietekmēs karjeras un izaugsmes iespējas nākotnē.

E.Levits: Zinātnē balstīts ekonomiskais potenciāls ir valsts attīstībai būtiska prioritāte

Valsts prezidents Egils Levits šodien Rīgas pilī tikās ar Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vadītāju Arvilu Ašeradenu, pārrunājot augstākās izglītības kvalitātes jautājumus, zinātnes pārvaldību un zinātnē balstītu valsts ekonomiskās izaugsmes potenciālu.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli