Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


Ārlietu ministrija augsti novērtē sadarbību ar Starptautisko Frankofonijas organizāciju franču valodas apmācībā

2019. gada 22. martā Ārlietu ministrijas politiskais direktors Jānis Mažeiks kopā ar Kanādas, Beļģijas, Francijas, Grieķijas, Īrijas un Šveices vēstniekiem Latvijā piedalījās Frankofonijas filmu festivāla atklāšanā, atzīmējot Frankofonijas dienas Latvijā.

LTRK aicina veikt priekšdarbus, lai Latvija tiktu uzņemta CERN

Lai veicinātu zinātnes attīstību un Latvijas uzņēmumiem tiktu nodrošināta iespēja piedalīties iepirkumos par augstas pievienotās vērtības preču un pakalpojumu piegādi lielākajai daļiņu fizikas laboratorijai, Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) aicina valstiskā līmenī veikt visus nepieciešamos priekšdarbus, lai Latvija tiktu uzņemta dalībai CERN jeb Eiropas Kodolpētniecības organizācijā.

RTU studentu pūtēju orķestris svinēs 50. jubileju

2019. gada 22. martā – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu pūtēju orķestris «SPO» krāšņu koncertu svinēs savu 50. dzimšanas dienu. Koncerts notiks sestdien, 23. martā, plkst. 17.00 Lielajā ģildē, Amatu ielā 6.

Studentam ir svarīga mācību vide

Biznesa augstskola Turība turpina projekta Nr. 8.2.3.0/18/A/007 "Pārvaldības uzlabošana Biznesa augstskolā Turība" realizāciju, kura izdevumus 85% apmērā finansē Eiropas Sociālais fonds, lai ieviestu jaunākās tehnoloģijas augstskolas koplietošanas e-risinājumos. Kā Latvijas Universitātes rīkotajā Zinātniski praktiskajā konferencē "Mācību vide mūsdienu skolā" izteicās profesore Rudīte Andersone: "Būtisks 21.gadsimta mācību vides konteksts ir veicināt kopības un mijiedarbības izjūtu, kur nozīmīgi ir: tehnoloģijas, telpa, laiks, kultūra un politika. To iedarbība ir kumulatīva."

30. martā RTU notiks Atvērto durvju diena

2019. gada 22. martā – Sestdien, 30. martā, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) notiks Atvērto durvju diena. Tās laikā interesenti varēs iepazīties ar RTU bakalaura, maģistrantūras un doktorantūras studiju programmu piedāvājumu un uzņemšanas nosacījumiem, apmeklēt fakultātes, saņemt atbildes uz jautājumiem par studiju un ārpusstudiju dzīvi RTU.

Attīstās sadarbība ar privātajiem bērnudārziem, pašvaldības grupās maina mācību valodu uz latviešu

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja ceturtdien, 21. martā, iepazinās ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sagatavoto pārskatu par pirmsskolas izglītību.

RTU konferencē apspriedīs augstākās izglītības izaicinājumus digitālajā laikmetā

2019. gada 21. marts – Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) otrdien, 26. martā, plkst. 10.00 notiks augstākās izglītības nākotnei veltīta konference «Pārmaiņas ilgtspējīgai augstākajai izglītībai», kurā piedalīsies izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes, kā arī Ilgtspējīgas attīstības komisijas deputāti. Konference norisināsies RTU Zinātniskajā bibliotēkā, Paula Valdena ielā 5.

RTU studenti aicina piedalīties spageti tiltu konstruēšanas sacensībās

2019. gada 19. martā – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes studentu pašpārvalde aicina studentus un skolēnus izmēģināt spēkus spageti tiltu konstruēšanas sacensībās «STiKS 10», lai radītu izturīgāko tiltu. Sacensības notiks sestdien, 23. martā, RTU Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6.

Pedagoģe: Mana mēraukla ir sirdsapziņa!

Pagājušajā nedēļā Latvijas skolās notika angļu valodas eksāmens. To kārtoja arī pedagoģes Antras Žildes skolēni, kurus viņa pirmo reizi ieraudzīja tieši eksāmenā. Tā ir mana darba īpatnība, stāsta Antra, kura ir Rīgas Tālmācības vidusskolas angļu valodas skolotāja. Skolotāja darbs ir sūtība, un labam pedagogam mūsdienās jābūt kā gidam, kurš norāda bērniem pareizo virzienu, nevis visur ved pie rokas.

RTU zinātniskās pētniecības darbu konkursā uzvar skolēni no Rīgas un Daugavpils

2019. gada 18. martā – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) skolēnu zinātniskās pētniecības darbu (ZPD) konkursā 1. vietu un 900 eiro balvu izcīnīja RTU Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) skolēns Kārlis Rimaševskis. Viņš ieguva arī iespēju bez konkursa iestāties kādā no RTU pamatstudiju programmām.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli