Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


Žila Verna Rīgas Franču skola aicina uz Atvērto durvju dienu

Sestdien, 1. februārī, Žila Verna Rīgas Franču skolā notiks Atvērto durvju diena. Īpaši tiek gaidīti vecāki, kas vēlas savus bērnus pieteikt pirmsskolas programmā bērniem no divu gadu vecuma. 

Izstrādāts inovatīvs risinājums bišu dravu attālinātam monitoringam

Latvijas zinātnieki, tehnoloģiju uzņēmumi un biškopji ir kopīgi izstrādājuši autonomās biškopības risinājumu, kas dod iespēju caur datoru vai viedtālruni novērot bišu dravu. Atšķirībā no citiem pasaulē biškopībā pielietotiem risinājumiem, šis risinājums sniedz iespēju novērot visu dravu, nevis atsevišķu stropu vai biti. Projektu īstenoja Rīgas Tehniskās universitātes Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūts, Latvijas Interneta asociācija (LIA), SIA "Meduspils", SIA "Maksikoms" un biškopis Valters Brusbārdis.

Pieaug uzņemto, krītas studējošo studentu skaits

23.01.2020.
2019./2020. akadēmiskajā gadā augstāko izglītību apgūst 79,4 tūkstoši studentu, kas ir par 1,2 % mazāk nekā pirms gada, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Savukārt otro gadu pēc kārtas vērojams kāpums uzņemto studentu skaitā.

Skolēniem būs iespēja ēnot piecus RTU zinātniekus Eiropas Kodolpētniecības centrā Šveicē

2020. gada 22. janvārī – Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) pieciem vidusskolēniem piedāvā iespēju uzzināt, kā strādā zinātnieki pasaulē lielākajā zinātniskajā laboratorijā – Eiropas Kodolpētniecības centrā (CERN), piesakoties kļūt par viņu ēnām un īsi pēc Ēnu dienas – 18. februārī – doties uz Šveici un klātienē iepazīt zinātnieku ikdienu CERN.

"Rīgas satiksme" aicina studentus no 1. februāra pagarināt atlaižu saņēmēju statusu

Līdz ar jaunā semestra sākumu SIA "Rīgas satiksme" aicina studentus pievērst uzmanību savam statusa derīguma termiņam un, sākot no 1. februāra, pagarināt atlaižu saņēmēju statusu, lai arī turpmāk varētu iegādāties biļetes sabiedriskajam transportam ar atlaidi.

Norisināsies starptautiskā algoritmiskās domāšanas konkursa Bebr[a]s 2019 fināls

Šajā sestdienā, 2020. gada 25. janvārī plkst.10.30 skolēni no visas Latvijas pulcēsies Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolā, kur notiks starptautiskā informātikas un algoritmiskās domāšanas konkursa Bebr[a]s’19 noslēdzošā kārta. Šajā kārta sacentīsies 100 labākie pirmās kārtas finālisti.

Aicinām Rīgas skolu audzēkņus piedalīties ideju konkursā "Manas idejas top Rīgā"

Rīgas domes Īpašuma departaments arī šogad aicina Rīgas izglītības iestāžu audzēkņus izrādīt iniciatīvu un līdzdalību Rīgas pilsētvides veidošanā, un aicina piedalīties ideju konkursā "Manas idejas top Rīgā".

Jaunie arhitekti piedāvā risinājumus ieslodzījuma vietu un Rīgas Nacionālā zoodārza attīstīšanai

2020. gada 14. janvārī – 24. janvārī plkst. 17.00 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras, Ķīpsalas ielā 6 notiks jauno arhitektu izlaidums, bet plkst. 19.00 – viņu diplomprojektu izstādes «100% organiski arhitekti» atklāšana. 24 jaunie arhitekti piedāvā gan mūsdienīgu ieslodzījumu vietu projektu Pierīgai, Brasas cietuma teritorijas reģenerāciju, Rīgas zooloģiskā dārza atjaunojamo teritoriju vīziju un citus projektus.

Vieslekcijā stāstīs, kā izprast jauniešu lomu sabiedrībā

Jaunieši ir sabiedrības daļa, kas veido mūsu valsts attīstību, tāpēc ir ļoti būtiski, lai viņi augtu par izglītotiem, zinošiem un valstiski svarīgos procesos ieinteresētiem cilvēkiem. Kā viņus motivēt, likt noticēt saviem spēkiem un radīt vēlmi gūt zināšanas? Lai rastu atbildes uz šiem un citiem būtiskiem jautājumiem, 21. janvārī plkst. 18.00 Biznesa augstskolā Turība norisināsies dažādu jauniešu iniciatīvu autora, mūziķa un projektu vadītāja Gunta Rasima vieslekcija "Jaunatne – sabiedrības tagadne".

Bērs Grills kopā ar Karu Delavinju kāpj kalnos

"Man nebija ne jausmas, kas es esmu. Man nebija identitātes, biju vien garīga slimība, bērns, aprūpētāja vai supermodele, kas pašai šķita tik smieklīga. No manis patiešām nekas nebija palicis pāri," tā, cepot savvaļas žurkas ugunskurā, piedzīvojumu meklētājam Bēram Grillam atzinās aktrise un supermodele Kara Delavinja.
mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli