Ziņas | Latvija | Izglītība, vebināri


Lemj par aizņēmumu no Valsts kases pašvaldības izglītības iestāžu energoefektivitātes uzlabošanai

Lai nodrošinātu kompleksu energoefektivitātes pasākumu īstenošanu siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšanai Rīgas izglītības iestādēs, ceturtdien, 6.augustā, pašvaldības pagaidu administrācija nolēma ņemt aizņēmumu no Valsts kases kopsummā līdz 5 832 000 eiro.

Jauniešus aicina pieteikties "Digitālo prasmju Bootcamp"

Sociālais uzņēmums Visas Iespējas (www.visasiespejas.lv) sadarbībā ar uzņēmumiem Tet, Zalaris un TVNET no 17. līdz 19. augustam organizē tiešsaistes apmācības "Digitālo prasmju Bootcamp", uz kurām tiek aicināti pieteikties jaunieši no visas Latvijas vecumā no 16 gadiem. Apmācību mērķis ir uzlabot jauniešu darba prasmes, īpaši izceļot dažādas digitālās jomas, kā arī sagatavot jauniešus darba tirgum.

Aicinām izglītības iestāžu pārstāvjus piedalīties vebinārā par veselīgu iekštelpu vidi skolās

Ekonomikas ministrija un Valsts darba inspekcija 2020. gada 11. augustā aicina izglītības iestāžu pārstāvjus piedalīties vebinārā "Iekštelpu gaisa un telpu higiēnas kvalitātes nozīme veselīgas un drošas skolu vides nodrošināšanai".

Vidzemes Augstskolas darbinieku atbalsts studentu nodarbinātībai ir attaisnojies

Šā gada maijā Vidzemes Augstskolas (ViA) vadība (rektors, prorektori un dekāni) pieņēma lēmumu samazināt savu atalgojumu par 10 procentiem, lai veicinātu studentu nodarbinātību Covid-19 radītās krīzes apstākļos un iesaistītu jauniešus augstskolas mērķu sasniegšanā. Minētie līdzekļi tika novirzīti studentu grantu programmai.

Uzņemšana augstskolā notiks arī naktī

Šobrīd daudzi topošie studenti domā par augstākās izglītības ieguves iespējām. Piedāvājums ir ļoti plašs – pieejamas gan dažādas programmas, gan studiju formas. Lai palīdzētu izdarīt izvēli un uzzināt vairāk par studiju iespējām, Biznesa augstskola Turība 30. jūlijā no plkst. 19.00 aicina visus uz Uzņemšanas nakti. Pasākuma ietvaros būs iespējams ne tikai iepazīties ar studiju piedāvājumu un noslēgt līgumu par īpašu cenu, bet arī apmeklēt komunikācijas un iedvesmas treneres Ievas Adamss vieslekciju, kā arī brīvdabas kino un citas aktivitātes.

Krāšņi noslēdzies RTU Lielais auto izlaidums

2020. gada 28. jūlijā – Š. g. 24. jūlijā koši norisinājās Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielais auto izlaidums. Šogad pasākums, ievērojot koronavīrusa dēļ noteiktos distancēšanās nosacījumus, notika izlaidumam neparastā vietā — Spilves lidostā, vienuviet pulcējot pustūkstoti automašīnu.

LIKTA un NVA aicina sievietes pieteikties IKT prasmju bezmaksas apguvei

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) aicina sievietes vecumā no 18 līdz 29 gadiem pieteikties bezmaksas ITK prasmju apguvei. LIKTA un NVA kopīgi piedāvātie kursi ir daļa no starptautiska projekta "Women4IT" aktivitātēm. Projekta mērķis ir jaunu sieviešu, kuras nemācās, nestrādā un neapgūst arodu, iesaiste IKT nozarē un digitālajos darbos.

Šonedēļ Turībā iespējams iestāties par samazinātu studiju maksu

Šobrīd pasaulē un arī Latvijā valda neierasta situācija, pandēmija ietekmējusi daudzi cilvēku plānus un arī rocību, tomēr izglītības iegūšana aizvien ir būtisks solis ikviena cilvēka dzīvē. Tāpēc Biznesa augstskola Turība šonedēļ piedāvā visiem studēt gribētājiem iespēju noslēgt studiju līgumu par samazinātu studiju maksu, iegūstot 50% atlaidi otrajam semestrim.

RTU sāksies reģistrēšanās bakalaura un koledžas līmeņa studijām, ierodoties klātienē uzņemšanas punktos

2020. gada 24. jūlijā – Sākot no 27. jūlija līdz 3. augustam, reflektantiem, kuri pieteikumu bakalaura un koledža līmeņa studijām nevar iesniegt un apstiprināt elektroniski portālā Latvija.lv, būs jāierodas uzņemšanas punktos, lai uzrādītu dokumentus un savu studiju pieteikumu apstiprinātu klātienē. RTU uzņemšanas punkti darbosies Rīgā, Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6, kā arī RTU reģionālajos studiju un zinātnes centros Liepājā, Ventspilī, Cēsīs un Daugavpilī. Darbs tajos notiks atbilstoši epidemioloģiskajiem nosacījumiem.

Pieredzes atzīšana Vidzemes Augstskolā

Vidzemes Augstskola atzīst ārpus formālās izglītības apgūtos vai profesionālajā pieredzē sasniegtos studiju rezultātus un, izmantojot dažādas novērtēšanas metodes, demonstrē elastīgu mācīšanās veidu, kā arī atbalsta mūžizglītību.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums