Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


Rīgā pasniegtas Gada balvas interešu izglītībā, par mūža ieguldījumu sumina Juri Gabranovu

21. novembrī Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra Zinātņu mājā tika pasniegtas Gada balvas Rīgas labākajiem interešu izglītības pedagogiem, audzēkņiem un kolektīviem. Balvu par mūža ieguldījumu 2019. gadā saņēma Bērnu un jauniešu centra "Rīgas Skolēnu pils" šaušanas pulciņa skolotājs Juris Gabranovs.

Stipendiju konkursā studenti kopumā saņems 9 tūkstošus eiro

Ikgadējā stipendiju konkursā, ko rīko Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Attīstības fonds kopā ar ilggadējo sadarbības partneri uzņēmumu "Emergn", šogad laurus plūca trīs studenti, katrs saņemot 300 eiro studiju stipendiju turpmāko desmit mēnešu garumā.

Polylabs atzīts par vienu no Latvijas uzlecošajām eksporta zvaigznēm

Latvijas ķīmijas jaunuzņēmums Polylabs, kurš pavisam nesen tika atzīts par Eiropas labāko ķīmijas startapu, vakar saņēma The Red Jackets sarkano vesti, kas simbolizē uzņēmuma lielo eksportēšanas potenciālu un zīmola atpazīstamību ārpus Latvijas robežām.

Diskutēs par karjeras atbalsta lomu vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs

Šodien, 22. novembrī, notiks Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētā karjeras atbalsta nacionālā konference, kurā pašvaldību vadītāji, izglītības pārvalžu speciālisti, izglītības iestāžu vadītāji un Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" koordinatori diskutēs par karjeras attīstības atbalsta nozīmi, tā īstenošanu un ilgtspēju vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs.

Konferencē analizēs Latvijas enerģētikas sektora attīstības scenārijus

2019. gada 20. novembrī – Trešdien, 27. novembrī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātniskajā bibliotēkā, Paula Valdena ielā 5 notiks enerģētikas politikas jautājumiem veltīta konference «Vai ir laiks pārvērtībām Latvijas enerģētikas sektorā?». Tās uzmanības centrā būs jautājums par domāšanas paradigmas maiņu pieejai enerģētikas sektora attīstībā un svarīgākie nozares temati.

Eksperte: Augstskolām nepieciešama lielāka autonomija

Jautājumā par izglītības kvalitāti un tās kritēriju izstrādi politiķi vairākkārt veltījuši Izglītības un zinātnes ministrijai skarbus vārdus, norādot, ka izglītības kvalitātes jautājums ir fundamentāli svarīgs, taču kritēriju izstrādē ministrija uz priekšu virzās pārāk lēni. Politiķi lielākoties uzmanību vērš uz vidējās izglītības posmu, tomēr vienlīdz būtiski ir pievērsties arī augstākajai izglītībai.

Apbalvoti konkursa "Mūsu mazais pārgājiens 2019" uzvarētāji

Ceturtdien, 14. novembrī, Latvijas Valsts mežzinātnes institūtā "Silava" norisinājās konkursa "Mūsu mazais pārgājiens" uzvarētāju apbalvošanas pasākums. Jau par tradīciju kļuvušajā konkursā "Mūsu mazais pārgājiens" piedalījās Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo skolu skolēni, kā arī interešu izglītības pulciņi, kuri veica izpēti par bērzu. Konkursa moto: Kas kaitēja man dzīvot, diža meža maliņā.

Pasniegtas balvas Rīgas labākajiem pirmsskolu darbiniekiem, Martas Rinkas balvu saņem Ligita Gulbe

Martas Rinkas piemiņas balva "Mūžs veltīts bērniem" 13.novembrī tika pasniegta Rīgas Pārdaugavas pirmsskolas vadītājai Ligitai Gulbei. Rīgas pašvaldības balvas labākajiem pirmsskolu darbiniekiem par godprātīgu, profesionālu pedagoģisko darbu, kā arī par ieguldījumu pirmsskolas izglītības attīstībā pasniedza Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta (RD IKSD) direktora p.i. Ivars Balamovskis un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Pirmsskolu nodaļas vadītāja Iveta Nagla.

RTU sāk pētījumus, lai klimatu graujošo CO2 pārvērstu degvielā

2019. gada 14. novembrī – Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) izveidota jauna laboratorija, kurā zinātnieki pētīs un izstrādās katalizatorus, kas palīdzēs klimatam kaitīgo oglekļa dioksīdu (CO2) pārvērst vērtīgos produktos, piemēram, degvielas izejvielās un ķimikālijās. Jaunajā laboratorijā sākti arī ogļūdeņražu jeb sintētiskās naftas ieguves pētījumi degvielas ražošanai.

"Visiem nav jābūt karavīriem." Saruna ar vēsturnieci Aigu Bērziņu par sieviešu lomu Neatkarības karā

Latvijas neatkarības izcīnīšana nebija tikai vīriešu un Latvijas armijas nopelns, bet nozīmīga loma bija arī bērniem un sievietēm. Sieviešu dalība karā, kas jau sen sniedzās pāri militārām sadursmēm, izpaudās visdažādākajos veidos – no rūpēm par saviem tuviniekiem īpaši smagas humanitārās situācijas laikā, līdz iesaistei valsts un sabiedriskajā darbā, un Nacionālās armijas atbalstam. LU Latvijas vēstures institūta zinātniskā asistente Aiga Bērziņa 15. novembrī LU Lielajā aulā uzstāsies ar referātu "Bermontiādes simtgade: sieviešu pieredzes stāsti cīņā par Latvijas valsts neatkarību (1918-1920)". Viņa aicina par mūsu neatkarības varoņiem atcerēties ne tikai novembrī, bet arī ikdienā.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli