Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


Psiholoģe un pedagoģe: Izgrūdīsim no skolas bērnus ar nenostiprinātām zināšanām

Plaši apspriestās sešgadnieku reformas ietvaros bieži tiek runāts par to, vai bērni sešu gadu vecumā ir gatavi uzsākt skolas gaitas. Šobrīd spēkā esošā kārtība paredz, ka bērni skolas gaitas uzsāk no septiņu gadu vecuma, ar izņēmuma gadījumiem – sešu vai astoņu gadu vecumā. Lēmumu par to pieņem bērna vecāki, atkarībā no tā, vai bērns ir gatavs. Psiholoģe un pedagoģe Dace Bērziņa skaidro, pēc kādiem kritērijiem vērtēt bērna gatavību doties uz skolu, uzsverot lielo atšķirību starp sešus un septiņu gadus veciem bērniem.

"Erasmus+: Jaunatne darbībā" otrajā projektu konkursā pieejams vairāk nekā 1 miljons eiro

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) izsludina programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" otro 2018. gada projektu konkursu. Aicinām visus, kuri vēlas īstenot starptautiskas idejas jaunatnes jomā, iesniegt projektu pieteikumus līdz 2018. gada 26. aprīļa plkst. 13:00 pēc vietējā laika.

Cilvēki kļūst aizvien šķībāki. Uzzini, kāda ir tava stāja!

Vairāk nekā pusei pieaugušo ir stājas problēmas. Skolēnu vidū rādītāji ir vēl dramatiskāki. Tikai 4 no 100 skolēniem ir pilnībā vesels mugurkauls. Lai mudinātu vecākus uzņemties lielāku atbildību gan par savu, gan savu bērnu stāju, klīnika Diamed aicina visus interesentus uz Stājas diagnostikas dienu, kas notiks 7.aprīlī no 11.00-14.00 Ikviens, kurš atnāks, saņems bezmaksas fizioterapeita konsultāciju un ieteikumus, kā mainīt ikdienas ieradumus, lai mūsu mugurkauls atkal būtu vesels.

Sveicam Latvijas Pašvaldību mācību centru gadsimta ceturkšņa jubilejā!

Pirms 25 gadiem (1993. gada 18. martā) tika izveidots Latvijas Pašvaldību mācību centrs (LPMC) – izglītības iestāde profesionālās pilnveides un profesionālās tālākizglītības programmu īstenošanai. To dibināja vairākas pašvaldības – Alūksnes, Bauskas, Ērgļu, Inčukalna, Jaunpils, Krustpils, Madonas, Ogres, Pāvilostas, Strenču un Talsu novada, Jūrmalas, Liepājas, Rīgas, Valmieras un Ventspils pilsētas –, akciju sabiedrība "Latvijas valsts meži" un Latvijas Pašvaldību savienība.

LPS priekšsēža dalība LIZDA Padomes sēdē

21. martā Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis un padomniece izglītības un kultūras jautājumos Ināra Dundure piedalījās Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Padomes sēdē.

Rīgas 34.vidusskolā rīdzinieki varēs apgūt ķīniešu valodu

Šodien, 22.martā, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē deputāti apstiprināja grozījumus Rīgas 34.vidusskolas nolikumā.

Skolas visā Latvijā aicinātas pieteikties fizikas erudīcijas konkursam "FIZMIX Eksperiments"

Līdz 29. martam 8. un 9. klašu skolēni un skolotāji aicināti pieteikt komandas Latvenergo koncerna erudīcijas konkursam "FIZMIX Eksperiments". Šī būs jau 23. konkursa sezona, kurā jaunieši no visas Latvijas tiks rosināti iepazīt fizikas aizraujošo dabu, izmēģinot tās praktisko pielietojumu dažādās profesijās un nozarēs – zinātnē, jaunajās tehnoloģijās, būvniecībā, sportā un pat kulinārijā.

Aicina studentus pieteikties apmaksātai vasaras praksei

Dalīto pakalpojumu centrs Tele2 Shared Service Center (Tele2 SSC) jau trešo gadu pēc kārtas piedāvā studentiem iespēju vasaras laikā doties apmaksātā praksē starptautiskā informāciju tehnoloģiju uzņēmumā, lai studiju laikā iegūtās zināšanas pielietotu praksē. Pieteikties vasaras praksei iespējams mājas lapā (http://www.tele2.com/career/ssc/job-openings/internship/) no 22. martam līdz 4. aprīlim.

Uzzini, kā dzīvot digitāli!

Transporta un sakaru institūtā (TSI) norisināsies Atvērto durvju diena topošajiem bakalauriem.
Izmēģini inovatīvās izstrādes, kas veido moderno pasauli! Apmeklē TSI zinātniskās laboratorijas un aviācijas centru! Uzzini, kā konstruē un kur izmanto modernos robotus! Izej ekonomiskā intelekta testu un uzzini, kas ir imitatīvā transporta plūsmu modelēšana!

RTU Inženierzinātņu vidusskolā notiks Atvērto durvju diena

2018. gada 21. marts – Sestdien, 7. aprīlī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolā (IZV) notiks Atvērto durvju diena, kuras laikā skolēni un viņu vecāki varēs iepazīties ar skolas mācību programmu, tās piedāvātajām iespējām skolēniem, kā arī praktiski darboties eksakto zinātņu laboratorijās.

Aktuālās ziņas