Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


Rīgas skolas uzrādījušas labākos rezultātus starptautiskā skolēnu novērtēšanas programmā

Pēc Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputātu pieprasījuma ceturtdien, 23. martā, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments iepazīstināja ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Starptautiskās skolēnu novērtēšanas programmas pētījumu, kurā novērtētas piecpadsmitgadīgu skolēnu prasmes un zināšanas matemātikā, lasīšanā un dabaszinātnēs, kā arī tās salīdzinātas starp 72 OECD dalībvalstīm un partnervalstīm. Pētījums Latvijā tika veikts 2015. gadā, un tajā piedalījās 72 Rīgas skolas. Saskaņā ar pētījuma nosacījumiem skolu nosaukumi atklātībā netiek minēti.

Studentu teātris "ĶerRA" izdzīvoja sapņus "Studentu teātra dienās 2017"

18. martā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studentu teātris "ĶerRA" piedalījās "Studentu teātra dienās 2017", kas šogad svinēja pilngadību. Šī gada tēma bija "Sapņi". Tēmas būtība bija izvērtēt teātra kopīgos un katram savus personīgos ideālus, arī domāt par to, vai sapņi ir piepildāmi, vai arī tie mūžam paliek kā nepiepildāmas vīzijas.

Fizikas konkursā piedalās vairāk nekā tūkstotis 8. un 9. klašu skolēnu

Latvenergo koncerna erudīcijas konkursam "Fizmix Eksperiments" reģistrējušās 212 komandas no 170 pamatskolām. Šogad sacensība par vietu finālā un galveno balvu – ceļazīmi uz nedēļu garu vasaras nometni – notiks reģionu ietvaros. Līdz aprīļa vidum komandas patstāvīgi risinās fizikas uzdevumus un veiks eksperimentus, bet maijā katra reģiona desmit labākās komandas tiksies noslēguma spēlēs klātienē.

RTU 8. aprīlī aicina uz sesto Latvijas postfolkloras festivālu «Gaviles»

2017. gada 23. martā – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) postfolkloras grupa «Daba san» rīko sesto Latvijas postfolkloras festivālu «Gaviles», kas šogad veltīts tematam «Mežs pilsētā». Tajā kopā ar «Daba san» uzstāsies mūsdienu tautas mūzikas grupas «Tāri», «Tautumeitas», «ImantaDimanta un draugi», folk-hiphopa aizsācējs Misters ar draugiem DJ Noitro un Edgaru Zilbertu. Īpašie festivāla viesi ir grupas «Lepaseree» trio no Igaunijas un dziedātāja Leila Alijeva, kura savā mūzikā apvieno latviešu dainas ar senās Azerbaidžānas tradicionālo mūziku mugam. Festivāls notiks 8. aprīlī plkst. 18 Spīķeru koncertzālē, Maskavas ielā 4/1.

RTA pārstāvji piedalījās starptautiskā konferencē Uzbekistānā

Šī gada 16. – 17. martā Buhārā, Uzbekistānā, norisinājās starptautiskā konference "Engagement of Employers and Students in Higher Education Process", Erasmus+ Capacity Building projekta "Internationalisation and Modernisation of Education and
Processes in the Higher Education of Uzbekistan, IMEP 561624-EPP-1-2015-1-UK-EPPKA2-CBHE-SP-ERASMUS+CBHE" ietvaros, kuru vadītājs ir Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) REGI zinātniskais institūts.

PIESAKI SAVU SKOLU vai JAUNIEŠU CENTRU un piedalies jauniešu iniciatīvā "Vēlies vēlēt"

Tev ir interese par sabiedrībā notiekošajiem procesiem? Ikdienā strādā ar jauniešiem? Esi sasniedzis 18 gadu vecumu un jūnijā pirmo reizi Tev ir iespēja piedalīties vēlēšanās? Vēlies uzzināt vairāk par pašvaldību vēlēšanām un kāpēc ir svarīgi tajās piedalīties? Tev nav ne mazākās intereses par politiku? Tev liekas, ka Latvijā ir zema jauniešu līdzdalība, t.sk. jauniešu politiskā līdzdalība?

Erudītākie vidusskolēni demonstrēs savas zināšanas RTU zinātniskās pētniecības darbu konkursā

2017. gada 21. martā – Vienpadsmit skolēnu komandas no dažādām Latvijas pilsētām sestdien, 25. martā, demonstrēs savas inženiertehniskās zināšanas Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātniskās pētniecības konkursa «Pasaule pieprasa tehniskos prātus!» finālā. Tas notiks RTU Dizaina centrā, Ķīpsalas ielā 6, sākums plkst. 10.

Zinātnes kafejnīcā diskutēs par nākotnes tehnoloģiju – kvantu datoriem

Otrdien, 28. martā, plkst. 18.00 Latvijas Universitātes kafejnīcā (Raiņa bulvārī 19) notiks "Zinātnes kafejnīcas" diskusija " Kā radās ideja par kvantu datoru?". Diskusija veltīta kvantu fizikai un prestižam Eiropas zinātnes padomes grantam un tajā piedalīsies šīs jomas vadošie eksperti.

Noslēdzies eseju konkurss skolēniem par tēmu "Es un ES"

Interneta bibliotēkas "Atlants.lv" sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā rīkotajā eseju konkursā par tēmu "Es un ES" ir iesniegti un par konkursam atbilstošiem atzīti 44 darbi. Konkursa rezultātu paziņošana un uzvarētāju apbalvošana notiks š.g. 1. aprīlī Eiropas Savienības mājā plkst. 12:00 "Sarunu istabā".

PAR RPIVA PIKETA 21.03. ATCELŠANU

Sakarā ar to, ka jautājuma par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) likvidāciju izskatīšana Ministra kabineta sēdē ir pārcelta uz 28.03.2017.,

rītdien , t.i., 21.03. plānotais RPIVA PIKETS pie Ministru kabineta tiek ATCELTS !

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lētas aviobiļetes  santehniķis  maksātnespēja