Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


Pirmoreiz Latvijas un RTU vēsturē – Lielais izlaidums 30. jūnijā

2017. gada 28. jūnijā – Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) šovasar absolvē 1343 absolventi, kuri vienkopus RTU Lielajā izlaidumā pulcēsies piektdien, 30. jūnijā, plkst. 14 «Arēnā Rīga», Skanstes ielā 21. Šis izlaidums būs unikāls, jo pirmoreiz Latvijas vēsturē visi tik lielas augstskolas bakalaura un maģistra studiju līmeņa absolventi diplomus saņems vienlaikus.

5 ieteikumi drošākai vasarai jeb nelaid pie sevis ziņkārīgus svešiniekus!

Arvien populārāka kļūst "saziņa attēlos", privāti vai publiski daloties ar video un fotogrāfijām. Tiek prognozēts, ka pasaulē līdz 2021. gadam video saturs sastādīs 78% no visas mobilās informācijas apmaiņas*. Samsung Skola nākotnei veiktā aptauja** liecina, ka jau patlaban Latvijas jauniešu populārākās vietnes ir tieši foto un video koplietošanas platformas Instagram (84%) un Youtube.com (82%). Šī tendence slēpj vairākus riskus, ko vismaz daļēji iespējams novērst ar pārdomātu rīcību.

RTA aizvadīta 11. starptautiskā zinātniski praktiskā konference "Vide. Tehnoloģija. Resursi"

No 15. līdz 17. jūnijam Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notika 11. starptautiskā zinātniski praktiskā konference "Vide. Tehnoloģija. Resursi", kuras trīs dienu darbā piedalījās ap 130 dalībnieki, iesniedzot 152 rakstus (publicēti trīs konferences rakstu krājumos, kas pieejami arī elektroniskā vidē http://journals.rta.lv/index.php/ETR). Konferencē tika pārstāvētas šādas valstis: Latvija, Lietuva, Igaunija, Krievija, Vācija, Bulgārija, Spānija, Ķīna, Serbija, Ekvadora, Nīdelande, Baltkrievija, Ukraina, Indija un Somija.

Latvijas jaunieši Ķīnā risinās pilsoniskuma, klimata pārmaiņu un "zaļā patēriņa" problēmas

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra aicina Latvijas jauniešus pieteikties dalībai forumā "Global Youth Trends Forum Youth Initiatives for Sustainable Development", kurš no 24. līdz 31. oktobrim norisināsies Taipejā, Ķīnā (Taivānā). Pieteikuma anketas un CV angļu valodā aicinām atsūtīt līdz 7. jūlija plkst. 10:00.

Radošās brīvdienas Berķenelē "JAUNO SAPŅI"

No 2017.gada 26.līdz 30.jūnijam Raiņa mājā Berķenelē notiek jauniešu radošās brīvdienas "Jauno sapņi". Šo brīvdienu laikā jaunieši no Daugavpils novada un pilsētas bērnu namiem un maznodrošinātām daudzbērnu ģimenēm kopā ar Latvijas radošās inteliģences pārstāvjiem (Noru Ikstenu, Gundaru Āboliņu, Aivaru Vilipsōnu, Valentīnu Lukaševiču) piedalās vairāku mākslas žanru meistarklasēs.

Veiksmīgi aizritējusi RTA Inženieru fakultātes 21. ekoloģiskā ekspedīcija

Ik vasaru profesionālā bakalaura studiju programmas "Vides inženieris" 1. kursa studenti pavasara sesijas noslēgumā dodas ekoloģiskajā ekspedīcijā, lai auditorijās un laboratorijās apgūtās teorētiskās zināšanas un iemaņas nostiprinātu praksē, lauka apstākļos veicot izvēlētā areāla vides kvalitātes kompleksu izpēti. Laika gaitā ekoloģiskā ekspedīcija ir kļuvusi par Inženieru fakultātes (IF) tradīciju un šogad tā norisinājās jau 21. reizi. Šoreiz ekspedīcija notika Riebiņu novada teritorijā ietilpstošajā Latgales augstienes Feimaņu pauguraines daļā, kas ir viena no interesantākajām un ainaviski daudzveidīgākajām vietām visā Austrumlatvijas reģionā.

RTU aicina uz izcilā Tokijas Universitātes profesora Jašuhiko Arakavas vieslekciju

2017. gada 26. jūnijā – Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina visus interesentus uz Tokijas Universitātes Industriālās zinātnes institūta Fotonikas un elektronikas konverģences centra direktora un profesora Jašuhiko Arakavas (Yasuhiko Arakawa) vieslekciju «Kvantu punktu nanotehnoloģijas progresīvajā fotonikā», kas notiks 27. jūnijā plkst. 10.30 RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē, Āzenes ielā 12, 115. auditorijā.

RTU iekļauta starp 400 Eiropas labākajām universitātēm «The Times Higher Education» reitingā

2017. gada 21. jūnijā – Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) iekļauta «The Times Higher Education» Eiropas labāko universitāšu reitingā, ieņemot 301.–400. vietu. Reitinga pamatā ir ietekmīgā universitāšu reitinga «The Times Higher Education World University Rankings» dati, kurā RTU pirmo reizi iekļuva 2016. gada septembrī.

Notiks pārskata par tautas attīstību Latvijā 2015/ 2016 "Dzīves meistarība un informācijpratība" atvēršanas svētki

Otrdien, š. g. 20. jūnijā plkst. 14.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (Mūkusalas ielā 3, Rīgā) 11. stāvā notiks Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātes (SZF) Sociālo un politisko pētījumu institūta (SPPI) vadībā izdotā pārskata par tautas attīstību Latvijā 2015/ 2016 "Dzīves meistarība un informācijpratība" atvēršanas svētki. Šajā pārskatā pirmo reizi Latvijā vienkopus analizēta veselībpratība, finanšpratība, ģimeņpratība, politikpratība, medijpratība un kultūrpratība.

Sējas novada jauniešiem sākusies pieteikšanās radošajām un praktiskajām aktivitātēm projektā "Brīvprātīgais aktīvists"

Jauniešu nevalstiskā organizācija "Creative Minds for Culture" ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu piedāvā bērniem un jauniešiem vecumā no 12 līdz 25 gadiem piedalīties projekta "Brīvprātīgais aktīvists" radošajās un praktiskajās aktivitātēs, kas norisināsies Sējas novadā no jūnija beigām līdz septembrim.

Aktuālās ziņas

apdrošināšana  jämföra smslån  parkets  palodzes  autoserviss