Ziņas | Latvija | Izglītība, zinātne


Latgales vidusskolēni pilnveidoja zināšanas medijpratībā

No 21. līdz 22. augustam Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) notika medijpratības vasaras nometne "Eksperts medijpratībā jeb jaunietis jaunietim par medijpratību". Tajā piedalījās 11. un 12. klašu skolēni un skolotāji no astoņām Latgales vidusskolām: Aglonas vidusskolas, Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas, Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas, Baltinavas vidusskolas, Kārsavas vidusskolas, Zilupes vidusskolas, Ludzas pilsētas ģimnāzijas un Krāslavas Valsts ģimnāzijas.

bezmaksas lekcija pedagogiem RTA

27. septembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) 11. reizi notiks Eiropas Zinātnieku nakts pasākums par tēmu "Zinātne nākotnei". Pasākumā gaidīti skolēni un pedagogi.

Aicina apmeklēt diskusiju "5G – potenciāli draudi vai solis izaugsmē?"

5G ieviešanu daļa sabiedrības uztvērusi ar aizdomām un satraukumu par iespējamo kaitējumu veselībai. Jaunā tehnoloģija raisījusi diskusijas un pieņēmumi svārstās no bažām par pārmērīgu starojumu līdz pat sazvērestības teorijām par globālu plānu cilvēces iznīcināšanai. Lai viestu skaidrību šajos jautājumos, uzņēmuma "Tele2" valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs un profesors, ķīmiķis Ivars Kalviņš tiksies "Viedokļu ringa" diskusijā "5G – potenciāli draudi vai solis izaugsmē?", skaidrojot dažādos 5G aspektus, kā arī atbildot uz interesentu jautājumiem. Diskusija notiks 18. septembrī plkst. 18.00 Biznesa augstskolā Turība.

"Karstā zona" un pieci bīstami vīrusi

Putnu gripa, Ebolas, tropu un citi eksotiski drudži – brīžiem šķiet, ka teju ik dienu parādās ziņas par kādu bīstamu vīrusu, kas spēj izraisīt nāvējošas saslimšanas un draud izplatīties plašās teritorijās. Tas liek uzdot jautājumu, cik daudz esam gatavi cīnīties ar nezināmiem vīrusiem vai zināmu vīrusu mutācijām?

IT speciālists - programmēšana nav raķešu zinātne

Ja esi absolvējis matemātikas vai tehniskā novirziena vidusskolu, tad IT nozare var šķist loģiska izvēle, un, iespējams, ka jau esi saskāries ar programmēšanu vai jau veicis kādus uzdevumus, ko parasti veic programmētājs. Tomēr, ja tev trūkst tehnisko iemaņu, bet piemīt radošums, tas nenozīmē, ka nevari kļūt par izcilu programmētāju. Humanitāro zinātņu studenti arī var kļūt par lieliskiem programmētājiem un pielīdzināt savas prasmes cilvēkiem ar tehniskām iemaņām.

Valsts prezidents: sabiedrībā jāraisa diskusijas par jauno izglītības standartu

9. septembrī Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar biedrības "Latvijas Pedagogu dome" pārstāvjiem, lai pārrunātu jautājumus, kas saistīti ar jauno kompetenču pieejas izglītības saturu "Skola2030".

Nosauc inovatīvākos pārtikas nozares jaunuzņēmumus

Par pirmajiem Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) zināšanu kopienas «EIT Food» jauno ideju/jaunuzņēmēju konkursa «Inovāciju balva» uzvarētājiem Latvijā kļūst «Smart Packaging» un «SpirulinaNord»; biznesa ideju tālākai attīstībai tiek piešķirti granti kopumā 15 tūkstošu eiro apmērā.

Starptautiska konference "Baltu mantojums"

20. septembrī Baltu vienības dienas kontekstā Rīgas Centrālā bibliotēka sadarbībā ar Rīgas sadraudzības pilsētas Viļņas Centrālo bibliotēku organizē starptautisku konferenci "Baltu mantojums", kas norisināsies Rīgas domes sēžu zālē.

Aktuālas starptautiskas mācību iespējas darbā ar jaunatni

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina jaunatnes darbiniekus un ikvienu, kurš ikdienā strādā ar jauniešiem, pieteikties starptautiskām mācībām, kurās tiks padziļinātas starptautisku projektu rakstīšanas un īstenošanas prasmes, kā arī prasmes, kas būs noderīgas turpmākajā darbā ar jauniešiem.

Indriķa Muižnieka neapstiprināšana amatā un viņa strīds ar atbildīgo ministri ir situācija, kāda Latvijā....

Latvijas Universitātē algo vadības ģimenes locekļus

Pārbaudīs Muižnieka komandas lielās kompensācijas

KNAB pēta LU Rakstu mājas un siltināšanas projektu iepirkumus

Latvijas Universitātes rektoru neapstiprina, lai saglabātu valdības stabilitāti


Indriķa Muižnieka neapstiprināšana amatā un viņa strīds ar atbildīgo ministri ir situācija, kāda Latvijā nav piedzīvota gandrīz 20 gadus. Ministrija Muižnieku vaino aizrādījumu ignorēšanā par rektora vēlēšanām, bet bijušais rektors politiķiem pārmet pilnvaru pārsniegšanu.
mēbeļu izgatavošana