Mauriņa kopšana videi draudzīgā veidā – kā to panākt?


Foto: Pixabay.com
Ar siltāka un saulaināka laika tuvošanos, no šķūņiem un pieliekamajiem ārā jau tiek nestas dārza mēbeles. Brīvo laiku aizvien vairāk aizpilda atpūta pagalmos un piemāju dārzos, nododoties nelieliem darbiņiem, vai vienkārši gozējoties saulē. Jāatzīst, ka nekas šādu atpūtu nepadarīs patīkamāku, kā skaists un sakopts pagalms.

Neatņemama skaista pagalma sastāvdaļa noteikti ir glīts un veselīgs mauriņš, tāpēc lasi rakstu un uzzini, kā to uzturēt veselīgu un patīkamu!

 Dabai draudzīga dārza tehnika

Ar degvielu darbināmie zāles pļāvēji nav tā labākā izvēle, ja plāno samazināt kaitīgo izmešu ietekmi uz vidi. Elektriskie zāles pļāvēji ir daudz labāka alternatīva, jo tie ir videi nekaitīgāki un klusāki. Pastāv dažādi elekltrisko pļāvēju tipi, tāpēc izvēle šobrīd ir diezgan plaša. Izvēlēties iespējams gan pļāvējus ar vadu, gan bezvadu, kurus darbina uzlādējamas baterijas. Ja mauriņa pļaušana nav tā mīļākā nodarbe, tad iegādāties var robotizētu zāles pļāvēju, kurš visu darbu izdarīs tavā vietā. 

! Atceries, ka mauriņa pļaušana tam ļaus augt veselīgākam, kā arī palīdzēs atbrīvoties no dažādiem kaitēkļiem.

Biopesticīdi

Ilgus gadus dārzu uz zālāju kopšanā par piemērotāko līdzekli, lai atbrīvotos no nevēlamajiem kukaiņiem, uzskatīja dažādus insekticīdus. Tie, protams, savu darbu paveic, taču tajā pat laikā ir ārkārtīgi kaitīgi augsnei un citiem dzīvniekiem, kuri ar tiem saskaras. Biopesticīdu izmantošana ir pierādījusi sevi kā efektīvu līdzekli kaitēkļu kontrolēšanai, neradot apdraudējumu pārējai dzīvajai dabai. Piemēram, ir tādi biopesticīdi, kuri kaitēkļus iznīdē ar mikroorganismu palīdzību. Kaitēkļu kāpuri uzņem šos mikrobu pesticīdu, un dažu dienu laikā attīstās baktērija, kura tos iznīdē.

Komposts un mulcēšana

Pareiza atbrīvošanās no organiskā materiāla, kas radies mauriņa kopšanas laikā, ir lēts un vienkāršs veids kā palīdzēt dabai. Pastāv dažādi risinājumi, ko darīt ar nopļauto zāli: 

Viens no risinājumiem ir mulcēšana, jeb augsnes nosegšana ar organisku vai neorganisku materiālu. Tas palīdzēs aizsargāt augsnes virskārtu no izžūšanās, kā arī kavēs nezāļu augšanu. Pļaujot zāli, nepieciešams izmantot tam paredzētu mulcēšanas asmeni.

Otrs no risinājums ir komposta izveide, ļaujot visiem dzīvajiem pārpalikumiem sadalīties dabiskā veidā. Veikalos ir nopērkami tam paredzēti konteineri, taču tādu iespējams arī uzmeistarot pašam.


Foto: Pixabay.com

Pareiza laistīšana

Bieži vien mēs neaizdomājamies, cik ļoti daudz ūdens tiek patērēts, darot ikdienišķus darbus. Mauriņa laistīšana, it sevišķi sausuma periodos, prasa pietiekami lielu ūdens daudzumu, lai tas tiktu uzskatīts par iemeslu nesaimnieciskai ūdens izmantošanai. Risinājums tam ir lietus ūdeņu izmantošana zālāja laistīšanai. Lai arī šī dabas parādība nav paredzama, ieteikums būtu izmantot krātuves, kurās šo lietus ūdeni uzglabāt, kad vien tas iespējams. Nākamajā laistīšanas reizē izmanto uzkrāto, tādējādi, pēc iespējas vairāk izmantojot resursu otrreizēji.

Ilgtspējīga zāliena kopšana

Nav nekāds noslēpums, ka cilvēku darbības aizvien vairāk ietekmē dabas resursu apjomu un dzīvās dabas daudzveidību. Tas ir iemesls, lai vairāk sekotu līdzi saviem ikdienas paradumiem. Kopjot savu piemājas dārzu, vai arī uzturot kārtībā mauriņu, arī iespējams samazināt šo negatīvo ietekmi uz augsni un dzīvo dabu kopumā. Elektriskie zāles pļāvēji, biopesticīdi un komposta veidošana kopā rada vidi, kas ir veselīga gan cilvēkiem, gan pārējām dzīvajām radībām.

Domājot „zaļi”, sākt var ar jauna zālēs pļāvēja iegādi. Jaunākos modeļus dažādās komplektācijās piedāvā Latvijā lielākais interneta veikals 1a.lv. Tas ir viens no vienkāršākajiem veidiem, kā uzsākt ilgtspējīgu apkārtējās vides iekārtošanu.

 

Infinitum Agency
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums