Katrs 10. latvietis Ziemassvētkos sarūpē vairāk nekā 15 dāvanu


Maxima Ziemassvetku maisins. public. foto
Gatavojoties Ziemassvētkiem un Jaunajam gadam, vidēji katrs iedzīvotājs saviem mīļajiem svētkos sarūpē 4-6 dāvanas, bet pat teju 10% iedzīvotāju Ziemassvētkos sagādā vairāk nekā 15 dāvanu, liecina "Maxima Latvija" veiktās aptaujas rezultāti.

“Katrs mūsu pircējs ir ar atšķirīgiem iepirkšanās paradumiem, ko apliecina arī aptaujas dati. Ievērojami atšķirīgs ir arī laiks, kad tiek iegādātas dāvanas – lielākā daļa jeb 43% iepirkšanos veic decembra sākumā, 20% aptaujāto dāvanas saviem mīļajiem steidz sagādāt pēdējās pāris dienās pirms svētkiem, bet tikai 20% – jau novembrī. Attiecīgi ar to rēķināmies un jau laicīgi sagādājam plašu piedāvājumu gan dāvanām, gan svētku galdam. Mūsu veikalos plašā sortimentā pieejami gan svētku dekori, eglītes un lampiņu virtenes, gan šampanietis un dzirkstošais vīns, piparkūkas, svaigi augļi un dārzeņi, kā arī gaļa un zivs par izdevīgām cenām,” uzsver “Maxima” valdes loceklis Viktors Troicins.

Svinēšanas paradumi

74% respondentu atzina, ka Ziemassvētkus svinēs ģimenes lokā mājās vai ciemojoties pie radiem. Savukārt Jauno gadu draugu lokā jautrā ballītē aizvadīs vien 10%, kamēr mājās – ģimenes lokā – to svinēs 55% aptaujāto. 14% vēl nav izlēmuši, kur sagaidīs gadu miju. Kamēr vieni plāno doties romantiskā ceļojumā, citi Jauno gadu plāno sagaidīt 11. Novembra krastmalā, darbā vai atpūtā laukos.

Dāvanu tendences

Šogad cilvēki plāno dāvanu iegādei tērēt vairāk naudas nekā pērn. Vairāk nekā 100 eiro dāvanām 2018. gadā tērēja 20% respondentu, bet šogad par 6% vairāk, t.i. 26%. No 80 līdz 100 eiro – 20%. Gaidītākās šī gada dāvanas ir atpūtas brauciens vai SPA procedūra, biļetes uz kādu kultūras pasākumu – koncertu, teātra izrādi, kino, kā arī hokeja, basketbola vai cita sporta veida spēli. Tāpat zem eglītes cilvēki vēlas atrast mājsaimniecībā noderīgas lietas – piemēram, traukus, segu, galda piederumus, vāzi. Vienlaikus minot, ka priecāsies par jebkuru no sirds sarūpēto nieciņu, pašu darinātu dāvanu vai nelielu pārsteigumu svētkos. Apdāvināšanās prieka radīšanā vērojama interesanta tendence – pēc vienošanās ģimenē dāvanas tiek sarūpētas tikai bērniem.

Svētku maltīte

Aptaujas dati liecina, ka top produkti, bez kuriem nav iedomājams svētku galds, ir piparkūkas, mandarīni, kā arī speķa pīrāgi, pelēkie zirņi un štovēti kāposti. Svētku mielastam cilvēki sarūpē arī tādus ēdienus kā cūkas galva, siļķe kažokā, pildīta vista, gaļas salāti un citus gardus ēdienus, lai kopā ar ģimeni baudītu nesteidzīgu maltīti. Tāpat neiztūkstoši svētku galdā tiek celts šampanietis, dzirkstošais vīns vai karstais dzēriens. 28% aptaujāto svētku mielastam plāno tērēt 21 līdz 40 eiro, bet teju 30% - līdz 60 eiro. Savukārt Jaunā gada sagaidīšanas svētku galda iecienītāko produktu līderu pozīciju pārliecinoši ieņem šampanietis un dzirkstošais vīns, kā arī cepetis un mandarīni.

*Aptauja par gatavošanos Ziemassvētkiem norisinājās “Maxima Latvija” mājas lapā no 9. līdz 15. decembrim un tajā piedalījās 1047 respondenti.

 

SIA “Maxima Latvija”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli