Kādas temperatūras gadījumā bērni var neiet uz skolu?


пошли в школы foto;fedpress.ru
Ir iestājies sals, bet nākamajā nedēļā tas tikai pastiprinsies - gaidāma pat -27 grādu temperatūra. Daudzi vecāki uzdod jautājumu - sākot no kādas temperatūras bērni var neiet uz skolu un nesaņemt kavējumu skolas žurnālā. Tāpēc portāls riga.lv ir nolēmis šos noteikumus atgādināt.

Bērni vecumā līdz 12 gadiem var neiet uz skolu, ja gaisa temperatūra ir zemāka par -20 grādiem pēc Celsija, bērni, kuri ir vecāki par 13 gadiem - ja gaisa temperatūra ir zem -25 grādiem. To paredz Ministru kabineta noteikumi Nr. 610, kas stāsta par higiēnas prasībām vispārējās izglītības iestādēs.

Ārkārtas situācijās pašvaldībai ir jāievieš izmaiņās mācību procesā, ja bērni sala dēļ nav ieradušies skolā. Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments stāsta, ka tādu gadījumu, kad sala dēļ nācies ieviest korekcijas mācību plānā, nav bijis. "Rīgā nav tik lielu attālumu līdz skolām, kā, piemēram, laukos, kur bērniem ir jāiet kājām. Rīgā ir labi attīstīts sabiedriskais transports, kas sala laikā tiek apsildīts, arī skolās ir silti, bet daudzus bērnus ved ar mašīnām. Tāpēc sala laikā skolas nav tukšas. Bet situācijās, ja vecāki izmanto iespēju atstāt bērnus mājās, skolas turpina strādāt," atzīmē departamenta pārstāve Indra Vilde.

Pēdējo reizi nepieciešamība ieviest korekcijas mācību procesā bija aptuveni pirms septiņiem gadiem gripas epidēmijas dēļ - skolas netika slēgtas, taču bērni mācībstundu laikā nostiprināja savas zināšanas, neapgūstot jaunu mācību vielu.

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli