Norvik Bankas aptauja: Katrs trešais Latvijas iedzīvotājs 2018. gadā prognozē ģimenes finansiālās situācijas uzlabošanos


foto;newstes.ru
Norvik Bankas veiktā aptauja atklāj, ka katrs trešais (33%) Latvijas iedzīvotājs ir optimists un uzskata, ka viņa ģimenes finansiālais stāvoklis 2018. gadā, kaut nedaudz, tomēr uzlabosies, savukārt 6% iedzīvotāju ir patiesi optimistiski noskaņoti un uzskata, šis gads būs finansiāli ievērojami veiksmīgāks par aizvadīto gadu. Teju divas piektdaļas (38%) iedzīvotāju ir pārliecināti, ka viņu ģimenes finansiālais stāvoklis šogad paliks nemainīgs, kamēr gandrīz ceturtā daļa (24%) iedzīvotāju domā, ka viņu ģimenes finansiālā situācija pasliktināsies.

Prognozes liecina, ka 2018. gads sola noturīgu ekonomisko izaugsmi, tāpēc lielākus vai mazākus ieguvumus savos maciņos sajutīs ikviens no mums, un, plānojot ģimenes budžetu, varēsim atļauties vairāk. Lai ģimenes budžetā veidotu lielāku uzkrājumu, pirmkārt, būtu jāpārskata ikdienas izdevumi, jo to vidū noteikti atradīsies tēriņi, no kuriem varam atteikties un tādejādi iekrāt vairāk. Otrkārt, naudu vislabāk krāt konkrētam mērķim, piemēram, kopīgam ģimenes ceļojumam vai pirmajai iemaksai auto iegādei, jo tā mērķi sasniegt būs vieglāk. Zīmīgi, ka kamēr 23% aptaujāto savus brīvos naudas līdzekļus uzkrās algas kontā, bet 19% – krās krājkontā, tikmēr piektdaļa aptaujāto iedzīvotāju aizvien veidos skaidras naudas uzkrājumus. Tāpēc Norvik Bankā būs gaidīts ikviens, lai kopā ar konsultantiem noskaidrotu sev piemērotāko uzkrājuma veidu un uzzinātu, kāpēc veidot uzkrājumu bankā ir daudz drošāk nekā “krāt zeķē”,” norāda Anna Vjaksa, Norvik Bankas privātpersonu apkalpošanas pārvaldes vadītāja.

Pēc pētījuma datiem lielākoties iedzīvotāji novirza uzkrājumam to naudas summu, kas paliek pāri mēneša beigās pēc visu obligāto maksājumu veikšanas. “Lai sekmīgāk izdotos sākt veidot uzkrājumu, var palīdzēt ieradums – vispirms iztērēt uzkrājumam – novirzīt noteiktu naudas summu uzreiz pēc ienākumu saņemšanas un tikai tad tērēt,” iesaka Anna Vjaksa.

Krāsim, tērēsim un investēsim

Vairāk nekā puse (55%) Latvijas iedzīvotāju jau šobrīd veido uzkrājumus, savukārt 23% ir apņēmušies to uzsākt tieši 2018.gadā. Zīmīgi, ka tieši 2018.gadu trešdaļa (32%) iedzīvotāji uzskata par piemērotu gadu naudas tērēšanai, piemēram, labiekārtojot mājokli, iegādājoties sadzīves tehniku vai ceļojot. Savukārt 18% respondentu domā, ka šis ir īstais laiks parūpēties par drošāku nākotni. Interesanti, ka 14% aptaujāto, galvenokārt gados jauni vīrieši (20%), atzīst, ka 2018. gads būs piemērots brīdis, lai veiktu investīcijas – sākot no nekustamā īpašuma līdz kriptovalūtai. Taču teju puse jeb 44% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka nezina, kā labāk likt lietā savā rīcībā esošos finanšu līdzekļus.

Vispopulārāk ģimenē – veidot vienu kopīgu uzkrājumu

Tieši puse (50%) aptaujāto atzīst, ka 2018. gadā ģimenē veido vienu kopīgu uzkrājumu un uzkrāto naudu tērēs pēc vajadzības. 26% respondentu izvēlēsies vienu prioritāro mērķi, kuram krāt, un kad tas būs piepildīts – dosies pretī nākamajam. 20% aptaujāto, galvenokārt, gados jauni cilvēki (31%), kuri ģimenes nodibinājuši nesen, veido vairākus uzkrājumus vienlaicīgi, sadalot tos konkrētiem mērķiem, piemēram, restorānu apmeklēšanai, izklaides braucieniem utt.

 

Jā vai nē ikdienas mazajiem priekiem?

Pa ceļam uz darbu viena šokolāde, našķis bērniem vai citi mazi izdevumi – pazīstama situācija daudziem no mums, vai ne? It kā tie ir tikai daži eiro, bet skatoties gada griezumā – pamatīgi izdevumi. Tieši tāpēc 43% aptaujāto, visbiežāk vidēji augstu ienākumu īpašnieki (67%) vecumā līdz 40 gadiem, ir nolēmuši šogad lieku reizi apdomāt savus impulsa tēriņus, apzinoties par iespēju ietaupīt. Savukārt teju trešdaļa (27%) aptaujāto godīgi atzīst, ka nav gatavi atteikties no dzīves mazajām baudām, jo dzīvojam taču vienreiz!

 

* Norvik Bankas iedzīvotāju aptauja veikta 2017.gada decembrī sadarbībā ar Snapshots, aptaujājot 702 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 15 līdz 74 gadiem Rīgā, citās Latvijas pilsētās un lauku rajonos.

Norvik Banka
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  vannu restaurācija