Ziņas | Latvija | Ģimene, labklājība


Bērniem ar kustību traucējumiem piedāvā nostiprināt savu veselību nometnē

Aicināti pieteikties bērni vecumā no 7 līdz 12 gadiem ar kustību vai fiziskiem attīstību traucējumiem un viņu vecāki, pavadoņi (1 bērns +1 pieaugušais, kas vecāks par 18 gadiem). Kopējais dalībnieku skaits nometnē – 15 bērni un 15 pieaugušie.

Viltīgā spēlīte telefonā – azartspēles mazā māsa

Jēdziens "spēļu atkarība" vairumam cilvēku iztēlē uzbur kino cienīgas ainas ar noslēpumainiem kāršu spēlmaņiem pagrīdes spēļu zālē vai Lasvegasas kazino. Pēdējo gadu laikā arvien biežāk pieaugušajiem šis vārdu salikums sāk asociēties arī ar pamatskolas vecuma bērnu, kurš, sakumpis zem skolas somas svara, no rīta sabiedriskajā transportā aizrautīgi sagrupē dažādu krāsu "dārgakmeņus" telefonā. Neskatoties uz to, joprojām daudziem pieaugušajiem diemžēl neizdodas laikus pamanīt brīdi, kad bērns pārkāpj robežu un kļūst par spēļu atkarīgo.

Aptauja: Latvijā 70% jauniešu ar nepatīkamiem izaicinājumiem internetā tiek galā bez vecāku palīdzības

Jaunieši arvien biežāk saskaras ar nepatīkamiem izaicinājumiem interneta vidē, ko nereti veicina pavirša, nevērīga un rupja vienaudžu uzvedība. Par spīti pieredzes trūkumam, saspīlējumus jaunieši lielākoties risina paši. 84% atzīst, ka nelūdz palīdzību skolotājiem, bet 70% aptaujāto neiesaista arī vecākus, liecina Samsung Skola nākotnei veiktā aptauja*. Lai palīdzētu jauniešiem novērst problēmsituāciju veidošanos, klīniskā psiholoģe iesaka pieaugušajiem pašiem aktīvāk iesaistīties jauniešu digitālajā ikdienā.

Diāna Zande: brīdis sev – vecāku vajadzība, nevis iegriba!

Jaunajiem vecākiem ir nepieciešams laiks sev, lai smeltos jaunus spēkus, pozitīvismu un, pats nozīmīgākais, – gūtu atpūtas brīžus. Kā, rūpējoties par mazuli, saglabāt līdzsvaru starp bērna un pieaugušo vajadzībām? Uz šo un citiem jautājumiem meklēsim atbildes Chicco Info stundā "Mammām par mammām" kopā ar pieredzējušo psiholoģi un piecu bērnu māmiņu Diānu Zandi trešdien, 7.novembrī, tirdzniecības parkā "Alfa".

"Hanzas Maiznīcas" uzsāk sociālu iniciatīvu skolās ar mērķi veicināt rudzu maizes ēšanas tradīcijas Latvijā

Projekta "100 rudzu maizes šķēles Latvijas simtgadei" ietvaros jau pirmās 100 skolu klases apņēmušās līdz Latvijas dzimšanas dienai apēst 100 rudzu maizes, apstiprinot to speciāli izveidotā manifestā. Iniciatīvas mērķis ir veicināt skolēnu zināšanas par rudzu maizes vērtīgajām īpašībām, mainīt viņu attieksmi pret to un apzināties rupjmaizes kultūrvēsturisko lomu.

98 % mājsaimniecību ar bērniem pieejams internets

Turpina pieaugt mājsaimniecību īpatsvars, kurās ir pieejams internets – 2018. gada sākumā tas bija 81,6 %. Salīdzinot ar 2010. gadu, šis rādītājs pieaudzis par 21,8 procentpunktiem, salīdzinot ar iepriekšējo gadu – par 3 procentpunktiem, liecina CSP aptauja par IKT lietošanu mājsaimniecībās. Interneta pieejamība ietver vai nu fiksēto platjoslas pieslēgumu, vai mobilā interneta pieslēgumu vismaz vienam mājsaimniecības loceklim.

Pilnveidots un aktualizēts adopcijas process

Turpmāk ārvalstu adoptētājs nevarēs adoptēt bērnu no audžuģimenes, izņemot gadījumu, ja ārvalsts adoptētājs būs bērna radinieks. Tāpat precizēts, kāda veida dokumenti ārvalsts institūcijai jāiesniedz Labklājības ministrijai adopcijas gadījumos.

Kapseļu ielas bērnunams aicina uz atvērto pasākumu "Mūsu Latvijai 100"

VSAC "Rīga" filiāle "Rīga" jeb Kapseļu ielas bērnu aprūpes centrs aicina brīvprātīgā darba veicējus, bērnu aprūpes centra atbalstītājus, adoptētājus, aizbildņus, audžuģimenes, viesģimenes uz atvērto pasākumu "Mūsu Latvijai 100" 2. novembrī no plkst. 16.00 līdz 18.00 Kapseļu ielā 31, Rīgā.
Aicināts ir ikviens!

Kā nodarbināt savus bērnus rudens brīvlaikā? Pastāstām par bezmaksas brīvā laika centriem

Sākoties skolēnu rudens brīvlaikam, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments aicina bērnus un jauniešus apmeklēt brīvā laika centrus un pilsētas bibliotēkas, lai lietderīgi pavadītu brīvo laiku, iesaistītos dažādās aktivitātēs, konkursos, piedalītos tematiskajās pēcpusdienās un vienkārši satiktos ar draugiem.

VBTAI rīko ikgadējo informatīvo akciju pret seksuālo vardarbību

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 no 22. oktobra līdz 28. oktobrim rīko informatīvo akciju "Pārtrauc klusēšanu!". Informatīvās akcijas mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību uz seksuālo vardarbību un tās atklāšanu, aicinot cietušos, ģimenes locekļus un līdzcilvēkus zvanīt uz Bērnu un pusaudžu uzticības tālruni 116111 un ziņot par notikušo.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  koka durvis  Аренда автобусов в Мюнхене  vannu restaurācija