Ziņas | Latvija | Ģimene, labklājība


Četru stundu laikā Valsts policija konstatē trīs gadījumus, kad netiek pildīti bērnu aprūpes pienākumi

Aizvadītās sestdienas izskaņā Rīgas reģionā četru stundu laikā Valsts policijā fiksēti trīs atsevišķi gadījumi, kad mazu bērnu vecāki bijuši alkohola reibumā, tādējādi nespējot pilnvērtīgi pildīt bērna aprūpes pienākumus. Par notikušo katrā no šiem gadījumiem Valsts policijā uzsākta administratīvā lietvedība, kā arī ziņots attiecīgajai bāriņtiesai un sociālajam dienestam. Valsts policija izsaka pateicību ikvienam, kas šādās situācijās nepaliek vienaldzīgi.

Reirs: būtiski pieaugs atbalsts ģimenēm ar bērniem, audžuģimenēm un sociālajām programmām

Labklājības nozares nozīmīgākie pasākumi 2018. gadā ir ģimenes valsts pabalsta palielināšana, atbalsts audžuģimenēm un adoptētājiem, dažādu sociālo programmu attīstība: tehnisko palīglīdzekļu pieejamības nodrošināšana cilvēkiem ar invaliditāti, jaunu sociālās rehabilitācijas pakalpojumu izveide un esošo pilnveidošana. Šiem prioritārajiem pasākumiem paredzēti 39,3 miljoni eiro.

Reirs: pensionāriem ir jāsaņem piemaksa no viņu bērnu sociālās apdrošināšanas iemaksām

Ceturtdien, 5. oktobrī, Demogrāfisko lietu padomes sēdē labklājības ministrs Jānis Reirs nācis klajā ar priekšlikumu senioru dzīves kvalitātes uzlabošanai: "Pensionāriem papildus jau esošajām pensijām ir jāsaņem viens procents no bērnu samaksātajiem nodokļiem. Šāda sistēma gan veicinās nodokļu maksāšanu, gan paaudžu solidaritāti."

Reirs: Nevaru pieļaut pabalstu samazināšanu 70 tūkstošiem bērnu

Labklājības ministrija nepiekrīt tādam ģimenes valsts pabalstu palielināšanas modelim, kas patiesībā nozīmētu, ka daudzām ģimenēm pabalsta apmērs pēkšņi samazinātos.

Liels pieprasījums pēc atbalsta bērniem ar uzvedības traucējumiem

10 mēnešu laikā, kopš Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā (VBATI) darbu uzsākusi īpaši izveidota Konsultatīvā nodaļa, bezmaksas individuālu atbalstu tajā saņēmuši 197 bērni ar uzvedības problēmām un viņu vecāki.

Sociālā aprūpe dzīvesvietā: vēlas palielināt stundu skaitu

Pašvaldība turpmāk vēlas nodrošināt sociālo aprūpi personas dzīvesvietā arī tajos gadījumos, kad tas nepieciešams ilgāk par 35 stundām nedēļā - tā lēmusi Rīgas domes Sociālo lietu komiteja.

Populārākā dāvana jaunajā mācību gadā bērniem – drošības pulkstenis

Bērnu drošības pulkstenis kļuvis par vienu no pieprasītākajām bērnu viedierīcēm šajā mācību gadā Latvijā. MyKi Watch un MyKi Touch viedpulksteņi paredzēti bērniem no 4 līdz 10 gadu vecumam un ir nākamās paaudzes ierīces, kas ļauj vecākiem uzzināt viņu bērna atrašanās vietu, kā arī sazināties ar zvanu un īsziņu starpniecību. Viedierīci, kas izstrādāta uzņēmumā Allterco Robotics, patlaban izmanto jau vairāk nekā 100 000 bērnu vairāk nekā 56 valstīs.

Tiks ieviests audžuģimeņu reģistrs, veidotas specializētas audžuģimenes un atbalsta centri

No 2018. gada 1. septembra Latvijā tiks ieviesta audžuģimeņu informācijas sistēma (reģistrs), kur bāriņtiesas pašas varēs piekļūt datiem par audžuģimenēm visā Latvijā, neiesaistot Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju (VBTAI). Šāds reģistrs būtiski paātrinās ārpusģimenes aprūpē esoša bērna nonākšanu audžuģimenē. To paredz otrdien, 3. oktobrī, valdības sēdē pieņemtais likumprojekts "Grozījumi Bāriņtiesu likumā".

Trīs bīstamākās telpas mājās bērnam vecumā no 1 - 5 gadiem

Katrā mājas telpā ir iespējams atrast vismaz vienu lietu vai objektu, kas nav drošs mazam bērnam vai pat var apdraudēt viņa dzīvību. Tomēr dažas no telpām var kļūt īpaši bīstamas, un tajās jāpievērš pastiprināta uzmanība drošam mēbeļu un interjera priekšmetu izkārtojumam. Par to, kuras ir bērnam bīstamākās telpas mājā un kā tās padarīt drošākas, stāsta Latvijas Pediatru asociācijas prezidente, profesore Ilze Grope.

Rīgas Sociālajā dienestā var pieteikties mācību pabalstam trūcīgo un maznodrošināto vecāku bērniem

Rīgas domes Labklājības departaments aicina trūcīgos un maznodrošinātos rīdziniekus līdz 31.oktobrim pieteikties pabalstam izglītības ieguvei. Pabalsta apmērs ir 35,57 eiro katram skolēnam.

Aktuālās ziņas