Ziņas | Latvija | Ģimene, labklājība


Kas vecākiem būtu jāzina, gatavojot bērnu skolas gaitām?

Skolas gaitu uzsākšana ir liels solis ne tikai bērnam, bet arī pašiem vecākiem. Lai pārmaiņas, kurām laicīgi var sagatavoties, norisinātos bez aizķeršanās, nedrošības un bailēm, ir virkne tēmu, ko savā prātā pārcilāt un jautājumi, uz kuriem atbildēt vecākiem pašiem sev. Tad, kad bērns sāk mācīties pirmajā klasē, tas nebūt nenozīmē, ka visa atbildība tiek nodota pedagogu rokās, tie ir vecāki, kam jāspēj sekot līdzi un sadarboties ar pedagogu, nodrošinot vidi, kurā bērns var mācīties, turpināt veidoties, attīstīties. Padomus, kā vecākiem sagatavot bērnu un pašiem sevi skolas gaitu uzsākšanai, sniedz ģimenes psihoterapeite Kristīne Maže, savukārt skolniekiem nepieciešamos piederumus iegādājies tirdzniecības centrā K Senukai.

BITE sāk piedāvāt inovatīvus pulksteņus bērnu drošībai

Domājot par bērnu drošību, mobilo sakaru operatoru BITE sāk piedāvāt Latvijas tirgū inovatīvus pulksteņus bērnu drošībai, kas gan palīdz pieskatīt bērnus attālināti, gan nodrošina saziņu un iespēju bērnam ziņot par ārkārtas situācijām, informēja BITE mārketinga vadītāja Diāna Šmite.

No jaunā mācību gada būs vienota atbalsta programma izglītības iestāžu apgādei ar augļiem, dārzeņiem un pienu

Zemkopības ministrija (ZM) ir sagatavojusi jaunus noteikumus valsts un ES atbalstam par izglītības iestāžu apgādi ar augļiem, dārzeņiem un pienu Latvijā no 2017/2018. mācību gada, ko valdība trešdien, 16. augustā, apstiprināja.

Reirs: bērnu aizsardzības sistēma jāpilnveido sistēmiski un konstruktīvi

Trešdien, 16. augustā, labklājības ministrs Jānis Reirs sasauca pirmo Bērnu lietu sadarbības padomi, kurā pārrunāja un iezīmēja turpmākos nepieciešamos un plānotos soļus, lai sistēmiski un konstruktīvi izvērtētu un pilnveidotu bērnu aizsardzības sistēmu Latvijā.

Audžuģimeņu, adoptētāju un aizbildņu reģionālās tikšanās pulcējušas kuplu skaitu ģimeņu

Noslēgušās šīs vasaras audžuģimeņu, adoptētāju un aizbildņu reģionālo atbalsta grupu tikšanās, kuras raisīja plašu interesi un kopumā pulcēja 1405 dalībniekus no 322 ģimenēm.

Rīgas Dzemdību nams aicina topošās māmiņas uz nodarbībām

Rīgas Dzemdību nams piedāvā vingrošanu grūtniecēm vecmātes-fizioterapeites vadībā.

Notiks Kurzemes reģiona audžuģimeņu, adoptētāju un aizbildņu tikšanās

Nedēļas nogalē - 5. un 6. augustā - notiks Kurzemes reģiona audžuģimeņu, adoptētāju un aizbildņu tikšanās Vaiņodes internātpamatskolā. Tas noslēgs pasākumu kopumu, kurā piedalījās ģimenes no visas Latvijas. To organizē Labklājības ministrija (LM), Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) sadarbībā ar nodibinājumu "Sociālo pakalpojumu aģentūra".

Cik bērnu šķirti no ģimenēm pirmajā pusgadā

Šogad pirmajā pusgadā Rīgas bāriņtiesā ir pieņemti 57 vienpersoniskie lēmumi par bērna aizgādības tiesību pārtraukšanu vecākiem un no ģimenēm šķirti 79 bērni. Šajā pašā periodā pagājušajā gadā tika pieņemti 46 vienpersoniskie lēmumi par bērna aizgādības tiesību pārtraukšanu vecākiem un no ģimenēm šķirti 65 bērni.

No 1. augusta atvieglojumus braucieniem Rīgas sabiedriskajā transportā var saņemt abi daudzbērnu ģimenes vecāki

No šī gada 1. augusta Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušie abi daudzbērnu ģimenes vecāki, kuriem ir trīs līdz pieci bērni līdz 18 gadu vecumam vai bērni vecumā no 18 gadiem līdz 24 gadiem, kas ir vispārējās izglītības iestādes klātienē izglītojamie, profesionālās pamatizglītības, arodizglītības vai profesionālās vidējās izglītības programmās profesionālās izglītības iestādēs klātienē izglītojamie vai augstākās izglītības iestādēs pilna laika studējošie, var saņemt atvieglojumus braukšanai galvaspilsētas sabiedriskajā transportā.

"Solis Dzīvībai" – gar jūras krastu noieti jau 197km.

Ieva Heidemane ir uzsākusi labdarības gājienu "Solis dzīvībai", lai vāktu līdzekļus grūtībās nonākušu māmiņu atbalstam un vērstu sabiedrības uzmanību uz nedzimuša bērna dzīvības vērtību. Gājiens, kuru Ieva uzsāka 19. jūlijā no Lietuvas pierobežas Nidas, turpināsies gar jūras krastu, līdz Igaunijas robežai. Dienā Ieva noiet 25-30km, šobrīd noieti tuvu pie 200km.

Aktuālās ziņas

apdrošināšana  smslån  tenti