Ziņas | Latvija | Ģimene, labklājība


Psiholoģe: "Spēlēšanās ar bērniem ir tikpat nozīmīga kā vārdi "Es Tevi mīlu""

Ģimenes, kas nedēļā netraucēti kopā rotaļājas vairāk kā piecas stundas, ir laimīgākas nekā ģimenes, kas tam velta mazāk laika. Tomēr 61% vecāku kopīgas spēlēšanas laikā novēršas viedierīču izmantošanai vai citiem mājas darbiem, nespējot veltīt pilnvērtīgu laiku saviem bērniem, liecina rotaļlietu ražotāja LEGO veiktais pētījums. Psiholoģe un psihoterapijas speciāliste Līga Bernāte skaidro, kādēļ kopīga spēlēšanās ir nozīmīga ne tikai bērniem, bet arī vecākiem.

Burovs: Rīgā joprojām nav atrisināts jautājums ar brīvpusdienām; administratoram ir steidzami jālemj par

Burovs: Rīgā joprojām nav atrisināts jautājums ar brīvpusdienām; administratoram ir steidzami jālemj par pabalstiem ģimenēm

"Rīgā ir 68 579 skolēnu, no tiem ap 1400 bērniem ir no maznodrošinātajām ģimenēm. Jau divas nedēļas skolas ir ciet, ir pagājusi pirmā attālināto mācību nedēļa, bet administrators tā arī nav atrisinājis jautājumu ar brīvpusdienu kompensācijām ģimenēm. Tas nav pieņemami," uzskata ilggadējais Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors, iepriekšējā domes sasaukuma Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

Rīgas skolēniem no maznodrošinātām un trūcīgam ģimenēm nodrošinās kartes pārtikas iegādei

Rīgas domes pagaidu administrācija kopā ar Izglītības, kultūras un sporta departamentu un Labklājības departamentu vienojās par veikalu karšu nodrošināšanu skolēniem no maznodrošinātām un trūcīgām ģimenēm, lai tās varētu iegādāties pārtiku ārkārtējas situācijas laikā.

Pēdējo divu nedēļu laikā palielinājies policijas izsaukumu skaits ģimenes konfliktu dēļ

Pēdējo divu nedēļu laikā palielinājies vidējais ģimenes konfliktu izsaukumu skaits. Laika posmā no 13. februāra līdz 25. martam Rīgas pašvaldības policija devusies uz 174 izsaukumiem par konfliktiem ģimenē. No tiem 75 bijuši pēdējo divu nedēļu laikā.

Kā uzturēt ledusskapī kārtību diendienā – iesaka organizēšanas lietpratēja

Pašlaik pārtikas preču veikalu apmeklējumi tiek rūpīgāk plānoti, kas nozīmē, ka ledusskapī nu jāmēģina satilpināt krietni vairāk produktu nekā ierasts. Tas ne vienmēr ir tik elementāri izdarāms – tā, lai vienlīdz viegli pārskatāma un pieejama būtu gan tūlītējai lietošanai paredzētā, gan krājumiem nopirktā pārtika. Tāpēc, Samsung aicināta, mantu organizēšanas konsultante un lektore Dana Gulbe dalās ar padomiem, kā efektīvāk sakārtot ledusskapi un reizē samazināt arī pārtikas atkritumu daudzumu.

Vai vecāki vienmēr pajautā bērnam atļauju publiskot viņa foto?

Vecāku vēlme dalīties ar bērna ikdienas piedzīvojumiem varētu pastiprināties laikā, kad ģimenes ārkārtas situācijas dēļ spiestas ievērojami vairāk laika pavadīt kopā. Tomēr vajadzētu atcerēties, ka bērna fotogrāfiju un video publicēšana tiešsaistē vienmēr ir nopietni jāapsver. Samsung Skola nākotnei eksperti apkopojuši piecus jautājumus, kurus vecākiem vajadzētu uzdot pirms ievietot bērna foto vai video kādā sociālās tīklošanās vietnē.

Speciālists iesaka: Noderīgi interneta avoti fizikas apgūšanai

Līdz pat Lieldienām skolēniem mācības noritēs attālināti. Lai šādā režīmā zināšanu iegūšana notiktu tikpat raiti kā skolas solā, talkā nāk dažādi digitālie rīki. Kur atrodami kvalitatīvi avoti zinību pilnveidei, atklāj Siguldas Valsts ģimnāzijas fizikas skolotājs Jānis Bukins, kurš ir arī Ekselences balvas laureāts un brīvajā laikā organizē orientēšanās pasākumus.

Pētījumā skaidro atkārtotas ārpusģimenes aprūpes ietekmi uz bērniem

Nodibinājums "Latvijas Tiesnešu mācību centrs" pēc Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas pasūtījuma ir veicis pētījumu par ārpusģimenes aprūpē esošo bērnu emocionālo traumatismu atkārtotas ārpusģimenes aprūpes (aizbildnība, audžuģimene, iestāde) maiņas gadījumos.

Rīgas bērnudārzi pagaidām turpina darbu; ieviesti jauni drošības pasākumi

Pamatojoties uz valdības paziņojumu, Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes pagaidām turpina darbu, taču ir ieviesti papildus drošības pasākumi.

ELVI pieejams bezmaksas ūdens mazuļu pārtikas pagatavošanai.

Veikalu tīkls ELVI Latvijas ģimeņu atbalstam nodrošinās bezmaksas karsto ūdeni mazuļu pārtikas pagatavošanai. Visos veikalos ELVI, kuros ir karsto dzērienu automāti, jaunie vecāki sava bērna ēdiena pagatavošanai silto ūdeni turpmāk varēs saņemt bez maksas. Lai izvairītos no pārpratumiem, ūdeni jāpilda līdzi paņemtos mazuļu ēdiena traukos un pie izejas jāuzrāda kases darbiniekiem, kas to reģistrēs kā bezmaksas preci.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi