Ziņas | Latvija | Ģimene, labklājība


Apdrošinātājs: Līdz ar bērnu traumatismu, pieaug arī interese par nelaimes gadījumu apdrošināšanu

Vasara ir pilnā sparā un, kā ierasts, tūkstošiem bērnu Latvijā tās pavada dažādās nometnēs. Gjensidige Latvija Civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas produktu vadītāja Madara Leimane norāda, ka, līdz ar traumu gadījumu pieaugumu bērniem, palielinājies arī pieprasījums pēc nelaimes gadījumu apdrošināšanas – salīdzinājumā ar pagājušo gadu pieaugums ir 10%.

BEZMAKSAS LEKCIJA: KĀDAS PĀRMAIŅAS GAIDĀMAS VECĀKU ATTIECĪBĀS, ĢIMENĒ IENĀKOT MAZULIM

Ienākot ģimenē mazulim, pāra dzīvē notiek nozīmīgas pārmaiņas, kas nereti ir pārbaudījums arī savstarpējām attiecībām. Kā šajā laikā līdzsvarot vecāku un partneru lomas un izvairīties no tā, ka attiecības pēc bērniņa piedzimšanas aiziet "otrajā plānā", 17. jūlijā plkst. 12:00 t/p "Alfa" Info stundā analizēs pieredzējusī psiholoģe, kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite un piecu bērnu māmiņa Diāna Zande lekcijā "Ikdienas rutīna, stress un savstarpējas attiecības, ģimenē ienākot mazulim".

Pasargā no svešinieka internetā; Valsts policija uzsāk informatīvu akciju bērnu vecākiem "Izeja no vardarbības – escape"

Ar katru gadu Valsts policijā pieaug reģistrēto iesniegumu skaits par noziedzīgo nodarījumu pret personu tikumību un dzimumneaizskaramību tiešsaistē. Arvien biežāk tiek izmeklēti noziegumi, kur pieaugusi persona interneta vidē ir seksuāli izmantojusi mazgadīgu vai nepilngadīgu bērnu. Lai veicinātu plašāku problēmas apzināšanos un atpazīstamību, mazinātu dzimumnoziegumus internetā un sekmētu iespējamo cietušo personu atpazīšanu, Valsts policija ir uzsākusi informatīvu akciju bērnu vecākiem "Izeja no vardarbības – escape" par nodarījumiem pret tikumību un dzimumneaizskaramību internetā.

No jūlija palielināts pabalsts bērniem un pieaugušajiem ar ļoti smagu invaliditāti

No 1. jūlija par 100 eiro tiek palielināts īpašas kopšanas pabalsts bērniem ar ļoti smagu invaliditāti un pilngadīgām personām ar invaliditāti, kurām invaliditātes cēlonis ir slimība no bērnības. Tagad tas būs 313,34 eiro mēnesī.

No jūlija stājas spēkā bērna adopcijas pabalsts

No 2019. gada 1. jūlija tiek ieviests jauns pabalsta veids – bērna adopcijas pabalsts. Jauno atbalsta mehānismu adoptētājiem pēc tiesas sprieduma par adopcijas apstiprināšanas spēkā stāšanos paredz pavasarī Saeimā pieņemtie grozījumi "Valsts sociālo pabalstu likumā" un Ministru kabineta noteikumi "Kārtība, kādā piešķir un izmaksā bērna adopcijas pabalstu".

Salidojumā tiksies Latvijas audžuģimenes, adoptētāji un aizbildņi

Nedēļas nogalē, 29. un 30. jūnijā, Līgatnes novadā Latvijas Universitātes Konferenču un atpūtas kompleksā "Ratnieki", notiks Latvijas audžuģimeņu, adoptētāju un aizbildņu salidojums. Salidojumu rīko Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) sadarbībā ar nodibinājumu "Sociālo pakalpojumu aģentūra".

Konsultācijās Kurzemē iedrošina potenciālos aizbildņus, adoptētājus un audžuģimenes

"Kas nepieciešams un kā pēc iespējas ātrāk palīdzēt bērnam labi un komfortabli iejusties ģimenes vidē?" – ar šādu jautājumu pie speciālistiem bezmaksas konsultācijās 7 Kurzemes pašvaldībās vērsušies potenciālie aizbildņi, adoptētāji un audžuģimenes. Lai veicinātu bērnu skaita samazināšanos institūcijās un to nonākšanu ģimenēs, iespēja saņemt apmaksātas psihologa, jurista un sociālā darbinieka konsultācijas tika nodrošināta Kurzemes plānošanas reģiona īstenotā projekta "Kurzeme visiem" ietvaros. Konsultācijas gada laikā vēlējās un saņēma 27 cilvēki, kas ir aizdomājušies par adopciju, kļūšanu par aizbildņiem vai audžuģimeni.

Ko bērnam vilkt mugurā karstā laikā? Atbild eksperte

Iestājoties vasarai, patīkamākā laika pavadīšana bērniem ir atrašanās svaigā gaisā – pagalmā vai parkā, ceļojot un pavadot laiku pludmalē, vai rotaļājoties un baudot laiku kopā ar vecākiem brīvdabas pasākumos. Tajā pašā laikā ir svarīgi, lai bērns karstos laikapstākļos justos komfortabli, un atbilstoši savai gaumei - krāsainā un dzīvespriecīgā apģērbā. Viens no būtiskākajiem faktoriem, kas ietekmē bērna kustību brīvību, ir pareiza auduma izvēle un funkcionalitāte, tāpēc interneta veikals 220.lv sadarbībā ar modes mākslinieci Annu Elizabeti Kasparsoni, skaidro atbildes uz jautājumu – kādu apģērbu bērniem izvēlēties vasarā?

Iekšlietu ministrs: Liepāja var kļūt par labu piemēru citām lielajām pilsētām

Liepājai ir potenciāls, lai kļūtu par labu piemēru pārējām Latvijas pilsētām, tiekoties ar Liepājas novada priekšsēdētāju Jāni Vilnīti pauda iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens.

Ramona Petraviča: "Ceru sagaidīt kontrolējošo personu toleranci pret personām ar invaliditāti"

Trešdien, 19. jūnijā, labklājības ministre Ramona Petraviča neplānotā vizītē apmeklēja VSAC "Rīga" filiāli "Ezerkrasti", uz kurieni tika pārvietotas personas ar invaliditāti no filiāles "Baldone".

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli