Ziņas | Latvija | Ģimene, labklājība


Ar vienotu informācijas sistēmu uzlabos atbalstu pilngadību sasniegušajiem bāreņiem

Otrdien, 20. martā Ministru kabinets izdeva grozījumus MK 2014.gada 25.marta noteikumos Nr.157 "Nepilngadīgo personu atbalsta informācijas sistēmas noteikumi". Līdz ar to atbildīgajām institūcijām būs iespēja operatīvāk apmainīties ar informāciju, lai sniegtu nepieciešamo sociālo palīdzību bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem pēc ārpusģimenes aprūpes atstāšanas.

Rīgā tiks paplašināta sociālā palīdzība

Rīgas dome pieņēma grozījumus saistošajos noteikumos, kas paredz paplašinās sociālo pabalstu saņemšanas iespējas vairākām iedzīvotāju grupām, tostarp tiem, kam piešķirts trūcīgo un maznodrošināto statuss.

Melnas sienas un svaigi cepta maize – kas slēpjas Latvijā pazīstamu dāmu virtuvēs?

Virtuve ir viena no vietām, kur pavadām ļoti daudz sava laika – brokastojam, ēdam vakariņas, gatavojam ēst, un reizēm tieši virtuve ir vieta, kur notiek visinteresantākās sarunas, tāpēc šai telpai jābūt ne tikai funkcionālai un aprīkotai, bet arī vizuāli pievilcīgai un mājīgai. Dizaina mēbeļu salona "Nice Home" eksperte Sandra Garāne stāsta par jaunākajām tendencēm virtuves iekārtošanā, savukārt Latvijas sabiedrībā pazīstamas dāmas dalās savā pieredzē par to, kā viņas izvēlējušās iekārtot savu virtuvi.

Plānots pilnveidot palīdzību bērniem ar funkcionāliem traucējumiem

Nevalstiskās organizācijas - biedrības un nodibinājumi, kas specializējušās personu atbalstam konkrētu funkcionēšanas traucējumu jomā, varēs sniegt bērniem sabiedrībā balstītus sociālos pakalpojumus – dienas aprūpes centra pakalpojumu, aprūpes pakalpojumu dzīvesvietā, "atelpas brīža" pakalpojumu un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus gan bērniem, gan viņu vecākiem, aizbildņiem vai audžuģimenēm.

"5 garšvielas sildošiem ēdieniem"

Īpaši labi sildoši ēdieni noder gan pie vakariņu galda aukstākā laikā, gan rīkojot pavasara talkas un pirmos piknikus. Šāda veida ēdienus viegli var pagatavot, izmantojot kādu no piecām sildošajām garšvielām – melnos piparus, Teličeri piparus, ingveru, kariju vai kardamonu, pieredzē dalās AS Santa Maria sabiedriskās ēdināšanas daļas vadītāja Sanda Stalbova.

ES pārtikas un materiālās palīdzības atbalstu saņems vairāk ģimeņu

Turpmāk ne tikai trūcīgām un krīzes situācijā nonākušām ģimenēm, bet arī maznodrošinātām ģimenēm ar ienākumiem līdz 188 eiro, būs pieejami Eiropas Savienības atbalstītie pārtikas, higiēnas, saimniecības preču un mācību piederumu komplekti. Tas ļaus atbalstīt lielāku skaitu ģimeņu ar zemiem ienākumiem.

Swedbank Finanšu institūts: Lielākā daļa ģimeņu jauno piemaksu pie Ģimenes valsts pabalsta vērtē pozitīvi

Sākot ar 1. martu, spēkā stāsies izmaiņas par jaunizveidoto piemaksu pie Ģimenes valsts pabalsta. Lai gan reālas izmaiņas savos maciņos ģimenes sajutīs tikai aprīlī, lielākā daļa jeb 65% veiktos likuma grozījumus vērtē pozitīvi, liecina Swedbank Finanšu institūta veiktās aptaujas1 dati.

Bērnam ir liekais svars? Tiek komplektēta grupa bezmaksas nodarbību ciklam aprīlī

Aprilī turpinās programmā "Virssvara kabinets bērniem, iekļaujot ģimeņu izglītošanu". SIA "Rīgas veselības centrs" Rīgas domes Labklājības departamenta projekta "Mēs par veselīgu Rīgu!" ietvaros piedāvā pakalpojumu*, kas nodrošina veselīga dzīvesveida un svara kontroles prasmju apgūšanu ģimenēs, kurās aug bērni (no zīdaiņa vecuma līdz 18 gadiem) ar paaugstinātu ķermeņa svaru.

Kādas temperatūras gadījumā bērni var neiet uz skolu?

Ir iestājies sals, bet nākamajā nedēļā tas tikai pastiprinsies - gaidāma pat -27 grādu temperatūra. Daudzi vecāki uzdod jautājumu - sākot no kādas temperatūras bērni var neiet uz skolu un nesaņemt kavējumu skolas žurnālā. Tāpēc portāls riga.lv ir nolēmis šos noteikumus atgādināt.

"Rīgas siltums" padomi: kā taupīt siltumu?

Rīgu pārņēmis sals. Jo aukstāks ir ārā, ko ātrāk siltumu zaudē iekštelpas, tādējādi tiek patērēts vairāk siltumenerģijas un apkures rēķini aukstajos mēnešos ir augstāki. Uzņēmums "Rīgas siltums" dalās ar padomiem, kā ekonomēt siltumenerģiju.

Aktuālās ziņas