Ziņas | Latvija | Ģimene, labklājība


Aptauja: 78% vecāku neizprot, kā aprēķina maksu par bērnudārziem

82% vecāku uzskata, ka pašvaldības līdzfinansējums privātajiem bērnudārziem nav pietiekams, liecina biedrības "Vecāki par izglītību" un Latvijas Privāto pirmsskolu biedrības kopīgi veiktā vecāku aptauja, kas tapusi ar portāla "Māmiņu klubs" atbalstu. Turklāt, 68% vecāku atzīst, ka privāto bērnudārzu izvēlējušies, jo nav pieticis vietas pašvaldības bērnudārzā.

Daugavpilī notiek informatīvā sanāksme par sociālās jomas aktualitātēm

Otrdien, 25. aprīlī, Daugavpilī notiek Labklājības ministrijas (LM) rīkotā ikgadējā reģionālā metodiski informatīvā sanāksme pašvaldību sociālo dienestu sociālajiem darbiniekiem darbam ar ģimenēm ar bērniem un sociālā darba sektora vadītājiem.

"Prisma Latvija" aprīlī dāvina jaundzimušo vecākiem pūriņu

Šogad Rīgas Dzemdību namā pirmajos trīs mēnešos pasaulē nākuši jau 1578 jaundzimušie, no kuriem 838 ir bijuši zēni un 740 - meitenes. Lai gan pērn šajā pašā laika posmā bija piedzimuši vairāk mazuļu, tomēr iepriekšējo gadu tendence ļauj prognozēt, ka aprīlī kopumā piedzims vairāk nekā pirmajos šī gada mēnešos.

Reirs: bērna interesēm jebkurā situācijā jābūt pirmajā vietā

Otrdien, 19. aprīlī, labklājības ministrs Jānis Reirs piedalās Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā, lai pārrunātu nozares aktualitātes, tai skaitā bērnu tiesību pārkāpumus pašvaldību sociālās aprūpes iestādēs.

5 vērtīgi padomi uzkodu kastītes gatavošanai bērnam

Ikdienas steigā vecāki nereti mēdz piemirst pāris patiesības par pilnvērtīgu uzturu bērnam un našķētiesprasmi. Mazo ekspertu skolas (www.mazoekspertuskola.lv) mamma un blog.makonoga.lv autore Linda Ķuze uzskata – uzkodu kastīte var kļūt par vienkāršu un ērtu veidu, kā mazajam ierādīt veselīga uztura un našķošanās pamatprincipus.

61% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju stresa situācijās mēdz "izlādēties" uz ģimenes locekļiem

Aptaujājot cilvēkus ar bērniem, 69% respondentu apliecināja, ka nereti mēdz dienā uzkrāto stresu vakarā "pārnest" mājās. Vienlaikus 61% pieaugušo apstiprināja, ka stresa situācijās mēdz "izlādēties" uz saviem ģimenes locekļiem, tostarp bērniem. Šie aptaujas rezultāti lielā mērā sakrīt ar speciālistu novērojumiem ikdienā, tāpēc Rīgas Stradiņa universitātes Tālākizglītības fakultāte un Psihosomatikas klīnika kopā ar Latvijas Pediatru asociāciju un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociāciju šajā pavasarī īsteno kampaņu ar aicinājumu izkāpt no stresa apburtā loka ģimenē.

KPMG pētījums: ģimenes uzņēmumi Latvijā optimistiskāki nekā Eiropā kopumā un mērķē uz jauniem tirgiem

Neskatoties uz mēreno ekonomikas izaugsmi un politiskajām neskaidrībām Eiropā, ģimenes uzņēmumi Latvijā un Eiropā kopumā jūtas pārliecinoši par savām nākotnes izredzēm, liecina jaunākais starptautiskās biznesa konsultāciju kompānijas KPMG ģimenes biznesu monitoringa pētījums (Eiropas ģimenes biznesu barometrs).

"Prisma Latvija" dāvinās jaundzimušo vecākiem pūriņu

Mazumtirdzniecības tīkls "Prisma Latvija" Latvijā ievieš Somijā radušos jaundzimušā atbalsta konceptu, dāvinot jaundzimušā pūriņu ar noderīgām lietām mazuļa pirmajiem dzīves mēnešiem. Pūriņu "Prisma" lielveikalos var saņemt ikviens šogad aprīlī Rīgā dzimis bērns.

Diāna Zande: Ja gribat, lai ģimene ir laimīga, ļaujat vīrietim piedalīties bērna audzināšanā

Pagājušajā nedēļas nogalē, 24. martā, Jēkabpilī viesojās psiholoģijas zinātņu doktore, kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite un piecu bērnu mamma Diāna Zande, uzstājoties ar lekcijām "Augošai Latvijai vecāku skola" ietvaros vairāk nekā 90 vecākiem un citiem interesentiem. Lekciju laikā Diāna sniedza nepieciešamo atbalstu jautājumos par bērnu audzināšanu, vecāku lomu un savstarpējām attiecībām. "Augošai Latvijai vecāku skola" ir "Maxima Latvija" ģimeņu atbalsta programmas "Augošai Latvijai" un Diānas Zandes sadarbības projekts.

Rīgas Centrālā bibliotēka aicina jaunās māmiņas

Marta beigās Rīgas Centrālā bibliotēka (RCB) aizsāk projektu "Jaunajām māmiņām". Projekta ietvaros iecerēts uzrunāt Rīgas jaunās māmiņas ar bērniem līdz 5 gadu vecumam. 2015. gada statistikas dati rāda, ka Rīgā dzīvo vairāki simti sieviešu, kurām bērni dzimuši vecumā līdz 18 gadiem, tādēļ īpaši gaidīsim tās māmiņas, kurām ir neliela dzīves pieredze un trūkst ģimenes atbalsta, kā arī informācijas un padoma savas un bērna veselības un drošības jomā.

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lētas aviobiļetes  santehniķis  metāla jumti