Ziņas | Latvija | Ģimene, labklājība


O.Veidiņa: Personu ar invaliditāti nevalstisko organizāciju konsultatīvā padome darbojas veiksmīgi

Rīgas pašvaldības un nevalstisko organizāciju sadarbības rezultātā pirms desmit gadiem tika izveidota Personu ar invaliditāti nevalstisko organizāciju konsultatīvā padome, kas savas darbības laikā paveikusi daudz, lai atvieglotu ikdienu tiem cilvēkiem, kam tas ir visvairāk vajadzīgs. To ceturtdien, 14. decembrī, padomes sēdē uzsvēra tās vadītāja, Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Olga Veidiņa.

Sargiet bērnus no karstajiem svētku dzērieniem!

Applaucējoties vai apdedzinoties ar karstiem šķidrumiem, 20% nelaimes gadījumu cietušie ir bērni, no kuriem 44% vecumā no viena līdz trīs gadiem, liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) atlīdzību dati par pēdējiem trīs gadiem. Šajā laika periodā BALTA atlīdzībās kopumā izmaksājusi vairāk nekā 10 000 eiro.

No Jaunā gada palielināsies atlīdzības apmērs audžuģimenēm un adoptētājiem

No 2018. gada 1. janvāra atlīdzības apmērs audžuģimenei, kura aprūpē vienu bērnu būs analoģisks atlīdzības apmēram, kāds noteikts par adoptējamā bērna aprūpi jeb bērna kopšanas pabalsta apmēram līdz bērna pusotra gada vecumam - 171 eiro. To paredz otrdien, 12. decembrī valdībā pieņemtie "Grozījumi Ministru kabineta 2009. gada 22. decembra noteikumos "Kārtība, kādā piešķir un izmaksā atlīdzību par audžuģimenes pienākumu pildīšanu"".

Maznodrošinātus bērnus ar celiakiju sagaida bezmaksas eglīte

Jau septīto gadu pēc kārtas Latvijas celiakijas pacientu biedrība "Dzīve bez glutēna" ar Ziemassvētku pasākumu Rīgā iepriecina bērnus, kuri ikdienā nevar lietot glutēnu. Arī šogad Ziemassvētku pasākumu atbalsta Rīgas Domes Labklājības departaments, un tas notiks 2017. gada 17. decembrī, Rīgas Valda Zālīša sākumskolā. Bērni ar celiakiju no maznodrošinātām ģimenēm var piedalīties eglītē bez maksas.

Lai Ziemassvētkos virtuvē smaržotu pēc cepeša un cepumiem

Ziemassvētku smaržu mājās viegli var radīt ar dažādu šim laikam raksturīgo garšvielu – kanēļa, krustnagliņu, ingvera, safrāna, kardamona, vaniļas cukura izmantošanu dažādu cepumu, kēksu, kūku, cepešu, karsto dzērienu un pat dāvanu un svētku rotājumu pagatavošanai, pieredzē dalās AS Santa Maria sabiedriskās ēdināšanas daļas vadītāja Sanda Stalbova.

Vecāki, ja jūsu bērns "niķojas", varat būt laimīgi – viņš ir vesels!

Trešdien, 6.decembrī plkst. 18:30 RSU Psihosomatikas un psihoterapijas klīnikas jaunajās telpās Rīgā, Kristapa ielā 30 notiks ārstes psihoterapeites profesores Guntas Ancānes seminārs "Vecākiem. Par sevi un bērniem. Atziņas un ieteikumi, lai bērns augtu vesels un laimīgs". Ar šādu pat nosaukumu izdots profesores ilggadējā pieredzē uzkrāto atziņu krājums, kuru apmeklētājiem būs ekskluzīva iespēja saņemt dāvanā.

Viss par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumiem 2018. gadam

Lai Jaunais gads nenes sev līdzi negaidītus pārsteigumus, decembris ir īstais brīdis atsvaidzināt zināšanas par nekustamā īpašuma nodokli (NĪN), sakārtojot savā nekustamajā īpašumā deklarēto personu skaitu un izvērtējot savu atbilstību NĪN atvieglojumu saņemšanas nosacījumiem. Pašlaik atvieglojumu summa, ko rīdzinieki saņem par NĪN, ir 8 791 509 eiro. Kopumā atvieglojumus saņem 72 040 rīdzinieki. Kā portālam Riga.lv paskaidroja Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvaldes priekšnieks Ilmārs Ziedonis, ne visi galvaspilsētas iedzīvotāji ir informēti par atvieglojumiem, kas viņiem pienākas, tāpēc bieži šīs iespējas nemaz neizmanto.

Rīgā tiks paplašināta sociālā palīdzība

Rīgas domes Sociālo jautājumu komiteja akceptējusi grozījumus domes saistošajos noteikumos; turpmāk tiks paplašinātas sociālo pabalstu saņemšanas iespējas vairākām iedzīvotāju grupām.

Vienpadsmit skaļas, joprojām neatklātas slavenu cilvēku slepkavības

Populāru cilvēku noslepkavošana vienmēr piesaista uzmanību, tās apvij dažādi pieņēmumi un sazvērestību teorijas. Taču bieži vien vainīgais izsprūk sveikā, pat tad, ja slepkavas vārds ir zināms, jo trūkst pārliecinošu pierādījumu.

Personām ar garīga vai fiziska rakstura traucējumiem uzlabosies iespēja dzīvot patstāvīgi

Personām ar smagiem garīga vai fiziska rakstura traucējumiem tiks samazināts risks ievietošanai ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā, palielinot iespējas saņemt sociālās aprūpes pakalpojumus dzīvesvietā. Šāda izmaiņas cita starpā nosaka otrdien, 28. novembrī, valdības sēdē pieņemtie "Grozījumi Ministru kabineta 2008. gada 21.aprīļa noteikumos "Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības saņemšanas kārtība"".

Aktuālās ziņas