Ziņas | Latvija | Ģimene, labklājība


Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis rīko akciju "Es audzinu viens!"

No 21. līdz 27. maijam Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 pirmo reizi rīkos akciju "Es audzinu viens!"

Bērns viens pats mājās – kā parūpēties par drošību?

Atstājot bērnu mājās vienu, vairāk nekā 60% vecāku visvairāk uztraucas par to, ka atvase nejauši varētu atstāt ieslēgtas mājsaimniecības ierīces, piemēram, plīti vai tējkannu, atklāj mobilo sakaru operatora BITE aptauja, kas veikta sadarbībā ar pētījumu kompāniju "Norstat Latvija".

Kur saņemt informāciju par izglītību un bērnudārziem? Atvērti konsultatīviem centri

Pirmsskolas vecuma bērnu vecāki! Ja jums ir jautājumi par to, kādu bērnudārzu izvēlēties savai atvasei, ar ko atšķiras dažādas programmas, kādas vēl ir bērnu izglītības un izaugsmes iespējas vecumā līdz septiņiem gadiem, vēlaties tikties ar psihologiem un pedagogiem, kā arī saņemt individuālus padomus un ieteikumus tad šī informācija ir jums: Rīgā pirmsskolas izglītībsa iestādes ir atvērušas deviņus konsultāciju centrus, kuros ir iespējams saņemt visu augstāk norādīto informāciju.

Bezmaksas kursi un sports topošajiem un jaunajiem vecākiem maijā

Mazuļa gaidības ir uztraukumu pilns, atbildīgs un finansiāli prasīgs laiks. Lai topošās māmiņas varētu saņemt pēc iespējas vairāk svarīgus padomus un prasmes, kas saistītas ar dzemdībām un pirmajiem bērna dzīves mēnešiem, kā arī lai viņas ievērotu veselīgu dzīvesveidu grūtniecības laikā, Rīgas dome piedāvā bez maksas nodarboties ar sportu, uzzināt par pareizu uzturu un barošanu ar krūti.

Muzejs "Rīgas Jūgendstila centrs" aicina uz māmiņdienai veltītu bērnu rītu "Lielākais brīnums"

Svētdien, 13. maijā, plkst. 12.00 muzejā "Rīgas Jūgendstila centrs" notiks māmiņām veltīts bērnu rīts. Muzeja runcis Alberts kopā ar Čučumuižas rūķiem Kikī, Taustiņu un Bučiņu aicina bērnus līdzdarboties muzikālā uzvedumā "Lielākais brīnums".

Rūpes par mazuli vasarā: Kā norūdīt un pasargāt savu bērnu karstajā laikā?

Tuvojoties vasarai, aktuāls kļūst temats par bērnu rūdīšanu un to, cik ilgi vajadzētu uzturēties saulē. Pieredzējusī psiholoģe, kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite un piecu bērnu māmiņa Diāna Zande trešdien, 9.maijā, tirdzniecības parkā Alfa par šo tēmu vadīs Chicco Info stundu, kuras ietvaros dalīsies ne tikai ar ieteikumiem un dažādiem paņēmieniem, bet dalīsies arī personīgajā pieredzē.

Rīgas Dzemdību nama vecmātes aicina uz bezmaksas individuālajām konsultācijām

Katru gadu 5.maijā tiek svinēta Starptautiskā Vecmāšu diena. Jau otro gadu pērc kārtas, atzīmējot savus profesionālos svētkus, Rīgas Dzemdību nama un Latvijas Vecmāšu asociācijas vecmātes aicina topošās un jaunās māmiņas uz bezmaksas individuālajām vecmātes konsultācijām.

Caur aicinājumu zīmēt bērnos attīsta izpratni par veselīga dzīvesveida nozīmi

Lai jau no mazotnes bērnos attīstītu priekšstatu par veselīga dzīvesveida nozīmi katra cilvēka ikdienā, aptieku apvienība "Mana Aptieka" ik gadu organizē zīmējumu konkursu bērniem par dažādiem ar ikdienu un veselību saistītiem tematiem. Šogad šai iniciatīvai aprit 10 gadi, un šo gadu laikā bērni no visas Latvijas vecumā no 4 līdz 12 gadiem sarūpējuši kopumā 33 120 unikālu zīmējumu.

Kā Rīga palīdz daudzbērnu ģimenēm?

Šeit apkopoti visi atbalsta un pabalstu veidi, kurus galvaspilsētas pašvaldība nodrošina daudzbērnu ģimenēm, kuras deklarējušās Rīgas teritorijā.

Swedbank Finanšu institūts: Rīgā ģimenēm jārēķinās ar dārgākiem dzīves apstākļiem nekā citās Baltijas galvaspilsētās

Lai gan pēdējos gados mājsaimniecību rocība Latvijā turpinājusi augt, vairums ģimeņu joprojām lielāko daļu savu ieņēmumu atvēl pārtikas iegādei, kā arī mājokļa un transporta izdevumu segšanai. Salīdzinot ar kaimiņvalstu galvaspilsētās – Viļņā un Tallinā – dzīvojošajām ģimenēm, rīdziniekiem krietni vairāk līdzekļu jānovirza ikdienas tēriņiem. Turklāt šīm izmaksām ir tendence pieaugt straujāk nekā Lietuvas un Igaunijas lielākajās pilsētās - liecina Swedbank

Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi