Ziņas | Latvija | Ģimene, labklājība


Grila sezonas ABC gaļas pagatavošanā

Plaukstošie ziedi un siltie saules stari pasludina grila sezonu par atklātu. Tādēļ ir īstais laiks noslaucīt putekļu kārtu no grila, aicināt ciemos draugus un, ja vēl tas nav apgūts, mācīties pagatavot gardus gaļas grilējumus.

Grozīti MK noteikumi par trūcīgā statusa noteikšanu

Lai mazinātu atšķirības pašvaldību starpā un pilnveidotu nepieciešamo sociālo atbalstu, noteikti precīzāki kritēriji trūcīgā statusa piešķiršanai attiecībā uz kustamo un nekustamo īpašumu, kas var piederēt trūcīgai personai. Iztikas līdzekļu deklarācija, kas jāaizpilda vēršoties pašvaldības sociālajā dienestā pēc sociālās palīdzības, papildināta ar visiem Ministru kabineta noteikumos paredzētajiem ienākumu un mantas veidiem. Tas darīts, lai mazinātu risku, ka cilvēki, vēršoties sociālajā dienestā, nebūs izpratuši, kādas ziņas ir būtiskas ienākumu un materiālā stāvokļa izvērtēšanai.

LM aicina izteikt ierosinājumus un viedokli par adopciju Latvijā

Labklājības ministrija (LM) 2017. gadā plāno veikt grozījumus normatīvajā regulējumā attiecībā uz adopciju. Katru gadu kāds bērns zaudē bioloģisko vecāku rūpes un uzmanību. Iemesli tam ir visdažādākie, tomēr galvenokārt tā ir vecāku nespēja uzņemties vecāka pienākumus un rūpes. Tādējādi ik gadu aptuveni 250 bērni iegūst pastāvīgu ģimeni adopcijas ceļā. Pastāvīgu ģimeni ieguvušo bērnu skaits katru gadu ir nedaudz mainīgs – 2016. gadā Latvijā tika adoptēti 127 bērni, savukārt 119 bērni ieguva ģimeni ārvalstīs.

Latvijas galda spēle soļa attālumā, lai kļūtu par pasaulē labāko spēli bērniem

Šā gada 19.jūnijā tiks paziņoti pasaulē prestižākās galda spēļu balvas "Spiel des Jahres" ieguvēji bērnu spēļu kategorijā. Trīs nominantu vidū ir arī Latvijā radītā galda spēle "Ice Cool", ko izdevis "Brain Games". Spēles autori pošas ceļam uz Hamburgu, lai pirmdien uzzinātu, vai latviešu inovatīvā spēle iegūs "Oskaram" pielīdzināmo balvu.

Četri soļi, kā veselīgāk pagatavot sarkano gaļu

Sarkanā gaļa ir viens no labākajiem olbaltumvielu, dzelzs, cinka un B grupas vitamīnu avotiem. Taču, lai no šīs gaļas saņemtu pašu labāko, svarīgi to arī veselīgi pagatavot. Gaļas produktu zīmols "Rakvere" sadarbībā ar uztura speciālisti Lizeti Pugu piedāvā iepazīties ar vairākiem soļiem, ko vērts ņemt vērā tās gatavošanas procesā.

LM rosina par vardarbību pret bērnu uz pieciem gadiem liegt piedalīties bērnu aprūpē

Labklājības ministrija (LM) rosina personai, kura ir administratīvi sodīta par fizisku vai emocionālu vardarbību pret bērnu, liegt piecus gadus strādāt, veikt brīvprātīgo darbu un sniegt pakalpojumus bērnu aprūpes, izglītības, veselības aprūpes un citās iestādēs un pasākumos, kur piedalās bērni.

Reirs uzdod VSAC nodrošināt adoptētājiem vienlīdzīgus uzturlīdzekļus

Lai veicinātu ārpusģimenē esošo bērnu labākās intereses un iespējas nonākt ģimenē, labklājības ministrs Jānis Reirs izdevis rīkojumu Valsts sociālās aprūpes centriem (VSAC) nodrošināt uzturnaudu izmaksu adoptētājiem atbilstoši valstī noteiktajiem minimālajiem uzturlīdzekļiem – 95 vai 114 eiro mēnesī atbilstoši bērna vecumam.

Akcijas pret seksuālo vardarbību "Pārtrauc klusēšanu!" laikā saņemts 761 zvans

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 no 23. maija līdz 30. maijam rīkoja informatīvo akciju "Pārtrauc klusēšanu!". Informatīvās akcijas mērķis bija vērst sabiedrības uzmanību uz seksuālo vardarbību un tās atklāšanu.

Bērnu un pusaudžu nodarbināšana vasarā – kas jāņem vērā?

1. jūnijā pasaulē atzīmē Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, tāpēc Valsts darba inspekcija (VDI) vēlas vērst uzmanību drošai bērnu un pusaudžu nodarbināšanai vasaras brīvlaikā. Lai pirmā pieredze algotā darbā būtu pozitīva un izvēlētais darbs nekaitētu bērna veselībai un tiesiskajai aizsardzībai, vecāki (aizbildņi) aicināti iepazīties ar būtiskākajiem aspektiem, kas jāņem vērā bērniem un pusaudžiem, uzsākot darba gaitas.

Reirs: lai mazinātu vardarbību, iesaistīto sadarbība nedrīkst būt tikai "uz papīra"

Trešdien, 31. maijā, labklājības ministrs Jānis Reirs atklāja augsta līmeņa politikas veidotāju diskusiju "Novērst vardarbību pret bērniem – kā īstenot labu un koordinētu sadarbību?", kas notika Saeimā un pulcēja plašu pārstāvniecību no dažādām jomām un nozarēm, nacionālos un starptautiskos ekspertus.

Aktuālās ziņas

apdrošināšana  jämföra smslån  parkets  palodzes  autoserviss