Ziņas | Latvija | Ģimene, labklājība


Āboli — nepamatoti aizmirsta veselības lādīte

Kad veikalu plaukti rudenī ir pārpildīti ar nektarīniem, persikiem, vīnogām, melonēm un arbūziem, mēs mēdzam paiet garām mūsu vietējiem superaugļiem — āboliem. Šajā rakstā nacionālais mazumtirgotājs ELVI kopā ar uztura speciālisti un pavāri Jevgēniju Jansoni atgādinās, kāpēc nevajadzētu aizmirst par āboliem.

Atbalsta programma "PLECS" un SEB banka aicina pieteikties bērnu tiesību aizsardzības jomā darbojošās institūcijas ...

Atbalsta programma "PLECS" un SEB banka aicina pieteikties bērnu tiesību aizsardzības jomā darbojošās institūcijas 145 mazlietotu datoru iegūšanai.

Līdz šī gada 5. oktobrim atbalsta programma "PLECS" sadarbībā ar AS "SEB banka" aicina pieteikties bērnu tiesību aizsardzības jomā darbojošās institūcijas, kā arī bērnus uzņemošās ģimenes. Kopumā 145 mazlietoti datori tiks ziedoti lietošanai, lai nodrošinātu efektīvāku institūciju savstarpējo sadarbību un informācijas apmaiņu bērnus uzņemošajām ģimenēm.

Tiks izmēģināta jauna pieeja sociālo pakalpojumu nodrošināšanā bērniem ar invaliditāti

Labklājības ministrija (LM) ir sākusi izmēģinājuma projektu, kurā turpmākā gada laikā tiks aprobēta jauna pieeja sociālo pakalpojumu nodrošināšanā bērniem ar invaliditāti - individuālā budžeta modelis. Tā pamatā ir princips, ka atbalsts tiek nodrošināts ņemot vērā katra bērna individuālās vajadzības pieejamā finansējuma ietvaros, nevis vērtēta vajadzību atbilstība pakalpojumu saņemšanas kritērijiem.

Lietas, ko vecākiem nevajadzētu darīt sociālajos tīklos

Vairums Latvijas iedzīvotāju priecājas, ka viņu vecāki vai vecvecāki ir sociālajos tīklos, tomēr ir situācijas, kad vecāku uzvedība bērniem var sagādāt neērtus brīžus, liecina mobilo sakaru operatora Tele2 un pētījumu aģentūras "Norstat" augusta beigās veiktā aptauja. Arī puse vecāku atzīst, ka ir domājuši, vai viņu uzvedība sociālajos tīklos bērniem varētu radīt nepatīkamas emocijas vai situācijas.

Daudzbērnu ģimeņu reģistres: biežāk uzdotie jautājumi

Atbildes uz iedzīvotāju biežāk uzdotajiem jautājumiem par Rīgas pilsētas pašvaldības daudzbērnu ģimeņu reģistru Rīgas domes Labklājības departaments sniedz pa bezmaksas informatīvo tālruni 80005055.

Kāpēc bērni pārkāpj norunas? Trīs tipiskākās problēmsituācijas un psiholoģes padomi vecākiem

Sākoties mācību gadam, ir svarīgi ģimenē pārrunāt vai ieviest iekšējās norunas, ko bērns drīkst un nedrīkst darīt. Mobilo sakaru operators BITE un psiholoģe Iveta Aunīte iniciatīvas "Drošība bērna acīm" ietvaros skaidro, kādēļ bērni parasti nokļūst dažādās ķibelēs, kāpēc neieklausās vecāku norādījumos un kā rīkoties, lai novērstu šādas situācijas.

Informēs par Labklājības ministrijas sociālo kampaņu "Radi Ģimeni"

Trešdien, 12. septembrī, plkst. 11.00 Rīgas ģimeņu atbalsta centrā "Dūja", Klostera ielā 4 Labklājības ministrija (LM) atklās sociālo kampaņu "Radi Ģimeni". Tajā LM sadarbībā ar atbalsta programmu "Plecs" skaidros uzņemošās ģimenes statusus - audžuģimene, aizbildnis, viesģimene, adoptētājs, to iegūšanas procesus un atbalsta iespējas, vienlaikus aicinot vecākus rūpīgi izvērtēt savu gatavību uzņemt ģimenē bērnu.

Pediatrs: bērnam katrā vecumā jāattīsta atšķirīgas fiziskās prasmes, bet sporta veidi – jāvariē

Jau šajā rudenī daudzi mazuļi sāks apmeklēt kādu sporta sekciju, taču vecākiem daudz kas jāņem vērā, pirms viņi izvēlas sporta veidu, ar kuru nodarbosies bērns. Kā liecina sporta zīmola 4F aptauja, 76% vecāku vedīs bērnus uz to sporta sekciju, kas interesē viņus pašus, un tikai 6% vispirms konsultēsies ar pediatru, kurš sporta veids vislabāk piemērots viņu mazulim. Tomēr pediatri uzskata, ka katrā vecumā jāattīsta atšķirīgas fiziskās prasmes un jākonsultējas ar ārstu, ja bērnam ir hroniskas saslimšanas.

Vecāki naski pārbauda savu bērnu augšanas rādītājus

Aizvadītajā sestdienā, 8. septembrī, Rīgas Zooloģiskajā dārzā norisinājās bērnu veselīgai augšanai veltīts pasākums "Audz liels, stiprs un vesels", kurā ģimenes ar bērniem tika aicinātas veikt garuma un svara mērījumus, lai pārliecinātos par bērna atbilstību vecumam.

Bērna miedziņš un midzināšana: iemesli, cēloņi, risinājumi un padomi Diānas Zandes bezmaksas lekcijā

Daudzi bērni nespēj nogulēt visu nakti, mostas un ir nemierīgi, tomēr pilnvērtīgs miegs ir svarīgs gan mazuļa attīstībai, gan vecāku labsajūtai. Pieredzējusī psiholoģe, kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite un piecu bērnu māmiņa Diāna Zande trešdien, 12.septembrī, plkst. 12:00, tirdzniecības parkā Alfa par šo tēmu vadīs Chicco Info stundu, kuras ietvaros stāstīs ne tikai par mazuļu miega fizioloģiju, bet dalīsies arī ieteikumos no personīgās pieredzes.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  kasko  kasko apdrošināšana