Ziņas | Latvija | Ģimene, labklājība


Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Divi bērni ir vīra, viens – sievas. Vai šāda ģimene tiek uzskatīta par daudzbērnu?

Rīgā dzīvojošās daudzbērnu ģimenes var pretendēt uz dažādiem pabalstiem - transporta, nodokļu, izglītības iestāžu. Lai saņemtu pabalstus, nepieciešams reģistrēties īpašā Daudzbērnu ģimeņu reģistrā. Mūsu lasītāji interesējas, vai par daudzbērnu ģimeni tiek uzskatīta arī tāda, kurā tiek audzināti bērni no viena vai abu laulāto draugu iepriekšējām laulībām?

Rīgā pirmajā pusgadā no ģimenēm šķirti 53 bērni

Pagājušajā nedēļā medijos izskanēja ziņa par sešus gadus vecu zēnu, kurš vairākkārt atradies publiskās vietās bez pieaugušo uzraudzības un policijas redzeslokā nonācis jau 13 reizes. Rīgas bāriņtiesas redzeslokā zēna ģimene nonākusi trešo reizi. Šobrīd vecākiem ar vienpersonisko lēmumu ir pārtrauktas aizgādības tiesības, un zēns atrodas krīzes centrā. Bāriņtiesa nākamās nedēļas sākumā lems, vai zēns varēs atgriezties mājās.

Kapseļu ielas bērnu aprūpes centrs aicina uz dārza svētkiem

Valsts sociālās aprūpes centra "Rīga" filiāle "Rīga" jeb Kapseļu ielas bērnu aprūpes centrs aicina brīvprātīgā darba veicējus, bērnu aprūpes centra atbalstītājus, adoptētājus, aizbildņus, audžuģimenes, viesģimenes, Rīgas un īpaši Pārdaugavas iedzīvotājus uz dārza svētkiem. Tie notiks piektdien, 20. jūlijā, plkst. 17.00 Kapseļu ielā 31.

5 praktiski padomi, kā parūpēties par bērnu drošību masu pasākumos

Šķiet, Latvijā vasaras nav iedomājamas bez pilsētu svētkiem, gadatirgiem un festivāliem. Šie pasākumi tradicionāli pulcē lielus cilvēku pūļus, tāpēc, apmeklējot tos ar bērniem, ir svarīgi savlaicīgi padomāt, kā novērst iespējamos drošības riskus. Mobilo sakaru operators BITE iniciatīvas "Drošība bērna acīm" ietvaros, sadarbojoties ar dažādu jomu ekspertiem, ir apkopojis 5 praktiskus padomus, kā parūpēties par bērnu drošību masu pasākumos.

Svarīga gan drošība, gan jautrība – soļi bērna peldētprasmes apgūšanā

Kaut gan jūlijā laikapstākļi bijuši mainīgi, karstai saulei mijoties ar lietus mākoņiem, vasara vēl aizvien ir pašā plaukumā. Un kas gan tas būtu par brīvlaiku bez peldēšanās? Lai bērnam atvieglotu peldapmācības procesu, tam jābūt jautram, papildinātam ar rotaļām un drošam, tādēļ esam apkopojuši pāris ieteikumus. Plašāk par to, kā bērnam iemācīt peldēt, stāsta fitnesa treneris, Rimi Bērniem eksperts Kārlis Birmanis.

Kā palīdzēt bērnam saprast, kam podiņš domāts? Diānas Zandes lekcija

Ir bērni, kurus pieradināt pie podiņa ir ļoti vienkārši un viss izdodas jau dažu dienu laikā, taču ir bērni, kuriem tas var aizņemt pat vairākus mēnešus. Kā zināt, kad ir īstais laiks mācīt jauno paradumu, un kā zināt, vai bērns tam ir gatavs? Vecāku viedokļi par šo tēmu atšķiras, tāpēc psiholoģe, kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite un piecu bērnu māmiņa Diāna Zande trešdien, 11.jūlijā, tirdzniecības parkā Alfa vadīs Chicco Info stundu par podiņmācību.

Rīgas Porcelāna muzeja radošās darbnīcas vasarā

Rīgas Porcelāna muzejs vasaras mēnešos aicina apgūt keramikas flīžu apgleznošanu, piedaloties radošajās darbnīcas, kas notiek muzeja telpās katru nedēļu, no otrdienas līdz sestdienai. Piektdienās un sestdienās, ja laika apstākļi ir atbilstoši, flīžu apgleznošana notiek ārpus Rīgas Porcelāna muzeja telpām – Konventa sētā, iepretim muzeja ieejai.

Sākas vasaras salidojumu cikls audžuģimenēm, adoptētājiem, aizbildņiem un viesģimenēm

Sestdien un svētdien, 7. un 8. jūlijā, sāksies šīs vasaras pasākumu cikls audžuģimenēm, adoptētājiem, aizbildņiem un viesģimenēm – salidojumi jeb tikšanās reģionālajās atbalsta grupās. Pirmais salidojums notiks atpūtas kompleksā "Minhauzena Unda" Saulkrastos.

Reirs: Vecākiem ir jāsaņem piemaksa pie pensijas no savu bērnu nodokļiem

Labklājības ministrija (LM) uztur aktuālu ideju par to, ka pensionāru izmaksājamajai pensijai jāpiešķir piemaksa – viens procentpunkts no viņu bērnu veiktajām sociālās apdrošināšanas iemaksām savu pensiju apdrošināšanai.

Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana