Pārvietošanās un pulcēšanās noteikumi Igaunijā


foto;Valsts prezidenta kanceleja
2020. gada 15. maijā Latvijas, Igaunijas un Lietuvas ārlietu ministri Rīgā parakstīs saprašanās memorandu, kurā Baltijas valstis vienojas savstarpēji atcelt ieceļošanas ierobežojumus un nodrošināt Baltijas valstu iedzīvotāju brīvu pārvietošanos ar sauszemes, jūras vai aviotransportu. Ceļotājiem būs jāievēro valstu noteiktie iekšējie noteikumi, tādēļ Ārlietu ministrija informē par ceļošanas un pulcēšanās noteikumiem Igaunijā un Lietuvā.

Latvijas–Igaunijas robežu var šķērsot robežšķērsošanas punktos Valka–Valga un Ainaži–Ikla. Pastāv brīva personu kustība no kontinentālās Igaunijas uz salām un no tām.

Masku nēsāšana nav obligāta, bet tiek rekomendēta. Nedrīkst pulcēties vairāk par 2 personām vai cilvēki no vienas mājsaimniecības, izņemot zemāk noteiktos gadījumus. Visos gadījumos jāievēro 2 metru distance.

Ir atvērtas viesnīcas, restorāni un tirdzniecības centri.

Ir atvērti muzeji un izstāžu zāles iekštelpās (līdz 10 apmeklētājiem grupā), brīvdabas muzeji (līdz 10 apmeklētājiem grupā), spēļu laukumi un sporta trenažieru vietas brīvā dabā, atļauti sporta treniņi brīvā dabā līdz 10 personu lielām grupām. Ir atļauts noturēt dievkalpojumus.

No 15. maija atļauts rīkot publiskus pasākumus, ja to dalībniekiem pasākuma laikā paredzēts uzturēties automašīnās, piemēram, drive-in kino izrādes, koncerti (ne vairāk kā 2 personas vai cilvēki no vienas mājsaimniecības vienā automašīnā).

No 18. maija plānots atvērt sporta zāles un sporta baseinus, organizēt sporta pasākumus brīvā dabā bez skatītāju klātbūtnes. Kopējais dalībnieku skaits (ieskaitot trenerus un pārējo personālu) nedrīkst pārsniegt 100 personu.

SPA, kino, spēļu zāles un citas izklaides vietas ir slēgtas.

Aktuālāko informāciju par nosacījumiem lūdzam meklēt:

Igaunijas policijas un robežsardzes pārvalde: angliski, krieviski.

Igaunijas Ārlietu ministrija: angliski, krieviski.

Igaunijas valdība: angliski, krieviski.

Latvijas vēstniecības Igaunijā publicēto aktuālo informāciju lūdzam skatīt šeit.

Arlietu ministrijas Preses centrs
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums