Latvijas un Eiropas Ārējās darbības dienesta politiskie direktori pārrunā Eiropai tuvo reģionu aktualitātes


foto; Ārlietu ministrija
2018. gada 20. decembrī Rīgā Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks-politiskais direktors Jānis Mažeiks politiskajās konsultācijās uzņēma Eiropas Ārējās darbības dienesta (EĀDD) politisko direktoru Žanu Kristofu Beliārdu (Jean-Christophe Belliard), lai pārrunātu aktuālos Eiropas Savienības (ES) ārlietu jautājumus – attiecības ar Krieviju un austrumu kaimiņiem, aktualitātes Āzijā un Tuvajos Austrumos, kā arī ES attiecības ar Rietumbalkānu valstīm.

Viens no galvenajiem konsultāciju tematiem bija Krievijas-Ukrainas konflikts, īpaša uzmanība tika pievērsta Krievijas agresīvai rīcībai Melnajā un Azovas jūrā. Politiskie direktori uzsvēra nepieciešamību panākt situācijas deeskalāciju un prasību Krievijai nekavējoties atbrīvot sagrābtos Ukrainas kuģus un sagūstītos jūrniekus.

Pārrunājot ES attiecības ar Centrālāziju, J. Mažeiks atzīmēja Latvijas darbu, lai atbalstītu šī reģiona ekonomisko izaugsmi un drošību, sadarbības stiprināšanu izglītības jomā un savienojamībā, kā arī padziļinātu sadarbību ar ES.

J. Mažeiks uzsvēra, ka 2019. gadā, kad Austrumu partnerībai atzīmēs desmitgadi, ir būtiski atkārtoti apstiprināt ES saistības un stiprināt ES atbalstu visām Austrumu partnerības valstīm, vienlaikus domājot par nākotnes uzdevumiem.

Tāpat sarunas laikā tika apspriestas transatlantiskās attiecības un aktuālie notikumi Tuvajos Austrumos, tostarp ES attiecības ar Irānu, situācija Jemenā un Tuvo Austrumu miera process. 

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums