Ziņas | Eiropas Savienība


Krišjānis Kariņš strādās īpašajā pret – naudas atmazgāšanas un finanšu noziegumu izpētes komitejā Eiropas Parlamenta

Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesijā Strasbūrā deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība/ETP) apstiprināts par pilntiesīgu biedru EP jaunajā komitejā (TAX3), kas pētīs finanšu noziegumu jautājumus, tai skaitā naudas atmazgāšanu un izvairīšanos no nodokļu nomaksas. Jaunizveidotā komiteja turpinās iepriekšējo komiteju (TAX 1 un 2, kā arī PANAMAS dokumentu izpētes) darbu.

Krišjāņa Kariņa sagatavotie likumprojekti par Eiropas elektrības tirgus uzbūvi gūst atbalstu Eiropas Parlamenta komitejā

Šodien, 21. februārī, Eiropas Parlamenta Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komiteja (ITRE) balsojumā atbalstīja Krišjāņa Kariņa (Vienotība/ETP) sagatavotos likumprojektus, kas noteiks, kāds būs Eiropas elektroenerģijas tirgus tuvākajā desmitgadē, kā arī skar Latvijā tik aktuālo jautājumu par subsīdijām ražotājiem.

Krišjānis Kariņš: Briest Eiropas Parlamenta konflikts ar Vāciju par Nord Stream 2

"Vācijas atļauja Gazprom vadītajam konsorcijam būvēt Nord Stream 2 gāzesvadu tās teritoriālajos ūdeņos ir pilnīgā pretrunā Eiropas Parlamenta pozīcijai šajā jautājumā. Briest Eiropas Parlamenta nopietns konflikts ar Vāciju, ar to jārēķinās turpmākajā cīņā pret Nord Stream 2 projektu," norāda Eiropas Parlamenta lielākās frakcijas - Eiropas Tautas partijas - enerģētikas politikas koordinators Krišjānis Kariņš (Vienotība/ETP).

Mobilo sakaru lietojums viesabonēšanā Eiropā turpina palielināties

Katrs otrais mobilo sakaru lietotājs atzīst, ka pēc regulējuma "Viesabonē kā mājās" stāšanās spēkā ir mainījušies viņa sakaru lietošanas paradumi, liecina mobilo sakaru operatora BITE un kompānijas "Norstat Latvija" veiktās aptaujas dati.

Krišjānis Kariņš: Eiropa stiprina enerģētisko neatkarību

"Eiropas Parlaments ir izteicis stingru atbalstu Eiropas enerģētiskajai neatkarībai un enerģētikas politikas virzībai prom no Krievijas energoresursu monopola, investējot energoefektivitātē un atjaunojamos resursos," šodien pēc balsojuma par "Tīrās enerģijas" tiesību aktu kopumu 1. lasījumā plenārsesijā Strasbūrā pauda Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība/ETP).

ES institūcijas vienojas par publiski pieejamu patiesā labuma guvēju reģistru

"Pēc 10 mēnešu ilgām diskusijām Eiropas Parlaments ir vienojies ar dalībvalstīm par pret-naudas "atmazgāšanas" likuma pastiprināšanu un patiesā labuma guvēju reģistra pilnveidošanu, apgrūtinot darbību tām personām, kas ļaunprātīgi un apzināti apzog sabiedrību, izmantojot ārzonas jeb ofšorus," norāda Krišjānis Kariņš (Vienotība/ETP), kurš ir viens no likumprojekta autoriem un Parlamenta pilnvarotajiem sarunu vedējiem ar Padomi.

Eiropadomē lemj par Brexit turpmāko gaitu

Ministru prezidents Māris Kučinskis piektdien, 15. decembrī, Briselē kopā ar pārējo Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītājiem Eiropadomes ietvaros apsprieda jautājumus, kas saistīti ar Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) jeb Brexit, kā arī Ekonomiskās un monetārās savienības padziļināšanu.

25 ES valstu un valdību vadītāji atbalsta Pastāvīgās strukturētās sadarbības uzsākšanu

Ministru prezidents Māris Kučinskis ceturtdien, 14. novembrī, Briselē kopā ar 24 citu Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītājiem atbalstīja Pastāvīgās strukturētās sadarbības (PESCO) uzsākšanu.

Eiropa – pasaules līmeņa vieta, kur dzīvot un strādāt?

"Pasaules līmeņa vieta, kur dzīvot un strādāt." Tā Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers raksturoja Eiropu, proklamējot ES sociālo tiesību pīlāru, ko oficiāli parakstīja pagājušajā mēnesī Gēteborgā.

Valsts prezidents aicina Moldovu turpināt reformas, lai stiprinātu sadarbību ar ES

Valsts prezidents Raimonds Vējonis Eiropas Savienības Austrumu partnerības samita laikā tikās ar Moldovas premjerministru Pāvelu Filipu (Pavel Filip). Tikšanās laikā amatpersonas atzīmēja abu valstu ciešo sadarbību, kā arī aktīvo vizīšu apmaiņu.

Aktuālās ziņas