Ziņas | Eiropas Savienība


Igaunijā bankrotē pūļa finansēšanas platforma. Kaimiņvalsts policija sāk kriminālizmeklēšanu. Pēdas ved uz Latviju

Viens no Igaunijā nogrimušās finanšu platformas finansētajiem projektiem - RTU kādam uzņēmējam Ķīšezera krastā iznomātas ēkas renovācija

Igaunijā pagājušonedēļ pazudusi kompānija ENVESTIO, kas piedēvājusi pūļa finansēšanas pakalpojumus. Pēc dažādām aplēsēm tai izdevies savākt ap 30 miljonus eiro. Lai noskaidrotu, kas īsti ir noticis un vai nauda nozagta, Igaunijas policija sākusi kriminālizmeklēšanu.

Apvienotās Karalistes parlamenta balsojums tuvina sakārtotu breksitu 31. janvārī

2020. gada 22. janvārī Apvienotās Karalistes (AK) parlaments ratificējis AK Izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) līgumu (turpmāk – Līgums).

Barselona kļūst par viedāko pilsētu Eiropā

Barselona, stiprinot inovatīvākās Eiropas pilsētas pozīcijas, parakstījusi nodomu protokolu ar globālo tehnoloģiju uzņēmumu "Huawei", lai paātrinātu digitālo revolūciju un uzlabotu uzņēmējdarbības vidi. Gudrās pilsētas "smadzenes" ir viedais vadības centrs, kas ļauj efektīvāk izmantot pilsētas resursus – cilvēkiem līdzdarboties pilsētas infrastruktūras plānošanā un attīstīt veselības aprūpes informācijas sistēmas.

Aptauja: Ģimenes uzņēmumi Eiropā gatavojas nodot vadības grožus nākamajai paaudzei

Pēctecība ir svarīgs un bieži vien izaicinošs jautājums jebkuram ģimenes biznesam. Saskarties ar realitāti, kad kontrole pār biznesu jānodod nākamajai paaudzei un pēc tam jāatkāpjas no vadības grožiem, ir viens no grūtākajiem brīžiem jebkuram ģimenes uzņēmuma vadītājam. Nav pārsteidzoši, ka lēmumi, kas rodas saistībā ar ģimenes uzņēmuma vadības, pārraudzības un īpašumtiesību nodošanu, var izraisīt plašas un bieži kaislīgas diskusijas, jo lēmumu pieņēmēji orientējas gan biznesa, gan pašas ģimenes interesēs.

ES institūcijas vienojušās par 2020. gada ES budžetu

Pirmdien, 18. novembrī, Eiropas Komisija, Eiropas Savienības (ES) Padome un Eiropas Parlaments vienojās par 2020. gada ES budžetu. Lielāko daļu no ES finansējuma Latvija turpinās saņemt kohēzijas un kopējās lauksaimniecības politikas ietvaros.

1. novembrī bezvienošanās breksita nebūs

Eiropadome pieņēmusi lēmumu par Apvienotās Karalistes (AK) izstāšanās no ES (breksita) pagarinājumu līdz 2020. gada 31. janvārim. Lēmums, kura saskaņošana oficiāli noslēdzās 29. oktobrī pulksten 19.00 pēc Latvijas laika, novērš bezvienošanās breksita risku šā gada 1. novembrī. Pagarinājums nosaka, ka AK izstāšanās var notikt arī ātrāk, ja tiks ratificēts Izstāšanās līgums. ES arī norādījusi, ka pagarinājuma gadījumā AK ir pienākums nominēt savu eirokomisāru un AK jāatturas no darbībām, kas kavētu ES mērķu sasniegšanu.

Eiropas valstis sadarbojas, lai novērstu cilvēku tirdzniecību

Atzīmējot Eiropas Savienības dienu pret cilvēku tirdzniecību, Eiropas Savienības Noziedzības novēršanas tīkls (EUCPN) un Eiropas valstis 2019.gada 17.oktobrī uzsāka cilvēku tirdzniecības novēršanas kampaņu, kuras galvenais mērķis ir uzrunāt cilvēkus, kuri iespējams ir kļuvuši par cilvēku tirdzniecības upuriem, kuriem ir nepieciešams atbalsts, palīdzība un aizsardzība.

Vai Boriss Džonsons paspēs panākt vienošanos ar Eiropu par "Brexit" līdz 19. oktobrim?

Lielākajās Eiropas galvaspilsētās pašlaik spēlē bīstamu pokera spēli, kuras likmes ir miljardi eiro, miljonu cilvēku dzīves un saindētu starpvalstu attiecību ēna, kas var stiepties desmitiem gadu garumā. Runa ir par mēģinājumiem vienoties par tādu "Brexit" scenāriju, kas apmierinātu gan Eiropas Savienību, gan britu varasvīrus. Spēles mērķis – panākt, lai pretinieks "pamirkšķina", demonstrējot savu vājumu.

90% varbūtība Valda Dombrovska ievēlēšanai par Eiropas Komisijas viceprezidentu

Bukmeikeri uzskata, ka Eiropas Komisijas (EK) pašreizējā finanšu pakalpojumu "šefa" un vienas no nākamās Eiropas Komisijas vadošajām personām – izpildviceprezidenta "ekonomikas, kas darbojas cilvēku labā" jautājumos Valda Dombrovska iztaujāšana Eiropas Parlamentā (EP) 8. oktobrī un tālākā apstiprināšana amatā notiks bez būtiskiem šķēršļiem.

Oktobrī Parīzē norisināsies "InnoEnergy" pasākums ilgtspējīgas enerģijas jomā "The Business Booster"

EIT InnoEnergy, Eiropas lielākais ilgtspējīgās enerģijas inovāciju fonds, rīkos nozares lielāko pasākumu "The Business Booster" (TBB), kas šogad norisināsies no 3. līdz 4. oktobrim, Parīzē, Palais des congrès de Paris. Pasākums šogad tiks veltīts tematikai "Humanising the Energy Transition". Pasākumā ar atklāšanas runu uzstāsies Mērija Robinsone (Mary Robinson), pirmā sieviete prezidente Īrijas republikā un bijusī Apvienoto Nāciju Organizācijas īpašā sūtne klimata pārmaiņu jautājumos.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli