Ziņas | Eiropas Savienība


Vispārējo lietu padome apspriež ES finanšu nākotni, jūnija Eiropadomi un Brexit sarunu norisi

20. jūnijā, piedaloties Vispārējo lietu padomes diskusijā par gatavošanos 22. un 23. jūnija Eiropadomei, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica uzsvēra Latvijai nozīmīgākos jautājumus, tostarp darba turpināšanu pie ārējās drošības un aizsardzības, atvērtas Eiropas Savienības (ES) tirdzniecības politikas nozīmi un Vienotā tirgus padziļināšanu, īpaši pakalpojumu jomā.

Viļņas lidostā nakts stundās sākti sagatavošanās darbi apjomīgajai skrejceļa rekonstrukcijai

Lai sagatavotos apjomīgajai Viļņas Starptautiskās lidostas skrejceļa rekonstrukcijai, Latvijas ceļu būves uzņēmums "A.C.B." uzsācis sagatavošanas darbus nakts stundās. Tāpēc laikā no plkst. 2.05 līdz 5.05 rītā lidmašīnas Viļņas lidostā netiek pieņemtas. No 14. jūlija līdz 18. augustam lidosta tiks slēgta pilnībā, lidmašīnas novirzot uz blakus esošo Kauņas lidostu.

26 industriālā mantojuma objekti iesaistās Igaunijas – Latvijas programmas projektā "Industriālais mantojums"

Veicinot industriālās vēstures liecības saglabāšanu, 26 Latvijas un Igaunijas industriālā mantojuma objekti uzsāk projektu "Industriālā mantojuma atdzīvināšana tūrisma attīstībai".

Ārlietu ministrs Tallinā pasniegs Latviešu un igauņu valodas balvu

No 11. līdz 13. maijam notiks ārlietu ministra Edgara Rinkēviča darba vizīte Igaunijā, kuras laikā plānota tikšanās ar Igaunijas prezidenti Kersti Kaljulaidu (Kersti Kaljulaid) un ārlietu ministru Svenu Mikseru (Sven Mikser). Vizītē Tallinā paredzēta arī E. Rinkēviča dalība Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju Valodu balvas pasniegšanas ceremonijā un Lennarta Meri (Lennart Meri) konferencē.

Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre pārstāvēs Latviju Eiropas Savienības tirdzniecības ministru padomē

11. maijā Briselē notiks Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padome Kopējās tirdzniecības politikas jautājumos. Latvijas delegāciju vadīs Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Eiropadome pieņem vadlīnijas sarunām par Lielbritānijas izstāšanos no ES

Briselē sestdien, 29. aprīlī, notikušajā Eiropadomes darbā, kurā Latviju pārstāvēja Ministru prezidents Māris Kučinskis, pieņemtas vadlīnijas sarunām ar Lielbritāniju par šīs valsts izstāju no Eiropas Savienības (ES).

Eiropā dramatisks kiberdraudu pieaugums, brīdina biznesa risku apdrošinātāji

469 dienas jeb 15 mēneši, tas ir vidējais laika periods Eiropas uzņēmumos līdz tiek konstatēts kiberuzbrukums, secināts starptautiskās darījumu risku apdrošināšanas kompānijas "Marsh&McLennan Companies" pētījumā. Salīdzinājumam - pasaulē tās ir vidēji 146 dienas. Tas nozīmē, ka, ja uzņēmumā ir notikusi ielaušanās 2015.gadā, tas vēl līdz šai pat dienai nav konstatēts.

K. Kariņš: Eiropa nevar atļauties uzdāvināt Krievijai Nord Stream 2 projektu

"Nord Stream 2 projekts ir pretrunā ar Eiropas Enerģētikas savienības burtu un garu. Tā vietā, lai samazinātu Eiropas Savienības atkarību no viena piegādātāja, tas tikai to palielinātu. Turklāt tas šajā gadījumā ir Krievijas valsts kontrolēts monopols, kuram, kā līdz šim pierādījies, ir grūtī pieņemt Eiropas likumus Eiropas teritorijā," norāda Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš (ETP/Vienotība), komentējot 47 deputātu nosūtīto vēstuli Eiropas Komisijas priekšsēdētājam Žanam Klodam Junkeram un Padomes priekšsēdētājam Donaldam Tuskam.

Atzīmējot ES dibināšanas 60. gadskārtu, paraksta Romas deklarāciju

Ministru prezidents Māris Kučinskis sestdien, 25. martā, Romā piedalījās pasākumā par godu Eiropas Savienības (ES) dibināšanas 60. gadskārtai.

K. Kariņš: Parlaments sagaida daudz asāku Eiropas Komisijas rīcību "Gazprom" lietā

Pēc Eiropas Parlamenta deputāta Krišjāņa Kariņa (Vienotība/ETP) iniciatīvas par enerģētiku atbildīgās komitejas vadītājs Ježijs Buzeks un komitejas lielāko politisko grupu koordinatori (ETP, S&D, ECR, ALDE) ir nosūtījuši vēstuli Eiropas Komisijas Konkurētspējas komisārei Margrētei Vestagerei, pieprasot izmantot visus iespējamos mērus, lai panāktu, ka "Gazprom" kompensē gadiem radušos zaudējumus dalībvalstīm un patērētājiem, kas uzņēmuma negodprātīgās rīcības dēļ ir pārmaksājuši par tā piegādāto gāzi.

Aktuālās ziņas

apdrošināšana  jämföra smslån  parkets  palodzes  autoserviss