Ziņas | Eiropas Savienība


ES prezidenti Latvijā diskutēs par Eiropas nākotni

Valsts prezidents Raimonds Vējonis, piektdien 15. septembrī, Maltā, tiekoties, ar Eiropas Savienības (ES) valstu prezidentiem apstiprināja, ka 2018. gadā ikgadējā Arajološas grupas tikšanās notiks Latvijā. Tās laikā ES valstu prezidenti pārrunās Eiropai aktuālos jautājumus.

K. Kariņš: Eiropas Komisijai būs papildu ieroči cīņai ar "Gazprom" patvaļu

"Trešā daļa no Eiropas Savienībā patērētās dabasgāzes ir no viena piegādātāja – Krievijas monopoluzņēmuma "Gazprom". Līdz ar Eiropas Parlamenta atbalstu dabasgāzes piegāžu drošības regulai, būtiski tiek palielināts caurspīdīgums dabasgāzes tirgū Eiropā un samazināta "Gazprom" patvaļa," uzsver Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība/ETP).

Varšavā sākas Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Humānās dimensijas īstenošanas sanāksme

No 11. līdz 22. septembrim Varšavā, Polijā, notiek Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) Humānās dimensijas īstenošanas sanāksme, kas ir nozīmīgākā ikgadējā cilvēktiesību un demokrātijas jautājumiem veltītā konference Eiropā. Tajā piedalās dalībvalstu kompetento institūciju un nevalstisko organizāciju pārstāvji, kuri diskutēs par valdību uzņemto saistību izpildi cilvēktiesību, pamatbrīvību, demokrātijas, tolerances un nediskriminācijas jomā. Latvijas delegāciju konferencē vada Latvijas vēstnieks ANO, EDSO un citās starptautiskajās organizācijās Vīnē Bahtijors Hasans.

Helsinkos darbu sāk centrs cīņai ar hibrīdo apdraudējumu

5. septembrī Helsinkos darbu ir sācis Eiropas Izcilības centrs cīņai ar hibrīdo apdraudējumu. Šobrīd centrā ir pārstāvētas divpadsmit valstis – Apvienotā Karaliste, ASV, Francija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Norvēģija, Polija, Somija, Spānija, Vācija, Zviedrija. Uzsākot tā darbību, dalībvalstu pārstāvji apsprieda izvirzītos galvenos uzdevumus, turpmāko darba organizāciju un pētniecības virzienus.

Noslēdzies nozīmīgs posms 20 gados vērienīgākās Viļņas Starptautiskās lidostas skrejceļa rekonstrukcijā

Latvijas ceļu būves uzņēmums "A.C.B." noslēdzis nozīmīgu posmu pēdējo 20 gadu laikā vērienīgākajā rekonstrukcijā – pilnībā no jauna izbūvētas četras asfaltbetona kārtas un pabeigta tā asfaltēšana. Līdz lidostas skrejceļa atvēršanai lidojumiem 18. augustā jāveic vēl pieguļošās infrastruktūras izbūvēšana un pilnveide, lidjoslas seguma pastiprināšana un jaunākas klases gaismu sistēmas uzstādīšana. Vērienīgā Viļņas lidostas rekonstrukcija ir unikāls projekts ne vien Lietuvai, bet arī Eiropai. Piedāvājam ieskatu atsevišķos projektu faktos.

Sākta 20 gados vērienīgākā Viļņas Starptautiskās lidostas skrejceļa rekonstrukcija

Lai īstenotu pēdējo 20 gadu laikā vērienīgāko skrejceļa rekonstrukciju, no 14. jūlija līdz 17. augustam, uz 35 dienām pilnībā tiek slēgta Viļņas Starptautiskā lidosta. Būtiskākās no pārmaiņām Viļņas lidostā būs rekonstruētais skrejceļš 150 tūkst. m2 platībā, no jauna izbūvējot četras asfaltbetona kārtas, tā infrastruktūras pilnveide, lidjoslas seguma pastiprināšana un jaunākas klases gaismu sistēmas uzstādīšana. Līdz ar šo rekonstrukciju Viļņas lidosta būtiski uzlabos lidojumu drošību īpaši nelabvēlīgos laikapstākļos un savu konkurētspēju reģionā.

EP deputāti sagaida izlēmīgu dalībvalstu rīcību attiecībā uz Nord Stream 2 projektu

Eiropas Parlamenta deputāti ir nosūtījuši vēstuli par enerģētikas jautājumiem atbildīgajai Igaunijas ES prezidentūras ministrei Kadrijai Simsonei (Kadri Simson) ar aicinājumu tās Padomes vadības panākt laikā izlēmīgu dalībvalstu rīcību attiecībā uz Nord Stream 2 projektu, nepieļaujot tā īstenošanu ES teritorijā.

Ārlietu ministrijas politiskais direktors Tallinā pauž Latvijas atbalstu Igaunijas prezidentūrai ES Padomē

3.-4. jūlijā Tallinā, Igaunijā notika ES Ārlietu ministriju politisko direktoru kārtējā neformālā sanāksme. Latviju sanāksmē pārstāvēja Ārlietu ministrijas politiskais direktors Andris Pelšs. Tika pārrunātas ES kopējās ārlietu un drošības politikas aktualitātes – transatlantisko saišu stiprināšana, situācija Ukrainā un Rietumbalkānos un ES attiecības ar Ķīnu. Tāpat politiskie direktori diskutēja par nākamā pusgada prioritātēm ārpolitikā.

M. Kučinskis: H. Kols ir devis Eiropai iespēju, kas mums visiem jāmāk pareizi izmantot

Ministru prezidents Māris Kučinskis sestdien, 1. jūlijā, Strasbūrā piedalījās bijušajam Vācijas kancleram Helmutam Kolam veltītā atvadu ceremonijā.

Eiropas Savienība pagarina sankcijas pret Krieviju

Latvija atbalsta ES ierobežojošo pasākumu pret Krieviju pagarināšanu, kas pieņemti, lai vērstos pret Krimas prettiesisko aneksiju un Krievijas agresīvo rīcību Ukrainā. Šodien tika pieņemts ES Padomes lēmums par ekonomisko sankciju pret Krieviju pagarināšanu līdz 2018. gada 31. janvārim. Savukārt 19. jūnijā tika pieņemts ES Padomes lēmums par gadu pagarināt darbības termiņš ierobežojumiem attiecībā uz ekonomisko sadarbību ar Krimu un Sevastopoli.

Aktuālās ziņas