Ziņas | Eiropas Savienība


Noslēdzies nozīmīgs posms 20 gados vērienīgākās Viļņas Starptautiskās lidostas skrejceļa rekonstrukcijā

Latvijas ceļu būves uzņēmums "A.C.B." noslēdzis nozīmīgu posmu pēdējo 20 gadu laikā vērienīgākajā rekonstrukcijā – pilnībā no jauna izbūvētas četras asfaltbetona kārtas un pabeigta tā asfaltēšana. Līdz lidostas skrejceļa atvēršanai lidojumiem 18. augustā jāveic vēl pieguļošās infrastruktūras izbūvēšana un pilnveide, lidjoslas seguma pastiprināšana un jaunākas klases gaismu sistēmas uzstādīšana. Vērienīgā Viļņas lidostas rekonstrukcija ir unikāls projekts ne vien Lietuvai, bet arī Eiropai. Piedāvājam ieskatu atsevišķos projektu faktos.

Sākta 20 gados vērienīgākā Viļņas Starptautiskās lidostas skrejceļa rekonstrukcija

Lai īstenotu pēdējo 20 gadu laikā vērienīgāko skrejceļa rekonstrukciju, no 14. jūlija līdz 17. augustam, uz 35 dienām pilnībā tiek slēgta Viļņas Starptautiskā lidosta. Būtiskākās no pārmaiņām Viļņas lidostā būs rekonstruētais skrejceļš 150 tūkst. m2 platībā, no jauna izbūvējot četras asfaltbetona kārtas, tā infrastruktūras pilnveide, lidjoslas seguma pastiprināšana un jaunākas klases gaismu sistēmas uzstādīšana. Līdz ar šo rekonstrukciju Viļņas lidosta būtiski uzlabos lidojumu drošību īpaši nelabvēlīgos laikapstākļos un savu konkurētspēju reģionā.

EP deputāti sagaida izlēmīgu dalībvalstu rīcību attiecībā uz Nord Stream 2 projektu

Eiropas Parlamenta deputāti ir nosūtījuši vēstuli par enerģētikas jautājumiem atbildīgajai Igaunijas ES prezidentūras ministrei Kadrijai Simsonei (Kadri Simson) ar aicinājumu tās Padomes vadības panākt laikā izlēmīgu dalībvalstu rīcību attiecībā uz Nord Stream 2 projektu, nepieļaujot tā īstenošanu ES teritorijā.

Ārlietu ministrijas politiskais direktors Tallinā pauž Latvijas atbalstu Igaunijas prezidentūrai ES Padomē

3.-4. jūlijā Tallinā, Igaunijā notika ES Ārlietu ministriju politisko direktoru kārtējā neformālā sanāksme. Latviju sanāksmē pārstāvēja Ārlietu ministrijas politiskais direktors Andris Pelšs. Tika pārrunātas ES kopējās ārlietu un drošības politikas aktualitātes – transatlantisko saišu stiprināšana, situācija Ukrainā un Rietumbalkānos un ES attiecības ar Ķīnu. Tāpat politiskie direktori diskutēja par nākamā pusgada prioritātēm ārpolitikā.

M. Kučinskis: H. Kols ir devis Eiropai iespēju, kas mums visiem jāmāk pareizi izmantot

Ministru prezidents Māris Kučinskis sestdien, 1. jūlijā, Strasbūrā piedalījās bijušajam Vācijas kancleram Helmutam Kolam veltītā atvadu ceremonijā.

Eiropas Savienība pagarina sankcijas pret Krieviju

Latvija atbalsta ES ierobežojošo pasākumu pret Krieviju pagarināšanu, kas pieņemti, lai vērstos pret Krimas prettiesisko aneksiju un Krievijas agresīvo rīcību Ukrainā. Šodien tika pieņemts ES Padomes lēmums par ekonomisko sankciju pret Krieviju pagarināšanu līdz 2018. gada 31. janvārim. Savukārt 19. jūnijā tika pieņemts ES Padomes lēmums par gadu pagarināt darbības termiņš ierobežojumiem attiecībā uz ekonomisko sadarbību ar Krimu un Sevastopoli.

Vispārējo lietu padome apspriež ES finanšu nākotni, jūnija Eiropadomi un Brexit sarunu norisi

20. jūnijā, piedaloties Vispārējo lietu padomes diskusijā par gatavošanos 22. un 23. jūnija Eiropadomei, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica uzsvēra Latvijai nozīmīgākos jautājumus, tostarp darba turpināšanu pie ārējās drošības un aizsardzības, atvērtas Eiropas Savienības (ES) tirdzniecības politikas nozīmi un Vienotā tirgus padziļināšanu, īpaši pakalpojumu jomā.

Viļņas lidostā nakts stundās sākti sagatavošanās darbi apjomīgajai skrejceļa rekonstrukcijai

Lai sagatavotos apjomīgajai Viļņas Starptautiskās lidostas skrejceļa rekonstrukcijai, Latvijas ceļu būves uzņēmums "A.C.B." uzsācis sagatavošanas darbus nakts stundās. Tāpēc laikā no plkst. 2.05 līdz 5.05 rītā lidmašīnas Viļņas lidostā netiek pieņemtas. No 14. jūlija līdz 18. augustam lidosta tiks slēgta pilnībā, lidmašīnas novirzot uz blakus esošo Kauņas lidostu.

26 industriālā mantojuma objekti iesaistās Igaunijas – Latvijas programmas projektā "Industriālais mantojums"

Veicinot industriālās vēstures liecības saglabāšanu, 26 Latvijas un Igaunijas industriālā mantojuma objekti uzsāk projektu "Industriālā mantojuma atdzīvināšana tūrisma attīstībai".

Ārlietu ministrs Tallinā pasniegs Latviešu un igauņu valodas balvu

No 11. līdz 13. maijam notiks ārlietu ministra Edgara Rinkēviča darba vizīte Igaunijā, kuras laikā plānota tikšanās ar Igaunijas prezidenti Kersti Kaljulaidu (Kersti Kaljulaid) un ārlietu ministru Svenu Mikseru (Sven Mikser). Vizītē Tallinā paredzēta arī E. Rinkēviča dalība Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju Valodu balvas pasniegšanas ceremonijā un Lennarta Meri (Lennart Meri) konferencē.

Aktuālās ziņas

apdrošināšana  smslån  tenti