AS "Daugavpils siltumtīkli" samazinājusi siltumenerģijas tarifu

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprinājusi zemākus AS "Daugavpils siltumtīkli" siltumenerģijas tarifus. No 1. oktobra siltumenerģijas tarifs Daugavpilī būs 41,63 EUR/MWh (bez PVN) līdzšinējo 42,32 EUR/MWh (bez PVN) vietā.

Siltumenerģijas tarifs 41,63 EUR/MWh (bez PVN) būs spēkā līdz 2020. gada 31. decembrim, bet sākot no 2021. gada 1. janvāra tas būs 42,56 EUR/MWh (bez PVN).

Pateicoties iepirktās siltumenerģijas izmaksu samazinājumam, kas veido 324,9 tūkst EUR izmaksu ietaupījumu, ir ļāvis komersantam piemērot lietotājiem zemākus tarifus.

“SPRK 2017. gadā izveidotā pieeja šobrīd ļauj siltumapgādes uzņēmumiem daudz operatīvāk reaģēt uz kurināmā vai iepirktās siltumenerģijas cenas izmaiņām. Līdz ar to, reaģējot uz šīm cenu izmaiņām, tarifus ir iespējams koriģēt pēc nepieciešamības, pat vairākas reizes gadā, nodrošinot to atbilstību faktiskajām pakalpojuma izmaksām,” stāsta Enerģētikas departamenta direktore Līga Kurevska.

Noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinu un pamatojumu SIA „AS “Daugavpils siltumtīkli”” iesniedza SPRK šā gada 21. augustā. SPRK, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

Ar siltumenerģijas tarifiem citās Latvijas pilsētās var iepazīties SPRK mājaslapā publicētajā interaktīvajā kartē.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ir institucionāli un funkcionāli neatkarīgs, pilntiesīgs, autonoms publisko tiesību subjekts, kas realizē sabiedrisko pakalpojumu regulēšanu enerģētikas, elektronisko sakaru, pasta, sadzīves atkritumu apsaimniekošanas un ūdenssaimniecības nozarēs saskaņā ar likumu "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" un regulējamo nozaru normatīvajiem aktiem. SPRK patstāvīgi pilda tam ar likumu nodotās funkcijas un savas kompetences ietvaros patstāvīgi pieņem lēmumus un izdod administratīvos aktus, kas ir saistoši konkrētiem sabiedrisko pakalpojumu sniedzējiem un lietotājiem. 

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums