2. ceturksnī būvniecības produkcijas apjoms samazinājās par 0,6 %


... jaunbūvē būvdarbi ...foto;focus.lv
2020. gada 2. ceturksnī, salīdzinot ar 2019. gada 2. ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms1 pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 0,6 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Būvniecības apjoms saruka ēku būvniecībā – par 5 % un inženierbūvniecībā – par 7,7 %, bet pieauga specializētajos būvdarbos – par 12,3 %.

Būvniecības produkcijas apjomu šī gada 2. ceturksnī negatīvi ietekmēja gan COVID-19 pandēmija (pieprasījuma kritums), gan apjomīgu būvobjektu trūkums. COVID-19 kā būvdarbu apjoma samazinājuma iemeslu minēja 47 jeb 5,9 % apsekoto būvniecības uzņēmumu.

Nozīmīgākais būvniecības produkcijas kritums, salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo ceturksni, bija inženierbūvniecībā, ko ietekmēja apjoma samazinājums ceļu un dzelzceļu būvniecībā – par 15,6 % un hidrotehnisko objektu būvniecībā un citur neklasificētajā inženierbūvniecībā – par 46,6 %. Savukārt pilsētsaimniecības infrastruktūras objektu būvniecībā produkcijas apjoms pieauga par 27 %.

Būvniecības apjoma kāpums bija tādās specializēto būvdarbu jomās kā elektroinstalācijas ierīkošanā, cauruļvadu uzstādīšanā un citās līdzīgās darbības – par 16,5 %, kā arī citos specializētos būvdarbos un ēku nojaukšanā un būvlaukuma sagatavošanā – attiecīgi par 27,7 % un 26,4 %.

2020. gada 2. ceturksnī, salīdzinot ar 2020. gada 1. ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 12,9 %, tai skaitā ēku būvniecībā – par 12,2 %, inženierbūvniecībā – par 10,3 % un specializētajos būvdarbos – par 13,8 %.

Plašāka informācija par būvniecības produkcijas indeksiem un izdotajām būvatļaujām ēku būvniecībai pieejama CSP datu bāzē sadaļā „Būvniecība”.

Centrālā statistikas pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums