Kredīt-brīvdienas visbiežāk prasa loģistikā, viesmīlībā un ražošanā nodarbinātie


Foto:pexels.com
Divarpus mēnešos kopš ārkārtas situācijas izsludināšanas Latvijā ar pieteikumiem piešķirt kredīt-brīvdienas visbiežāk vērsušies loģistikas, viesmīlības un ražošanas nozarēs strādājošie. Vairāk nekā puse par grūtību galveno cēloni norādījusi ienākumu samazināšanos, kamēr aptuveni piektdaļa zaudējusi darbu, liecina specializētās kredītu bankas Bigbank apkopotie dati.

Visvairāk kredīt-brīvdienu pieteikumu iesniedzēji ir nodarbināti loģistikas nozarē. No visiem iesniegtajiem pieprasījumiem, šo nozari pārstāv 14%. Tikt galā ar kredītsaistībām nav viegli arī globālās pandēmijas smagi skartajā viesmīlības sfērā, un 12% no visiem kredīt-brīvdienu lūgumiem saņemti tieši no tūrisma kompānijās, viesnīcās un ēdināšanas iestādēs strādājošajiem. 9,7% pārstāv ražošanas uzņēmumus, 6,1% izglītības, 5,9% būvniecības un 5,3% kultūras un izklaides nozari.

«Ja martā ceturtā daļa no visiem kredīt-brīvdienu pieteikuma iesniedzējiem kā maksāšanas grūtību cēloni norādīja darba zaudēšanu, tad maijā šajā ziņā piedzīvots ievērojams uzlabojums. Šomēnes tikai 16% no visiem gadījumiem saistīti ar darba zaudēšanu, kamēr ienākumu samazināšanos par galveno maksāšanas grūtību cēloni norādījuši 62%. Vēl 20% atrodas pagaidu dīkstāvē,» ar klientu grūtībām iepazīstina Bigbank Latvijas filiāles vadītājs Ģirts Kurmis. Kopumā cilvēki pagaidām ar kredītsaistību pildīšanu tiek galā labāk nekā tika prognozēts. Kredīt-brīvdienas prasījis vien katrs simtais Bigbank klients jeb 1% no visiem Bigbank klientiem.

Bigbank klientiem piedāvā vairākus noderīgus risinājumus. To vidū populārākie ir 6 mēnešu pamatsummas atmaksas brīvdienas, aizdevuma līguma termiņa pagarināšana un abu risinājumu kombinācija. Tā paredz ikmēneša maksājumus nepalielināt un par kredīt-brīvdienu termiņu pagarināt līguma termiņu. Būtībā šobrīd neveiktie maksājumi tiek pārnesti uz vēlāku laiku, kā rezultātā sākotnējā līgumā paredzētais ikmēneša maksājums nepieaug un, beidzoties kredīt-brīvdienām, paliek iepriekšējā apmērā.

Kredīt-brīvdienas pieejamas arī tiem klientiem, kuri kavējuši maksājumus un uzkrājuši parādu. Viņiem Bigbank izstrādājusi īpašu piedāvājumu, kas nepadarīs kredīta atmaksāšanu par smagu slogu. Piedāvājums paredz, ka procenti, kuriem iestājies apmaksas termiņš, bet klientam nav bijusi iespēja tos samaksāt laikus, tiek kapitalizēti, izveidojot jaunu kredīta atmaksas grafiku, kas nepieciešamības gadījumā var tikt kombinēts kopā ar pamatsummas kredīt-brīvdienām un aizdevuma atmaksas termiņa pagarināšanu. Tādējādi klientam vairs nebūtu kavēto maksājumu un ikmēneša maksājums kredīt-brīvdienu termiņa laikā būtu tikai aizdevuma procentu apmērā. Pēc ienākumu nostabilizēšanās klients turpinātu maksāt ikmēneša maksājumus iepriekšējā apmērā. Lai banka spētu šo risinājumu sniegt, klientam tikai jāsazinās ar banku.

Laura Jēgere
Bigbank AS Latvijas filiāles Mārketinga vadītāja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums