1. ceturksnī būvniecības produkcijas apjoms pieauga par 14,9 %


Foto:pexels.com
2020. gada 1. ceturksnī, salīdzinot ar 2019. gada 1. ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms1 pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 14,9 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati.

Būvniecības apjoma kāpums bija ēku būvniecībā – par 16,4 %, inženierbūvniecībā – par 16 % un specializētajos būvdarbos – par 9,7 %. Būvniecības produkcijas pieaugumu ietekmēja labvēlīgie laikapstākļi, kas ļāva turpināt iepriekš uzsāktos būvdarbus un ātrāk uzsākt jaunu projektu izpildi.

Salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo ceturksni, produkcijas apjoma pieaugumu inženierbūvniecībā būtiski ietekmēja kāpums hidrotehnisko objektu būvniecībā un citur neklasificētajā inženierbūvniecībā – par 41,5 % un ceļu un dzelzceļu būvniecībā – par 25,5 %.

2020. gada 1. ceturksnī, salīdzinot ar 2019. gada 4. ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās palielinājās par 11,5 %, tai skaitā ēku būvniecībā – par 10,9 %, inženierbūvniecībā – par 1,9 % un specializētajos būvdarbos – par 22 %.

Plašāka informācija par būvniecības produkcijas indeksiem un izdotajām būvatļaujām ēku būvniecībai pieejama CSP datubāzes sadaļā „Būvniecība”.

CSP Komunikācijas daļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums