Pūļa finansēšanas aptauja: lielākā daļa investoru meklē iespējas pandēmijas laikā

2020. gada 8. maijs. Mintos, vadošā aizdevumu ieguldījumu platforma Eiropā, veica pūļa finansēšanas jeb crowdlending nozares aptauju, pētot nozares investoru reakciju uz COVID-19 pandēmijas izraisīto ekonomikas lejupslīdi.

Aptaujas rezultāti īsumā:

·         Aptaujāti vairāk nekā 2200 investori Eiropā un citur;

·         Lielākā daļa aptaujāto investoru pūļa finansēšanas platformās investējuši 5000 līdz 25000 eiro;

·         Kopumā 65% investoru, ar investīcijām dažādās aktīvu kategorijās, uz pandēmijas radīto situāciju reaģēja neitrāli vai optimistiski: vai nu nemainīja savu investīciju stratēģiju vai arī ir palielināja investīciju apjomu;

·         Pašlaik 43% investoru nemaina savas pūļa finansēšanas investīciju stratēģijas;

·         11% investoru izņēma naudu un apturēja tālākās investīcijas;

·         Jaunāki investori ir vispārliecinātākie par investīcijām aizdevumos - 55% no tiem, kas palielināja investēto summu šajā aktīvu klasē, ir 18 līdz 34 gadus veci;

·         Akcijas un biržā tirgotie fondi ir vispopulārākā alternatīva pūļa finansēšanas investīcijām;

·         Lielākā daļa investoru jeb 65% saprot, ka aizdevumu ņēmējiem ir nepieciešami moratoriji, un viņi atbalsta šādu rīcību no valstu valdību un centrālo banku puses.

Visi aptaujas rezultāti un secinājumi atrodami Mintos blogā, te.

Mintos vadītājs un līdzdibinātājs Mārtiņš Šulte secina:

"Redzam, ka 11% aptaujāto investoru uz Covid-19 pandēmiju reaģēja piesardzīgi, izņemot savus līdzekļus un izmaksājot savas pozīcijas dažādās aktīvu kategorijās bez nodoma veikt turpmākas investīcijas. 19% investoru apturēja uz kādu laiku savas līdzšinējās darbības, taču neizņēma ieguldītos līdzekļus, lai izprastu tirgus turpmāko attīstību un tikai pēc tam pieņemtu tālākus lēmumus. Savukārt vairāk nekā puse aptaujāto investoru saglabāja savas pozīcijas, nemainot stratēģijas vai veicot optimistiskākas korekcijas investīcijām, pamatojoties uz individuālu risku izvērtējumu.

Kopumā, vai nu optimistiski palielinot, piesardzīgi samazinot vai pragmatiski novirzot savas investīcijas citviet, mēs redzam, ka aptaujātie investori ir nopietni noskaņoti par iespējām pūļa finansēšanas tirgū - tagad vai nākotnē.”

Par Mintos pūļa finansēšanas aptauju

Mintos pūļa finansēšanas aptauja pēta investoru attieksmi un rīcību pūļa finansēšanas platformās. Aptauja tika veikta no 2020. gada 6. līdz 13. aprīlim, un tajā piedalījās 2294 investori  no visas pasaules un dažādām pūļa finansēšanas platformām. Aptaujas respondentu vidū 90% ir vīrieši, 8% sievietes, savukārt 2% respondentu nevēlējās atklāt savu dzimumu. Pamatojoties uz aptaujāto teikto, lielākajai daļai jeb 53% dalībnieku ir "zināma pieredze" investēšanā. 70% aptaujāto investoru ir vecumā no 25 līdz 44 gadiem. Mintos pūļa finansēšanas aptaujas rezultāti ir pieejami visiem tās dalībniekiem, kā arī 300 000 investoriem Mintos platformā.

Par pūļa finansēšanu

Pūļa finansēšana jeb crowdlending, kas tiek dēvēta arī par savstarpējiem aizdevumiem jeb peer-to-peer aizdevumiem, ir investīciju veids kā investori investē naudu aizdevumos, kas izsniegti aizdevumu ņēmējiem; no investētajiem līdzekļiem saņemot procentus. Aizdevumi ir aktīvu kategorija, līdztekus tradicionāli zināmiem aktīviem, kā piemēram - akcijām, obligācijām, nekustamajam īpašumam un citiem. Pateicoties finanšu tehnoloģijām, kļūt par investoru jebkurā no pūļa finansēšanas platformām ir vienkāršāk nekā jebkad iepriekš, vienlaikus rūpīgi izvērtējot katru no tām. Investoriem ir pieejamas dažādas pūļa finansēšanas platformas. Investīcijas aizdevumos, gluži tāpat kā jebkuras citas investīcijas, ir pakļautas riskam - katrs investors pats ir atbildīgs par attiecīgo risku izvērtēšanu pirms investīciju veikšanas.

 Par Mintos

Mintos ir starptautiska platforma investīcijām aizdevumos. Mintos klientu bāzi veido vairāk nekā ceturtdaļmiljons investoru. 2015. gadā Latvijā dibinātais jaunuzņēmums investoriem piedāvā vienkāršu un pārredzamu veidu kā investēt aizdevumos, ko izsniedz dažādi alternatīvie aizdevēji no visas pasaules. Mintos mērķis ir padarīt investīciju veikšanu aizdevumos par tikpat ierastu investīciju aktīvu kategoriju, kā ieguldījumus akcijās, obligācijās, nekustamajā īpašumā vai jebkurā citā vēsturiski plašāk zināmā aktīvu kategorijā. Lai uzzinātu vairāk, dodies uz mintos.com

Diāna Dzene
Komunikāciju Vadītāja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums