SIA "Ciemats" lietotājiem Muceniekos no janvāra par siltumu būs jāmaksā par 14,7% mazāk

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ar lēmumu uzdevusi SIA "Ciemats" siltumenerģijas tarifus gala lietotājiem piemērot atbilstoši aktuālajai dabasgāzes cenai tirgū. Kā rezultātā Muceniekos, Ropažu novadā no 1. janvāra par siltumu ir jāmaksā par 14,7% jeb 8,98 EUR/MWh mazāk – 52,19 EUR/MWh (bez PVN).

“Lietotājiem Muceniekos siltumenerģijas tarifs mainīsies katru mēnesī atbilstoši tam, kāda būs aktuālā dabasgāzes cena tirgū konkrētajā mēnesī. Tas saistīts ar to, ka SIA “Ciemats” ir noslēdzis jaunu dabasgāzes piegādes līgumu, kas paredz, ka dabasgāzes cena mainās katru mēnesi atbilstoši tirgus situācijai. Šis ir viens no elastības mehānismiem, ko siltumapgādes komersanti var izmantot, lai nodrošinātu regulēto pakalpojumu cenu tiešu sasaisti ar kurināmā tirgus tendencēm,” skaidro Enerģētikas departamenta direktore Līga Kurevska.

Vienlaikus SPRK ar lēmumu uzdeva SIA “Ciemats” informēt lietotājus par aktuālo siltumenerģijas tarifu, kāds tiks piemērots lietotājiem konkrētajā mēnesī. Šai informācijai lietotāji ir aicināti sekot līdzi SIA “Ciemats”, SPRK  un Ropažu novada pašvaldības mājaslapā.

Iesniegumu un citu nepieciešamo informāciju par siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu piemērošanas kārtību SIA “Ciemats” iesniedza SPRK 2019. gada 17. decembrī. SPRK, izvērtējot SIA “Ciemats” iesniegto pamatojumu, secināja, ka komersants iesniedzis visu nepieciešamo informāciju atbilstoši SPRK metodikai.

Ja mainās tarifu ietekmējošie faktori, SPRK var noteikt citu tarifu piemērošanas kārtību un atcelt šo lēmumu.

Ar siltumenerģijas tarifiem citās Latvijas pilsētās var iepazīties SPRK mājaslapā publicētajā   interaktīvajā kartē.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ir institucionāli un funkcionāli neatkarīgs, pilntiesīgs, autonoms publisko tiesību subjekts, kas realizē sabiedrisko pakalpojumu regulēšanu enerģētikas, elektronisko sakaru, pasta, sadzīves atkritumu apsaimniekošanas un ūdenssaimniecības nozarēs saskaņā ar likumu "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" un regulējamo nozaru normatīvajiem aktiem. SPRK patstāvīgi pilda tam ar likumu nodotās funkcijas un savas kompetences ietvaros patstāvīgi pieņem lēmumus un izdod administratīvos aktus, kas ir saistoši konkrētiem sabiedrisko pakalpojumu sniedzējiem un lietotājiem. 

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli