LLPA ekonomikas ministram pauž bažas par biznesa inkubatoru nākotni

Lai diskutētu par Ekonomikas ministrijas iecerētajām izmaiņām reģionālo biznesa inkubatoru darbībā, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) biedri tikās ar ekonomikas ministru Ralfu Nemiro. Tikšanās laikā abas puses vienojās, ka nepieciešams turpināt domu apmaiņu, lai nepieņemtu pārsteidzīgus lēmumus, kas, iespējams, sagrautu efektīvi strādājošu un reģioniem nozīmīgu uzņēmējdarbības atbalsta instrumentu.

Diskusijas temats bija pērnā gada nogalē valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais Ministru kabineta noteikumu projekts, kas paredz reģionālo biznesa inkubatoru programmai atvēlētā finansējuma samazināšanu vairāk nekā 10 miljonu eiro apmērā, kā arī radikālas izmaiņas uzņēmēju finansēšanas kārtībā – plānota iekārtu grantu aizstāšana ar ALTUM izsniegtu aizdevumu.

“Ņemot vērā reģionālo biznesa inkubatoru programmas pozitīvo pienesumu uzņēmējdarbības attīstībā, ir ļoti rūpīgi jāizvērtē, kā Ekonomikas ministrijas iecerētās izmaiņas ietekmēs šīs programmas turpmāko attīstību. LLPA uzskata, ka nav mērķtiecīgi radikāli mainīt labi strādājošu un praksē pārbaudītu sistēmu, kuru atzinīgi novērtējuši daudzi topošie uzņēmēji. Tādēļ turpināsim diskusiju ar Ekonomikas ministriju un pašvaldībām, lai netiktu pieņemti pārsteidzīgi, ar konkrētiem faktiem nepamatoti lēmumi,” uzskata LLPA izpilddirektors Viktors Valainis.

Tikšanās laikā LLPA biedri pauda atzinību par līdz šim sekmīgo Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) īstenotās reģionālo biznesa inkubatoru programmas darbību un pozitīvo ietekmi uz pilsētu un tām apkārt esošo apkaimju ekonomisko attīstību. Tāpēc LLPA uzskata, ka biznesa inkubatoriem pieejamā kopējā finansējuma apjoma samazināšana brīdī, kad uzņēmēju aktivitāte programmas ietvaros ir vērtējama kā augsta, nav pieņemama.

Tāpat LLPA biedri ekonomikas ministram pauda bažas, ka iekārtu granta atcelšana un transformācija par ALTUM aizdevumu kavēs jaunas uzņēmējdarbības rašanos reģionos. Pilsētu pārstāvji uzskata, ka šobrīd nav pienācīgi novērtēta līdzšinējā uzņēmēju interese par ALTUM finansējumu, kā arī tās spēja finansēt biznesa projektus katrā reģionā. Tāpat ir jāņem vērā arī reģionu biznesa īpatnības – aizņēmums tiek uzskatīts par pārāk riskantu instrumentu, tāpēc granti ir optimāls veids, kā stimulēt uzņēmējdarbību reģionos.

Par LLPA

Latvijas Lielo pilsētu asociācija dibināta 2001. gada 23. augustā, lai veidotu ciešāku sadarbību ekonomiskajā, saimnieciskajā un kultūras jomā starp Latvijas Republikas lielo pilsētu pašvaldībām. LLPA biedri ir 9 lielākās Latvijas pilsētas – Daugavpils, Jelgava, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Rīga, Ventspils, Valmiera un Jēkabpils.

Latvijas Lielo pilsētu asociācija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli