Ārlietu ministrs piedalās ES Vispārējo lietu padomes sanāksmē Briselē


foto; Ārlietu ministrija
2019. gada 19. novembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Briselē piedalījās Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes sanāksmē. Ministri diskutēja par tiesiskuma stiprināšanu ES, uzklausot arī ES Pamattiesību aģentūras direktoru, kurš sniedza vispārēju viedokli par tiesiskuma situāciju ES.

E. Rinkēvičs izteica Latvijas atbalstu idejai, kas ietverta Eiropas Komisijas paziņojumā, par ikgadējā tiesiskuma apskata cikla ziņojumos pausto starptautisko institūciju informāciju. To vidū ir Eiropas Padome, Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija un Eiropas Drošības un sadarbības organizācija, lai tādējādi lietderīgi izmantotu esošo ekspertīzi tiesiskuma situācijas izvērtēšanai ES. Ministrs aicināja sekmēt sinerģiju starp topošajiem un esošajiem tiesiskuma uzraudzības mehānismiem, tā izvairoties no mehānismu pārklāšanās un lieka administratīvā sloga ES.

Padomes darba kārtībā tika skatīts jautājums par ES paplašināšanos un stabilizācijas un asociācijas procesu, lai diskutētu par turpmāko rīcību attiecībā uz ES iestāšanās sarunu sākšanu ar Albāniju un Ziemeļmaķedoniju. Latvijas ārlietu ministrs pauda atbalstu ES iestāšanās sarunu sākšanai ar šīm valstīm.  

Informācijai

Vispārējo lietu padomes sanāksmes notiek reiz

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums