2019. gada 3. ceturksnī būvniecības produkcijas apjoms pieauga par 5,9 %

Rīga, 11.11.2019.
2019. gada 3. ceturksnī, salīdzinot ar 2018. gada 3. ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms1 pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 5,9 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Būvniecības apjoma kāpums bija ēku būvniecībā – par 11,7 %, inženierbūvniecībā – par 2,1 % un specializētajos būvdarbos – par 2,4 %.

Salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo ceturksni, produkcijas apjoma pieaugumu inženierbūvniecībā ietekmēja kāpums ceļu un dzelzceļu būvniecībā – par 3 % un hidrotehnisko objektu būvniecībā un citur neklasificētā inženierbūvniecībā – par 24 %. Savukārt būvniecības produkcijas kritums bija pilsētsaimniecības infrastruktūras objektu būvniecībā – par 4,6 %.

Specializētajos būvdarbos būvniecības apjoma pieaugums bija tādās jomās kā elektroinstalācijas ierīkošanā, cauruļvadu uzstādīšanā un citās līdzīgās darbībās – par 4,6 % un citos specializētos būvdarbos – par 27,1 %. Savukārt par 4,7 % būvniecības apjoms saruka būvdarbu pabeigšanas darbos (apmetēju darbi, grīdas un sienu apdare, krāsotāju un stiklinieku darbi u.c.) un par 25,9 % – ēku nojaukšanas un būvlaukuma sagatavošanas darbos.

2019. gada 3. ceturksnī, salīdzinot ar 2019. gada 2. ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 0,6 %. Būvniecības apjoma kritums bija ēku būvniecībā – par 10,4 %, savukārt inženierbūvniecībā un specializētajos būvdarbos būvdarbu apjoms pieauga attiecīgi par 2,4 % un 1,7 %.

Izsniegtās būvatļaujas2

2019. gada 3. ceturksnī izsniegtas 1  023 būvatļaujas dzīvojamo ēku būvniecības uzsākšanai, kapitālajam remontam, rekonstrukcijai un restaurācijai par kopējo platību  215 tūkst. kvadrātmetru, tai skaitā jaunajai būvniecībai –  768 būvatļaujas par paredzamo platību  147 tūkst. kvadrātmetru. Viena dzīvokļa jaunu māju būvniecības uzsākšanai izsniegtas  626 būvatļaujas (paredzamā platība –  118 tūkst. kvadrātmetru).

Nedzīvojamo ēku būvniecības uzsākšanai, kapitālajam remontam, rekonstrukcijai un restaurācijai tika izsniegtas  500 būvatļaujas par kopējo platību  426 tūkst. kvadrātmetru, tai skaitā jaunajai būvniecībai – 347 būvatļaujas par paredzamo platību  259 tūkst. kvadrātmetru. Rūpnieciskās ražošanas ēku un noliktavu būvniecības uzsākšanai, kapitālajam remontam, rekonstrukcijai un restaurācijai tika izsniegtas 84 būvatļaujas par kopējo platību  110 tūkst. kvadrātmetru, no tām 60 būvatļaujas – jaunbūvēm par kopējo platību 89 tūkst. kvadrātmetru.

Plašāka informācija par būvniecības produkcijas indeksiem un izdotajām būvatļaujām ēku būvniecībai pieejama CSP datubāzē sadaļā „Būvniecība”.

Metodoloģiskie skaidrojumi
1 Uzņēmumu saviem spēkiem veiktie būvdarbi, ieskaitot ārpus Latvijas veiktos darbus.
2 Sākot ar 2014. gada 4. ceturksni, būvniecības statistikā termins „izsniegtās būvatļaujas” raksturo nosacījumu izpildi būvatļaujā par būvdarbu uzsākšanu. 

Centrālā statistikas pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums