Apkures tarifs Jūrmalā no 1.novembra palielināsies par 1%


foto;www.jurmala.makslasskola.lv
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) 17.oktobrī apstiprinājusi iesniegtos SIA "Jūrmalas siltums" pašas noteiktos siltumenerģijas tarifus. Ņemot vērā kurināmā (šķeldas) cenas pieaugumu, gala tarifs lietotājiem Jūrmalā no 1.novembra būs par 0,53 EUR/MWh lielāks jeb 55,14 EUR/MWh.

Saskaņā ar SPRK iesniegto un apstiprināto plānu šāds siltumenerģijas gala tarifs Jūrmalā spēkā būs līdz 2021.gada 31.janvārim. Savukārt no 2021.gada 1.februāra tas kļūs mazāks – 53,91 EUR/MWwh.

SPRK, izvērtējot SIA “Jūrmalas siltums” iesniegtos siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifus, secināja, ka tie ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

Iepriekš SIA “Jūrmalas siltums” SPRK vērsās par tarifa samazināšanu šī gada vasarā. Kā rezultātā no 1.septembra siltumenerģijas gala tarifs tās lietotājiem Jūrmalā samazinājās par 10,3%. Izmaiņas bija saistāms ar to, ka, salīdzinot ar pērno gadu, samazinājās kurināmā cenas. Tāpat arī ļoti būtiski samazinājās gan dabasgāzes tirgus cena,  gan arī šķeldas cena. Neskatoties uz šī brīža nelielo palielinājumu, Jūrmalā tarifs no 1.novembra joprojām būs ievērojami zemāks, salīdzinot ar iepriekšējo apkures sezonu.

Šādas tarifu izmaiņas tik īsā laikā notiek, jo SPRK SIA “Jūrmalas siltums” šogad vasarā piešķīra atļauju noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus kurināmā (dabasgāzes un šķeldas) cenas vai iepirktās siltumenerģijas izmaksu izmaiņu gadījumā. Tas komersantam ļauj savlaicīgi reaģēt uz šīm cenu izmaiņām, lai noteiktu tarifus, kas atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām.

Ja mainās tarifus ietekmējošie faktori vai komersants neievēro normatīvos aktus vai SPRK lēmumus, SPRK var ierosināt tarifa pārskatīšanu vai atcelt šo lēmumu.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) kā daudznozaru regulators darbu uzsāka 2001.gada 1.septembrī ar uzdevumu realizēt sabiedrisko pakalpojumu regulēšanu enerģētikas, elektronisko sakaru, pasta, sadzīves atkritumu apglabāšanas un ūdenssaimniecības nozarēs.

SPRK ir neatkarīga institūcija, kas darbojas saskaņā ar likumu “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem” un regulējamo nozaru speciālajiem normatīvajiem aktiem, patstāvīgi pildot tam ar likumu nodotās funkcijas, pieņemot lēmumus un izdodot administratīvos aktus, kas ir saistoši konkrētiem sabiedrisko pakalpojumu sniedzējiem un lietotājiem.

SPRK misija ir neatkarīgi un uzticami nodrošināt lietotāju un komersantu interešu līdzsvarošanu, veicinot sabiedrisko pakalpojumu attīstību.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums