Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā augustā samazinājās par 0,1 %

Rīga, 20.09.2019.

2019. gada augustā, salīdzinot ar jūliju, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,1 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis pieauga par 0,2 %, bet eksportētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 0,3 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenu līmenis samazinājās par 0,6 %, bet eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 0,1 %.

Ražotāju cenu pārmaiņas mēneša laikā visvairāk ietekmēja cenu kritums koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles, farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanā. Cenu paaugstinošā ietekme bija siltumapgādei, elektroenerģijas ražošanai un tirdzniecībai, kā arī dzērienu ražošanai.

2019. gada augustā, salīdzinot ar 2018. gada augustu, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir palielinājies par 0,4 %. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 2,4 %, savukārt eksportētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 1,4 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas samazinājušās par 1,0 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 1,8 %.

Būtiskākā ietekme bija cenu pieaugumam atsevišķu pārtikas produktu ražošanā, kā arī elektroenerģijas ražošanā, siltumapgādē un elektroenerģijas sadalē. Cenu pazeminošā ietekme bija koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles.

Šogad informāciju par ražotāju cenām rūpniecībā sniedz vairāk nekā 600 uzņēmumi, kuri indeksa aprēķiniem katru mēnesi CSP paziņo ap 2,4 tūkstošiem cenu, no tām 1,3 tūkstoši par vietējā tirgū un 1,1 tūkstoši par eksporta tirgos realizēto produkciju un rūpnieciskajiem pakalpojumiem.

Informāciju par ražotāju cenu pārmaiņām rūpniecībā 2019. gada septembrī publicēs 21. oktobrī. 

CENTRĀLĀ STATISTIKAS PĀRVALDE
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums