Šobrīd AS "Augstsprieguma tīkls" padomē rīcībspēja ir nodrošināta

Šā gada martā devās mūžībā AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) padomes priekšsēdētājs inženierzinātņu doktors Vilnis Krēsliņš – ilggadējs Latvijas Elektroenerģētiķu un Energobūvnieku asociācijas vadītājs. Pēc viņa nāves kapitāla daļu turētājs izsludināja publisko konkursu uz vakanto amatu. Tas noslēdzās bez rezultāta. Informācija par konkursa rezultātiem ir publicēta Finanšu ministrijas mājaslapā 2019. gada 24. jūlijā.

Vēlāk – šā gada 27. augustā – ministrijā tika saņemts Jurija Spiridonova personīgs iesniegums par atkāpšanos no AST padomes priekšsēdētāja vietnieka amata, jo viņš ir pieņēmis izaicinājumu doties strādāt pilnas slodzes darbu ārpus Latvijas un abi amati nav savienojami.

AST padomē bija palikusi tikai tās locekle Olga Bogdanova. Līdz ar to AST padome bija kļuvusi rīcībnespējīga, jo tikai viena padomes locekļa dalība padomes sēdēs nenodrošina kvorumu un iespēju pieņemt lēmumus. Akcionāra lēmumu rezultātā ir nodrošināts, ka AST padome ir rīcībspējīga. Tajā darbu turpina O.Bogdanova un papildus ir iecelts arī Kaspars Āboliņš.

Ievērojot AST nākamo periodu izaicinājumus (AS Conexus Baltic Grid pārvaldība, līgumi, kreditēšanas, kapitāldaļu pārdošana/pirkšana, PTO un tirdzniecība ar trešajām valstīm, NordPooll u.c.), kompetences un praktiskā pieredze ekonomikā/ finansēs ir nepieciešama visās AST iniciatīvās. Ieceltais padomes loceklis ir kompetents finanšu jautājumos.

Kaspara Āboliņa vairāk kā 13 gadu pieredze Valsts kases (VK) pārvaldnieka amatā ir pierādījums viņa kompetencei un spējai kā padomes loceklim uzraudzīt, lai sabiedrības lietas tiktu kārtotas saskaņā ar likumiem, statūtiem un akcionāru sapulces lēmumiem. Pārvaldnieka Kaspara Āboliņa vadībā VK ir nodrošinājusi efektīvu valsts parāda vadību, gan konsekventi īstenojot stratēģiski plānotos aizņemšanās pasākumus valsts parāda pārfinansēšanai un valsts budžeta izpildei, gan operatīvi izmantojot unikālus finanšu tirgus apstākļus valsts parāda apkalpošanas izdevumu optimizēšanai.

Tāpat Kaspara Āboliņa vadībā VK ir attīstījusi stabilus, integrētus, mūsdienīgus un droši pārvaldītus valsts nozīmes informācijas tehnoloģiju e-pārvaldes risinājumus, ievērojami samazinot birokrātisko slogu, palielinot valsts budžeta izpildes procesa efektivitāti un drošību, kā arī nodrošinot administratīvo resursu optimizācijas iespējas.

Lai nodrošinātu AST padomes locekļu kandidātu atlasi, ir izveidota nominācijas komisija, kas uz pirmo sēdi sanāks jau 26. septembrī. Pēc nominācijas komisijas sēdes kapitāla daļu turētājs nekavējoties izsludinās konkursu uz AST padomes locekļu amatiem.

FINANŠU MINISTRIJA
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums