FM rosina rast risinājumu aizdevuma piešķiršanai Alojas Ausekļa vidusskolas Lielās skolas ēkas pārbūvei

Finanšu ministrija (FM), atbilstoši kompetencei un sadarbībā ar nozaru ministrijām, ir iesniegusi valdībā priekšlikumu atrisināt izveidojušos situāciju projektā "Alojas Ausekļa vidusskolas Lielās skolas ēkas pārbūve".

FM ir sagatavojusi informatīvo ziņojumu par pašvaldību aizņēmumiem Eiropas Savienības līdzfinansētajiem izglītības iestāžu investīciju projektiem un ārkārtas situācijas izglītības iestādes investīciju projektam, lai rastu risinājumu aizdevuma piešķiršanai Alojas Ausekļa vidusskolas Lielās skolas ēkas pārbūvei.

Lai Alojas skolas skolēni jau 2019. gada 1. septembrī varētu atsākt mācības tām paredzētajās telpās, kā arī pedagogiem tiktu nodrošināta sakārtota darba vide, ir nepieciešams prioritāri atbalstīt aizņēmumu 1,3 miljonu eiro apmērā projektaīstenošanai.

FM uzskata, ka Alojas skolēni nedrīkst būt esošās situācijas ķīlnieki un domes priekšsēdētāja iespējami nelikumīgas rīcības dēļ nedrīkst ciest. Alojas domes deputātiem ir jāspēj nodrošināt atbilstošus apstākļus vidusskolas darbībai.

Ņemot vērā Alojas novada domes 2019. gada 21. maija lēmumu par Alojas Ausekļa vidusskolas attīstību nākotnē, par projekta ilgtspēju ir sniegts Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas un Izglītības un zinātnes ministrijas pozitīvs atzinums par skolas nepieciešamību izglītības pakalpojuma nodrošināšanai un ieguldījumu ilgtspēju izglītības funkciju nodrošināšanā.

Vienlaikus, ņemot vērā publiskajā telpā informāciju par iespējamām nelikumībām novada domes priekšsēdētaja rīcībā, valsts pārvaldes atbildīgās iestādes atbilstoši savai kompetencei veiks Alojas novada pašvaldības pastiprinātu uzraudzību.

FINANŠU MINISTRIJA
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli