LTRK aicina uzņēmējus iesūtīt jautājumus par sankcijām

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) aicina uzņēmējus elektroniski iesūtīt jautājumus par sankcijām un to piemērošanas kārtību, lai sadarbībā ar Ārlietu ministriju izdiskutētu un sagatavotu atbildes.

LTRK ir vienojusies ar Ārlietu ministrijas atbildīgajiem ekspertiem izstrādāt biežāk uzdoto jautājumu apkopojumu, lai sekmētu uzņēmēju informētību par sankciju sistēmas svarīgākajiem aspektiem, kā arī nodrošinātu tās pilnvērtīgu ieviešanu Latvijā. “Sankciju sistēmas ieviešana ir ļoti nozīmīga, lai īstenotu Moneyval rekomendāciju realizēšanu, tādēļ aktīvi sadarbojamies ar visām atbildīgajām valsts iestādēm, lai sasniegtu mērķus, vienlaikus aicinot arī uzņēmējus būt aktīviem,” saka LTRK valdes locekle un politikas daļas vadītāja Katrīna Zariņa.

Aicinām uzņēmējus iesūtīt savus jautājumus uz lobijs@chamber.lv līdz 5. jūnijam, lai jau nākamajā LTRK Nacionālās stratēģijas padomes sēdē apkopotu visu informāciju un veiktu sagatavošanās darbus.

LTRK jau iepriekš vairākkārt informēja, ka no 2019.gada 1.maija atsevišķiem sankciju likuma subjektiem ir jābūt ieviestai iekšējās kontroles sistēmai, turklāt sankciju ievērošana jāīsteno jebkurai fiziskai un juridiskai personai. Sankciju sistēmas ietvaros jau līdz šim apkopoti jautājumi, kuri raisījuši uzņēmēju interesi, lai sniegtu kompetento iestāžu atbildes. Tā, piemēram, uzņēmēji vēlējās noskaidrot cik bieži jāpārbauda sadarbības partneri, kādas darījumu summas uzskatāmas par tādām, no kurām jāveic sadarbības partnera pārbaude, cik padziļināta patiesā labuma guvēju pārbaude jāveic, izvērtējot sadarbības partneri, kā arī, kādā veidā ieviešama iekšējās kontroles sistēma uzņēmumā.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies vairāk nekā 2500 individuāli biedri un vairāk nekā 60 uzņēmēju biedrības. LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2017.gadā pārsniedza 14,8 miljardus eiro.

LTRK pārstāv savu biedru - uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi, kā sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.

LTRK ir pilntiesīga starptautiskā tirdzniecības un rūpniecības kameru tīklojuma - vairākus gadu simtus darbības pieredzi uzkrājušo un daudzu miljonu visas pasaules uzņēmēju apvienojošo Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociācijas (EUROCHAMBRES) un Starptautiskās Tirdzniecības palātas (ICC) - biedre.

Biedrība ir viena no vecākajām Latvijas nevaldības organizācijām – LTRK ir uzņēmēju balss un atbalsts jau 80.gadu!

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums