ASV Valsts kase atzinīgi novērtē valdības paveikto finanšu sektora sakārtošanā

Trešdien, 10. aprīlī, darba vizītes ietvaros finanšu ministrs Jānis Reirs tikās ar ASV Valsts kases sekretāra vietnieku terorisma finansēšanas jautājumos Maršalu Bilingsliju (Marshall Billingslea), lai iepazīstinātu ar Latvijas valdības īstenoto finanšu sektora kontroles reformu jeb tā saucamo "kapitālo remontu". Tikšanas laikā M. Bilingslijs atzinīgi novērtēja valdības īsā laika periodā paveikto un turpmākos plānus Latvijas finanšu sektora sakārtošanā.

Ministrs informēja, ka valdība turpina darbu pie finanšu sektora sakārtošanas, lai stiprinātu tā spēju novērst noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizāciju un  terorisma finansēšanu un sasniegtu pilnu atbilstību starptautiskajiem standartiem šajā jomā. 

“Valdības īstenotās reformas mērķis ir stiprināt finanšu sektora regulatoru un tā spējas cīnīties pret finanšu noziegumiem, kā arī koordināciju ar partneriem efektīva rezultāta sasniegšanai. Latvijas finanšu nozari veidojošo institūciju kopīgais mērķis ir izveidot un garantēt stabilu un drošu finanšu sektoru un panākt, ka Latvijas nelegālo līdzekļu legalizācijas novēršanas sistēma ir viena no visefektīvākajām Eiropā,” tikšanās laikā norādīja finanšu ministrs Jānis Reirs.

Latvijas valdība un finanšu sektors ir apņēmības pilni veikt nepieciešamās reformas Moneyval rekomendāciju ieviešanai, nodrošinot Latvijas finanšu sektora stabilitāti un līdz ar to – veicinot Latvijas tautsaimniecības izaugsmi.

Saskaņā ar starptautisko institūciju rekomendācijām Latvijai, tāpat kā citām valstīm, ir jācenšas palielināt sasaiste starp prudenciālo un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas uzraudzību. Reforma tiek veikta paātrinātā kārtībā, jo tā ir valdības absolūtā prioritāte. Saskaņā ar premjera teikto – mums ir jārīkojas ātri un apņēmīgi, lai turpinātu sākto progresu cīņā ar finanšu noziegumiem.  

Valdība apņēmusies nekavējoties veikt pasākumus, lai stiprinātu Latvijas spējas cīnīties ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un terorisma finansēšanu, kā arī pilnveidot kredītiestāžu likvidācijas regulējumu. Mūsu mērķis ir labi uzraudzīts un kontrolēts finanšu un kapitāla tirgus, kas darbojas visas sabiedrības interesēs. 

Ministru kabinetā jau apstiprināti Finanšu ministrijas sagatavotie grozījumi Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) likumā un Kredītiestāžu likumā. Visi reformas pakotnē ietilpstošie normatīvo aktu grozījumi paredz nozīmīgas pārmaiņas finanšu sektoru uzaugošajās iestādēs un vēl vairāk efektivizēs noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas sistēmu, stiprinot konkurētspējīgu uzņēmējdarbības vidi ilgtspējīgas tautsaimniecības izaugsmes veicināšanai.

Tāpat ministrs informēja, ka Latvijas finanšu sektora institūcijām ir izdevies būtiski samazināt noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas risku, liedzot veikt darījumus ar čaulas kompānijām, uzlabojot piekļuvi informācijai par patiesā labuma guvējiem, kā arī pilnveidojot regulējumu nacionālo un starptautisko sankciju ieviešanai.

Ministra tikšanās ar ASV Valsts kases pārstāvi bija arī sagatavošanās Bilingslija kunga vizītei uz Latviju, kas notiks šā gada maijā.

Jāatgādina, ka no 8. līdz 14. aprīlim finanšu ministrs Jānis Reirs piedalās Pasaules Bankas Grupas (PBG) un Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) pilnvarnieku pavasara sanāksmē Vašingtonā, ASV. 

FINANŠU MINISTRIJA
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums