Komercializācijas reaktora fonds turpina veiksmīgi īstenot akcelerācijas programmas

Kopš darbības uzsākšanas 2018.gadā Komercializācijas reaktora fonds īsteno divas akcelerācijas programmas, kurās ir uzņemtas 12 jaunuzņēmumi. Kā pirmssēklas finansējums tiem tiek piešķirti 600 000 eiro no kopumā pieejamajiem pieciem miljoniem eiro, informē fonda pārstāvis Voldemārs Brēdiķis.

Pirmajā Komercializācijas reaktora fonda akcelerācijas programmā, kas noslēgsies aprīlī, tika atbalstīti septiņi projekti, katrs no tiem saņēm 50 000 eiro. Šā gada februārī uzsāktajā otrajā programmā ir uzņemti pieci jaunuzņēmumi, kuriem būs līdzvertīgs investīciju apjoms. Plānots, ka līdz 2021.gada vidum kopā tiks atbalstīti vismaz 50 jaunuzņēmumi.

“Vairāki no atbalstītajiem projektiem, tostarp “InLable” un “VeritaCell” jau ir pamanīti gan vietējos, gan Eiropas mēroga jaunuzņēmumu konkursos un akseleratoros, kā arī savu tehnoloģiju attīstībai ir piesaistījuši partnerus – industriju līderus. Tie ir lieliski rezultāti, ņemot vērā, ka Komercializācijas reaktora fonds specializējas zinātnē bāzētu (t.s. “deep tech”) jaunuzņēmumu atbalstīšanā un šādi projekti ir daudz laikietilpīgāki nekā cita veida stārtapi,” uzsver Komercializācijas reaktora dibinātājs Nikolajs Adamovičs.

Tā “InLable” izstrādātā detaļu autentiskuma sistēma, kas nanolīmenī ļauj nolasīt marķējuma unikālās ģeometriskās īpašības, ir ieinteresējusi vācu mašīnbūvētājus un jau šogad ir paredzēti industriālie izmēģinājumi. Tehnoloģija ļauj detaļas autentiskumu pārbaudīt ar jebkuru ierīci, kurai ir zibspuldze, piemēram, viedtālruni.

Brēdiķis atgādina, ka Komercializācijas reaktora fonds izvērtē idejas, kuras potenciāli var darboties globālajos tirgos un kurām jau ir izveidots vismaz laboratorijas prototips.

“Mēs sagaidām komandas, kurās kopā darbojas zinātnieki un uzņēmēji. Pieredze rada, ka abu sinerģija ir tā, kas ļauj sasniegt izcilus rezultātus un pārvērst zinātnieku idejas modernos, noderīgos un ienesīgos produktos,” uzsver Adamovičs.

 

Akcelerācijas programmā jaunuzņēmēji saņem ne tikai finansējumu, bet arī apmācību, konsultācijas, mentoru padomu un palīdzību kontaktu dibināšanā ar industriju pārstāvjiem.

Vēl viens labs “deep tech” piemērs ir reģeneratīvās bioloģijas jomā strādājošais projekts “VeritaCell”, kas attīsta šūnu terapijas tehnoloģiju, kura ātri un efektīvi uzlabo ādas reģenerāciju sarežģītu brūču gadījumā un varētu būt pielietojama ne tikai brūču ārstēšanā, bet arī plastiskajā ķirurģijā un militārajā medicīnā.

“Jau patlaban sasniegtie rezultāti skaidri apliecina to, ka Finanšu attīstības institūcijas “Altum” iesaistīšanās jaunuzņēmumu ekosistēmā ir bijis pareizs lēmums. Piešķirtais finansējums ļauj mums vienlaikus attīstīt vairāk idejas, tādējādi arī varam gaidīt vairāk veiksmīgu projektu,” atzīst Brēdiķis.

 

Īsumā par Komercializācijas reaktoru un tā fondu

 

“Komercializācijas reaktors” (KR) ir starptautiska tehnoloģiju komercializācijas platforma, kas veido un attīsta zinātnē bāzētus jaunuzņēmumus un tas ir dibināts 2009. gadā Rīgā. KR mērķis ir palīdzēt satikties ideju autoriem – zinātniekiem, izgudrotājiem, un to īstenotājiem, kopīgi izskatot unikālu tehnoloģiju dzīvotspēju praksē un radot jaunus, strauji augošus un veiksmīgus uzņēmumus Latvijā. Platformas dibinātājs un idejiskais iedvesmotājs ir Nikolajs Adamovičs. Reaktorā tapuši, piemēram, šādi uzņēmumi: “Naco Technologies”, , “Conelum”, “Eventech”, “Evoled”, “Nanooptometrics”, “Snowision”, “Koatum”. Platformu atbalsta Attīstības finanšu institūcija “Altum”, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Latvijas Garantiju aģentūra, “Swedbank”, “Baltic International Bank”, Ekonomikas ministrija un citi uzņēmumi un organizācijas.

Savukārt Komercializācijas reaktora fonds ir viens no trijiem fondu pārvaldniekiem, kas Attīstības finanšu institūcijas “Altum” izsludinātajā publiskajā konkursā ieguva Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu inovatīvu agrīnas attīstības stadijas biznesa ideju komercializācijas atbalstam. KR fonds investē līdz 50 000 eiro jaunos pirmssēklas (pre-seed) līmeņa uzņēmumos un līdz pat 250 000 eiro veiksmīgākajos uzņēmumos sēklas līmenī, kas jau būs saņēmuši pirmssēklas investīciju. Kopumā fondā pieejams finansējums piecu miljonu eiro apmērā.

 

Public ID Group
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli