ECOFIN diskutēs par priekšlikumiem akcīzes nodokļa un digitālo pakalpojumu nodokļa jomā


...ECOFIN...foto;edwardscicluna.com
No 11. līdz 12. martam Finanšu ministrijas pārstāvji piedalīsies Eirogrupas un Eiropas Savienības (ES) Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes (ECOFIN) sanāksmē, kas notiks Briselē, Beļģijā.

Mājokļu cenu un hipotekāro kredītu parādu attīstību un to izmaiņas ir nepieciešams stingri uzraudzīt. Svarīgi ir analizēt biznesa cikla ietekmi, banku kreditēšanas ietekmi, kā arī sociālos aspektus, tādēļ Eirogrupā plānots diskutēt par mājokļu tirgu attīstību eirozonā. Tāpat paredzēts izskatīt atjaunoto Latvijas vispārējās valdības budžeta plāna projektu, kā arī Grieķijas otro pēcuzraudzības pastiprinātas uzraudzības ziņojumu. Paplašinātajā Eirogrupas formātā, kurā piedalās arī ne-eirozonas valstis, paredzēts pārrunāt budžeta instrumenta eirozonas konverģencei un konkurētspējai elementus un vērtēt instrumenta izdevumu sadaļu.

Savukārt ECOFIN sanāksmes laikā diskutēs par akcīzes nodokļa piemērošanas vispārēju režīmu īpaši šādu akcīzes preču ražošanai, uzglabāšanai un pārvietošanai starp dalībvalstīm.  Direktīvas galvenais mērķis ir saskaņot akcīzes un muitas procedūras un patēriņam nodotu akcīzes preču pārvietošanas ES daļēju vai pilnīgu automatizēšanu, lai akcīzes preču patēriņa dalībvalstī tiek iekasēts atbilstošais nodoklis. Savukārt Padomes regulā par administratīvo sadarbību akcīzes nodokļu jomā ir paredzēts juridiskais pamats administratīvajai sadarbībai starp dalībvalstīm. Tāpat ECOFIN skatīs Padomes direktīvu par to, kā saskaņojams akcīzes nodoklis spirtam un alkoholiskajiem dzērieniem. Direktīvas mērķis ir atjaunināt noteikumus, kas reglamentē alkohola akcīzes nodokli ES, paver ceļu uz labāku uzņēmējdarbības vidi un samazina izmaksas mazajiem alkohola ražošanas uzņēmumiem.

Pilnu ziņu skatīt Finanšu ministrijas mājaslapā: http://www.fm.gov.lv/lv/aktualitates/jaunumi/ecofin/60142-ecofin-diskutes-par-priekslikumiem-akcizes-nodokla-un-digitalo-pakalpojumu-nodokla-joma.

Finanšu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli