Finanšu ministrs Jānis Reirs uzsver EIB un nacionālā kontaktpunkta lomu ESIF ieviešanā


foto;FINANŠU MINISTRIJA
7.martā finanšu ministrs Jānis Reirs tikās ar Eiropas Investīciju bankas (EIB) viceprezidentu Aleksandru Stubu (Alexander Stubb), kuras laikā pārrunāja Latvijas un EIB sadarbības aktualitātes, tai skaitā EIB finansējumu projektiem Latvijā, InvestEU priekšlikuma attīstību un Brexit ietekmi uz EIB.

Ministrs uzvēra, ka “Latvijas sadarbība ar Eiropas Investīciju banku ir bijusi ļoti veiksmīga. Tomēr es saskatu iespējas Bankai vēl vairāk informēt Latvijas tirgu un veicināt tirgus dalībnieku izpratni par Eiropas Stratēģisko Investīciju Fondu un Altum kā fonda Konsultāciju centra nacionālo kontaktpunktu”.


foto;FINANŠU MINISTRIJA

Jāatzīmē, ka lielo projektu investīciju jomā Latvijā EIB Eiropas Stratēģiskā investīciju fonda (ESIF) jeb tā saucamā Junkera plāna ietvaros tiek īstenoti vairāki apjomīgi investīciju projekti, piesaistot EIB aizdevumus. Piemēram, ESIF ietvaros EIB nodrošina aizdevumu Latvijas Universitātei 30 miljonu eiro apmērā Akadēmiskā centra celtniecībai. Savukārt privātā sektora atbalstam 2018. gadā tika noslēgts aizdevumu līgums ar Hansamatrix, lai palielinātu uzņēmuma ražošanas jaudu un veicinātu pētniecību un inovācijas.

Arī Latvijas attīstības finanšu institūcija Altum kā ESIF Konsultāciju centrs ir aktīvi popularizējis EIB piedāvātās EFSI priekšrocības Latvijā, organizējot virkni izglītojošu semināru un diskusijas ar Latvijas uzņēmējiem, pašvaldību un valsts pārvaldes pārstāvjiem.

Jānorāda, ka ar ESIF ir veicinājis Latvijas uzņēmumu domāšanas maiņu, piesaistot investīcijas. Tai pat laikā grantu finansējums joprojām ir pieejamākais finansējuma avots Latvijā.

Kopumā EIB ir nodrošinājusi Latvijā ilgtermiņa finansējumu 44 projektos 1,4 miljardu eiro apmērā, tādējādi sekmējot darbavietu radīšanu un veicinot ekonomisko izaugsmi.

FINANŠU MINISTRIJA
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli