FM: Kokrūpniecība un mašīnbūve nodrošināja apstrādes rūpniecības izaugsmi 2018.gadā

2018.gada decembrī, pēc krituma trijos iepriekšējos mēnešos, Latvijas rūpniecībā atkal tika reģistrēta izaugsme, saražotās produkcijas apjomiem salīdzinājumā ar 2017.gada decembri palielinoties par 4,5%. Šādu rūpniecības izaugsmi visbūtiskāk veicināja apstrādes rūpniecības apjomu kāpums par 5,1%, kas ir viens no straujākajiem nozares pieauguma tempiem pagājušā gada laikā. Tādējādi var secināt, ka gada nogale rūpniecībā bijusi veiksmīga, turklāt pieaugumu decembrī uzrādīja arī ieguves rūpniecība, savukārt elektroenerģijas un gāzes apgādes sektora izlaide beidzot nesamazinājās, bet saglabājās iepriekšējā gada decembra līmenī.

2018.gadā kopumā rūpniecībā tika sasniegta izaugsme 2% apjomā, tajā skaitā apstrādes rūpniecības izlaide palielinājās par 3,4%. Tāpat kā 2015. un 2016.gadā, arī pērn galvenā apstrādes rūpniecības izaugsmes nodrošinātāja bija tās lielākā apakšnozare – kokrūpniecība. Kokrūpniecības izaugsme kļuva īpaši spēcīga gada otrajā pusē, un 2018.gadā kopumā tās izlaide bija par 5,3% augstāka nekā pirms gada. Pagājušajā gadā apakšnozares attīstību veicināja kokmateriālu cenu pieaugums, kā rezultātā arī koksnes un koka izstrādājumu apgrozījumā tika reģistrēts spēcīgs kāpums 15,7% apmērā. Sagaidāms, ka šogad cenas samazināsies, taču apakšnozares nākotnes perspektīvas tāpat saglabāsies labas.

Pilnu ziņu skatīt Finanšu ministrijas mājaslapā: http://www.fm.gov.lv/lv/aktualitates/jaunumi/makroekonomika/59819-fm-kokrupnieciba-un-masinbuve-nodrosinaja-apstrades-rupniecibas-izaugsmi-2018gada

Finanšu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli