FM: Pērn mazumtirdzniecības pieaugums sasniedza 4%, nedaudz atpaliekot no 2017. gada rezultāta

2018. gada decembra mēnesī, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo mēnesi, mazumtirdzniecības apjomi Latvijā bija pieauguši par 2,2%, tādējādi gadā kopumā mazumtirdzniecība bija par 4,0% augstāka nekā 2017. gadā, liecina jaunākie statistikas dati. Šī izaugsme ir nedaudz vājāka nekā 2017. gadā sasniegtie 4,4%, un to noteica mazumtirdzniecības pieauguma tempu palēnināšanās gada otrajā pusē galvenokārt saistībā ar autodegvielas tirdzniecības samazināšanos.

Degvielas mazumtirdzniecība uzrādīja kritumu kopš pērnā gada septembra, decembrī sarukumam sasniedzot 3,0%. Jāatzīmē, ka degvielas tirdzniecība kļuva vāja neilgi pēc degvielas cenu straujāka kāpuma, sākot ar pērnā gada vidu cenu pieaugumam tuvojoties 20% līmenim. Savukārt 2018. gadā kopumā degvielas tirdzniecības apjomi bija par 2,9% augstāki nekā 2017. gadā.

Pilnu ziņu skatīt Finanšu ministrijas mājaslapā: http://www.fm.gov.lv/lv/aktualitates/jaunumi/makroekonomika/59744-fm-pern-mazumtirdzniecibas-pieaugums-sasniedz-4-nedaudz-atpaliekot-no-2017-gada-rezultata.

Latvijas Republikas Finanšu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli