Azerbaidžānas delegāti Latvijā pārrunā konkurētspējas palielināšanas iespējas ne-naftas ražošanas nozarēs

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) šonedēļ uzņem delegāciju no Azerbaidžānas, lai runātu par konkurētspējas palielināšanu ne-naftas ražošanas nozarēs Azerbaidžānā caur nozaru asociāciju attīstību.

Delegācijā iekļauti vairāki Azerbaidžānas Ekonomikas ministrijas nodaļu vadītāji, kuri atbildīgi par vairākām ne-naftas nozarēm, tostarp metālapstrādi, dažādu industriju u.c., kā arī būvmateriālu ražotāja, piena pārstrādātāja nozares uzņēmumu pārstāvji. Lai gan naftas nozare veido lielāko daļu Azerbaidžānas iekšzemes kopproduktu (IKP), šim sektoram trūkst stabilitātes, tādējādi sniedzot negatīvu efektu valsts ekonomikai, ja samazinās naftas cenas. Sadarbības projekta galvenais mērķis ir attīstīt konkurētspēju Azerbaidžānas Republikas ekonomikas nozīmīgākajās ražošanas nozarēs, kas nenodarbojas ar naftas ieguvi un pārstrādi, lai panāktu ne-naftas sektoru īpatsvara pieaugumu Azerbaidžānas IKP līdz pat 80%. Papildus, projekta mērķis ir stiprināt publisko un privāto dialogu starp izvēlētajām rūpniecības nozarēm.

Klātesošie tika iepazīstināti ar LTRK pieredzi politikas veidošanas procesos, kā arī eksporta veicināšanas pasākumiem. Pēc tam ar prezentācijām uzstājās arī Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas valdes priekšsēdētājs Toms Grīnfelds, SIA “Sakret” valdes loceklis Juris Grīnvalds, kā arī Latvijas kokmateriālu klastera izpilddirektors Gatis Zamurs. Savukārt Ekonomikas ministrija, kas līdztekus LTRK ir projekta otrs partneris, rīkoja darba semināru par klasteru izveidi un Latvijas rūpniecības politikas attīstību.

Lai gūtu priekšstatu par atbalsta mehānismiem uzņēmējiem, Azerbaidžānas delegāti tiksies arī ar Attīstības finanšu institūcijas Altum pārstāvjiem. Ceturtdien plānota vizīte uz Valmieru, lai iepazītu reģionālās politikas veidošanas procesus, tostarp biznesa inkubatora darbu, kā arī pārtikas nozares attīstību.

“Latvijai ir būtiski ne tikai gūt pieredzi no dažādu valstu delegācijām, bet arī dalīties ar savu pieredzi. Šis projekts, kas tiek realizēts sadarbībā ar Eiropas Savienību ir labs piemērs tam, ka mēs varam parādīt savu valsti no vislabākās puses, kā arī piedāvāt labus un darbspējīgus risinājumus arī citām valstīm,” saka LTRK Projektu daļas vadītāja Līga Sičeva, piebilstot, ka projekta īstenošanas laikā plānots ierosināt izmaiņas attiecīgos regulējumos, lai vienkāršotu administratīvos procesus, samazinātu uzņēmējdarbības birokratizāciju, kas nodarbojas ar ne-naftas ražošanu.


 

Projekts tiek pilnībā realizēts ar Eiropas Savienības Delegācijas Azerbaidžānā finansējumu.


 

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies vairāk nekā 2400 individuāli biedri un vairāk nekā 60 uzņēmēju biedrības. LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2016.gadā pārsniedza 13,6 miljardus eiro.

LTRK pārstāv savu biedru - uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi, kā sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.

LTRK ir pilntiesīga starptautiskā tirdzniecības un rūpniecības kameru tīklojuma - vairākus gadu simtus darbības pieredzi uzkrājušo un daudzu miljonu visas pasaules uzņēmēju apvienojošo Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociācijas (EUROCHAMBRES) un Starptautiskās Tirdzniecības palātas (ICC) - biedre.

Biedrība ir viena no vecākajām Latvijas nevaldības organizācijām – LTRK ir uzņēmēju balss un atbalsts jau 80.gadu!


 

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli