Rīgas plānošanas reģiona pašvaldību vadība ar atbildīgajām institūcijām pārrunās problēmas NĪN un valsts autoceļu jomā

Šo piektdien 14. septembrī plkst.10.00 notiks Rīgas plānošanas reģiona (RPR) Attīstības padomes sēde, kurā piedalīsies reģiona 30 pašvaldību politiskā vadība, lai lemtu par nozīmīgiem jautājumiem Rīgas reģionā.

Šoreiz pašvaldību politiskā vadība ar Valsts zemes dienestu un Tieslietu un Finanšu ministrijām pārrunās paredzamās izmaiņas kadastrālo vērtību aprēķināšanas kārtībā un ietekmi uz nekustamā īpašuma nodokļu politiku kopumā, kas jau tuvākajā laikā būtiski ietekmēs reģiona pašvaldības un tās iedzīvotājus.

Savukārt ar VAS "Latvijas valsts ceļi" plānots pārrunāt aktuālo situāciju valsts autoceļu nozarē, tajā skaitā par perspektīvajiem projektiem Rīgas reģionā un plānoto valsts vietējo autoceļu nodošanu pašvaldībām.

Daiga Mieriņa (Jurēvica), Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes un Carnikavas novada domes priekšsēdētāja: "Pašvaldībām ir samilzuši jautājumi, kas skar nekustamā īpašuma nodokli. Sākot ar 2019.gadu sagaidāmas būtiskas izmaiņas kadastrālo vērtību aprēķināšanas kārtībā, kas atsevišķās reģiona pašvaldībās var izraisīt nekustamā īpašuma nodokļa reālo pieaugumu pat par 60%. Tāpēc svarīgi ir veidot diskusiju ar nozares politikas veidotājiem, lai atrastu balansu starp valsts, pašvaldību un iedzīvotāju interesēm. Tikpat svarīgs jautājums ir valsts autoceļi, to stāvoklis un attīstības perspektīvas. Pašvaldībām ir būtiski pirmajām uzzināt autoceļu attīstīšanas plānus, lai tās varētu daudz veiksmīgāk plānot pašvaldības darbu un attīstību. Šie abi ir vienlīdz svarīgi jautājumi, kas var veicināt un vienlaikus arī kavēt pašvaldību veiksmīgu attīstību."

Sēdē tika aicināta piedalīties finanšu ministre Dana Reizniece – Ozola un tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs. Dalību sēdē apstiprinājusi Valsts zemes dienesta ģenerāldirektore Solvita Zvidriņa, Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Ilmārs Šņucins un "Latvijas Valsts ceļi" Attīstības pārvaldes direktors Gundars Kains, kā arī citi pārstāvji.

Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomi vada Carnikavas domes priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (Jurēvica). Katra no sēdēm tiek veltīta kādai nozīmīgai tēmai reģionā, iniciējot diskusiju ar atbildīgajiem politikas veidotājiem valstī.

Rīgas plānošanas reģions
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli