Kādām situācijām piemērots kāds kredīts?


Foto: Shutterstock.com
Kredīts ir mūsdienās plaši izmantots finanšu risinājums, ar kura palīdzību iespējams iegādāties sev nepieciešamās lietas, bet maksāt par tām pakāpeniski un atbilstoši savai maksātspējai. Kredīts var būt gan ilgtermiņa, gan īstermiņa, tam varbūt lielāki procenti, vai tas var būt bezprocentu. Nevar noliegt, ka aizdevumu klāsts mūsdienās ir ļoti plašs, tieši tāpēc jebkuram patērētājam mūsdienās ir svarīgi atšķirt, kāds aizdevuma veids būs vispiemērotākais kādām situācijām.

Kredītlīnija neprognozējamam izdevumu apjomam

Jau ilgu laiku vārds kredīts ir bijis saistīts ar banku piedāvātajām kredītkartēm. Taču šobrīd pēc līdzīga principa darbojas ne vien banku kartes, bet arī dažādi virtuālo kredītlīniju piedāvājumi. Kedītlīnija būtībā ir naudas summa, kuras ietvaros banka vai nebanku kredītdevējs Jums apņemas aizdot naudu nepieciešamības gadījumā. Lai noteiktu, cik lielu kredītlīniju Jums iespējams piedāvāt, aizdevējs izvērtēs tādus faktorus, kā Jūsu ienākumi, esošo kredītsaistību apjoms un iepriekšējā kredītu atmaksāšanas vēsture. Pēc tam, kad vajadzīgā informācija būs apkopota un izanalizēta, Jums tiks piedāvāta, piemēram, 2000 eiro liela kredītlīnija, kuras ietvaros varēsiet aizņemties.

Priekšrocības

Šim kredītu veidam ir vairākas priekšrocības, kas to izteikti atšķir no tādiem aizdevumu veidiem kā patēriņa kredīts vai īstermiņa kredīts. Tās ir:

 • Iespēja jebkura brīdī iegūt naudu, neveicot atsevišķu pieteikšanos aizdevumam;
 • Iespēja atmaksāt kredītu sev ērtā termiņā un apjomā, katru mēnesi iemaksājot kaut vai tikai minimālo atmaksas summu;
 • Nepieciešamība maksāt tikai par konkrētajā mēnesī izmantoto naudas apjomu. Ja nauda netiek tērēta, par kredītlīniju nav jāmaksā.

Kādām situācijām šis kredīts piemērots?

Kredītlīnija būs piemērota tad, ja ziniet, ka gaidāmi pamatoti izdevumi, kas radīs nepieciešamību aizņemties, bet nezināt precīzu aizdevuma apjomu. Piemēram, Jūs esat uzsācis mājokļa remontu, bet nepieciešamie darba rīki un būvniecības materiāli ir jāiegādājas pakāpeniski. Turklāt, Jums iespējams būs nepieciešams maksāt arī palīgstrādniekiem par konkrētām darba stundām, kuras pirms remonta uzsākšanas nav iespējams precīzi paredzēt. Tāpat kredītlīnija labi derēs tad, ja plānots lielāks mašīnas remonts, jāpērk rezerves detaļas un autoserviss nevar precīzi pateikt, cik tas izmaksās pirms visi darbi nav pabeigti.

Patēriņa kredīts – preču iegādei

Kā jau norāda šī aizdevuma nosaukums, tas tiek piešķirts patēriņa vajadzībām jeb preču un pakalpojumu iegādei. Bieži vien veikaliem jau ir sadarbība ar konkrētiem aizdevējiem un tie piedāvā patēriņa kredīta līgumus noformēt uz vietas. Tiek sastādīts ikmēneša maksājuma grafiks, tajā norādot gan preces vērtību, kāda tiek samaksāta pārdevējam, kā arī ar kredīta izsniegšanu saistītie izdevumi.  Jo mazāks aizdevuma termiņš - jo lētāks parasti ir kredīts, tiesa gadās, ka aizdevēji piedāvā īpašas akcijas, piedāvājot 100% atlaidi kredīta komisijas maksai.

Priekšrocības

Patēriņa kredītu var izmantot apjomīgāku plānotu izdevumu veikšanai, tādējādi maksājumus par preci veicot pakāpeniski un pa daļām. Galvenās priekšrocības šim aizdevuma veidam ir:

 • Iespēja sākt lietot preci vai izmantot pakalpojumu uzreiz, nevis gaidīt, kad tiks sakrāta nauda;
 • Iespēja iegādāties dārgas, bet ikdienai nepieciešamas preces nepārmaksājot vai samaksājot nelielu summu aizdevējam;
 • Aizņemoties iespējams arī nenorādīt, kādam mērķim kredīts nepieciešams.

Kādām situācijām šis kredīts piemērots?

Šo kredītu var izmantot tad, ja nepieciešams iegādāties lietas mājai, piemēram:

 • Gultai steidzami nepieciešams jauns matracis;
 • Pieteikusies atvase un vajadzīgas bērnu mēbeles un ratiņi;
 • Jānomaina saplēsts loga stikls;
 • Saplīsis ledusskapis un nepieciešams iegādāties jaunu.

Respektīvi, patēriņa kredīts var palīdzēt, lai nebūtu ilgstoši jāpaliek bez ikdienā nepieciešamām mantām tad, ja nav iespējams uzreiz par tām samaksāt pilnā apjomā.


Foto: Shutterstock.com

Bankas karte ar kredītlimitu – ceļojumiem

Lai arī mūsdienās ir daudz tiek reklamēti dažādi virtuāli pakalpojumi, stabilā vērtība - kredītkarte – nekur nav pazudusi un vēl arvien ir ļoti pieprasīts pakalpojums. Jebkurā bankā iespējams vērsties ar lūgumu izskatīt Jūsu maksātspēju un piešķirt kredītkarti. Visizdevīgākos piedāvājumu visdrīzāk saņemsiet bankā, uz kuru tiek pārskaitīta Jūsu alga, taču nekas Jums neliedz painteresēties par kredītkartes iespējām arī citās bankās.

Priekšrocības

Lai gan pastāv tāda neērtība, kā nepieciešamība vienmēr nēsāt līdzi plastikāta karti, bankas kredītkartei ir arī savas priekšrocības:

 • Īpaši parocīgi ir ņemt līdzi kredītkarti, dodoties uz ārzemēm kur nepieciešamības gadījumā kredītu paņemt var nebūt iespējams;
 • Kredītkarte ir kā drošības spilvens neparedzētiem apstākļiem gan ikdienā, gan ceļojumos;
 • Jums būs jāmaksā ikmēneša maksa par pašu karti, taču kredītprocenti visdrīzāk būs izdevīgāki nekā tad, ja tiek ņemts patēriņa kredīts vai īstermiņa aizdevums.

Kādām situācijām šis kredīts piemērots?

Kā jau minēts iepriekš, kredītkarte ir piemērots risinājums tiem, kas daudz ceļo, un it īpaši tiem, kas paši savus ceļojumus plāno. Ar kredītkartes palīdzību var rezervēt aviobiļetes, naktsmājas un nomas auto vēl pirms došanās ceļojumā. Arī tad, ja ceļojuma laikā nepieciešams pēkšņi kaut ko pārplānot vai rodas neparedzēti izdevumi, kredītkarte būs uzticams palīgs. 


Foto: Shutterstock.com

Specializētais kredīts

Dažādu lielāku pirkumu - piemēram dzīvesvietas vai automašīnas - iegādei tiek piedāvāti šiem konkrētajiem mērķiem pielāgoti specializēti aizdevumi. Ņemot vērā, ka šādi pirkumi bieži vien ir ļoti dārgi, tiem būs nepieciešams nodrošinājums - visbiežāk nepieciešams ieķīlāt pērkamo objektu. Tāpat pie specializētajiem kredītiem ir pieskaitāms arī studiju kredīts, kas īpaši izstrādāts tam, lai ikviens varētu iegūt izglītību, par to norēķinoties vien pēc studiju pabeigšanas.

Priekšrocības

Lai arī specializēto kredītu nosacījumi bieži vien mēdz būt ļoti stingri, tomēr specializētajiem kredītiem ir neapstrīdamas priekšrocības:

 • Jūs varat saņemt aizdevumu tādiem pirkumiem, kam krāt naudu būtu nepieciešams pat vairākus desmitus gadu;
 • Bankas izstrādā konkrētajai vajadzībai piemērotu kreditēšanas piedāvājumu;
 • Aizdevumu iespējams atmaksāt ilgā laika posmā un mazos maksājumos, kādus Jūs varat atļauties.

Kādām situācijām šis kredīts piemērots?

Specializētais kredīts piemērots cilvēkiem ar ilgtermiņa plāniem, kas zina ko vēlas un ir gatavi ilgtermiņā ieguldīt savus līdzekļus un darbu, lai to iegūtu, piemēram:

 • Pašnodarbinātais, kam sava biznesa veikšanai nepieciešama sava automašīna;
 • Ģimene ar labiem ienākumiem, kam nepieciešama lielāka dzīvesvieta;
 • Jaunietis, kas vēlas studēt pieprasītā un perspektīvā studiju programmā.

Katrā ziņā pirms tiek piešķirts šāds kredīts, aizdevējs pārliecināsies par kredītņēmēja finanšu situāciju un noteiks, vai un ar kādiem nosacījumiem kredīts viņam tiks izsniegts.

Izvēlies pareizo un atmaksā apzinīgi

Tiem, kas nav saistīti ar finanšu sfēru, iespējams nav tik viegli orientēties daudzveidīgajos kredītu piedāvājumos, izmaksās un nosacījumos. Taču ņemiet vērā iepriekš rakstīto, iepazīstieties ar visiem kredītu veidiem un izmantojiet konkrētus kredītus tieši tiem mērķiem, kam tie paredzēti.

Lai arī kuram kredītam Jūs plānojat pieteikties, vienmēr ir svarīgi aizņemties apdomīgi, izvērtējot tādus faktorus kā:

 • Cik lielu daļu no Jūsu ikmēneša izdevumiem sastāda šis kredīts un visi aizdevumi kopumā;
 • Kāda ir Jūsu maksātspēja šobrīd un kāda tā būs pārredzamā nākotnē;
 • Vai kredīts Jums tiešām ir nepieciešams.

Aizņemieties atbildīgi, izvērtējot savas iespējas kredītu atmaksāt laikā un pilnā apjomā!

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums