Latvijai un Somijai ir kopīgas intereses sadarbībai inovāciju, pētniecības un jaunuzņēmumu jomā

"Latvijai un Somijai ir vēsturiski izveidojusies cieša sadarbība, kā arī kopīgas intereses un vērtības. Mūsu valstīm ir liels sadarbības potenciāls. Vizītes laikā, tiekoties gan ar Somijas ekonomikas un enerģētikas ministriem, gan ar uzņēmējiem, secinājām, ka esam ieinteresēti attīstīt divpusējo sadarbību inovāciju, pētniecības, mākslīgā intelekta, jaunuzņēmumu, kā arī enerģētikas jomā. Vienlaikus svarīgi ir stiprināt sadarbību Ziemeļvalstu – Baltijas valstu formāta ietvaros," pēc darba vizītes Somijā atzīst Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Tikšanās laikā ar Somijas ekonomisko lietu ministru Miku Lintilā (Mika Lintilä), ministri vienprātīgi atzina, ka Latvijai un Somijai ir liels potenciāls divpusējās ekonomiskās sadarbības paplašināšanai inovāciju, pētniecības un start-up jomās, kā arī būvniecības harmonizācijas virzienā. Ministri pārrunāja arī Eiropas Savienības daudzgadu budžeta un Kohēzijas politikas jautājumus.

Vienlaikus ministri pārrunāja iespējas veidot sadarbību mākslīgā intelekta attīstības jomā, piemēram, veidojot mākslīgā intelekta platformu Baltijas valstu – Somijas līmenī. M.Lintilā sarunās informēja, ka Somijā ir izstrādāta nacionāla līmeņa stratēģija mākslīgā intelekta plašākai ieviešanai, bet ir svarīgi veidot Eiropas Savienības līmeņa aliansi šajā jomā.

Savukārt, tiekoties ar Somijas vides, enerģētikas un mājokļu ministru Kimmo Tīlikainenu (Kimmo Tiilikainen), A.Ašeradens pārrunāja reģionālās sadarbības jautājumus, tai skaitā par vienotas Baltijas reģionālā gāzes tirgus arhitektūras veidošanu un Ziemeļvalstu – Baltijas valstu enerģētikas tirgus integrāciju.

Vizītes ietvaros, apmeklējot Somijas start-up kopienu Maria 01, ministrs un pavadošā Ekonomikas ministrijas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras delegācija iepazinās ar pētniecības un inovāciju aģentūras Business Finland un pētniecības un inovāciju centra VTT Technical Research Centre darbības modeļiem un piedāvātajām iespējām jaunuzņēmumiem.  Tikšanās piedalījās arī riska kapitāla investīciju uzņēmuma Superhero Capital pārstāvji, kas jau ir investējuši Latvijas jaunuzņēmumos, kā dēļ arī varēja atzinīgi novērtēt Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmu. Tāpat tikšanās laikā puses pārrunāja tehnoloģiju pārneses, valsts finansējuma piesaistīšanas pētniecībai un start-up uzņēmumiem un citus sadarbības jautājumus.

Kā ziņots iepriekš, Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens šā gada 16. un 17. maijā darba vizītē apmeklēja Somijas galvaspilsētu Helsinkus, lai ar augsta līmeņa amatpersonām un uzņēmējiem pārrunātu reģionālās un ekonomiskās sadarbības jautājumus, it īpaši jaunuzņēmumu, inovāciju, investīciju un enerģētikas jomā.

Somija ir 9. lielākais Latvijas ārējās tirdzniecības partneris ar 1.034 miljardu EUR apgrozījumu, tomēr divpusējās tirdzniecības bilance ir negatīva. Latvijas eksports uz Somiju veido 340 milj. EUR, bet imports - 694 milj. EUR. Uz doto brīdi Latvijā ir 395 uzņēmumi ar Somijas pamatkapitālu.

 

Ekonomikas ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli