MK izskatīs kārtību, kādā kredītiestādes un maksājumu pakalpojumu sniedzēji ziņos VID par klientu kontiem

Otrdien, 15. maijā, Ministru kabinets (MK) izskatīs Finanšu ministrijas sagatavotu kārtību, kādā Valsts ieņēmumu dienestam (VID) sniedzama informācija par fiziskās personas kontu apgrozījumu un atlikumu. Noteikumu projekts paredz kārtību, kādā kredītiestāde un maksājumu pakalpojumu sniedzējs līdz katra gada 1. februārim iesniegs VID informāciju par klientiem, kuru pieprasījuma noguldījuma kontu un maksājumu kontu iepriekšējā gada kopējā debeta vai kredīta apgrozījuma summa vienas kredītiestādes vai maksājumu pakalpojuma sniedzēja ietvaros ir 15 000 eiro vai vairāk.

Informācija sniedzama elektroniski par fiziskām personām, kas ir Latvijas Republikas rezidenti.

Grozījumi likumā par nodokļiem un nodevām, kas paredz šo kārtību, izstrādāti nodokļu reformas ietvarā. Regulējums ir vērsts uz leģitīma mērķa – sabiedrības labklājības veicināšana – sasniegšanu, pilnveidojot fizisko personu nodokļu nomaksas uzraudzību, tādējādi savlaicīgi novēršot nodokļu nemaksāšanas gadījumu skaitu un nodrošinot, ka valsts budžets saņem tam pienākošos visus nodokļu maksājumus. Turklāt VID, plānojot nodokļu kontroles pasākumus, varēs savus resursus izmantot daudz efektīvāk.

Plānots, ka noteikumi stāsies spēkā 2018. gada 18. maijā. Informācija būs jāiesniedz katru gadu līdz 1. februārim, savukārt pirmo reizi informācija VID tiks sniegta līdz 2018. gada 1. septembrim par klientiem, kuru pieprasījuma noguldījuma kontu un maksājumu kontu kopējā atlikuma summa 2018. gada 1. janvārī bija 15 000 eiro vai vairāk.

Noteikumu projekts skatāms MK mājaslapā.

FINANŠU MINISTRIJA
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli