sammenlign lån) un vienkārši paņem kredītu pie pirmā aizdevēja, ko pamana. Šādā veidā cilvēki ievērojami pārmaksā, turklāt riskē ar savām iespējām laikā atmaksāt aizdevumu. Lai pārliecinātos, ka pieņemt labāko un piemērotāko lēmumu, kad runa ir par ātro kredītu izvēli, noteikti izvērtējiet sekojošus aspektus."> sammenlign lån) un vienkārši paņem kredītu pie pirmā aizdevēja, ko pamana. Šādā veidā cilvēki ievērojami pārmaksā, turklāt riskē ar savām iespējām laikā atmaksāt aizdevumu. Lai pārliecinātos, ka pieņemt labāko un piemērotāko lēmumu, kad runa ir par ātro kredītu izvēli, noteikti izvērtējiet sekojošus aspektus." />

Kā izvērtēt ātro kredītu piedāvājumus?

Ikkatram var gadīties kādi steidzami, neplānoti tēriņi, kuru segšanai vajadzīgs papildus finansējums. Šādās situācijās nereti palīdzība tiek meklēta pie nebanku sektora kreditoriem, kas izsniedz ātros aizdevumus. Tā kā šo kreditoru piedāvājums ir visai līdzīgs, daudzi kredītņēmēji neuzskata par vajadzīgu salīdzināt aizdevumus (sammenlign lån) un vienkārši paņem kredītu pie pirmā aizdevēja, ko pamana. Šādā veidā cilvēki ievērojami pārmaksā, turklāt riskē ar savām iespējām laikā atmaksāt aizdevumu. Lai pārliecinātos, ka pieņemt labāko un piemērotāko lēmumu, kad runa ir par ātro kredītu izvēli, noteikti izvērtējiet sekojošus aspektus.

Kreditora reputācija

Pirms ķerieties klāt kredīta nosacījumu izvērtēšanai, ir jāizvērtē paši kreditori. Protams, aizdevumus vajadzētu ņemt tikai un vienīgi pie licenzētiem, oficiāliem aizdevējiem, citādāk pastāv liela iespēja, ka tiksiet apkrāpts, tomēr arī ne visi oficiālie aizdevēji ir vienlīdz godprātīgi. Tie visi darbojas likuma ietvaros, taču daži ir uz klienta interesēm vairāk orientēti nekā citi. To, kāda ir kreditoru reputācija un attieksme pret klientiem, varat uzzināt palasot iepriekšējo klientu atsauksmes. Tos kreditorus, kuru reputācija nav gluži spīdoša, uzreiz izslēdziet no iespējamās sadarbības loka. 

Pieejamās kredītu summas un atmaksas termiņi

Tālāk, jāizvērtē pašas pamata lietas, kas saistās ar aizdevumu, proti, maksimālās aizdevuma summas un atmaksas termiņi. Vairumā gadījumu, ar ātro kredītu var saņemt naudas summas no 5 līdz 500 eiro ar atmaksas termiņu līdz vienam mēnesim, taču ir kreditori, kas piedāvā arī lielākas summas un garākus termiņus. Tāpat ir arī aizdevēji, kas jaunajiem klientiem mēdz piešķirt mazākas summas, aptuveni līdz 300 eiro. Ja jums ir nepieciešamība pēc nopietnāka aizdevuma, jums noteikti būs svarīgi atrast aizdevējus, kas piešķirs maksimāli lielas naudas summas uz garākiem atmaksas termiņiem.

Procentu likmes

Svarīgākais punkts kredītu izvērtēšanā vienmēr ir procentu likmju salīdzināšana. Principā procentu likmes lielums nozīmē to, cik samaksāsiet par pakalpojumu un, ja gribat ietaupīt, ir svarīgi atrast aizdevēju, kas piedevā zemākās procentu likmes. Parasti ātrajiem kredītiem netiek piemērotas nekādas papildus komisijas maksas, tāpēc šis uzdevums ir visai vienkāršs. Vēl jāņem vērā, ka daudzi kreditori jaunajiem klientiem piedāvā bezprocentu kredītus, tāpēc, ja aizņematies pirmo reizi, daudz izdevīgāk būs sadarboties ar aizdevēju, kas piedāvā šo pakalpojumu. 

Iespēja pagarināt atmaksas termiņu

Ļoti svarīgi ir izpētīt arī to, vai kredītam ir pieejama atmaksas termiņa pagarināšanas iespēja jeb kredīta brīvdienas. Šis pakalpojums nodrošina iespēju uz laiku atlikt kredīta maksājumus, ja, radušās, kādas neparedzētas problēmas, kuru dēļ nav, iespējams segt maksājumus sākotnēji noteiktajā laikā. Kredīta brīvdienu pieejamība ir ļoti būtiska, jo tā var jūs pasargāt no tūlītējām soda sankcijām nemaksāšanas gadījumā. Noteikti jānoskaidro arī tas, cik šī pakalpojuma izmantošana izmaksā, jo tā cenas var būt visai atšķirīgas.

Vai pieejams SMS kredīts

Visbeidzot, vajadzētu noskaidrot arī to, vai kredīts ir pieejams tikai, nosūtot kredīta pieteikumu internetā, vai arī var iegūt naudu ar telefona palīdzību (få penge med mobiltelefon). Tā saucamais SMS kredīts, kuru var saņemt, nosūtot īsziņu, var ievērojami atvieglot kredīta saņemšanu, jo kredīta pieteikumu var nosūtīt jebkurā laikā un no jebkuras vietas, ja vien pie rokas ir mobilais telefons. Tas ir daudz ērtāk un parocīgāk, tāpēc labāk izvēlēties kreditoru, kurš sniedz šādu iespēju.

Kā redzams, ātrie kredīti un to izsniedzēji var diezgan būtiski atšķirties cits no cita un līdz ar to, var atšķirties arī jūsu aizdevuma nosacījumi. Ja jums ir nepieciešamas aizdevums, vienmēr pārliecinieties par to, ka nepārmaksājat un izmantojat pašu izdevīgāko piedāvājumu kāds vien jums pieejams. 

Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana