DNB banka piešķīrusi kokapstrādes uzņēmumam SIA "Balza" finansējumu 1,1 miljona eiro apmērā

DNB banka 1,1 miljona eiro apmērā finansējusi vienu no vadošajiem Kurzemes uzņēmumiem līmēto brusu ražošanā - SIA "Balza". Iegūtos līdzekļus plānots izmantot dažādiem mērķiem - kokmateriālu iepirkumiem un jaunu kokapstrādes iekārtu iegādei.

DNB bankas finansējums ļaus efektivizēt uzņēmuma ražošanas procesus, nomainot vecās iekārtas pret jaunām un mūsdienīgām tehnoloģijām, kas uzlabos uzņēmuma konkurētspēju eksporta tirgos.

„Par iegūto finansējumu plānots nopirkt kokapstrādes skeneri, kas ar maksimālu precizitāti un ātrumu atzīmēs zarus kokmateriālā un nodos informāciju nākamajai iekārtai – zāģim. Tas ir ātrums un precizitāte, un vienlaikus arī garantēta kvalitāte, ko ne vienmēr ar manuālu darbu iespējams nodrošināt. Skeneris aizstās darbinieku roku darbu un var darboties vairākās maiņās, kas nozīmē naudas un laika ekonomiju,” stāsta Andis Isajevs, SIA „Balza” valdes priekšsēdētājs.

Tāpat kokapstrādes uzņēmums un banka vienojušies par kredītlīnijas piešķiršanu papildus apgrozāmiem līdzekļiem un garantiju līniju kā nodrošinājumu kokmateriālu iepirkumiem.

„Varam droši apliecināt, ka rūpniecība Latvijā attīstās līdzi laikam, tādejādi spējot radīt eksportspējīgus produktus un nodrošinot darbavietas. Partnerattiecību uzsākšana ar kokapstrādes nozares uzņēmumu „Balza” papildus tam apliecina vēl arī to, ka sekmīga uzņēmējdarbība var attīstīties ne tikai Rīgā vai Pierīgā, bet arī Latvijas reģionos,” komentē Lauris Macijevskis, DNB bankas valdes loceklis un viceprezidents.

SIA “Balza” uzsāka sadarbību ar DNB banku 2016. gada rudenī, kad līzingā tika finansēta divu iekrāvēju iegāde. Kopš tā brīža DNB ir kļuvusi par uzņēmuma pamatbanku.

Kuldīgas novada uzņēmums “Balza” nodarbojas ar kokapstrādi. Uzņēmuma pamatnodarbošanās ir līmēto brusu ražošana, bet no to atlikumiem tiek veikta arī citu koksnes produktu (zāģmateriālu, zāģbaļķu, šķeldas, skaidu, mizu, granulu) ražošana. 2015. gadā uzņēmums savu produkciju lielākoties ir realizējis eksporta valstīs (74 %) – Dānijā, Itālijā un Ungārijā. Uzņēmums īsteno bezatlikuma koksnes pārstrādi, kas panākta, pēdējos četros gados veicot ievērojamas investīcijas ražošanas modernizācijā.

 

DNB banka
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi