Parīzē izskatīs Ekonomikas pārskatu par Latviju un pārrunās Latvijas-Francijas ekonomiskās sadarbības jautājumus

Ekonomiskās attīstības un sadarbības organizācija (turpmāk - OECD) ir sagatavojusi otro Ekonomiskā pārskata projektu par Latviju, kurā izvērtēta Latvijas ekonomiskā situācija, galveno reformu īstenošanas process, pirmajā Ekonomikas pārskatā atspoguļoto rekomendāciju izpilde, kā arī sniegtas jaunas rekomendācijas Latvijai.

Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens un Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Stinka ar Latvijas delegāciju šā gada 22.maijā Parīzē piedalīsies OECD Ekonomiskās attīstības un pārskatu komitejas sanāksmē, lai pārrunātu OECD sagatavoto otro Ekonomiskā pārskata projektu par Latviju.

“Esam gandarīti, ka OECD otrajā Ekonomikas pārskatā par Latviju ir atzīmēti mūsu sasniegumi ekonomikas attīstībā, kas panākti pateicoties strukturālām reformām un neskatoties uz izaicinājumiem ārējā vidē. OECD sagatavotais pārskats par Latviju ir ļoti nozīmīgs dokuments Latvijas valdībai tās iecerēto reformu īstenošanai, jo atspoguļo neatkarīgu vērtējumu un sniedz rekomendācijas ekonomiskās politikas un strukturālo reformu īstenošanai”, uzsver Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs A.Ašeradens.

Jāatzīmē, ka šī pārskata sagatavošanas procesā starp OECD Ekonomikas departamenta un Latvijas augsta līmeņa pārstāvjiem jau iepriekš notikušas divas sanāksmes Rīgā. Sanāksmju laikā tika pārrunāti jautājumi, kas saistīti ar Latvijas makroekonomisko politiku, fiskālo politiku, nodokļu politiku, finanšu sektora stabilitāti, uzņēmējdarbības vidi, izglītības, zinātnes, darba tirgus, enerģētikas u.c. reformām. Vienā no OECD pārstāvju vizītēm notika tikšanās arī ar Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Latvijas Pašvaldību savienības, kā arī Ārvalstu investoru padomes Latvijā pārstāvjiem.

Plānots, ka OECD Ekonomiskais pārskats par Latviju tiks oficiāli publicēts 2017.gada septembrī. Saskaņā ar OECD praksi šāda veida pārskati tiek publicēti reizi divos gados.

Vizītes ietvaros Parīzē Ministru prezidenta biedram, ekonomikas ministram plānota arī divpusējā tikšanās ar OECD Ģenerālsekretāra vietnieci Mari Kiviniemi (Mari Kiviniemi), kurā plānots pārrunāt ar OECD Ekonomikas pārskata par Latviju saistītos jautājumus.

Tāpat Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs plāno tikties ar Francijas Finanšu un ekonomikas ministrijas galveno ekonomistu Mišelu Hudebinu (Michel Houdebine). Tikšanās laikā plānots pārrunāt tautsaimniecības produktivitātes izaicinājumus, ES Padomes rekomendācijas izpildes progresu attiecībā uz Nacionālās produktivitātes padomes izveidi Eirozonas valstīs, proti Francijā un Latvijā, kā arī abu valstu ekonomisko sadarbību.

Vēl viena Ministru prezidenta biedra, ekonomikas ministra tikšanās ir plānota ar Francijas stratēģiskās analīzes institūcijas “France Stratégie” ģenerālkomisāru Mišeļu Jahieļu (Michel Yahiel). Šīs tikšanās laikā paredzēts apspriest šīs iestādes institucionālo uzbūvi un mērķus, galvenos uzdevumus un pētniecības virzienus ar domu, ka tā varētu pildīt Francijas Nacionālās produktivitātes padomes funkciju saskaņā ar ES Padomes rekomendāciju un ar nolūku iepazīties ar šīs institūcijas darbības elementiem, kas varētu palīdzēt Latvijas Nacionālās produktivitātes padomes izveides procesā.

 

Ekonomikas ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana