Sekmē ekonomisko sadarbību ar Krievijas reģioniem

"Tāpat kā spēcīga siena tiek celta no atsevišķiem ķieģeļiem, tā arī valstu divpusējo sadarbību veido atsevišķu reģionu sadarbība," trešdien, 17.maijā atklājot Latvijas – Krievijas starpvaldību komisijas ekonomiskās, zinātniski tehniskās, humanitārās un kultūras sadarbības jomā Reģionālās sadarbības darba grupas trešo sēdi Pleskavā minēja Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Stinka.

Sēdes laikā puses pārrunāja Latvijas un Krievijas reģionu līdz šim īstenoto ekonomisko sadarbību, kā arī iespējas sadarbības sekmēšanai turpmāk.

2016.gadā Krievija bija ceturtais lielākais Latvijas ārējās tirdzniecības partneris, savukārt investīciju ziņā Krievija ieņem otro vietu pēc kopējo tiešo investīciju apjoma Latvijā.

Lielākais ieguldījums Latvijas – Krievijas divpusējās tirdzniecības darījumu apjomos ir Maskavas apgabalam, Tatarstānas Republikai, Ļeņingradas, Pleskavas, Kalugas, Kirovas un arī citiem reģioniem.

Latvija saskata plašas iespējas ciešākai sadarbībai ar Krievijas reģioniem tādās jomās kā tirdzniecība un investīcijas, tūrisms (tai skaitā, medicīnas, kurortoloģijas un gastronomiskais), augstākā izglītība, lauksaimniecība, transports, tranzīts un loģistika un citās. Tāpat tika pārrunāta esošā līgumtiesiskā bāze ar Krievijas reģioniem un tās paplašināšanas iespējas.

Nozīmīga loma Latvijas – Krievijas reģionālajai sadarbībā ir Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmai 2014.–2020. gadam.

Vizītes ietvaros Pleskavā Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Stinka tikās arī ar Pleskavas apgabala gubernatora vietnieku Sergeju Perņikovu, lai pārrunātu iespējas ciešākai sadarbībai ar Pleskavas reģionu.

Ekonomikas ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana