Tautsaimniecības padomes vadības komitejas locekļi, diskutējot ar Saeimas komisijas deputātiem...

Tautsaimniecības padomes vadības komitejas locekļi, diskutējot ar Saeimas komisijas deputātiem, pārrunā vidēja termiņa nodokļa reformu; virzība tiek atbalstīta.

Trešdien, 19.aprīlī, Ekonomikas ministrijā Tautsaimniecības padomes vadības komiteja tikās ar atbildīgo Saeimas komisiju deputātiem, lai diskutētu par vidēja termiņa nodokļu reformu, pārrunājot mērķus un plānus, kā arī nolemjot, ka virzību nepieciešams turpināt, padziļināti strādājot pie detaļām, tostarp pašvaldību motivēšanas iespējām, piesaistīt uzņēmējdarbību un kompensējošo mehānismu meklēšanu.

Tikšanās laikā piedalījās deputāti no Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas, kā arī Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputāti. Viņi norādīja, ka pašreiz jautājumus un problēmas rada tas, ka vēl arvien bremzējas Eiropas Savienības struktūrfondu apgūšana, kas varētu pasargāt Latvijas valsts budžetu no būtiskiem zaudējumiem, ja vidēja termiņa nodokļu stratēģija tiks ieviesta no nākamā gada. Būtiski ir darīt visu, lai ar šiem papildu līdzekļiem, izdotos veikt plānotās reformas. Tāpat Tautsaimniecības komisijas deputāti uzdeva jautājumus par sponsorēšanas un ziedošanas turpmāko regulējumu, vienojoties, ka pie pieņemamākā risinājuma vēl jāstrādā, ieguldot papildu skaidrojošo darbu.

Vēl tika pārrunāts tas, ka pārejas periodā, kas ir paredzēts trīs gadi, uzņēmumiem būs iespēja izmaksāt iepriekš nesadalīto peļņu, kas pēc Finanšu ministrijas aplēsēm sasniedz kopumā septiņus miljardus eiro. Tādējādi paredzams, ka pašvaldībām būs būtisks ieņēmumu pieaugums no neizmaksātajām dividendēm, kompensējot reformas radīto ietekmi.

Sēdē tika turpinātas jau februārī uzsāktās diskusijas, kas sekoja LTRK un LDDK piedāvājuma nodokļu politikas stratēģijai turpmākajiem gadiem izskatīšanai. LTRK, LDDK un FM ir kopīgs redzējums, ka jānosaka vienota IIN likme 20% apmērā ienākumam no algas, ienākumam no kapitāla, neattiecinot uz dividendēm, piedāvājot veikt UIN reformu, kas paredz 0% UIN likmi uzņēmuma attīstībā ieguldītajiem līdzekļiem un 20% UIN likmes nomaksu tikai peļņas sadales brīdī.

Tautsaimniecības padome ir Ekonomikas ministrijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības un Latvijas Pašvaldību savienības izveidota konsultatīva institūcija, kas darbojas ar mērķi sekmēt uzņēmējdarbībai labvēlīgas vides politikas īstenošanu un veicināt ilgtspējīgas tautsaimniecības attīstību valstī.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies vairāk nekā 1800 individuāli biedri un vairāk kā 60 uzņēmēju biedrības. LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2014.gadā pārsniedza 17,5 miljardus eiro.

LTRK pārstāv savu biedru - uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi, kā sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.

LTRK ir pilntiesīga starptautiskā tirdzniecības un rūpniecības kameru tīklojuma - vairākus gadu simtus darbības pieredzi uzkrājušo un daudzu miljonu visas pasaules uzņēmēju apvienojošo Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociācijas (EUROCHAMBRES) un Starptautiskās Tirdzniecības palātas (ICC) - biedre.

Biedrība ir viena no vecākajām Latvijas nevaldības organizācijām – LTRK ir uzņēmēju balss un atbalsts jau vairāk nekā 80.gadu!


 

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi