Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padome izglītības ministru aicina vairāk izvērtēt reformu ietekmi ...

Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padome izglītības ministru aicina vairāk izvērtēt reformu ietekmi uz reģiona attīstību

Rīgas plānošanas reģiona (RPR) Attīstības padome pēc tikšanās ar izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski atzina, ka sarunas par reģonam svarīgiem izglītības jautājumiem un reformām ir jāturpina un pilnvaroja to darīt nesen izveidoto Rīgas plānošanas reģiona Izglītības darba grupu.

Jānis Abāšins: Apdrošināšanas būtība nemainīsies arī bezpilota spēkratam

Jaunās paaudzes automašīnas nav iedomājamas bez t.s. gudrajām tehnoloģijām – parkošanās asistenti, automātiskais distances regulējums, lietus sensori un daudzi citi papildinājumi, kas tiek nepārtraukti pilnveidoti. Arī bezpilota automašīnas ir salīdzinoši tuva nākotne, tāpēc daudzi apdrošinātāji jau šobrīd domā, kā risināt situācijas, ja negadījumā tiks iesaistīti divi bezpilota auto.

Swedbank: 5 biežāk uzdotie jautājumi par Altum mājokļu atbalsta programmu jaunajiem speciālistiem

Martā tika uzsākta jauna mājokļu garantiju programma jaunajiem speciālistiem ar attīstības finanšu institūcijas Altum atbalstu – aizdevums mājokļa iegādei vai būvei ar garantiju līdz 20%. Tas nozīmē, ka jaunajiem profesionāļiem būtiski samazinās pirmā iemaksa jeb nauda, kas mājokļa iegādes brīdī ir jāiegulda pašam. Līdz šim jauno speciālistu vidū vērojama liela interese par mājokļa iegādi ar Altum atbalsta programmu, taču aizvien pastāv neskaidrības par programmas darbības principiem. Tāpēc atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par Altum mājokļu atbalsta programmu jaunajiem speciālistiem skaidro Swedbank Hipotekārās kreditēšanas jomas vadītājs Latvijā Normunds Dūcis.

Uzņēmējdarbības izaugsmi veicina eksports, produktivitāte un biznesa vides sakārtošana

Lai veicinātu uzņēmējdarbības attīstību, nepieciešami trīs pamatelementi – produktivitāte, eksports un biznesa vides sakārtošana. Par to vienojās diskusijas dalībnieki Aizkraukles novada un Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) rīkotajās uzņēmēju dienās.

"EcoLead" Kalnciemā uzsāk ražošanas ēkas rekonstrukciju

Uzņēmums "EcoLead", piesaistot Eiropas Reģionālā Attīstības Fonda līdzekļus, 16.martā Kalnciemā, objektā, kurā iecerēts izveidot nolietotu akumulatoru pārstrādes rūpnīcu, uzsācis ražošanas ēkas pārbūves 1.posma darbus, izmantojot zaļā iepirkuma principus. Tos veiks būvnieks SIA "INOS", kurš tika izraudzīts iepirkuma kārtībā, savukārt būvuzraudzību nodrošinās SIA "VP Birojs".

Aicinām iesniegt projektus Eiropas uzņēmējdarbības veicināšanas balvas konkursam līdz 1. jūnijam

Ekonomikas ministrija aicina uzņēmējus un to intereses pārstāvošās organizācijas, valsts, reģionālā vai vietējā līmeņa iestāde, kā arī publiskā un privātā sektora partnerības organizācijas, kas īstenojušas pasākumus uzņēmējdarbības sekmēšanai Latvijā, piedalīties Eiropas Komisijas izsludinātajā konkursā "Eiropas Uzņēmējdarbības Veicināšanas balvas 2018". Projektus konkursam var iesniegt līdz š.g. 1.jūnijam Ekonomikas ministrijā. Žūrijas galvenā balva tiks piešķirta visradošākās un iedvesmojošākās uzņēmējdarbības veicināšanas idejas autoriem katrā nominācijā.

Ašeradens: Jārada mehānisms, kā likvidēt OIK patērētāju maksājumos. Pērn zaļās enerģijas un koģenerācijas atbalstā...

Ašeradens: Jārada mehānisms, kā likvidēt OIK patērētāju maksājumos. Pērn zaļās enerģijas un koģenerācijas atbalstā samaksāts gandrīz 290 miljoni eiro

"Ekonomikas ministrija drīz sasniegs OIK sistēmas ierobežošanas iespēju griestus. OIK saistības ir daļēji atpirktas, ir novērsta pārsubsidācija, kā arī tūlīt tiks ieviests precīzs uzraudzības un pārkāpumu novēršanas mehānisms nākotnei. Tomēr vēl arvien zaļās enerģijas un koģenerācijas atbalstā izmaksātās summas ir ievērojamas – 2017.gadā tie ir 289,2 miljoni eiro. Ir nepārprotami skaidrs, ka pašreizējais OIK finansēšanas modelis ir morāli bankrotējis un sabiedrība to nav gatava akceptēt. Esmu jau izteicis aicinājumu veidot augsta līmeņa ekspertu grupu, kuras uzdevums būtu meklēt risinājumus, kā atteikties no vēsturiskās, neefektīvās OIK sistēmas un izveidot tādu, kas atbilst sabiedrības nākotnes interesēm," uzsver Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Ašeradens: EK atkārtoti apstiprina, ka atbalsts AER ražotājiem Latvijā ir likumīgs

Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens šī gada 13.martā tikās ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētāju Jāni Endziņu un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāju Innu Šteinbuku, lai pārrunātu publiskajā telpā izskanējušos LTRK pasūtītajā juridiskajā pētījumā "Ziņojums par aktuālajiem OIK jautājumiem" paustos apgalvojumus un vērtējumu Latvijas valsts īstenotajam atbalstam elektroenerģijas ražotājiem elektroenerģijas obligātā iepirkuma un garantētās maksas par uzstādīto jaudu veidā.

Dalībai nodokļu atbalsta pasākumā saņemti 14 025 iesniegumi

Nodokļu atbalsta pasākuma ietvaros, kas norisinājās no 2017. gada 1.oktobra līdz 2018.gada 2.janvārim, tika saņemti 14 025 pieteikumi. Tos izskatot, pieņemti 12 765 lēmumi par nodokļu atbalsta pasākuma piemērošanu par kopējo summu 121 460 027,6 eiro.

Nodokļu eksperte: Latvijā jāievieš ģimenes nodokļu deklarācija

No 1. marta visi iedzīvotāji, kas vēlas saņemt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, var iesniegt nepieciešamos dokumentus Valsts ieņēmumu dienestā (VID), izmantojot EDS sistēmu. Dati liecina, ka iedzīvotāji ļoti aktīvi izmanto šo iespēju, piemēram, par 2016. gadu ir atmaksāta pārmaksa 121, 44 miljonu eiro apmērā. Tie ir ļoti iespaidīgi rādītāji, kuri liecina par iedzīvotāju aktivitāti, stāsta nodokļu eksperte, Biznesa augstskolas Turība lektore Anna Medne. Vēl viņa aicina apsvērt iespēju ieviest ģimenes nodokļu deklarāciju, kas vienam ģimenes loceklim ļautu aizpildīt datus par visiem, tādējādi paātrinot un atvieglojot procesu.

Aktuālās ziņas