Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


Tautsaimniecības padome atbalsta atvieglot nosacījumus augsti kvalificētu speciālistu piesaistei no ārvalstīm

Tautsaimniecības padome š.g. 28. jūnija sēdē atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) piedāvājumu atvieglot nosacījumus augsti kvalificētu speciālistu piesaistei no ārvalstīm atsevišķās profesijās.

LM izstrādājusi ieteikumus vides un informācijas pieejamības nodrošināšanai Latvijas simtgadei veltītajos pasākumos

Vispārējiem pakalpojumiem - vienalga, vai tā būtu būvētā vide vai transporta infrastruktūra, kultūras un izklaides pasākumu vietas, vēlēšanu iecirkņi, izglītības un nodarbinātības iespējas, valsts iestāžu informācija internetā, TV raidījumi un virkne citu jomu – ir jābūt pēc iespējas iekļaujošiem, un vēlams, lai par to atbilstību personu ar invaliditāti vajadzībām domātu jau to veidošanas brīdī.

Festivālā LAMPA aicinām iesaistīties kopīgā "prāta vētrā" par Latviju pēc 25 gadiem!

Festivāls LAMPA ir iedvesmojoša un aizraujoša platforma visiem, kam ir, ko teikt, visiem, kas vēlas uzzināt un sarunāties par Latvijai, Eiropai un pasaulei būtiskiem jautājumiem.

ES enerģijas ietaupījuma mērķa palielināšanā dalībvalstīm jābūt iespējai definēt efektīvākos pasākumus

Eiropas Savienības Transporta, telekomunikāciju un enerģētikas ministru padomes sanāksmes laikā šā gada 26. jūnijā ar dalībvalstu vairākuma atbalstu tika apstiprināts Padomes priekšlikums veikt izmaiņas Energoefektivitātes direktīvā, nosakot mērķi līdz 2030. gadam sasniegt 30% enerģijas ietaupījumu Eiropas Savienībā kopumā, līdz ar to paaugstinot līdzšinējo ES apņemšanos (27% mērķi). Vienlaikus vienošanās paredz dalībvalstīm iespēju samazināt valsts saistību apjomu, kas attiecas uz pienākumu īstenot papildu energoefektivitātes pasākumus pie enerģijas gala patērētājiem.

Latvijas enerģijas jaunuzņēmumi aicināti piedalīties lielākajās nozares sacensībās Eiropā Iespēja piekļūt riska kapitāla

Jau trešo gadu pēc kārtas InnoEnergy organizē lielākās enerģijas nozares jaunuzņēmumu sacensības Eiropā – PowerUp!, kas apvieno dalībniekus no Centrāleiropas, Austrumeiropas, Baltijas un Vidusjūras valstīm. Projektu pieteikumus konkursam var iesniegt līdz šī gada 11. septembrim.

Uzņēmēju iespējas iesaistīties labklājības nozares ES struktūrfondu projektu īstenošanā

1. Iespēja saņemt dotāciju jaunas darba vietas izveidei bezdarbniekam
Piedaloties Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) projektā "Subsidētās darba vietas bezdarbniekiem", uzņēmumi var piesaistīt sev nepieciešamos darbiniekus un saņemt Eiropas Sociālā fonda līdzfinansējumu. Darba vietas var tikt veidotas NVA reģistrētajiem bezdarbniekiem ar invaliditāti, bezdarbniekiem, kuri bez darba ir ilgāk nekā gadu, kuriem apgādībā ir citi ģimenes locekļi vai kuru vecums ir virs 55 gadiem. Darba devējs uz laiku saņem dotācijas nodarbināto cilvēku un viņu darba vadītāju algai, (ja darba vietu izveido nevalstiskā organizācija, tad arī dotāciju valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām). Ja darbā tiek pieņemts cilvēks ar invaliditāti, pieejama arī vienreizēja dotācija darba vietas pielāgošanai un jaunā darbinieka veselības pārbaudei, kā arī dotācija surdotulka, ergoterapeita, atbalsta personas vai cita nepieciešamā speciālista pakalpojumu apmaksai.

"Baltic International Bank Latvijas barometrs": ģimenes materiālā stāvokļa novērtējums pozitīvāks nekā pērn

Jaunākais "Baltic International Bank Latvijas barometrs" liecina, ka iedzīvotāju noskaņojums vairākās pozīcijās ir kļuvis kritiskāks nekā pērn. Tomēr, neskatoties uz iedzīvotāju skepsi, ir notikušas arī pozitīvas izmaiņas. Kopš 2016. gada maija ir uzlabojies iedzīvotāju vērtējums par savas ģimenes materiālo stāvokli. Pozitīvi pakāpies gan ģimenes materiālā stāvokļa pašreizējais novērtējums (+2), gan tā nākotnes prognozes (+2).

LTRK ārkārtas padomes sēdē nolemj prasīt pārskatīt valsts izdevumus; nodokļu reformu atbalstīs...

LTRK ārkārtas padomes sēdē nolemj prasīt pārskatīt valsts izdevumus; nodokļu reformu atbalstīs tikai apstiprināto pamatnostādņu ietvaros.

Latvijas lielākā uzņēmēju organizācija Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) pirmdien, 26.jūnijā, ārkārtas padomes sēdē nolēma, atsaukt savu atbalstu vidēja termiņa nodokļu stratēģijai, līdz brīdim, kad valdība būs gatava atgriezties pie Ministru kabinetā apstiprinātajām pamatnostādnēm, kā arī aicināt politiķus būt apzinīgus un vispirms meklēt līdzekļus jau esošā budžeta ietvaros.

VID: turpmāk nokavējuma nauda nepārsniegs 40 procentus no nodokļu parāda summas

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) informē, ka no šī gada 1.jūlija nokavējuma nauda par kavētajiem nodokļu maksājumiem tiek samazināta līdz 40 procentiem no nodokļu parāda summas. Savukārt, labprātīgi vienojoties par parādu nomaksas grafiku, ievērojami tiek samazināta nokavējuma naudas likme.

Pieejams ES fondu finansējums multimodāla transporta mezgla izbūvei Torņakalnā

Lai veicinātu efektīvākas sabiedriskā transporta sistēmas izveidi, investīcijām multimodāla transporta mezgla izbūvē Daugavas kreisajā krastā pieejami vairāk nekā 6,6 miljoni eiro no Kohēzijas fonda (KF). Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Rīgas pilsētas pašvaldībai sagatavot projekta iesniegumu Eiropas Savienības (ES) fonda līdzfinansējuma saņemšanai.

Aktuālās ziņas

apdrošināšana  jämföra smslån  parkets  palodzes  autoserviss