Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


Jūnijā vērojamas mēnesim raksturīgas cenu pārmaiņas

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2020. gada jūnijā, salīdzinot ar maiju, patēriņa cenu līmenis pieauga par 0,2%. Precēm tas palielinājās par 0,1%, bet pakalpojumiem – par 0,5 procentiem.

Cenu kritumu turpina noteikt izejvielu cenu samazināšanās

Jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati par patēriņa cenu izmaiņām liecina, ka Latvijā cenu dinamiku turpina noteikt izejvielu cenu kritums. Patēriņa cenas šā gada jūnijā samazinājās par 0,7% salīdzinājumā ar pērnā gada attiecīgo mēnesi. Lielākā ietekme uz cenu kritumu gada laikā ir bijusi tieši degvielai, kā arī ar mājokli saistītām precēm un pakalpojumiem.

Vidējais patēriņa cenu līmenis gada laikā samazinājās par 0,7 %

2020. gada jūnijā, salīdzinot ar 2019. gada jūniju, vidējais patēriņa cenu līmenis* samazinājās par 0,7 %, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Precēm cenas samazinājās par 1,6 %, bet pakalpojumiem pieauga par 1,3 %.

2020. gada pirmie seši mēneši biznesā: jaunu uzņēmumu mazāk, bet mazāk arī likvidēto

Aizritējis 2020.gada pirmais pusgads, kas uzņēmējiem nesis daudzus negaidītus izaicinājumus, liekot strauji mainīt savu iepriekš nosprausto stratēģiju un meklēt jaunus darbības virzienus.

LTRK: pārskatot minimālo algu jautājumu, jāatsāk diskusijas par konkurētspējīgu darbaspēka izmaksu

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) konceptuāli atbalsta minimālās algas paaugstināšanu, taču norāda, ka, pārskatot minimālo algu, svarīgi ir nodrošināt lielākus ienākumus iedzīvotājiem ar zemām algām, vienlaikus nepaaugstinot darba devēju izmaksas.

SIA "Ķekavas nami" siltumenerģijas tarifs samazināts par 31%

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi izmaiņas SIA "Ķekavas nami" siltumenerģijas tarifos. Ķekavas iedzīvotājiem no 1. augusta siltumenerģijas tarifs samazināsies par 31% jeb 17,96 EUR/MWh mazāk – 39,89 EUR/MWh (bez PVN).

Līdz 15. jūlijam jādeklarē 2. ceturksnī gūtie ienākumi no kapitāla pieauguma

Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina, ka līdz 2020. gada 15. jūlijam gūtie ienākumi no kapitāla pieauguma ir jādeklarē tām personām, kuru kopējie ienākumi no darījumiem ar kapitāla aktīviem šī gada otrajā ceturksnī ir pārsnieguši 1000 eiro. Ienākumiem no kapitāla pieauguma tiek piemērota nodokļu likme 20% apmērā.

COVID ietekme uz apstrādes rūpniecību atkāpjas

Šā gada maijā rūpniecības nozare uzrādīja ražošanas apjomu kritumu, kas esošajos apstākļos nav vērtējams tik slikti, ņemot vērā, ka sarukuma temps ir kļuvis lēnāks, salīdzinot ar iepriekšējā mēneša rezultātiem. Ja 2020. gada aprīlī rūpniecības izlaide gada griezumā bija sarukusi par 9,2%, maijā šis kritums samazinājās līdz 6,4%. Turklāt mēneša griezumā jeb salīdzinot ar aprīli, maijā kopējie ražošanas apjomi Latvijas rūpniecībā uzrādīja būtisku pieaugumu – par 4,9%.

Maijā apstrādes rūpniecības apjomi turpināja samazināties

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem apstrādes rūpniecības izlaides apjomi 2020. gada maijā pēc neizlīdzinātajiem datiem bija par 12,2% mazāki nekā pirms gada. Kopumā gada janvārī-maijā apstrādes rūpniecības produkcijas apjomi bija par 5,5% mazāki nekā pirms gada (pēc neizlīdzinātiem datiem).

Swedbank piedāvā Krājrīku, ar kuru nemanāmi var uzkrāt vismaz 360 eiro gadā

Swedbank dati rāda, ka lielākā daļa klientu, kuriem ir regulāri ienākumi, vēl joprojām neveido pietiekami lielu finanšu rezervi, kas ļautu pārvarēt finansiālas grūtības vismaz 3 mēnešu garumā. Tāpēc Swedbank ir izstrādājusi Krājrīku, kas ir ērts un efektīvs risinājums cilvēkiem, kuri vēlas sākt krāt. To var izmantot gan tie, kas vēlas, lai uzkrājums veidojas pavisam nemanāmi un viegli, kā arī tie, kuri apzināti vēlas pilnveidot savus pašreizējos krāšanas ieradumus.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums