Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


Tautsaimniecības padomes locekļi atbalsta Finanšu ministrijas piedāvājumu vidēja termiņa nodokļu politikas stratēģijai..

Tautsaimniecības padomes locekļi atbalsta Finanšu ministrijas piedāvājumu vidēja termiņa nodokļu politikas stratēģijai 2017.-2021. gadam.

Trešdien, 22. martā, Ekonomikas ministrijā notika Tautsaimniecības padomes sēde, kurā konceptuāli tika atbalstīti Finanšu ministrijas (FM) sagatavotie priekšlikumi vidēja termiņa nodokļu politikas stratēģijai, paredzot izmaiņas - iedzīvotāju ienākumu nodokļa (IIN) likmē, uzņēmuma ienākuma nodokļa (UIN) piemērošanas modelī un likmē, kā arī minimālās algas apmērā, to paaugstinot, un neapliekamā minimuma pieaugumā zemo algu saņēmējiem.

Nodokļu reformu vadības grupa atbalsta piedāvātās nodokļu izmaiņas

Lai spriestu par Finanšu ministrijas piedāvāto nodokļu reformu, trešdien, 22. martā, uz pirmo sēdi sanāca Ministru prezidenta Māra Kučinska vadītā Nodokļu reformu vadības grupa.

Pērn palielinājās saražotās lopkopības produkcijas apjomi

Rīga, 22.03.2017.
2016. gadā, salīdzinot ar 2015. gadu, saražotās gaļas apjoms palielinājās par 2 %, bet iegūtā piena apjoms – par 0,8 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie provizoriskie dati.

Pērn uzņēmēji kopumā reģistrējuši 1027 Latvijas izcelsmes preču zīmes

Pagājušajā gadā ievērojami pieaugusi uzņēmēju aktivitāte un Patentu valdē kopumā reģistrētas 1027 Latvijas izcelsmes, 113 starptautiskā mēroga un 162 Eiropas Savienības preču zīmes.

Apstrādes rūpniecībā turpinās ražotāju cenu pieaugums

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017.gada februārī, salīdzinot ar janvāri, ražotāju cenas apstrādes rūpniecībā pieauga par 0,4%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai tās palielinājās par 0,6%, bet eksportētajai produkcijai – par 0,4 %.

"Baltic International Bank Latvijas barometrs": ceturtā daļa iedzīvotāju būtu gatavi īstermiņā maksāt par enerģiju...

"Baltic International Bank Latvijas barometrs":
ceturtā daļa iedzīvotāju būtu gatavi īstermiņā
maksāt par enerģiju vairāk, ja tā tiktu ražota videi draudzīgā veidā

Jaunākais "Baltic International Bank Latvijas barometra" pētījums atklāj, ka vairākums Latvijas iedzīvotāju ir apmierināti ar sava mājokļa lielumu un infrastruktūru, taču mājas tehniskais stāvoklis un ēkas būvniecības kvalitāte apmierina retāk. Tāpēc, ja tuvākajā laikā būtu jāplāno dzīvesvietas maiņa, galvenais jaunā mitekļa izvēles faktors būtu mājas tehniskais stāvoklis. Interesanti, ka ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju būtu gatavi īstermiņā maksāt vairāk par enerģiju, ja tā būtu ražota videi draudzīgā veidā.

EM: Nepieciešama ilgtspējīga un visaptveroša pieaugušo izglītības sistēma, kas spēj ātri pielāgoties tirgus vajadzībām

Ministru kabineta š.g. 21. marta sēdē izskatīts Ekonomikas ministrijas sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju un Labklājības ministriju izstrādātais informatīvais ziņojums "Par Nodarbinātības padomes ietvaros identificēto pasākumu kopumu un to izpildes termiņiem", apstiprinot Nodarbinātības padomes priekšlikumus veicamajiem pasākumiem un izmaiņām normatīvajā regulējumā, kas motivēs profesionālās izglītības iestādes, darba devējus un iedzīvotājus iesaistei pieaugušo izglītībā.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā februārī palielinājās par 0,4 %

Rīga, 21.03.2017.
2017. gada februārī salīdzinājumā ar janvāri ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 0,4 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 0,5 %, eksportētajai produkcijai – par 0,4 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenu līmenis pieauga par 0,6 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 0,2 %.

Coface: Izraēlas ekonomika uzrāda pozitīvas tendences

Starptautiskais kredītrisku apdrošinātājs "Coface" piešķīris Izraēlas biznesa videi A3 novērtējumu, paredzot valsts iekšējā kopprodukta pieaugumu 2017.gadā par 3%. Stabilas investīcijas, eksporta un privātā patēriņa (pašlaik sastāda 55% no Izraēlas IKP) pieaugums tiek minēti kā galvenie iemesli IKP ‘lēcienam’ gada nogalē līdz pat 6.5%.

Ašeradens: Latvijai un Gruzijai ir plašas iespējas ekonomisko attiecību tālākai attīstīšanai un padziļināšanai

Šā gada 17.martā Rīgā notika Latvijas – Gruzijas starpvaldību komisijas (SVK) ekonomiskās, rūpnieciskās, zinātniskās un tehniskās sadarbības jautājumos trešā sēde, kuras laikā pārrunāts līdz šim paveiktais Latvijas un Gruzijas ekonomiskajā sadarbībā, kā arī iespējas paplašināt abu valstu sadarbību vairākās jomās. No Latvijas puses sēdi vadīja Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, bet no Gruzijas puses – Gruzijas ekonomikas un ilgtspējīgas attīstības ministrs Giorgijs Gakharija (Giorgi Gakharia).

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lētas aviobiļetes  santehniķis  maksātnespēja