Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


Andrejs Ždans: Latvijas ražotāji nav gatavi "Lidl" ienākšanai tirgū

Par ārvalstu mazumtirgotāju tīkla "Lidl" ienākšanu Baltijas valstu tirgū tiek diskutēts jau kopš "Lidl" ienākšanas Lietuvā. Protams, veselīga konkurence tirgum dod jaunu enerģijas lādiņu (gan cenu politikas, gan konkurences ziņā), tomēr šai gadījumā būtiski vērst uzmanību "Lidl" iepirkumu politikai. Lielākā daļa Latvijas ražotāju nav gatavi izpildīt šī mazumtirgotāja prasības pret piegādātājiem.

Sniegs atbalstu aizsargātajiem lietotājiem jauna elektrības pieslēguma ierīkošanai

Ministru kabinets šā gada 16. augusta sēdē noteica jauna elektroenerģijas pieslēguma ierīkošanas un finansēšanas kārtību aizsargātajiem lietotājiem, paredzot iespēju jauna elektrības pieslēguma ierīkošanas izmaksas aizsargātajam lietotājam segt no valsts budžeta līdzekļiem.

FM: Bezdarba līmenis Latvijā šogad samazinās straujāk

Līdz ar straujāku ekonomikas izaugsmi bezdarba līmenis šogad samazinās straujāk un otrajā ceturksnī ir sarucis līdz 8,9% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem. Tas ir par 0,6 procentpunktiem mazāk nekā pagājušā gada attiecīgajā ceturksnī, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes darbaspēka apsekojuma dati. Arī bezdarba līmenis otrajā ceturksnī bijis par 0,5 procentpunktiem zemāks nekā šī gada pirmajā ceturksnī.

Bezdarbu samazinās celtniecība

Par 2017.gada 2.ceturkšņa darbaspēka apsekojumu

Saskaņā ar šodien publicētajiem darbaspēka apsekojuma datiem, situācija darba tirgū 2.ceturksnī turpināja uzlaboties. Progress nav straujš un visaptverošs, bet ir cerības, ka vēl atlikušo ledu izkausēs ekonomikas izaugsmes paātrinājums.

2017. gada 2. ceturksnī bija nodarbināti 62,6 % Latvijas iedzīvotāju

Rīga, 15.08.2017.
Kopš 2016. gada 2. ceturkšņa nodarbinātības līmenis palielinājies par 0,8 procentpunktiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) Darbaspēka apsekojuma rezultāti.

2017. gada 2. ceturksnī bezdarba līmenis Latvijā samazinājies līdz 8,9 %

Rīga, 15.08.2017.
2017. gada 2. ceturksnī bezdarba līmenis Latvijā bija 8,9 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) Darbaspēka apsekojuma rezultāti. Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, bezdarba līmenis ir samazinājies par 0,5 procentpunktu, bet gada laikā – par 0,6 procentpunktiem.

Latvijas tūristu mītnēs par 13,3% pieaudzis apkalpoto viesu skaits

Rīga, 14.08.2017.
2017. gada 2. ceturksnī Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 694,2 tūkst. viesu, kas ir par 13,3 % vairāk nekā 2016. gada šajā pašā laika periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, viesu pavadīto nakšu skaits audzis par 14,3 % un sasniedza 1,32 milj. Vidējais viesu uzturēšanās ilgums tūristu mītnēs bija 1,9 naktis.

Valsts prezidents Ludzā: pašvaldību spēja pieņemt atbildīgus lēmumus būs izšķiroša iedzīvotāju dzīves kvalitātes....

Valsts prezidents Ludzā: pašvaldību spēja pieņemt atbildīgus lēmumus būs izšķiroša iedzīvotāju dzīves kvalitātes palielināšanai

"Pašvaldībām jāspēj pieņemt atbildīgus lēmumus, lai ilgtermiņā palielinātu iedzīvotāju dzīves kvalitāti – nodrošinātu darba vietas un iespējas iedzīvotājiem saņemt kvalitatīvus izglītības un veselības pakalpojumus," uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis, piektdien 2017. gada 11. augustā reģionālās vizītes laikā tiekoties ar Ludzas novada pašvaldības deputātiem un uzņēmējiem.

Baltijas valstu premjeri apmeklē Inčukalna gāzes krātuvi un pārrunā sadarbību enerģētikas jomā

Ministru prezidents Māris Kučinskis piektdien, 11. augustā, Inčukalnā tikās ar Igaunijas premjerministru Jiri Ratasu (Jüri Ratas) un Lietuvas premjeru Sauļu Skverneli (Saulius Skvernelis).

2017. gada 2. ceturksnī būvniecības apjoms pieauga par 15,9 %

Rīga, 11.08.2017.
2017. gada 2. ceturksnī, salīdzinot ar 2016. gada attiecīgo periodu, būvniecības produkcijas apjoms1 pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 15,9 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Būvniecības produkcijas apjoms faktiskajās cenās bija 384,4 milj. eiro.

Aktuālās ziņas

apdrošināšana  smslån  tenti