Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


AS "Latvijas Finieris" rūpnīcā RSEZ SIA "Verems" notiks tautsaimniecības forums

AS "Latvijas Finieris" rūpnīcā RSEZ SIA "Verems" notiks tautsaimniecības forums "Latgales attīstības ilgtspējas formula: izglītība, inovācija, uzņēmējdarbība, digitalizācija"

21. janvārī Rīgā, Latvijas Universitātes Dabas mājā notika darba grupas sanāksme, kurā piedalījās tautsaimniecības foruma "Latgales attīstības ilgtspējas formula: izglītība, inovācija, uzņēmējdarbība, digitalizācija" organizatori.

Ārvalstu investori: nopietns satraukums saglabājas

Latvijas finanšu tirgus reformas vērtējamas pozitīvi, tomēr saglabājas satraukums un ir daudz ar banku klientu novērtēšanas procesu saistītu neskaidrību, diskusijā ar Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētāju Santu Purgaili atzina ārvalstu investori un uzņēmēji.

EM pētījums liecina – 464.sērijas ēkas ir drošas turpmākai ekspluatācijai

Turpinot izvērtēt Padomju laikā celto daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku tehnisko stāvokli, Ekonomikas ministrija sadarbībā ar pieredzējušiem būvspeciālistiem 2019. gadā veica 464. sērijas daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku konstrukciju mehāniskās stiprības un stabilitātes izpēti.

Grozījumi akcīzes preču aprites kārtībā mazinās administratīvo slogu

Šī gada 24.janvārī spēkā stājas vairākas akcīzes preču aprites kārtības izmaiņas, kas mazinās administratīvo slogu uzņēmējiem, kuru darbības joma ir saistīta ar akcīzes precēm. Grozījumi tapuši Valsts ieņēmuma dienesta amatpersonām uzklausot uzņēmējus, un kopīgi domājot par risinājumiem, kas reāli vienkāršotu uzņēmumu ikdienu.

Ģirģens par VDD ēku: Sabiedrības intereses ir pirmajā vietā

"Ir redzams, ka notikusi sadursme starp vides un nacionālās drošības jautājumiem. Man ir ļoti svarīgas sabiedrības intereses un vēlme pēc savas apkārtējās vides labiekārtošanas, un augstu vērtēju izrādīto pilsonisko iniciatīvu caur parakstu vākšanu. Taču sabiedrības interesēs ir arī mūsu Latvijas suverenitāte un drošība.

Apbalvoti Latvijas 2019. gada sekmīgākie investori

23. janvārī pasniegti apbalvojumi "Gada investors" par 2019. gada Latvijas sekmīgākajām investīcijām. Balvu "Gada investīcija" privāto investoru sektorā ieguvuši Uldis Ūsītis, Guntars Stabulnieks un Juris Birznieks par investīciju interaktīvo tirdzniecības plauktu displeju ražotājā "VividTech". Apbalvojumu "Gada investīcija" uzņēmumu un institucionālo investoru sektorā saņēmuši "Karma Ventures", "Practica Capital", "SuperAngel", "Imprimatur Capital" un "Revo Capital" par investīciju audiotehnoloģiju uzņēmumā "Sonarworks".

Reversā PVN atjaunošanai rosina izmantot Polijas modeli

Latvijas Elektromateriālu Vairumtirgotāju Asociācija (LEVA) iestājas par tāda reversā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) aprēķināšanas kārtību būvizstrādājumu un metālizstrādājumu piegādēm, kāds tas šobrīd ir ieviests Polijā. Biedrība vēlas brīdināt, ka visi citi modeļi, kas pašlaik valstī tiek oficiāli izskatīti, var radīt milzu problēmas kā uzņēmējdarbībai, tā arī valsts ekonomikai ilgtermiņā.

2019. gadā valsts atbalsts atcelts 21 OIK elektrostacijai, ļaujot valstij ietaupīt aptuveni 31,5 miljonus EUR

"2019. gadā Ekonomikas ministrija būtiski pastiprinājusi to elektrostaciju kontroli, kurām piešķirtas obligātā iepirkuma tiesības. Arī AS "Enerģijas publiskais tirgotājs" pabeidzis visas obligātā iepirkuma sistēmā darbojošos elektrostaciju klātienes pārbaudes. Šo visu pārbaužu rezultātā 2019. gada laikā elektroenerģijas obligātā iepirkuma tiesības atceltas 21 elektrostacijai, kas ļāvis novērst iespējamo OIK kopējo izmaksu pieaugumu turpmākajos 10 gados par aptuveni 31,5 milj. EUR. Vienlaikus virknei elektrostaciju samazināts obligātā iepirkuma ietvaros iepērkamās elektroenerģijas apjoms," vērtējot pērnā gada paveikto elektrostaciju kontrolē, uzsver ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

Stiprā alkohola akcīzes nodokļa brīvdienas ir jāizbeidz

2019. gada vasarā sasteigti tika pieņemts lēmums par stiprā alkohola akcīzes nodokļa likmju būtisku samazinājumu. Tajā pat laikā alus akcīzes nodokļa likmes tika saglabātas nemainīgas. Šāda neplānota nozares "raustīšana" ietekmējusi alus nozares konkurētspēju, un neļauj plānot attīstību ilgtermiņā. 2019. gada vasarā šis bija plānots kā īstermiņa solis un tika solīts, ka Latvijas un Igaunijas Ministru prezidenti vienosies par ilgtermiņa risinājumu. Savukārt tagad atkal kuluāros tiek runāts par stipro dzērienu likmes "iesaldēšanu". Latvijas Alus Darītāju savienība un Latvijas Alus Darītāju asociācija (alus nozare) uzskata – stiprā alkohola likmēm ir jāatgriežas tās agrākajā apmērā un jebkurš mēģinājums iesaldēt zemās likmes ir pretrunā ar godīgu konkurenci un valsts interesēm.

Aicina iedzīvotājus paust viedokli par Krimuldas novada pašvaldības SIA "Entalpija-2"....

Aicina iedzīvotājus paust viedokli par Krimuldas novada pašvaldības SIA "Entalpija-2" gaidāmajiem ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifiem

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) aicina iedzīvotājus paust viedokli par Krimuldas novada pašvaldības SIA "Entalpija-2" iesniegto ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu. Lai uzklausītu iedzīvotāju viedokli, SPRK 24.janvārī plkst. 12.00 Krimuldas tautas namā, Parka ielā 1, Raganā, Krimuldas pagastā, Krimuldas novadā organizē uzklausīšanas sanāksmi.
mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli