Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā septembrī samazinājās par 0,3 %

Rīga, 21.10.2019.
2019. gada septembrī, salīdzinot ar augustu, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,3 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 1,2 %, bet eksportētajai produkcijai pieauga par 0,5 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenu līmenis palielinājās par 0,4 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 0,5 %.

Nemiro: Pievilcīgāko uzņēmējdarbības vidi Baltijā varam panākt tikai ar jēgpilnu normatīvo prasību noteikšanu...

Nemiro: Pievilcīgāko uzņēmējdarbības vidi Baltijā varam panākt
tikai ar jēgpilnu normatīvo prasību noteikšanu
un klientorientēta servisa nodrošināšanu


Kopš 2017. gada uzraugošās valsts iestādes mērķtiecīgi savā ikdienā, jo īpaši klientu apkalpošanā, arvien vairāk ievieš "Konsultē vispirms" principu ar mērķi veicināt pārmaiņas valsts pārvaldes un uzņēmumu sadarbībā.

Apkures tarifs Jūrmalā no 1.novembra palielināsies par 1%

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) 17.oktobrī apstiprinājusi iesniegtos SIA "Jūrmalas siltums" pašas noteiktos siltumenerģijas tarifus. Ņemot vērā kurināmā (šķeldas) cenas pieaugumu, gala tarifs lietotājiem Jūrmalā no 1.novembra būs par 0,53 EUR/MWh lielāks jeb 55,14 EUR/MWh.

VNĪ: Latvijas – Baltkrievijas robežšķērošanas vietas "Silene" pārbūvē paveikti 80% darbu

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) un Baltkrievijas muitas komiteja vakar, 17. oktobrī, robežšķērsošanas vietā "Silene" (Latvijas Republika) un "Urbani" (Baltkrievijas Republika) vadīja robežšķērsošanas punkta pārbūves progresa atskaites pasākumu.

Par apgrieztās jeb reversās PVN maksāšanas kārtības atcelšanu būvizstrādājumu piegādēm no 2020.gada 1.janvāra

Eiropas Komisija nav piešķīrusi atļauju Latvijai ieviest apgriezto jeb reverso PVN maksāšanas kārtību būvizstrādājumiem un sadzīves elektroniskajām iekārtām un sadzīves elektriskajai aparatūrai, līdz ar to, sākot no 2020.gada 1.janvāra komersantiem, kuri veic minēto preču piegādes, būs jāpiemēro vispārīgā PVN maksāšanas kārtība.

Fiskālās disciplīnas padome: noziedzīgi iegūtos arestētos naudas līdzekļus vispareizāk ir izmantot valsts budžeta ...

Fiskālās disciplīnas padome: noziedzīgi iegūtos arestētos naudas līdzekļus vispareizāk ir izmantot valsts budžeta


Fiskālās disciplīnas padomes (FDP) uzdevums ir veicināt atbildīgas un uz sabalansētu ekonomisko izaugsmi veicinošas fiskālās politikas veidošanos valstī, tāpēc uzskatām par nepieciešamību izteikt savu viedokli par sabiedrībā uzvirmojušo diskusiju par noziedzīgi iegūto 29 miljonu eiro izlietojumu, kurus paredzēts ieskaitīt valsts budžeta ieņēmumos. Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģija pagājušajā nedēļā ir atzinusi par noziedzīgi iegūtiem naudas līdzekļus 29 miljonu eiro apmērā "Reģionālajā investīciju bankā", kas tiks pārskaitīti uz Valsts kasi. Jāņem vērā arī iespējamās Ukrainas valsts prasības uz arestētajiem līdzekļiem un nepieciešamību identificēt valsts budžeta līdzekļus, ja tādas prasības ir jākompensē. Ir pozitīvi jāatzīmē darbs pie noziedzīgi gūto līdzekļu legalizēšanas novēršanas.

Vispārējās valdības budžetā deficīts 214,3 milj. eiro

Rīga, 18.10.2019.
Vispārējās valdības budžeta deficīts 2018. gadā bija 214,3 milj. eiro jeb 0,7 % no iekšzemes kopprodukta (IKP), un vispārējās valdības konsolidētais bruto parāds 2018. gada beigās bija 10,6 miljardi eiro jeb 36,4 % no IKP, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) atbilstoši

Zaļā un Bordo karotīte – atpazīstamākās pārtikas kvalitātes zīmes Latvijā

Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) veiktā aptauja par pārtikas kvalitātes zīmēm Latvijā rāda, ka pārtikas kvalitātes zīmēm uzmanību pievērš 81% patērētāju, salīdzinot ar 75% pirms pusotra gada. Latvijas iedzīvotāju vidū atpazīstamākās kvalitātes zīmes ir Zaļā un Bordo karotīte – Zaļo karotīti atpazīst 92% (iepriekš 90%) patērētāju, bet Bordo karotīti – 56% (54%). Pēc tam seko tādas zīmes kā Latvijas Ekoprodukts un Zaļā Ekolapiņa.

Ārlietu ministrija piešķir līdzfinansējumu attīstības sadarbības un globālās izglītības projektiem

Ārlietu ministrija ir izvērtējusi līdzfinansējuma granta projektu konkursam "Atbalsts Eiropas Komisijas un citu starptautiskās palīdzības finansētāju finansētiem attīstības sadarbības un attīstības (globālās) izglītības projektiem Latvijas Republikas noteiktajās saņēmējvalstīs un Latvijas Republikā" pieteiktos projektu iesniegumus un piešķīrusi līdzfinansējumu četriem projektiem:

Vitenbergs: bardaks lidostā tās vadībai ir nekavējoties jāsakārto

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītājs Jānis Vitenbergs uzskata, ka šī brīža situācija starptautiskajā lidostā "Rīga" ir raksturojama ar vienu vārdu "bardaks" un ir nekavējoties jāsakārto. Pretējā gadījumā tas var negatīvi ietekmēt tās vadošo lomu starp Baltijas lidostām. Tādēļ komisijas vadītājs pieprasīs lidostas vadību klātienē skaidrot situāciju.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  kondicionieri