Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


Jelgavā uzsāk būvēt plašāko reģionālo tehniskās apskates staciju

Ar svinīgu pasākumu, kura laikā tika iemūrēts pamatakmens jaunajai Jelgavas tehniskās apskates stacijai (adrese: Jelgava, Aviācijas ielā 40), tika uzsākta plašākās reģionālās tehniskās apskates stacijas būvniecība Latvijā.

No katra nodokļos samaksātā eiro 10 centi paredzēti veselības nozarei

Ņemot vērā, ka par nākamā gada valsts budžeta prioritātēm ir noteiktas veselības aprūpe, valsts iekšējā un ārējā drošība, kā arī atbalsts demogrāfijas pasākumiem. Veselībai 2018. gadā tiek novirzīts 11,1%, kas kopā ar veselību saistīto izglītību kopumā ir 1 018,2 milj. eiro, līdz ar to no viena nodokļos samaksātā eiro 10 centi tiek paredzēti veselības nozarei.

Dalībai nodokļu atbalsta pasākumā saņemti 8 499 iesniegumi

Kopš sākusies pieteikšanās nodokļu atbalsta pasākumam, VID saņemti 8 499 pieteikumi. Uz šī gada 14.decembri pieņemti 6 810 lēmumi par nodokļu atbalsta pasākuma piemērošanu par kopējo summu 77 881 433,47 eiro.

2018. gada prioritātes būvniecībā – administratīvā sloga un ēnu ekonomikas mazināšana, kvalitātes un drošības paaugstinā

"Latvijai 2017. gadā ir pamats lepoties ar būvniecības nozari – tā ir kāpinājusi eksportu vēsturiski augstākajā līmenī, tā ir ieviesusi elektronisko darba laika uzskaiti lielos objektos rekordātros tempos, izstrādājusi būvniecības nozares stratēģiju, kā arī spējusi apkalpot pieaugošo pieprasījumu valstī pēc būvniecības pakalpojumiem," vērtējot šogad notikušo būvniecības nozarē uzsver Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Edmunds Valantis. "Tomēr, neskatoties uz sasniegumiem šogad, ir daudz darāmā 2018. gadā, lai mazinātu administratīvo slogu un ēnu ekonomiku būvniecībā, kā arī veicinātu būvniecības kvalitāti un drošību. Ar gandarījumu jāsecina, ka šis gads ir pagājis intensīvas un konstruktīvas sadarbības zīmē ar būvniecības nozari, lai sekmētu izvirzīto mērķu sasniegšanu," turpina E. Valantis.

Līdz 15. decembrim jādeklarē ienākumi no kapitāla pieauguma novembrī

Līdz 2017. gada 15. decembrim Valsts ieņēmumu dienestā (turpmāk – VID) jāiesniedz deklarācija par ienākumu no kapitāla pieauguma tām personām, kurām ienākumi no kapitāla aktīvu atsavināšanas 2017.gada novembrī pārsniedza 711,44 eiro. Aprēķinātā nodokļa summa jāiemaksā budžetā ne vēlāk kā 15 dienu laikā no likumā noteiktās deklarācijas par ienākumu no kapitāla pieauguma iesniegšanas dienas, tas ir, līdz 2018.gada 02.janvārim.

Parakstīti memorandi par EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu ieviešanu – Latvijai pieejams 102,1 miljona eiro finansējums

Ceturtdien, 14. decembrī, Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola un Norvēģijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Jens Frolihs Holte (Jens Frølich Holte) parakstīja saprašanās memorandus par Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumenta ieviešanu 2014. – 2021. gadā. Tas paredz, ka Latvijai būs pieejams finansējums 102,1 miljona eiro apmērā, kas, rēķinot par abiem instrumentiem kopā, ir par 29,15 miljoniem eiro jeb 40 procentiem vairāk nekā iepriekšējā periodā.

Mainās nodokļa nomaksa no kapitāla pieauguma

Nodokļu reformas ietvaros ar 2018. gada 1. janvāri stājas spēkā vairākas izmaiņas likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli". Viena no tām ir saistīta ar ienākumu no kapitāla pieauguma deklarēšanu un nodokļa nomaksu. Nākamgad mainās nodokļa likme un deklarācijas par ienākumu no kapitāla pieauguma iesniegšanas termiņš. Ja darījumi ar kapitāla aktīviem būs uzsākti, bet nebūs pabeigti līdz 2017.gada 31.decembrim, ienākumam no kapitāla pieauguma saglabāsies līdzšinējā nodokļa likme - 15 % apmērā.

AS "Rīgas siltums" iecere iegādāties SIA "Rīgas BioEnerģija" kapitāldaļas par 25% sadārdzinātu cenu...

AS "Rīgas siltums" iecere iegādāties SIA "Rīgas BioEnerģija" kapitāldaļas par 25% sadārdzinātu cenu ir pretrunā uzņēmuma un sabiedrības interesēm.


Ekonomikas ministrija kā viens no AS "Rīgas siltums" akcionāriem saņēmusi AS "Rīgas siltums" padomes priekšsēdētāja vietnieka Kaspara Lores, kurš padomē pārstāv valsts intereses, vēstuli, vēršot akcionāra uzmanību uz iespējamā SIA "Rīgas BioEnerģija" akciju iegādes darījuma neatbilstību AS "Rīgas siltums" interesēm, par kuru plānots pieņemt lēmumu šā gada 15. decembra AS "Rīgas siltums" padomes sēdē.

Nozare ir kritiska par Satiksmes ministrijas izstrādāto plānu tranzīta nozares glābšanai – tas ir jāpārstrādā

Satiksmes ministrijas izstrādātais tranzīta nozares attīstības plāns, ar kuru šonedēļ tika iepazīstināta Saeimas Tautsaimniecības komisija, paredz, ka konkurētspējas palielināšanai valstij būtu jādotē dzelzceļa kravas pārvadājumi.

LAFPA: 69% gadījumu nebanku kreditēšanas nozarē aizdevumi tiek atteikti

Šā gada pirmajos sešos mēnešos Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas biedri patēriņa aizdevumos izsniedza 84,7 miljonus eiro. Ja salīdzina ar atbilstošu periodu pirms gada, tad izsniegto aizdevumu apjomā nav redzama izaugsme. Pieaugums bija tikai 0,2% apmērā.

Aktuālās ziņas