Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


Ar sociālajiem un sadarbības partneriem pārrunā ES finansējuma aktualitātes

Otrdien, 4. augustā, Finanšu ministrijā norisinājās tikšanās ar sociālajiem un sadarbības partneriem "Eiropas Savienības investīcijas 2021. – 2027.gada plānošanas periodā". Sanāksmes laikā ar sociālajiem un sadarbības partneriem tika pārrunāti aktuālākie jautājumi attiecībā uz Eiropas Savienības (ES) fondu finansējumu pēc 2020. gada: Latvijai pieejamais finansējuma apjoms, plānotais laika grafiks, kā arī partneru iesaiste plānošanas procesā.

Jūnijā apstrādes rūpniecībā atjaunojās izaugsme

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem apstrādes rūpniecības izlaides apjomi 2020.gada jūnijā pēc neizlīdzinātajiem datiem bija par 0,3% lielāki nekā pirms gada. Kopumā pusgadā apstrādes rūpniecības produkcijas apjomi bija par 4,3% mazāki nekā pirms gada (pēc neizlīdzinātiem datiem).

Uzsākts iniciatīvas "Konsultē vispirms" ieviešanas jaunais novērtējums

Neraugoties uz korekcijām, kuras visu mūsu dzīvē ieviesa vīrusa Covid-19 izraisītās sekas, arī šogad vērtēsim valsts uzraudzības iestāžu panākumus "Konsultē vispirms" principa ieviešanā. Tādēļ, no 2020. gada augusta līdz novembrim tiks veikts "Konsultē vispirms" iniciatīvas ieviešanas trešais novērtējums, kura ietvaros lūdzam uzņēmējus kā valsts iestāžu klientus sniegt savu vērtējumu par to, kā valsts iestādēm veicies ar "Konsultē vispirms" principa ieviešanu ikdienas darbā iepriekšējā periodā.

Līvānos no 1. septembra jauni ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi SIA "Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība" jaunus ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus. Jaunos tarifus komersants piemēros Līvānu pilsētā, un tie stāsies spēkā šogad 1. septembrī.

Jūlijā uzņēmēju noskaņojums turpina uzlaboties

Uzņēmējdarbības konfidences rādītāji 2020. gada jūlijā, salīdzinot ar jūniju, uzlabojušies, kaut arī joprojām ir negatīvi, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) veikto konjunktūras apsekojumu1 dati.

Daudzgadu budžeta līdzekļi jāiegulda Latvijas eksportējošo uzņēmumu modernizācijai

31. jūlijā, finanšu ministrs Jānis Reirs tikās ar Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieku Valdi Dombrovski. Tikšanās laikā tika pārrunātas Latvijas iespējas un nākamie soļi ES daudzgadu budžeta un Atveseļošanas instrumenta kontekstā, kā arī citi jautājumi saistībā ar COVID-19 aktualitātēm.

Pie pozitīviem izaugsmes rādītājiem ekonomika varētu atgriezties gada beigās

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes veikto IKP ātro novērtējumu, 2.ceturksnī IKP bija par 9,8% mazāks nekā pirms gada. IKP dinamiku ietekmēja apjoma samazinājums ražojošajās nozarēs (par 3,8%) un kritums pakalpojumu nozarēs (par 11%).

Ekonomika COVID-19 krīzē attīstījusies labāk nekā gaidīts

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šā gada otrajā ceturksnī COVID-19 krīzes ietekmē samazinājies par 9,8%, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo ceturksni, liecina publicētie Centrālās statistikas pārvaldes ātrā novērtējuma dati. Lai gan tas ir straujākais kritums kopš 2010. gada, ekonomikas sarukums bijis pat nedaudz mazāks nekā sākotnēji prognozēts, labāku noturību pret krīzi uzrādot ražošanas nozarēm un pakalpojumu nozarēm sākot atgūties straujāk nekā gaidīts. Ekonomikas krituma dziļums arī bijis daudz mazāks nekā iepriekšējā krīzē, kad 2009.-2010. gadā IKP kritums gada griezumā piecus ceturkšņus pēc kārtas pārsniedza 10% un atsevišķos ceturkšņos pietuvojās 16% līmenim. Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, IKP pēc sezonāli un kalendāri izlīdzinātiem datiem šā gada otrajā ceturksnī ir samazinājies par 7,5%.

Iekšlietu ministrija apgūst Eiropas grantus ekonomisko noziegumu apkarošanai sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu

Pirmdien, 27. jūlijā, Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Ingūna Aire un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme parakstīja līgumus par divu nozīmīgu projektu – "Ekonomisko noziegumu novēršana un apkarošana robežšķērsošanas vietā "Terehova"" un "Tiesībsargājošo iestāžu sadarbības veicināšana ekonomisko noziegumu novēršanā un apkarošanā Latvijā" – īstenošanu.

LLPA: atlikums pašvaldību konsolidētajā budžetā pirmajā pusgadā veidojas katru gadu

Saskaņā ar Finanšu ministrijas datiem, 2020. gada pirmajā pusgadā konsolidētajā pašvaldību budžetā bija pārpalikums 101,4 miljonu eiro apmērā. Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA) uzsver, ka tas ir sistemātisks process, jo pašvaldībās gada pirmajā pusē tiek realizēts mazāks investīciju apmērs nekā otrajā pusē. Pēc būtības šis atlikums ir pašvaldību attīstības nauda, kas paredzēta investīciju projektu īstenošanai.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums