Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


Stinka: ES Enerģētikas savienības mērķu sasniegšanā jāievēro dalībvalstu intereses un iespējas

Pirmdien, 27. februārī, Briselē notiekošajā Eiropas Savienības Transporta, telekomunikāciju un enerģētikas ministru padomes sanāksmēs Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Stinka pārstāvēs Latvijas viedokli sarunās par Tīrās enerģijas pakotni un Enerģētikas savienību, uzsverot, ka svarīgi nodrošināt savlaicīgu ES Enerģētikas savienības mērķu sasniegšanu, bet tas nevar notikt sasteigti un uz dalībvalstu interešu un iespēju rēķina.

Aicinām uzņēmējus iesaistīties "konsultē vispirms" principa vadlīniju izstrādē

"Uzņēmēji ne vienmēr pārzina visus normatīvos aktus un no tiem izrietošās prasības, kas viņiem jāievēro. Tāpēc tirgus uzraudzības iestāžu galvenais pienākums nav sodīt, bet gan būt uzņēmēja konsultantam un sadarbības partnerim," uzsver Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

M. Kučinskis ar Kanādas starptautiskās tirdzniecības ministru apspriež abu valstu sadarbības iespējas

Ministru prezidents Māris Kučinskis ceturtdien, 23. februārī, Rīgā tikās ar Kanādas starptautiskās tirdzniecības ministru Fransuā Filipu Šampaņu (François-Philippe Champagne).

Ašeradens ar Kanādas tirdzniecības ministru pārrunā Latvijas un Kanādas sadarbības iespējas līdz ar CETA spēkā stāšanos

Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens ceturtdien, 23. februārī tikās ar Kanādas starptautiskās tirdzniecības ministru Fransuā Filipu Šampaņu (François-Philippe Champagne), lai pārrunātu Latvijas un Kanādas līdz šim īstenoto ekonomisko sadarbību un iespējas, kādas paver visaptverošais ekonomikas un tirdzniecības nolīgums starp Eiropas Savienību (ES) un Kanādu jeb CETA.

CFLA uzsāk projektu pieņemšanu ES fondu programmā vispārējās izglītības iestāžu mācību vides uzlabošanai

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izsludinājusi ierobežotu projektu iesniegumu atlasi Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotajā Eiropas Savienības (ES) fondu programmā par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu izglītības iestāžu mācību vides pilnveidošanai. Pašvaldībām pieejamais ERAF atbalsts programmas otrās un trešās kārtas ietvaros ir vairāk nekā 75 miljoni eiro.

FM: Situācija darba tirgū stabila un bezdarba līmenis turpina samazināties

Lai gan tautsaimniecībā nodarbināto iedzīvotāju skaits pagājušajā gadā ir nedaudz samazinājies, bezdarba līmenis pērn turpināja pazemināties, veidojot 9,6% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem, kas ir par 0,3 procentpunktiem mazāk nekā 2015.gadā, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes darbaspēka apsekojuma dati.

Vairākas pašvaldības ar KF atbalstu attīstīs videi draudzīgu autobusu transportu

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu sešām pašvaldībām gatavot un iesniegt projektus Kohēzijas fonda (KF) līdzfinansējuma ieguldīšanai, lai ar investīcijām autobusu satiksmē attīstītu videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru. Šim mērķim no KF līdz 2018. gada 31. decembrim paredzēti gandrīz 12 miljoni eiro.

Cilvēki dosies pie darba

Par 2016. gada 4. ceturkšņa darbaspēka apsekojuma datiem.


2016. gadā bezdarbs Latvijā samazinājās ļoti lēni, jo tāda bija arī ekonomikas attīstība. Kā jau esmu uzsvēris, šī IKP pieauguma piebremzēšanās ļoti maz vēsta par ekonomikas ilglaicīgās attīstības potenciālu, bet ļoti daudz — par kļūdainiem politiskiem lēmumiem vai drīzāk šo lēmumu trūkumu. Tāpēc sagaidāms, ka izaugsmes temps šogad paātrināsies, līdz ar to arī bezdarba kritums.

Valdība Siguldas novada pašvaldībai piešķir 13 tūkstošus ugunsgrēkā radīto postījumu novēršanai

Valdība Siguldas novada pašvaldībai piešķir 13 320 euro, lai 50% apmērā segtu izdevumus pabalstiem, ko pašvaldība ir izmaksājusi ārkārtas situācijā – 2016. gada 3. oktobrī daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā notikušajā ugunsgrēkā – cietušajiem iedzīvotājiem mājas jumta atjaunošanai.

Piesaki inovatīvākos ES fondu projektus konkursā "RegioStars Awards"

Eiropas Komisija aicina pieteikt konkursā "RegioStars Awards" veiksmīgākos, inovatīvākos un iedvesmojošākos ar Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējumu īstenotos projektus. Konkurss norisinās jau desmito gadu pēc kārtas, un tā mērķis ir izcelt labās prakses piemērus, tādējādi izglītojot un iedvesmojot arī citas ES dalībvalstis. Pieteikties aicinātas gan ES fondu vadībā iesaistītās institūcijas, gan paši ES fondu finansējuma saņēmēji.
grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lēti ceļojumi  santehniķis  metāla durvis  maksātnespēja