Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


LLPA: Finanšu ministrijai ir jāpiedāvā risinājums pašvaldību ienākumu samazinājuma kompensēšanai

Finanšu ministrijai ir jāpiedāvā skaidrs risinājums, kā kompensēt pašvaldību ienākumu samazinājumu, kas šobrīd paredzēts nākamā gada budžetā. Pretējā gadījumā zaudētāji būs gan iedzīvotāji, kam samazināsies pašvaldību sniegto pakalpojumu apjoms un kvalitāte, gan arī pirmsskolas pedagogi un sociālie darbinieki, kuri nākamgad algu pieaugumu var nesagaidīt. Tā pēc tikšanās ar Finanšu ministrijas (FM) pārstāvjiem secina Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) biedri – lielo pilsētu mēri.

Aicina paust viedokli par AS "Gaso" iesniegto tarifa projektu

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) atgādina par iespēju piedalīties uzklausīšanas sanāksmē saistībā ar AS "Gaso" iesniegto dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma tarifa projektu. Uzklausīšanas sanāksme notiks š.g. 25. septembrī, plkst. 10.00. Ikviens interesents laipni aicināts!

Jauni dati tiešraidē seminārā "Teritoriālā statistika un tās izmantošanas iespējas"

Rīga, 23.09.2020.
Rīt, 24. septembrī, Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) un Latvijas Universitātes (LU) seminārā tiks prezentēta jauna eksperimentālā statistika, kas turpmāk būs noderīga dažādiem datu lietotājiem – gan pašvaldībām, gan valsts pārvaldei, gan ekonomistiem. No pl. 10.20 semināru varēs vērot tiešraidē www.csb.gov.lv/teritoriju_statistika . Tur pieejama arī semināra programma.

Faktiskā bezdarba līmenis augustā bija 8,6 %, reģistrētais – 8,2 %

Rīga, 23.09.2020.

2020. gada augustā faktiskā bezdarba līmenis Latvijā bija 8,6 %, kas salīdzinājumā ar jūliju ir par 0,3 procentpunktiem mazāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) Darbaspēka apsekojuma dati (DSA). Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis bija 8,2 %, un salīdzinājumā ar jūliju samazinājies par 0,4 procentpunktiem. Salīdzinājumā ar pagājušā gada augustu bezdarba līmenī vērojams pieaugums – 2,5 procentpunkti faktiskā bezdarba līmenim un 2,3 procentpunkti reģistrētā bezdarba līmenim.

LTRK: ir apsveicams valdības lēmums tuvāko divu gadu laikā nodrošināt Baltijā zemāko darbaspēka nodokļu slogu

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) kopumā pozitīvi vērtē to, ka tiek sperti pirmie soļi darbaspēka nodokļu mazināšanā un ir pieņemts lēmums turpināt to mazināšanu arī nākamajos gados, tādejādi dodot signālu, ka Latvija virzās konkurētspējas virzienā. Vienlaikus, par vairākiem ministru kabinetā pieņemtajiem konceptuālajiem lēmumiem diskusija būtu turpināma. Saistībā ar minimālo VSAOI ieviešanu nepieciešams, ka lēmumi tiktu balstīti datos katra nodokļa maksātāja līmenī, veicot to padziļinātu analīzi un atrisinot virkni būtisku tehnisku un praktisku detaļu, lai sasniegtu labāko iespējamo rezultātu.

Valdība lemj par tālākajiem soļiem OIK samazināšanai

"Elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes samazināšana ir būtiska gan no patērētāju maksātspējas un enerģētiskās nabadzības mazināšanas, gan no uzņēmumu starptautiskās konkurētspējas, tai skaitā eksporta, palielināšanas perspektīvas. Pēdējos gados daudz un dažādos formātos diskutēts par dažādām iespējām OIK sistēmas sakārtošanai, sākot no atbalstu saņemošo elektrostaciju uzraudzības stiprināšanas, lai izskaustu negodprātīgos komersantus, un beidzot ar dažādiem variantiem OIK samazināšanai un līdz pat pilnīgai OIK sistēmas atcelšanai," norāda ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

Augustā pasažieru apgrozījums lidostā četrreiz mazāks nekā pirms gada

22.09.2020.
Pasažieru apgrozījums šā gada augustā lidostā "Rīga" samazinājās par 77 %, salīdzinot ar 2019. gada augustu. Tāpat par 15 % samazinājās arī saņemto un nosūtīto kravu un pasta apjoms1, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā mēneša laikā nemainījās

Rīga, 21.09.2020.
2020. gada augustā, salīdzinot ar jūliju, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā nemainījās, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 0,1 %, bet eksportētajai produkcijai palielinājās par 0,2 %. Eksportam uz eirozonas valstīm ražotāju cenu līmenis pieauga par 0,6 %, savukārt eksportam uz ārpus eirozonas valstīm samazinājās par 0,2 %.

Iespēju festivāls "Uzņēmēju dienas Latgalē 2020" aicina apmeklētājus iepazīties ar reģiona sasniegumiem jaunā formātā ..

Iespēju festivāls "Uzņēmēju dienas Latgalē 2020" aicina apmeklētājus iepazīties ar reģiona sasniegumiem jaunā formātā – klātienē un attālināti.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un Rēzeknes pilsētas dome aicina uzņēmējus un ikvienu interesentu apmeklēt Iespēju festivālu "Uzņēmēju dienas Latgalē 2020", kas šī gada 25.-26. septembrī jaunā formātā norisināsies jaunuzceltajā Olimpiskajā centrā "Rēzekne".

Konkursa "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2020" laureātus apbalvosim 24. septembrī

2020. gada 24. septembrī notiks konkursa "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2020" noslēguma pasākums - laureātu apbalvošana. Augusta noslēgumā un septembra sākumā konkursa žūrija klātienē apmeklēja 21 ēku 13 Latvijas pilsētās un iepazinās ar to sasniegtajiem energoefektivitātes rādītājiem. Šogad konkursam kopumā tika iesniegti 33 pieteikumi.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums