Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


Pastiprinās degvielas kvalitātes kontroli un palielinās minimālā biodegvielas piejaukuma apmēru

Gaisa piesārņojums ir būtiskākais vides risks cilvēku veselībai Eiropas Savienībā, jo īpaši pilsētu iedzīvotājiem. Pilsētās galvenais putekļu (kvēpu un cieto daļiņu) avots ir transports. No transportlīdzekļu izplūdes gāzēm gaisā nokļūst arī citas kaitīgās vielas, tostarp tādas, kas veicina klimata pārmaiņas. Līdztekus gaisa piesārņojuma ietekmei uz cilvēku veselību un klimatu, tas var negatīvi ietekmēt arī tautsaimniecības attīstību, palielinot izdevumus veselības aprūpei un mazinot produktivitāti zaudētu darbdienu rezultātā.

Oktobrī būtiski pieauga graudaugu, dzērienu un farmācijas produktu eksports

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem, oktobrī gada griezumā preču eksporta vērtība faktiskajās cenās pieauga par 0,5%. Savukārt preču imports būtiski samazinājās – par 12,8% Līdz ar to, būtiski ir sarucis tirdzniecības deficīts.

Oktobrī Latvijas eksportēto preču vērtība par 0,5 % lielāka nekā pirms gada

Rīga, 10.12.2019.
2019. gada oktobrī Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums veidoja 2,56 miljardus eiro, kas faktiskajās cenās bija par 7 % mazāk nekā pirms gada, tai skaitā preču eksporta vērtība pieauga par 0,5 %, bet importa vērtība samazinājās par 12,8 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes operatīvie dati. Oktobrī Latvija eksportēja preces 1,21 miljardu eiro apmērā, bet importēja par 1,35 miljardiem eiro. Salīdzinājumā ar 2018. gada oktobri ārējās tirdzniecības bilance uzlabojās, eksportam kopējā ārējās tirdzniecības apjomā palielinoties no 43,8 % līdz 47,3 %.

No 2020. gada enerģētikas politikas uzraudzības funkcijas veiks Būvniecības valsts kontroles birojs

No 2020. gada 1. janvāra enerģētikas politikas administrēšanas funkcijas tiek nodotas Būvniecības valsts kontroles birojam (BVKB), ieviešot efektīvāku valsts atbalsta sistēmas kontroli. Enerģētikas politikas īstenošanas funkcijas nododot BVKB, jau veikti grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā, Enerģētikas likumā, Energoefektivitātes likumā, likumā "Par zemes dzīlēm". Ministru kabineta šā gada 10 decembra sēdē atbalstīti grozījumi virknē Ministru kabineta noteikumos, kuri ir saistīti ar minētajiem likumiem un kas attiecas uz funkciju nodošanu BVKB. Savukārt 2020. gadā Ekonomikas ministrija sagatavos grozījumus Būvniecības likumā un saistītajos MK noteikumos, ņemot vērā nepieciešamību aktualizēt BVKB nosaukumu un funkciju klāstu.

Brīvprātīgās vienošanās par energoefektivitātes uzlabošanu varēs parakstīt arī plānošanas reģioni un pašvaldības....

Brīvprātīgās vienošanās par energoefektivitātes uzlabošanu varēs parakstīt arī plānošanas reģioni un pašvaldības pārstāvošas organizācijas

Ministru kabineta 10. decembra sēdē apstiprināti grozījumi MK 2016. gada 11. oktobra noteikumos Nr. 669 "Kārtība, kādā noslēdz un pārrauga brīvprātīgu vienošanos par energoefektivitātes uzlabošanu", paplašinot vienošanās par energoefektivitātes uzlabošanu iespējamo dalībnieku loku.

FM: Novembrī sasniegts zemākais šā gada inflācijas līmenis

Patēriņa cenu pieaugums gada izteiksmē samazinās jau trešo mēnesi pēc kārtas un šā gada novembrī saruka līdz 2,1%, kas ir zemākais inflācijas līmenis kopš 2018. gada aprīļa. Patēriņa cenu svārstīgumu pēdējos mēnešos nosaka tieši preču cenu pieauguma mazināšanās, kamēr pakalpojumu cenu pieaugums šogad stabili turas pie 3,0% līmeņa. To apliecina arī novembra dati, jo preces salīdzinājumā ar pērnā gada novembri sadārdzinājās par 1,8%, bet pakalpojumi par 2,9%. Vēl augustā preču cenu kāpums bija 3,2%, bet pakalpojumiem 3,0%.

Paziņoti piektās VID čeku loterijas izlozes uzvarētāji

Svētdien, šī gada 8. decembrī, TV3 raidījuma "SuperBingo" laikā jau piekto reizi paziņoti Valsts ieņēmumu dienesta (VID) rīkotās "Čeku loterijas" naudas balvu un papildu balvu laimētāji. Papildu 54 naudas laimestiem deviņi Latvijas uzņēmumi, kas ir padziļinātās sadarbības programmas dalībnieki, bija sarūpējuši 37 papildu balvas.

Nacionālajā bibliotēkā notiks diskusija par Rail Baltica projekta realizāciju Rīgas teritorijā

Latvijas ārējās tirdzniecības apjomi ik gadu uzrāda pozitīvu pieaugumu, un arī pērn izaugsme eksporta tirgos turpinājusies, uzņēmumiem kļūstot arvien konkurētspējīgākiem un palielinot savus tirdzniecības apjomus. Kā liecina kustības "The Red Jackets" veiktais pētījums par pašmāju eksporta nozares tendencēm 2018. gadā, lielo eksportētāju skaits, kuru apgrozījums pārsniedz 1 miljonu eiro, šajā periodā salīdzinājumā ar 2016. gadu ir palielinājies par 145 uzņēmumiem, veidojot 9,4% pieaugumu. Turklāt vairāk nekā puse jeb 51% no šiem uzņēmumiem ārzemēs sevi piesaka ar Latvijā radītu zīmolu.

Vidējais patēriņa cenu līmenis gada laikā palielinājās par 2,1 %

Rīga, 09.12.2019.
2019. gada novembrī, salīdzinot ar 2018. gada novembri, vidējais patēriņa cenu līmenis* palielinājās par 2,1 %, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Precēm cenas pieauga par 1,8 % un pakalpojumiem – par 2,9 %.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli