Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


FM: Martā saglabājas mērens mazumtirdzniecības pieaugums

Mazumtirdzniecības apgrozījums šā gada martā, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo mēnesi palielinājies par 1,5%, uzrādot nedaudz straujāku kāpumu nekā iepriekšējā mēnesī, tomēr aizvien saglabājoties samērā zemā līmenī. Līdzīgi kā iepriekšējos mēnešos mazumtirdzniecības apgrozījuma pieaugumu nodrošināja galvenokārt kāpums degvielas tirdzniecībā, kamēr pārtikas mazumtirdzniecība turpināja samazināties.

Mazumtirdzniecība pieaug straujāk nekā pagājušajā gadā

Mazumtirdzniecības apgrozījums turpina pieaugt un 2017. gada martā tas bija par 4,3% lielāks nekā iepriekšējā gada martā (neizlīdzināti dati, salīdzināmajās cenās).

Stradiņa slimnīcas infrastruktūras attīstīšanai pieejami 64 miljoni eiro no ERAF

Ieguldījumiem veselības aprūpes infrastruktūrā valsts sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca" ir paredzēts vairāk nekā 91 miljons eiro, no tiem 64 miljoni – no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF). Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu slimnīcai sagatavot un iesniegt projekta iesniegumu ERAF līdzfinansējuma saņemšanai.

Martā būvniecības izmaksas palielinājās par 0,1 %

Rīga, 28.04.2017.
2017. gada martā, salīdzinot ar februāri, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā palielinājās par 0,1 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas pieauga par 0,3 %, strādnieku darba samaksa – par 0,1 %, bet būvmateriālu cenas būtiski nemainījās.

Martā mazumtirdzniecības apgrozījums pieauga par 1,5 %

Rīga, 28.04.2017.
2017. gada martā, salīdzinot ar 2016. gada martu, mazumtirdzniecības apgrozījums pieauga par 1,5 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie kalendāri izlīdzinātie dati salīdzināmajās cenās. Pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms samazinājās par 0,8 %, bet nepārtikas preču mazumtirdzniecība pieauga par 3,3 %.

FM: Turpinās sekmīga nodokļu ieņēmumu plāna izpilde

Šā gada pirmajā ceturksnī konsolidētajā kopbudžetā bija 99,8 milj. eiro pārpalikums, kas salīdzinājumā ar iepriekšējā gada trim mēnešiem pieauga par 51,3 milj. eiro. Nodokļu ieņēmumu plāns kopbudžetā tika izpildīts 101,4% apmērā. Nodokļu ieņēmumu pieauguma ietekmē kopējie kopbudžeta ieņēmumi auguši straujāk nekā izdevumi. Turpretī kopbudžeta izdevumu salīdzinoši zemākais pieaugums skaidrojams ar atsevišķu izdevumu pozīciju samazinājumu, ņemot vērā šobrīd aktīvo projektu atlašu un līgumu slēgšanas posmu Eiropas Savienības (ES) fondu projektu īstenošanā, kas nerada tūlītēju naudas plūsmas pieaugumu.

Trīs gadus LatBAN veicina investīcijas jaunuzņēmumos

Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls (LatBAN) savu attīstības ceļu uzsāka 2014. gada 29. aprīlī, lai veicinātu un attīstītu jauno uzņēmēju darbību biznesa vidē. Sestdien biedrība svin trīs gadu jubileju un var lepoties ar 75 biedru skaitu, kā arī paveikto darbu un sasniegtajiem mērķiem. Kas īsti ir Biznesa eņģeļu tīkls – vairāk skaidrosim šajā rakstā.

LTRK aicina uz konkrētu rīcību enerģētikas problēmu risinājumiem

Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Enerģētikas komiteja, apkopojot uzņēmēju un enerģijas patērētāju aptaujā pausto viedokli, uzsāk aktīvu darbu, lai uzlabotu situāciju enerģētikas nozarē. Galvenais mērķis ir panākt, ka enerģijas kopējās izmaksas kļūst par Latvijas uzņēmēju starptautisko konkurenci veicinošu faktoru.

FM: Gada sākumā pašvaldībās novērojamas augstākas investīcijas ES fondu līdzfinansētajos projektos

Līdzīgi kā iepriekšējos gados pirmais ceturksnis pašvaldību budžetā noslēdzies ar pārpalikumu. Šā gada pirmajā ceturksnī pārpalikums sasniedzis 95,1 milj. eiro un salīdzinājumā ar 2016. gada pirmo ceturksni tas ir par 15,6 milj. eiro samazinājies. Samazinājums saistīts ar augstākiem uzturēšanas un kapitālajiem izdevumiem. Īpaši jāatzīmē, ka jau gada sākumā novērojamas augstākas investīcijas ES fondu līdzfinansētajos projektos. Lielākie pašvaldību budžeta pārpalikumi konstatēti Rīgas pilsētas pašvaldības pamatbudžetā – 19,7 milj. eiro, Jūrmalas pilsētas pamatbudžetā – 5,2 milj. eiro un Daugavpils pilsētas pamatbudžetā – 4,5 milj. eiro.

Gada laikā POS termināļu skaits Latvijā pieaudzis par 16 %

Kā liecina Latvijas Komercbanku asociācijas dati, pērn salīdzinājumā ar 2015. gadu POS termināļu skaits Latvijā ir pieaudzis par 16 %, sasniedzot 41 613 termināļus. Vidēji ik mēnesi apritē ir nodoti 494 jauni POS termināļi.
grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lētas aviobiļetes  santehniķis  metāla jumti