Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


5G politikas veidotāju hakatons – būtiska platforma tālākai inovāciju ieviešanai

No 26. līdz 27. novembrim Rīgā norisināsies pasaulē pirmais 5G politikas veidotāju hakatons. Hakatonā piedalīsies Eiropas un Baltijas reģiona politikas veidotāji, uzņēmēji, mobilo sakaru nodrošinātāji, kā arī juristi, kas kopīgi izvērtēs esošo nozares politiku un izstrādās rekomendācijas mērķtiecīgākai 5G inovāciju radīšanai un ieviešanai Baltijas jūras reģionā.

FM: Valsts budžeta izdevumi ir jāsamēro ar ieņēmumiem

Palielinot pašlaik plānoto 2020. gada budžeta deficītu, tiktu pārkāpts Fiskālās Disciplīnas likums un Eiropas Savienības (ES) noteikumi. Izvēloties pārkāpt ES noteikto pieļaujamo deficīta līmeni, ir jārēķinās ar tālejošām un valsts budžetam dārgām sekām.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā oktobrī samazinājās par 0,6 %

Rīga, 22.11.2019.
2019. gada oktobrī, salīdzinot ar septembri, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,6 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 0,6 %, eksportētajai produkcijai – par 0,5 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenu līmenis saruka par 0,4 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 0,6 %.

Ārlietu ministrs: NATO pamatuzdevums joprojām ir sabiedroto aizsardzība Eiroatlantiskajā telpā

2019. gada 20. novembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās NATO ārlietu ministru sanāksmē Briselē, kurā apsprieda gatavošanos NATO valstu vadītāju sanāksmei, kas notiks š.g. 3. un 4. decembrī Londonā.

OECD: globālās ekonomikas izaugsmes tempa atgūšanai nepieciešamas investīcijas un starptautiskā sadarbība.

Latvijā jāturpina investēt pētniecībā un attīstībā, kā arī prasmju attīstībā

Šodien, 21. novembrī, Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) prezentēja jaunāko globālās ekonomikas apskatu "OECD Economic Outlook 2019", kurā OECD eksperti novērtējuši situāciju pasaules ekonomikā, kas ļauj valstīm savlaicīgi plānot nepieciešamās izmaiņas ekonomikas politikā.

2018. gadā izdevumi sociālajai aizsardzībai pieauga par 11,5 %

Rīga, 21.11.2019.
2018. gadā izdevumi sociālajai aizsardzībai Latvijā bija 4 440,2 milj. eiro, kas ir par 457,9 milj. eiro jeb 11,5 % vairāk nekā 2017. gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) provizoriskie dati. Izdevumi slimības un veselības aprūpei pieauga par 20,2 %, atbalstam ģimenei un bērniem – par 9,8 %, bezdarbnieku atbalsta pasākumiem– par 9,7 %.

VNĪ apgrozījums šogad pieaudzis par 1,8%, peļņa – 5,81 miljoni eiro

"VAS "Valsts nekustamie īpašumi"(turpmāk – VNĪ) apgrozījums 2019. gada deviņos mēnešos bija 29,5 milj. eiro, kas par 1,8% jeb 0,53 milj.  eiro pārsniedz iepriekšējā gada attiecīgā perioda apgrozījumu. VNĪ 2019. gadā sasniegusi finanšu mērķus plānotajā apjomā, nodrošinot stabilu EBITDA rādītāju 12,39 milj. eiro (mērķis 9,52 milj. eiro)", norāda VNĪ valdes priekšsēdētājs Andris Vārna.

Investējot 10 miljonus eiro, atklāj mūsdienīgu finiera ražotni Krustpils pagastā

Krustpils novadā darbu uzsākusi kokapstrādes rūpnīca AmberBirch, kurā no vietējām izejvielām tiks ražots augstas kvalitātes tehniskais finieris. Jaunā ražotne ir viens no lielākajiem investīciju projektiem reģionā. Rūpnīcā plānots nodarbināt aptuveni 100 darbiniekus.

Apvienojas lauksaimniecības biogāzes ražotāji: prognozē lauksaimniecības biogāzes lomas pieaugumu tautsaimniecībā

Lai aktualizētu biogāzes nozīmi Latvijas tautsaimniecībā un vides aizsardzībā, tās lomu jaunajā Eiropas Savienības plānošanas periodā 2021. – 2028.g, novembrī izveidota apvienība "Lauksaimniecības biogāze". Tajā apvienojušies Latvijas vadošie lauksaimniecības biogāzes ražotāji, kuru saimniecībās biogāze tiek ražota no organiskajiem atkritumiem, kuri nepārstrādāti radavides piesārņojuma risku. Apvienības galvenā prioritāte ir lauksaimniecības resursu pilna potenciāla izmantošana ilgtspējīgas darbības nodrošināšanai pieaugošo klimata pārmaiņu kontekstā un Latvijas zinātnisko resursu iesaiste efektīvu biogāzes tehnoloģiju, to skaitā biometāna, attīstībā.

Ārlietu ministrs piedalās ES Vispārējo lietu padomes sanāksmē Briselē

2019. gada 19. novembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Briselē piedalījās Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes sanāksmē. Ministri diskutēja par tiesiskuma stiprināšanu ES, uzklausot arī ES Pamattiesību aģentūras direktoru, kurš sniedza vispārēju viedokli par tiesiskuma situāciju ES.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli