Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


AR ESF atbalstu izveidos izglītības kvalitātes monitoringa sistēmu

Izglītības kvalitātes monitoringa sistēmas izveidei pieejams Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansējums – vairāk nekā 3,5 miljoni eiro. Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir nosūtījusi uzaicinājumu Izglītības un zinātnes ministrijai saņemt ESF līdzfinansējumu projekta īstenošanai.

Tranzīta nozares rīcības plānu nozares glābšanai šonedēļ skatīs premjera vadītajā Ostu, tranzīta un loģistikas padomē

Biedrības "Baltijas asociācija - transports un loģistika" (BATL) prezidente Inga Antāne norāda, ka šonedēļ kļūs skaidrāka nozares izstrādātā rīcības plāna nozares glābšanai un stiprināšanai tālāka virzība – vai tas noguls dziļākajās ierēdņu atvilktnēs vai arī tiks tālāk virzīts atbildīgo pušu apspriešanai un īstenošanai. BATL norāda, ka šonedēļ otrdien, 17. oktobrī, Saeimā Tautsaimniecības komisijā skatīs jautājumu par nozares konkurētspēju, savukārt trešdien, 18.oktobrī, rīcības plāns iekļauts kā viens no Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padomes sēdes darba kārtības jautājumiem. Šo padomi vada premjers Māris Kučinskis.

Finanšu ministre piedalās Pasaules Bankas grupas un Starptautiskā Valūtas fonda sanāksmē Vašingtonā

No 13. līdz 15.oktobrim finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola piedalās Pasaules Bankas (PB) grupas un Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) gada sanāksmē Vašingtonā, ASV. Vizītes laikā ministrei paredzētas vairākas nozīmīgas tikšanās ar citu valstu finanšu ministriem, investīciju bankām, reitingu aģentūrām, ASV Valsts kases pārstāvjiem un dalība augsta līmeņa paneļdiskusijās.

Izveidota Latvijas būvniecības nozares Ētikas komisija

Ar mērķi izskatīt Latvijas būvniecības nozares Ētikas kodeksā noteikto ētikas pamatprincipu iespējamos pārkāpumus Latvijas Būvniecības padome ievēlēja Ētikas komisiju.

Jauns ikgadējā protokola modelis

Šāgada Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) un Ministru kabineta (MK) domstarpību un vienošanās protokolā ir palicis tikai viens nesaskaņots jautājums. Vai tas ir labi vai slikti, parādīs pašvaldību un valdības sarunu attīstība nākamajos gados.

Kredīti Lietuvā un Latvijā - salīdzinājums

Finanšu pakalpojumu jomā robežas ir nosacītas, taču reizē arī stingras. Vienas valsts iedzīvotāji nevar saņemt kredītu otrā valstī, ja nav tās pilsoņi vai nav ieguvuši pastāvīgās uzturēšanās atļauju. Rezultātā kredīti Lietuvā ir pieejami Lietuvas pilsoņiem vai tiem Latvijas iedzīvotājiem, kas tur ilgstoši dzīvo un strādā. Šādus ierobežojumus nav ieviesusi valsts vai ES, bet paši kreditori, kas vēlas ierobežot riskus. Piekritīsiet – ja Latvijas uzņēmums aizdod naudu latvietim, viņam būs vieglāk atgūt finanšu līdzekļus nekā aizdodot naudu Igaunijas, Lietuvas vai Austrijas pilsonim.

Vēlies mazināt nodokļu parādu slogu? Piesakies!

Šajā vasarā valdība ir apstiprinājusi vērienīgo nodokļu reformu. Vienlaikus, lai nodokļu maksātājiem atvieglotu arī radušos nodokļu parāda slogu, laikā no šī gada 1. oktobra līdz 2018. gada 2. janvārim aicinām ikvienu, kam izveidojies nodokļu parāds, pieteikties Valsts ieņēmumu dienestā (VID) uz atbalsta pasākumu.

Dalībai nodokļu atbalsta pasākumā saņemti jau 2 209 iesniegumi

Kopš sākusies pieteikšanās nodokļu atbalsta pasākumam, VID saņemti jau 2 209 pieteikumi. Uz šī gada 11.oktobri pieņemti 216 lēmumi par nodokļu atbalsta pasākuma piemērošanu par kopējo summu 1 765 195,18.

EM nodod saskaņošanai jaunu tiesisko regulējumu dzīvojamo telpu īres tirgus attīstībai un īrnieku plašākai aizsardzībai

Ekonomikas ministrija izstrādājusi un starpinstitūciju saskaņošanai nodevusi Dzīvojamo telpu īres likumprojektu, kas būs jauns regulējums dzīvojamo telpu īres tirgū un sekmēs kvalitatīvu un iedzīvotājiem finansiāli pieejamu īres dzīvokļu izveidi un investīcijas īres namu sektorā, kā arī piedāvās jaunu risinājumu līdzšinējiem garajiem tiesvedību procesiem.

Līdz 16. oktobrim jādeklarē ienākumi no kapitāla pieauguma

Līdz šī gada 16. oktobrim Valsts ieņēmumu dienestā (turpmāk – VID) jāiesniedz deklarācija par ienākumu no kapitāla pieauguma gan tām personām, kurām ienākumi no kapitāla aktīvu atsavināšanas 2017.gada septembrī pārsniedza 711,44 eiro, gan tām personām, kurām kopējie ienākumi no kapitāla aktīvu atsavināšanas kādā no šī gada 3.ceturkšņa mēnešiem (jūlijs – septembris) bija no 142,30 līdz 711,44 eiro.

Aktuālās ziņas