Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


Politiķi aiz slēgtām durvīm nolēmuši Nacionālās koncertzāles būvēšanai izmantot privātu zemi....

Politiķi aiz slēgtām durvīm nolēmuši Nacionālās koncertzāles būvēšanai izmantot privātu zemi

Par 2,5 hektāru nomu Zaķusalā uz 50 gadiem privāta firma valstij maksā 2,8 tūkstošus eiro gadā


Starptautiska mēroga akustiskās koncertzāles būvēšana Rīgā ir 15 gadus vecs sapnis. Pēdējos gados reģionos saceltās koncertzāles ir mazas un ekspertu vērtējumā tām ir problēmas ar akustiku. Rīgā neviena no labi skanošajām zālēm nevar uzņemt liela sastāva simfonisko orķestri un vairāk par dažiem simtiem skatītāju, bet mūziķi tur strādā nožēlojamos apstākļos.

Rīgas satiksme atteikusies pieņemt BDO gatavoto atzinumu par iepriekšējās valdes pārkāpumiem....

Rīgas satiksme atteikusies pieņemt BDO gatavoto atzinumu par iepriekšējās valdes pārkāpumiem

Matīss: Rīgas budžeta nepieņemšanas dēļ Rīgas satiksmei drīzumā var rasties naudas grūtības

Arī pēc atkāpšanās no valdes Epalte-Drulle joprojām ir Rīgas Satiksmes administratīvās pārvaldes direktore


Rīgas Satiksmē joprojām nav noskaidrots vai par iespējamiem pārkāpumiem uzņēmumam radītos zaudējumus varētu piedzīt no tā agrākās vadības. Viens slepens juristu izvērtējums, kas tapa pagājušogad, kā apgalvoja tā brīža vicemērs Vadims Baraņņiks, bijis par vāju, lai ar to uzvarētu tiesā. Tāpēc pasūtīja nākamo. Bez konkursa Rīgas Satiksmes valde izraudzījās advokātu biroju BDO. Audita cena - ap 40 tūkstošiem eiro. Mums zināms, ka izvērtējums ir uzrakstīts un nosūtīts Rīgas Satiksmes jaunajai vadībai. Bet tā pagaidām atteikusies par to maksāt, jo pasūtītāju neapmierina padarītā darba kvalitāte.

Saeimas deputāti ar likumu steigā cenšas ieviest jaunu kārtību, kas ļaus atkritumu tirgu pārdalīt no jauna

Vasarā Konkurences padome apturēja Tīrīgas monopolu, kas bija iecerēts uz 20 gadiem. Pēc tam nespēja laikus nodrošināt kārtību bija par pamatu Rīgas domes atlaišanas procesam.

Finanšu ministrs Jānis Reirs: Vērienīgais darbs finanšu sektora sakārtošanā ir atmaksājies

Piektdien, 21. februārī, Finanšu darījuma darba grupa (FATF) paziņoja, ka Latvija ir izveidojusi stipru un noturīgu finanšu noziegumu novēršanas sistēmu un netiks pakļauta "pastiprinātai uzraudzībai" jeb iekļaušanai tā dēvētajā "pelēkajā sarakstā".

Nemiro: Latvijas un Vācijas ekonomiskā sadarbība kļūst arvien inovatīvāka un produktīvāka

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro šodien, 21. februārī tikās ar Vācijas ekonomikas un enerģētikas ministru Pēteru Altmeieru (Peter Altmaier), lai pārrunātu divpusējās ekonomiskās sadarbības paplašināšanas iespējas, kā arī galvenos sadarbības jautājumus Vācijas prezidentūras Eiropas Savienības padomē ietvaros.

Latvijas kredītreitingu paaugstina vēsturiski visaugstākajā līmenī

Piektdien, 21. februārī, starptautiskā kredītreitingu aģentūra S&P Global Ratings (S&P) paaugstināja Latvijas kredītreitingu no "A" līmeņa uz "A+" līmeni, saglabājot stabilu nākotnes novērtējumu (outlook). Aģentūras "A+" piešķirtais kredītreitings nodrošina Latvijai vēsturiski augstāko līmeni kopš 1997. gada, kad Latvijai pirmo reizi tika noteikts valsts kredītreitings.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā mēneša laikā nemainījās

Rīga, 21.01.2020.
2020. gada janvārī, salīdzinot ar 2019. gada decembri, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā nemainījās, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 0,7 %, bet eksportētajai produkcijai cenu līmenis pieauga par 0,7 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenu līmenis palielinājās par 0,4 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm par – 0,9 %.

Valdība izskatīs #Budžets2021 sagatavošanas grafiku

Otrdien, 25. februārī, Ministru kabineta (MK) sēdē valdība izskatīs Finanšu ministrijas sagatavotu rīkojuma projektu par likumprojekta par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2021., 2022. un 2023. gadam, kā arī valsts budžeta likumprojekta 2021. gadam sagatavošanas grafiku. Tāpat Finanšu ministrija piedāvā valdībai lemt par nozaru finansēšanas politiku pārskatīšanu. Šogad sadarbībā ar nozaru ministrijām nozaru budžetus plānots analizēt vēl detalizētāk, tos sadalot pa funkcijām/aktivitātēm un vērtējot to aktualitāti un efektivitāti, kā arī tām piešķirto finansējumu. Tāpat izdevumu pārskatīšanas ietvaros tiks turpināta ministriju pārraudzībā esošo finansēšanas politiku analīze, padziļināti izvērtējot Izglītības un zinātnes ministrijas pārraudzībā esošās jomas un veselības nozari, kas nesīs būtisku ieguvumu vidējā termiņā.

Nemiro: Valstij jāatbalsta talantu piesaiste strauji augošajai jaunuzņēmumu ekosistēmai

Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmai šī ir svētku nedēļa - Rīgā notiek vairāki nozīmīgi starptautiski pasākumi - Riga Venture Summit 2020 un TechChill 2020, kurā tiks aktualizēti jaunuzņēmumiem aktuāli jautājumi - talantu piesaistes, izglītības, integrācijas un darbinieku noturēšanas izaicinājumi Baltijā, kā arī jaunākās tendences tehnoloģiju jomā.

Fiskālās disciplīnas padome: ekonomisko izaugsmi turpmākajos gados var nomākt vairāki globālie ...

Fiskālās disciplīnas padome: ekonomisko izaugsmi turpmākajos gados var nomākt vairāki globālie un vietējie riski

Fiskālās disciplīnas padome (Padome) nākusi klajā ar viedokli par Finanšu ministrijas (FM) izstrādātajām makroekonomikas prognozēm 2020. - 2023. gadam un novērtējusi tās kā reālistiskas, taču vērš uzmanību uz vairākiem riska faktoriem, īpaši 2021./2022. gadā.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli