Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


Aptauja: Apkures tarifu izmaiņas notiek pārāk strauji

Kā liecina nekustāmo īpašumu apsaimniekošanas un pārvaldīšanas uzņēmumu grupas CIVINITY veiktā iedzīvotāju aptauja, vairāk kā 50% uzskata, ka pēdējos gados siltumenerģijas tarifi Rīgā mainās pārāk strauji.

Apstiprināti jauni SIA "Dzīvokļu komunālā saimniecība" ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi SIA "Dzīvokļu komunālā saimniecība" jaunus ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus. No 1. decembra ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 0,86 EUR/m3 (bez PVN), bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,74 EUR/m3 (bez PVN).

Faktiskā bezdarba līmenis septembrī bija 8,1 %, reģistrētā – 7,7 %

Rīga, 22.10.2020.
2020. gada septembrī faktiskā bezdarba līmenis Latvijā bija 8,1 %, kas salīdzinājumā ar augustu ir par 0,5 procentpunktiem mazāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) Darbaspēka apsekojuma (DSA) dati. Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis bija 7,7 %, un salīdzinājumā ar augustu samazinājies par 0,5 procentpunktiem. Salīdzinājumā ar pagājušā gada septembri bezdarba līmenī vērojams pieaugums – 2,3 procentpunkti faktiskā bezdarba līmenim un 2 procentpunkti reģistrētā bezdarba līmenim.

CFLA aicina uz publiskās un privātās partnerības aktualitātēm veltītu konferenci

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) kā publiskās un privātās partnerības (PPP) kompetences centrs ceturtdien, 5. novembrī, rīko tiešsaistes konferenci "Publiskā un privātā partnerība: šodienas iespējas nākotnei", lai veicinātu PPP projektu attīstības modeļa iedzīvināšanu un attīstību Latvijā, vienkop pulcējot jomas ekspertus, potenciālos projektu īstenotājus un interesentus.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā septembrī palielinājās par 0,3 %

Rīga, 21.10.2020.

2020. gada septembrī, salīdzinot ar augustu, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 0,3 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis pieauga par 0,3 %, eksportētajai produkcijai – par 0,4 %. Eksportam uz eirozonas valstīm ražotāju cenu līmenis samazinājās par 0,3 %, bet eksportam uz ārpus eirozonas valstīm pieauga par 1,0 %.

Valsts atbalstam varēs pieteikties plašāks jaunuzņēmumu loks

Ministru kabinets 20. oktobra sēdē atbalstīja izmaiņas jaunuzņēmumu atbalsta programmu pieteikšanas un administrēšanas kārtībā, kas izriet no grozījumiem Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumā. Apstiprinātie noteikumi paredz atvieglot jaunuzņēmumu kvalifikācijas nosacījumus, paplašinot atbalsta saņēmēju loku, svītrojot arī vairākas līdz šim pastāvošās kvalifikācijas prasības atbalsta saņēmējiem.

Nacionālā apvienība rosina piešķirt papildu finansējumu onkoloģijas diagnostikai un ārstēšanai

Lai mazinātu onkoloģisko slimību izplatību un uzlabotu ārstēšanu, tiek rosināts piešķirt papildu finansējumu dzemdes kakla vēža skrīningam un prostatas vēža skrīningam, kā arī noteiktiem medikamentiem onkoloģijas ārstēšanai. Attiecīgajiem skrīningiem 2021. gadā būtu nepieciešami vairāk nekā 750 tūkstoši eiro, savukārt zāļu kompensācijai – 28 miljoni eiro.

Paplašina atbalstu komersantiem energoefektivitātes projektu īstenošanai

Šā gada 20. oktobra Ministru kabineta sēdē apstiprināti grozījumi ES fondu programmas "Veicināt efektīvu energoresursu izmantošanu, enerģijas patēriņa samazināšanu un pāreju uz AER apstrādes rūpniecības nozarē" trešās projektu iesniegumu atlases kārtas nosacījumos, palielinot atbalsta apmēru komersantiem līdz pat 65% no projekta attiecināmajām izmaksām.

2019. gadā vispārējās valdības budžetā deficīts 0,6 % no IKP

20.10.2020.
Vispārējās valdības budžeta deficīts 2019. gadā bija 174,2 milj. eiro jeb 0,6 % no iekšzemes kopprodukta (IKP) un vispārējās valdības konsolidētais bruto parāds – 11,2 miljardi eiro jeb 36,9 % no IKP, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) atbilstoši Eiropas kontu sistēmas (EKS 2010) metodoloģijai apkopotie vispārējās valdības budžeta deficīta un parāda 2020. gada oktobra notifikācijas1 rezultāti

LTRK:Valdības virzītās valsts budžeta pavadošās nodokļu izmaiņas veicinās ēnu ekonomiku

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) valdības sagatavoto un šodien Saeimas plenārsēdē izskatīto vidēja termiņa valsts budžetu un to pavadošās plānotās nodokļu izmaiņas nevar pilnībā atbalstīt, norādot, ka dažas no saistītajos Likumprojektos iekļautajām iniciatīvām LTRK ieskatā sekmēs ēnu ekonomikas palielināšanos. Tāpat ir nepieņemami nodokļu sistēmas izmaiņas veikt vienlaikus ar valsts budžeta veidošanas procesu, jo tas mazina stabilitāti un prognozējamību, kas uzņēmumiem īpaši būtiski Covid-19 izraisītās ekonomikas lejupslīdes periodā.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums