Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


2018. gada 1. ceturksnī bija nodarbināti 63,5 % iedzīvotāju

22.05.2018.
2018. gada 1. ceturksnī Latvijā bija nodarbināti 898,0 tūkstoši jeb 63,5 % iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) Darbaspēka apsekojuma rezultāti. Gada laikā nodarbinātības līmenis palielinājās par 1,9 procentpunktiem, bet nodarbināto skaits – par 15,5 tūkstošiem. Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, nodarbinātības līmenis samazinājās par 0,2 procentpunktiem, bet nodarbināto skaits – par 4,2 tūkstošiem.

2018. gada 1. ceturksnī bezdarba līmenis Latvijā bija 8,2 %

Rīga, 22.05.2018.
2018. gada 1. ceturksnī bezdarba līmenis Latvijā bija 8,2 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) Darbaspēka apsekojuma rezultāti. Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, bezdarba līmenis ir palielinājies par 0,1 procentpunktu, bet gada laikā – samazinājies par 1,2 procentpunktiem.

Plāno paplašināt Padziļinātās sadarbības programmas darbību

Otrdien, 22. maijā, Ministru kabinets izskatīs Finanšu ministrijas sagatavotu konceptuālo ziņojumu par Padziļinātās sadarbības programmas darbību un tās attīstības modeli. Ziņojumā izvērtēta iespēja paplašināt Padziļinātās sadarbības programmas priekšrocību klāstu, tādējādi piesaistot aizvien plašāku komersantu loku.

AFCOS iesniedz MK pirmo apvienoto ziņojumu par krāpšanas apkarošanas pasākumiem 2017. gadā

Finanšu ministrija (FM) kā Krāpšanas apkarošanas koordinācijas dienests (AFCOS) ir iesniegusi Ministru kabinetā (MK) gada pirmo apvienoto ziņojumu par veiktajiem krāpšanas apkarošanas un Eiropas Savienības (ES) finanšu interešu aizsardzības pasākumiem 2017. gadā un par AFCOS darbības stratēģijas izpildes gaitu.

Konkursā "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2018" šogad pieteiktas 14 ēkas

Dalībai konkursā "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2018" saņemti 14 pieteikumi, tradicionāli visvairāk pieteikumu saņemti nominācijā "Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2018". Pilsētu griezumā vairāk pieteikumu saņemti no Liepājas un Valmieras, kas arī tradicionāli bijušas aktīvākās pilsētas māju atjaunošanā, un Rīgas, kur aktīvāk notiek jaunu ēku būvniecība.

Latvijai un Somijai ir kopīgas intereses sadarbībai inovāciju, pētniecības un jaunuzņēmumu jomā

"Latvijai un Somijai ir vēsturiski izveidojusies cieša sadarbība, kā arī kopīgas intereses un vērtības. Mūsu valstīm ir liels sadarbības potenciāls. Vizītes laikā, tiekoties gan ar Somijas ekonomikas un enerģētikas ministriem, gan ar uzņēmējiem, secinājām, ka esam ieinteresēti attīstīt divpusējo sadarbību inovāciju, pētniecības, mākslīgā intelekta, jaunuzņēmumu, kā arī enerģētikas jomā. Vienlaikus svarīgi ir stiprināt sadarbību Ziemeļvalstu – Baltijas valstu formāta ietvaros," pēc darba vizītes Somijā atzīst Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Valmierā atklātas Vidzemes uzņēmēju dienas 2018; biznesa forumā diskutē par galvenajiem izaicinājumiem uzņēmējdarbībā

Piektdien, 18.maijā, tika atklātas "Vidzemes uzņēmēju dienas" Valmierā, godinot labākos uzņēmējus, kā arī diskutējot biznesa forumā par izaicinājumiem un iespējām uzņēmējdarbībā. Pasākumu rīko Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Valmieras pilsētu.

Caurā spainī ūdeni nelej jeb kā bankas izvērtē kredīta piešķiršanu

Kādu kļūdu uzņēmēji visbiežāk pieļauj, kad naudas ir mazāk nekā nepieciešams? Nereti pirmais, kas tiek darīts - atliek nodokļu nomaksu, neapmaksā rēķinus, kavē kredītu apmaksu. Visbiežāk šāda taktika problēmas nerisina, bet rada tikai jaunas.

Palielinās no atjaunīgiem energoresursiem saražotais elektroenerģijas daudzums koģenerācijas stacijās

Rīga, 17.05.2018
Koģenerācijas1 stacijās saražotais elektroenerģijas daudzums 2017. gadā bija 3000,1 gigavatstundas (GWh), kas veido 40 % no kopējā saražotā elektroenerģijas daudzuma Latvijā, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. No atjaunīgiem energoresursiem (AER) saražotās elektroenerģijas īpatsvars koģenerācijas stacijās palielinājās, 2017. gadā sasniedzot 31 %. Pērn koģenerācijas stacijās saražoja 6301,7 GWh siltumenerģijas, kas bija 76 % no kopējā saražotā siltumenerģijas daudzuma.

Neskatoties uz stabilo ekonomikas izaugsmi, ēnu ekonomika Latvijā ir pieaugusi par 1.3%

Šodien publiskotie Rīgas Ekonomikas augstskolas (SSE Riga) "Ēnu ekonomikas indeksa Baltijas valstīs" rezultāti liecina, ka ēnu ekonomikas apjoms Latvijā 2017. gadā tomēr ir palielinājies, neskatoties uz ekonomikas augšupeju 2017. gadā. Izteikts procentos no iekšzemes kopprodukta (IKP), ēnu ekonomikas lielums 2017. gadā Latvijā ir 22%, bet Lietuvā un Igaunijā – 18.2%.

Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi