Ziņas | Latvija | Ekonomika, finanses


Elektroenerģijas cena sasniegusi rekordzemu līmeni pēdējo septiņu gadu laikā

Šogad Latvijā vērojams straujš elektroenerģijas vairumtirdzniecības cenas samazinājums. Martā cena Nord Pool biržas Lartvijas cenu zonā sasniegusi vēsturiski zemāko slieksni – 24,02 EUR/MWh, kamēr februārī tā bija par 4,03 EUR/MWh dārgāka. Tik zems cenas līmenis Latvijā, kopš Nordpool biržas darbības uzsākšanas – 2013. gada, ir vērojams pirmo reizi.

Fiskālās disciplīnas padome: atbalsta pasākumiem Covid-19 krīzes pārvarēšanai vidējā termiņā jābūt līdzsvarā ar budžeta

Fiskālās disciplīnas padome: atbalsta pasākumiem Covid-19 krīzes pārvarēšanai vidējā termiņā jābūt līdzsvarā ar budžeta resursiem

Fiskālās disciplīnas padome (Padome) atzinīgi vērtē Latvijas valdības rīcību Covid -19 izraisītās krīzes pārvarēšanai, taču atbalsta pasākumiem jābūt sabalansētiem ar budžeta resursiem un valsts spēju aizņemties, kā arī tie nedrīkst izraisīt fiskālo nesabalansētību vidējā termiņā un ilgtermiņā. To pirmdien Krīzes vadības padomei iesniegtajās rekomendācijās atzinusi Fiskālās disciplīnas padome (FDP).

VID izmaksā dīkstāves pabalstu COVID-19 krīzes skarto uzņēmumu darbiniekiem

Lai operatīvi reaģētu uz COVID-19 krīzes izraisītajām ekonomiskajām sekām un sniegtu atbalstu nozarēm, uzņēmumiem un to darbiniekiem...

2019. gada 2. pusgadā ievērojams apaļkoku iepirkumu cenu samazinājums

Rīga, 30.03.2020.
2019. gada 2. pusgadā, salīdzinot ar 2019. gada 1. pusgadu, vidējā iepirkumu cena samazinājās gan skujkoku, gan lapkoku apaļkokiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Lielākais cenu kritums bija melnalkšņa zāģbaļķiem 18–24 cm diametrā, mazākais – apses zāģbaļķiem 18–24 cm diametrā.

FM: Februārī straujš apgrozījuma kāpums mazumtirdzniecībā, bet nākotnes perspektīvas vērtējamas piesardzīgi

Saskaņā ar jaunākajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem par mazumtirdzniecības apgrozījumu Latvijā, šā gada februārī salīdzinājumā ar pērnā gada februāri pārdošanas apjomi mazumtirdzniecībā salīdzināmās cenās palielinājās par 5%. Tas ir trīs reizes augstāks pieauguma temps nekā janvārī un straujākais tirdzniecības kāpums kopš 2019. gada aprīļa. Salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi – janvāri, mazumtirdzniecības apgrozījums palielinājās par 3,5%.

SPRK: Elektroenerģijas cena mājsaimniecībām un juridiskajiem lietotājiem samazinās

Atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) jaunākajiem tirgus datiem, sākot ar 2019.gada 4.ceturksni elektroenerģijas cena biržā samazinās. To veicina siltie laikapstākļi un ūdens rezervju atjaunošanās, ļaujot palielināt elektroenerģijas ražošanas jaudas hidroelektrostacijās.

Lems par ES fondu projektu izdevumu līdzfinansēšanu COVID-19 ietekmē

Ministru kabineta (MK) 31. marta sēdē tiks izskatīts Finanšu ministrijas (FM) iesniegtais informatīvais ziņojums par Eiropas Savienības (ES) fondu ikmēneša progresu un projektu izdevumu attiecināmību nepārvaramas varas gadījumā COVID-19 ietekmē.

Februārī mazumtirdzniecības apgrozījums pieauga par 5,0 %

Rīga, 27.03.2020.
2020. gada februārī, salīdzinot ar 2019. gada februāri, mazumtirdzniecības apgrozījums pieauga par 5,0 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie kalendāri izlīdzinātie dati salīdzināmajās cenās par pēdējo mēnesi pirms ārkārtas situācijas izsludināšanas. Pārtikas preču mazumtirdzniecība pieauga par 3,0 %. Nepārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, palielinājās par 8,2 %, autodegvielas – palielinājās par 0,9 %.

ZIB pilnvarnieki aicina Banku maksimāli palielināt kreditēšanas apjomus uzņēmumiem COVID-19 krīzes laikā

Piektdien, 27. martā, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu ministri, Ziemeļu Investīciju bankas (ZIB) pilnvarnieki aicināja Banku veikt steidzamus pasākumus, lai palīdzētu atvieglot koronavīrusa radītās krīzes sekas. Pilnvarnieki aicināja Banku maksimāli palielināt kreditēšanas apjomus uzņēmumiem krīzes skartajā reģionā. Tādējādi Banka var atbalstīt ekonomikas stabilizēšanu Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs.

LTRK: neatbalstīt 100 miljonu eiro lielu investīciju vēja elektrostaciju parka "Pienava" būvniecībā krīzes laikā...

LTRK: neatbalstīt 100 miljonu eiro lielu investīciju vēja elektrostaciju parka "Pienava" būvniecībā krīzes laikā ir absurdi.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), pauž neizpratni un uzskata par absurdu Tukuma novada Domes lēmumu neakceptēt vēja elektrostaciju parka "Pienava" būvniecību - valstiski svarīga projekta ar 100 miljonu eiro ieguldījumu privātā sektorā.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi