Ministru prezidents: jāapsver Eiropas līmeņa regulējuma ieviešana sociāliem medijiem


Krisjanis_Karins_Stratcom_konference foto;Valsts kanceleja
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš šodien uzrunā konferencē "The Riga StratCom Dialogue 2019" uzsvēra nepieciešamību ieviest Eiropas līmeņa regulējumu, nosakot sociālo mediju platformu atbildību par izplatīto informāciju.

“Šodien sociālo mediju platformas pasaulē tiek izmantotas citādiem mērķiem, nekā bija iecerējuši to radītāji. No vienas puses mēs ar šo platformu palīdzību varam atrast domubiedrus un apmainīties ar noderīgu informāciju. Tomēr šodien diemžēl sociālos medijus var izmantot tādos veidos, kas apdraud mūsu sabiedrību. Ir valstis, kas izmanto sociālo mediju platformas tieši šādiem mērķiem – lai apdraudētu mūsu sabiedrības, izraisītu cilvēku dusmas un radītu nekārtības, nesaskaņas,” uzsvēra K. Kariņš.

Norādot, ka Eiropas Savienība regulē daudzas jomas, Ministru prezidents pauda, ka sociālo mediju joma nav regulēta. “Uzskatu, ka ir atrodams smalks līdzsvars starp runas brīvību, brīvu informācijas plūsmu un atbildību par saturu internetā un sociālo mediju platformās. Izvairoties no cenzūras, ir jāapsver gudra, Eiropas līmeņa regulējuma ieviešana, lai noteiktu sociālo mediju platformu atbildību par izplatīto informāciju, un panākot, ka tās aizstāv demokrātiju, mūsu vērtības un mūsu dzīvesveidu. Līdz ar jaunām tehnoloģijām ir jānāk jaunai domāšanai,” norādīja Ministru prezidents.

 

Valsts kanceleja
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums