Iekšlietu un labklājības ministri vienojas par kopīgu nostāju birokrātijas mazināšanā

Pēc Krišjāņa Kariņa valdības darba uzsākšanas, Latvijas darba devēji griezušies pie nozaru ministriem, lai aktualizētu jautājumus par problēmām, kas rodas darba tirgū mazkvalificēta darba spēka trūkuma dēļ. Reaģējot uz darba devēju norādītājiem jautājumiem, iekšlietu un labklājības ministri pārrunāja dažādus tematus, kur nepieciešama kopēja nostāja, nolūkā rast risinājumu Latvijas darba devēju vajadzībām.

“Mēs darīsim visu, lai palīdzētu Latvijas uzņēmējiem. Esam izstrādājuši un gatavojam tālākai virzībai grozījumus virknē Imigrācijas likumam pakārtotajos Ministru kabineta noteikumos, kas mazinās birokrātiskos šķēršļus ārvalstu darba spēka piesaistei,” tikšanās laikā ar labklājības ministri Ramonu Petraviču uzsvēra iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens.

Tikšanās laikā tika panākta vienošanās, ka ministri “Uzņēmējdarbības vides pilnveidošanas pasākumu plāna 2019.-2022. gadam” ietvaros atbalstīs pasākumu kopumu par termiņa samazinājumu brīvās vakances publicēšanai Nodarbinātības valsts aģentūrā no esošām 30 dienām uz 14 dienām.

Tāpat nozaru ministru tikšanās laikā pozitīvi tika vērtēts darba devēju piedāvātais modelis par atalgojuma izmaksām trešo valstu pilsoņiem, respektīvi, vērā ņemt vidējo algu nozarē nevis tautsaimniecībā. Vienlaikus tika diskutēts par to, ka no prasībām varētu tikt izslēgts lūgums pēc konkrētās izglītības un darba pieredzes nepieciešamības, ja persona strādā mazkvalificētu darbu.

“Esmu gatava šādi organizēt turpmāko darbu – veidojot starpnozaru ministru tikšanos, lai pārrunātu jautājumus, kas skar labklājības un citas iesaistītās nozares, jo šis noteikti ir īsākais ceļš problēmu atrisināšanai, “ – savu pārliecību pauda labklājības ministre R. Petraviča.


 

iekšlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums