RD Nacionālās apvienības frakcija vēršas pie ministra Gerharda un Ģenerālprokuratūras par jauniem iespējamiem Ušakova ..

RD Nacionālās apvienības frakcija vēršas pie ministra Gerharda un Ģenerālprokuratūras par jauniem iespējamiem Ušakova pārkāpumiem


Šodien Rīgas domes (RD) Nacionālās apvienības (NA) frakcija vērsusies pie Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda un LR Ģenerālprokuratūras, lai sāktu jaunu pārbaudi par RD priekšsēdētāja Nila Ušakova rīcību.

Ceturtdien no amata atkāpās RD Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Vadims Baraņņiks. Nākamjā dienā RD priekšsēdētājs Nils Ušakovs izmantoja likumā noteiktās tiesības un sasauca attiecīgās komitejas sēdi, lai tā ievēlētu citu vadītāju. Taču N.Ušakovs ne tikai sasauca attiecīgo sēdi, bet arī pēc frakcijas domām patvaļīgi uzņēmās sēdes vadību, lai arī Rīgas pilsētas pašvaldības nolikums nosaka, ka komitejas priekšsēdētāja vietnieks veic komitejas priekšsēdētāja pienākumus tā prombūtnes laikā.

Vairāki komitejas deputāti sēdes laikā norādīja, ka šādi tiekot pārkāptas tiesību normas un N.Ušakovs nedrīkstot vadīt komitejas sēdi, jo komiteja ir ievēlējusi priekšsēdētāja vietniekus, kuri vienlaikus ir klātesoši sēdē. N.Ušakovs ir tikai komitejas deputāts, bet ne tās vēlēta amatpersona. Balsojums komitejā par sēdes vadītāju tā arī nenotika līdz pat brīdim, kad par komitejas priekšsēdētāju tika ievēlēts bijušais trolejbusa vadītājs Vadims Faļkovs no “Saskaņas”.

RD Juridiskā pārvalde sēdes laikā interpretēja likuma un pašvaldības nolikuma normas, ka sēdi vada tā persona, kura to sasaukusi. Šāda tiesību normu interpretācija grauj RD komitejas vadības demokrātisko vēlēšanu procedūras tiesisko jēgu. Tādēļ, mūsuprāt, uzskatāms, ka N.Ušakovs ir pārkāpis likumā nostiprinātos pašvaldības demokrātijas principus un rīkojies patvaļīgi. NA frakcija aicina ministru K.Gerhardu un LR Ģenerālprokuratūru veikt jaunu tiesiskuma pārbaudi par N.Ušakova rīcību.

NA Satiksmes un transporta lietu komitejas deputāts Jurģis Klotiņš: “Šobrīd, kad Ģenerālprokuratūra izteikusi brīdinājumu RD priekšsēdētājam un valdībā iesniegts likumprojekts par Rīgas domes atlaišanu, var redzēt, ka RD joprojām tiek vadīta, mūsuprāt, patvaļīgā veidā un nekas pamatā nemainās, tāpēc aktīvi vēršam amatpersonu un sabiedrības uzmanību uz visiem iespējamiem pārkāpumiem.”

Vakar publiski tapa zināms, ka pēc Ģenerālprokuratūras veiktās pārbaudes saskaņā ar Prokuratūras likuma 18. pantu, Ušakovam izteikts prokurora brīdinājums par likuma pārkāpuma nepieļaujamību saistībā ar NA frakcijas virzīto nekustamā īpašuma nodokļa samazināšanas priekšlikuma savlaicīgu neizskatīšanu domē.

 

„Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli