A.Gobzems sarunās ar LLPA un LPS nesola neizdiskutētus un nepārdomātus lēmumus


foto;gorod.lv
Šodien, 4.decembrī, premjera amata kandidāts Aldis Gobzems tikšanās laikā ar Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) biedru pārstāvjiem – republikas nozīmes pilsētu domju priekšsēdētājiem un klātesot Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājam Gintam Kaminskim norādīja, ka jaunās valdības darbu plānā nebūs neizdiskutētu un nepārdomātu "pārsteigumu", kas varētu negatīvi ietekmēt pašvaldību turpmāko darbu.

Tikšanās laikā tika diskutēts par pašvaldībām aktuāliem jautājumiem, kas attiecas gan uz administratīvi teritoriālo reformu, izglītības sistēmas pilnveidošanu, nodokļu sistēmas efektivizāciju, lai tā būtu saskaņā gan ar uzņēmējdarbības attīstības veicināšanu, gan darba ņēmēju nodokļu sloga mazināšanu.

Sarunu noslēgumā LLPA un LPS aicināja A.Gobzemu iesniegt jaunās valdības deklarācijas projektu, lai varētu iepazīties ar konkrētiem plānotiem risinājumiem pašvaldībām aktuālu jautājumu risināšanā, kas ļautu turpināt sarunas nākamajā līmenī.

LLPA izpilddirektors Viktors Valainis skaidro, ka atsaucoties uz Eiropas vietējo pašvaldību hartas 4. panta sesto daļu, kurā skaidri tiek norādīts, ka “plānošanas un lēmumu pieņemšanas procesā par jautājumiem, kas tieši attiecas uz vietējo varu, ar tām nepieciešams konsultēties, cik iespējams savlaicīgi un atbilstošā veidā”, līdz ar to LLPA un Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) aicina A.Gobzemu pārrunāt pašvaldībām aktuālus jautājumus, veidojot jaunās valdības deklarācijas projektu, ņemot vērā pašvaldību būtisko lomu valstiski nozīmīgu procesu nodrošināšanā un dažādu projektu īstenošanā.

Latvijas Lielo pilsētu asociācija dibināta 2001. gada 23. augustā, lai veidotu ciešāku sadarbību ekonomisko, saimniecisko kontaktu un kultūras jomā starp Latvijas Republikas lielo pilsētu pašvaldībām. LLPA biedri ir 9 lielākās Latvijas pilsētas - Daugavpils, Jelgava, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Rīga, Ventspils, Valmiera un Jēkabpils.

Maija Dulle-Sūniņa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli