Valdība atbalsta grozījumus Latvijas Republikas valsts robežas likumā

Ceturtdien, 4.janvārī, Ministru kabinets (MK) atbalstīja likumprojektu "Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā". Grozījumi likumā paredz deleģēt Ministru kabinetam izstrādāt noteikumus, kas Valsts robežsardzei dos tiesības reģistrēt un saglabāt informāciju par visām Latvijas Republikas ārējo robežu šķērsojošajām personām un viņu ceļošanas dokumentiem, kā arī šo personu valdījumā esošajiem transportlīdzekļiem, ar kuriem tās šķērso ārējo robežu, un to dokumentiem.

Grozījumi Latvijas Republikas valsts robežas likumā stāsies spēkā pēc to apstiprināšanas Saeimā.

Šobrīd tiesiskais regulējums atļauj reģistrēt informāciju tikai trešās valsts valstspiederīgajiem, kuri šķērso Latvijas Republikas ārējo robežu.

Informācijas saglabāšana par visiem Latvijas Republikas ārējo robežu šķērsojošajiem ļaus savlaicīgi identificēt personas, kuras var radīt potenciālus draudus valsts drošībai, sabiedrības kārtībai un drošībai vai sabiedrības veselībai. Turklāt šī informācija tiks izmantota Valsts robežsardzes un citu tiesībaizsardzības iestāžu riska izvērtējuma sagatavošanai, kas ir visefektīvākais instruments, lai savlaicīgi spētu veikt nepieciešamos pasākumus Latvijas Republikas iekšējās drošības, sabiedriskās kārtības un sabiedrības drošības nodrošināšanai.

Iekšlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  vannu restaurācija